Skocz do zawartości

Urodziny dziś

• sebol - zdjęcie

sebol (100)

Reklama

Na Facebooku

Reklama

Aktualizacje statusu

• Zdjęcie
    Jabol

Myślałem, że ktoś mnie lubi i napisał do mnie na PW... a tu automat

Pokaż komentarze (2)
Wyświetl wszystkie aktualizacje

Najnowsze tematy

Tematy czytane w tej chwili:

Ostatnio na Facebooku

Zdjęcie

Jak glosicieldreczyciel opuscil KK

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
59 odpowiedzi w tym temacie

#41 pharao29

pharao29

Farałon

• Forumowicz
  • 1776 postów
  • LocationWLKP
  • Wyznanie:QUEER

Napisano 22 październik 2011 - 18:33

Tyle, że prawo świeckie nie jest Bogiem.

Przestań wreszcie traktować rozmówców, jak śmieci, bo staje się to coraz bardziej żałosne.

Użytkownik pharao29 edytował ten post 22 październik 2011 - 18:34

pre_1382119464__cs5m.jpg

ŚLEPA WIARA JEST Z PIEKŁA RODEM...

#42 romeo

romeo

ten dobry

• Forumowicz
  • 2541 postów
  • Wyznanie:tylko nie śj !!!

Napisano 22 październik 2011 - 18:34

Czy prawo świeckie istniejąc i karząc zabiera ci wolna wolę ? Tylko zanim odpowiesz to rusz głową.

Rusz głową ???? - A/ w lewo B/ w prawo ? :P

#43 Fakirek

Fakirek

fakirek.pl

• Moderator - Działy Doktrynalne
  • 984 postów
  • LocationKraków, Краков, Cracow
  • Wyznanie:nie dotyczy

Napisano 22 październik 2011 - 21:14

Po co komu taka "wolna wola", skoro wybór nie po "myśli" Boga oznacza dla wybierającego potępienie?
To jakiś absurd, jak z resztą cała religia.

To nie jest absurd - to dwa różne światy, których pogodzić się nie da. Ponieważ ostatnio Dręczyciel coś tam lekko zakpił sobie z mojego racjonalizmu ;-) więc się trochę zastanowiłem i napisałem TUTAJ, co mi w duszy gra, żeby nie zaśmiecać forum przydługawymi treściami.

Obie strony musza zrozumieć, że na tym gruncie się zrozumieć nie mogą ;-). Jedyne co pozostaje to szacunek i świadomość, że między brzegiem wiary i brzegiem sceptycyzmu mostu nie ma. Wierzący powinni wiedzieć, że to wcale nie łatwo czasami być sceptykiem, a sceptycy zdać sobie sprawę, że wierzący Boga faktycznie jakoś doświadczają.
Pozdrawiam
Dołączona grafika

#44 gruby drab

gruby drab

Znamy się już dobrze

• Moderator
  • 8382 postów
  • Wyznanie:człowiek

Napisano 24 październik 2011 - 09:59

Dobrze by było byście nie wierzyli bezkrytycznie w jakiekolwiek szablony, nie tylko te rodem z WTS. Roszada np. nie cierpi szablonów WTS, ale uwielbia te z KK. Innymi słowy ogłasza Świadkom wolność z uciemiężenia WTS, sam będąc niewolnikiem KK, co jest niewolą o wiele gorszej jakości.

prawie dobrze myślisz, ale jeszcze ciągle "jakościujesz" ;)

W takim razie należy postawić pytanie - JAKI jest Bóg?

ja już kiedyś do tego doszedłem jaki jest bóg, pisałem dawno o tym na tym i poprzednim forum - jest bezdusznym Superprawnikiem. co zresztą dręczyciel głoszący obwieścił podświadomie wyszukanym przykładem

na szczęście taki urząd nie istnieje.

Z twarzą mokrą od deszczu przeziębnięty zmęczony

Od złych rzeczy na dole jesteś mgłą oddzielony

Tu

#45 adam

adam

adam

• Forumowicz
  • 4770 postów
  • Wyznanie:chrześcijanin

Napisano 24 październik 2011 - 19:38

Przede wszystkim doceniam uczciwe podejście głosiciela do tematu wiary. Postanowił stanowczo i zdecydowanie oświadczyć miejscowemu księdzu, że nie jest już katolikiem i zażądać wykreślenia go z kartoteki parafialnej. Świadkowie Jehowy na ogół stosują formę pisemną wypowiedzenia członkostwa.Jakże musiał wtedy być przekonany do tego, co odkrył na podstawie studiów biblijnych i jaką miał gorliwość głoszenia o tym, nawet księdzu!

#46 Gość_glosicieldreczyciel_*

Gość_glosicieldreczyciel_*
  • Gość

Napisano 24 październik 2011 - 20:31

Tyle, że prawo świeckie nie jest Bogiem.

Przestań wreszcie traktować rozmówców, jak śmieci, bo staje się to coraz bardziej żałosne.

Żałosne jest to, że nie myślisz. Nie wiem czy wiesz, ale prawo świeckie nie "produkuje się" samo. Stoją za nim ludzie. Więc pytanie jest jakościowo tożsame z problemem Boga jako prawodawcy. Innymi słowy, by nawet pharao29 zrozumiał: czy stojący za świeckim prawem ustawodawcy, ustanawiając takie a nie inne prawo, oraz szczegółowe regulacje prawa cywilnego, handlowego, karnego, pracy, sądownictwa, drogowego itd. Odebrali ci tym wolną wolę ?

#47 Waldi

Waldi

Znamy się już dobrze

• Forumowicz
  • 503 postów

Napisano 24 październik 2011 - 21:37

Przede wszystkim doceniam uczciwe podejście głosiciela do tematu wiary. Postanowił stanowczo i zdecydowanie oświadczyć miejscowemu księdzu, że nie jest już katolikiem i zażądać wykreślenia go z kartoteki parafialnej. Świadkowie Jehowy na ogół stosują formę pisemną wypowiedzenia członkostwa.Jakże musiał wtedy być przekonany do tego, co odkrył na podstawie studiów biblijnych i jaką miał gorliwość głoszenia o tym, nawet księdzu!

A cóż w tym nadzwyczajnego,wielu z tu obecnych wypowiedziało umowę towarzystwu z NY w obecności co najmniej dwóch świadków (miernych biernych) w tym ja sam. Byłem i nadal jestem przekonany na podstawi studiów niebiblijnych,że KK i WTS to taka sama kupa. Moja gorliwość w tym przypominała Jehu!

Żałosne jest to, że nie myślisz. Odebrali ci tym wolną wolę ?

Popatrz w lusterko, zobaczysz co to znaczy żałosne :)

Co do reszty czytając twoje marne wypociny widać jak wts przejechał po twojej wolnej woli...

#48 augustusgermanicus

augustusgermanicus

augustus.germanicus@odstepcy.pl

• Forumowicz
  • 7614 postów

Napisano 24 październik 2011 - 21:41

Byłem i nadal jestem przekonany na podstawi studiów niebiblijnych,że KK i WTS to taka sama kupa.

Sam lepiej bym tego nie ujal :)

Zycie stygnie!

#49 Gość_glosicieldreczyciel_*

• Gość

Napisano 25 październik 2011 - 11:24

A cóż w tym nadzwyczajnego,wielu z tu obecnych wypowiedziało umowę towarzystwu z NY w obecności co najmniej dwóch świadków (miernych biernych) w tym ja sam. Byłem i nadal jestem przekonany na podstawi studiów niebiblijnych,że KK i WTS to taka sama kupa. Moja gorliwość w tym przypominała Jehu!

Co do reszty czytając twoje marne wypociny widać jak wts przejechał po twojej wolnej woli...

Jeśli ktoś coś odpisuje, to warto zorientować się co to za jeden. Płeć nie ustalona, wyznanie Devil Blues. Mam się z tobą liczyć jako z kim ? Kim teraz jesteś, by twoje zdanie miało być dla kogokolwiek miarodajne ?

#50 Fakirek

Fakirek

fakirek.pl

• Moderator - Działy Doktrynalne
  • 984 postów
  • LocationKraków, Краков, Cracow
  • Wyznanie:nie dotyczy

Napisano 25 październik 2011 - 11:40

Jeśli ktoś coś odpisuje, to warto zorientować się co to za jeden. Płeć nie ustalona, wyznanie Devil Blues. Mam się z tobą liczyć jako z kim ? Kim teraz jesteś, by twoje zdanie miało być dla kogokolwiek miarodajne ?

A ja myślę dokładnie odwrotnie - to po tym, co ktoś napisał wyrabiam sobie zdanie kim ten ktoś jest. Ale jak widać może to u niektórych działać odwrotnie - potrzeba autorytetu?
Pozdrawiam
Dołączona grafika

#51 Brat Jaracz

Brat Jaracz

Nadzorca Widnokręgu

• Forumowicz
  • 3142 postów
  • Location3M
  • Wyznanie:Ex urodzony "w prawdzie"

Napisano 25 październik 2011 - 13:00

Podejście może i uczciwe, ale czy szczególnie wyjątkowe? Wszystko zależy od lokalnego księdza. Jestem przekonany, że proboszcz z mojej (terytorialnie) parafii, którego znam prywatnie jako wspaniałą osobę, wyraziłby zrozumienie, choć pewnie starałby się dowiedzieć, co się stało. A już na pewno nie udawałby na ulicy, że mnie nie zna :) Ps. Dręczuś, uprzedzam - o ile mi wiadomo, w mojej dzielnicy nie ma katolików-sodomitów :)

"[...] Djabeł skorzystał z tego wiele, gdy spowodował ludzi do nazywania się od imienia Pańskiego i Chrystusa, przez co wprowadził niesławę na imię Pańskie, którzy w fakcie rzeczy reprezentowali Djabła".
J.K. Rutherford, Wyzwolenie. Nowy Jork 1929, s. 206.
---
Я безбожной

#52 adam

adam

adam

• Forumowicz
  • 4770 postów
  • Wyznanie:chrześcijanin

Napisano 25 październik 2011 - 13:30

Mi osobiście również nie przeszkadzałoby ukłonienie się znajomemu księdzu na ulicy, tak jak mi nie przeszkadza rozmowa z nimi. Nikogo nie potępiam za to, że jest księdzem. Wielu z nich to osoby szczere, które poważnie chcą traktować swoją ciężką pracę, są ludźmi religijnymi i zaangażowanymi w to co robią. O ich wiecznej przyszłości zadecyduje Bóg a na pewno Jego decyzja będzie sprawiedliwa i zgodna z Jego cechą miłości.

#53 Gość_glosicieldreczyciel_*

• Gość

Napisano 25 październik 2011 - 17:14

Mi to też nie przeszkadza, też rozmawiam z księżmi, zielonoświatkowcami czy katolikami. W niczym to przecież nie przeszkadza. To nawet konieczne, dlatego polecam rozmowy nawet z ateistami. Co nas nie zabije... itd...

#54 Andrzej

Andrzej

Znamy się już dobrze

• Forumowicz
  • 5893 postów
  • LocationToruń

Napisano 25 październik 2011 - 19:00

To jest forum i wiadomo tutaj piszą ludzie anonimowo. I nikt nie każe zgadzać się z każdym kto tutaj pisze. Możesz się zgadzać lub nie.

Czytając "literaturę" strażnicy nie znasz autorów, a wierzysz im i co gorsze wciskasz ludziom. I jak tu się z Tobą liczyć?
Pozdrawiam Andrzej

Nasza tożsamość tkwi w przeszłości.

#55 Sebastian

Sebastian

exŚwiadekJehowy (odstępca)

• Forumowicz
  • 7467 postów
  • Wyznanie:nie wierzę w wieżyczkę...

Napisano 29 grudzień 2011 - 00:14

wracam do starego tematu, ale interesuje mnie: Jak Dręczek opuścił WTS?
Na razie znamy datę (1961), prosimy o bliższe szczegóły...

dla osoby postronnej szokiem mogą być fundamentalne założenia światopoglądowe ŚJ

jesteśmy wychowani w duchu humanizmu i nie mieści nam się głowie, że ktoś może odrzucać podstawy humanizmu.

ogólnie prawda: SJ mają "zasady humanizmu" w de....

Ebedzie, dziękuję za potwierdzenie moich słów

#56 Dreczyciel

Dreczyciel

Znamy się już dobrze

• Forumowicz
  • 2484 postów
  • Wyznanie:ŚJ

Napisano 29 grudzień 2011 - 00:16

ale ja niczego nie opuściłem wielebny Sebastianie. Opuściłem kk, ale nie WTS. Czyżby po obficie zakropionych świętach mocne napoje jeszcze Sebastiana trzymały w swej mocy ? ;)

#57 Sebastian

Sebastian

• Forumowicz
  • 7467 postów

Napisano 29 grudzień 2011 - 00:21

ja w święta nie tknąłem ani kropli alkoholu. Sam deklarowałeś niedawno w jakich okolicznościach _opuściłbyś_ organizację WTS i te okoliczności spełniły sie w 1961 roku. Na tej podstawie wywnioskowałem że jesteś odstępcą z 50 letnim stażem.

dla osoby postronnej szokiem mogą być fundamentalne założenia światopoglądowe ŚJ

jesteśmy wychowani w duchu humanizmu i nie mieści nam się głowie, że ktoś może odrzucać podstawy humanizmu.

#58 Dreczyciel

Dreczyciel

Znamy się już dobrze

• Forumowicz
  • 2484 postów
  • Wyznanie:ŚJ

Napisano 29 grudzień 2011 - 00:28

A co to były za okoliczności ?

#59 Sebastian

Sebastian

• Forumowicz
  • 7467 postów

Napisano 29 grudzień 2011 - 00:31

hipoteza co byś zrobił, gdyby strażnica kazała Ci zabić Twoje dziecko.

odpowiedziałeś, że gdyby coś takiego strażnica napisała, opuściłbyś jej szeregi

#60 Sebastian

Sebastian

• Forumowicz
  • 7467 postów

Napisano 29 grudzień 2011 - 00:50

to do czego zmierzałem, opisałem szerzej w wątku dotyczącym ewolucji i stwarzania

Użytkownicy przeglądający to forum: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych