Skocz do zawartości

Reklama

Na Facebooku

Reklama

Aktualizacje statusu

• Zdjęcie
    Brat Jaracz

Zalety WOLNEGO zawodu - oprócz tego, że WOLNO mi pracować do aż do upadku (fizycznego i moralnego), to jednak WOLNO mi też nawalić się w nocy z niedzieli na poniedziałek :)

Pokaż komentarze (5)
  • Zdjęcie
    Dina

Pierwsza myśl po przebudzeniu. A może pójdę do jakiegoś kościoła zjednoczyć się z ludźmi, którzy wierzą w Boga i go chwalą..Pomyślałam jeszcze chwilę i stwierdziłam, że nie chcę już nigdzie należeć. Do żadnego kościoła. W końcu przecież do żadnego nie mam przekonania. Czyżbym rodziła się na nowo jako WOLNA;)?

Pokaż komentarze (2)
  • Zdjęcie
    SheSherlock

Pierwszy raz dziś poczułam bezsilność o ktorej tyle piszecie. Czy oni na prawdę w to wierzą czy tylko udają? To aż niemożliwe...

Pokaż komentarze (10)
Wyświetl wszystkie aktualizacje

Najnowsze tematy

Tematy czytane w tej chwili:

Ostatnio na Facebooku

Zdjęcie

Zapraszam na moje forum dyskusyjne

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
112 odpowiedzi w tym temacie

#101 Roberta

Roberta

Sama się wykluczyłam...

• Forumowicz
  • 5199 postów

Napisano 19 październik 2012 - 13:39

Twój świat, to zamknięty kokon, będąc w środku męczy Ciebie pragnienie, będąc na zewnątrz masz poczucie grzechu.

Ładne.

#102 gruby drab

gruby drab

Znamy się już dobrze

• Moderator
  • 8168 postów
  • Wyznanie:człowiek

Napisano 19 październik 2012 - 13:40

Quster zatem napiszę wprost: na mojej stronie jest mikro interpretacji ale Słowo Boże w tym to o sabacie jest 100 procentowo pewne, tak jak wszystkie Boże przykazania dane Mojżeszowi. Zatem kościoły, które zamieniły przestrzeganie Bożego przykazania o sabacie na przestrzeganie nakazu cesarskiego poprzez święcenie niedzieli po prostu Bogu powiedziały NIE, zatem z Bogiem nie mają nic wspólnego. A jest tak dlatego, że w biblii nie ma ani jednego wersetu potwierdzającego zamianę Bożego przykazania z sabatu na niedzielę. Zatem o żadnej interpretacji Słowa Bożego nie może być mowy.
Świecenie niedzieli jest oddawaniem czci cesarzowi, a zrobienie z tego nakazu rzekomo Bożego i kazanie ludziom święcić cesarską niedzielę jest po prostu diabelskim zagraniem, któremu ludzie ulegli. Na razie przerwa mam inne przedsabatowe zajęcia. Miłego popołudnia

Jakie to ma praktyczne znaczenie dla gwałconej przez 20 lat kobiety zamknietej w piwnicy w pewnym mieście w Australii?

Z twarzą mokrą od deszczu przeziębnięty zmęczony

Od złych rzeczy na dole jesteś mgłą oddzielony

Tu

#103 Quster

Quster

Znamy się już dobrze

• Forumowicz
  • 2920 postów
  • LocationPolska
  • Wyznanie:Chrześcijanin

Napisano 19 październik 2012 - 14:08

Quster zatem napiszę wprost: na mojej stronie jest mikro interpretacji ale Słowo Boże w tym to o sabacie jest 100 procentowo pewne, ...

To odpowiedz, po co zawarłeś takie zdanie które cytowałem, skoro jest ono nieprawdziwe ?
Ale nawet mikro interpretacja powoduje ze namawiasz ludzi na swoje prywatne wykładnie nie wiadomo czy prawdziwe.

Uczepiłeś się też tego jednego tematu, nie wiadomo dlaczego, to jakiś klucz wytrych ? Ja próbowałem z tobą na ten temat rozmawiać, ale nic nie odpowiedziałaś: http://watchtower-fo...post__p__122122

To co piszesz o zamianie jest nieprawdą i skrzywieniem faktów, ponadto jak pisałem w linku, od chrześcijan się tego nie wymaga, tak pisze w Dziejach Apostolskich.

Ty jednak ciągle wracasz do tego jednego zagadnienia, tym bardziej bezsensownie, że tutaj nie jest forum ani jakiegoś cesarza, ani KrK, tylko o organizacji SJ, którzy wierzą w inną Biblię niż ty, bo twoja jest okrojona, a to druga sprawa, jako osoba jesteś dla mnie niewiarygodny, bo odrzucasz część natchnionych Pism, więc tutaj nasze drogi się rozchodzą.

Użytkownik Quster edytował ten post 19 październik 2012 - 14:09

s_d91521d827233de59181498d79833235.gif                                  pre_1384803048__troll_300.jpg
 "Nie dajcie złapać się w dogmat, którym jest życie koncepcjami myślenia innych ludzi"         "Semantyka języka jakim operujemy - określa granice naszego poznania"

Joh 17:11

"... OJCZE Święty, ustrzeż ich w IMIENIU Twym, które dałeś Mi (Synowi Bożemu) ..."

Syn posiada IMIĘ Ojca

#104 pozytywista

pozytywista

Znamy się już dobrze

• Forumowicz
  • 533 postów
  • LocationŚląsk

Napisano 19 październik 2012 - 17:55

Dla jednych te pisma dodawane do biblii od III wieku są natchnione a dla innych na przykład dla mnie nie bo nawet ich autorstwa potwierdzić nie można. Jak dla mnie dyskusja o sabacie jest zamknięta. Kto chce nich świeci sabat a kto chce niech świeci pogańską niedzielę ustanowioną przez cesarza. Natomiast nagrodą za "uświęcenie" tego cesarskiego święta było ustanowienie chrześcijaństwa niedzielno-trynitarnego religią państwową Cesarstwa Rzymskiego. Miłego sabatu dla tych, którzy święcą sabat a dla tych, którzy tego nie robią polecam filmik:

Dla tych, którzy uznają księgi dodane po III wieku o sabacie polecam te wersety wraz z moją interpretacją oraz fragmentami Ewangelii.

"Albowiem do odpocznienia wchodzimy my, którzy uwierzyliśmy, zgodnie z tym, jak powiedział: Jak przysiągłem w gniewie moim: Nie wejdą do mego odpocznienia, chociaż dzieła jego od założenia świata były dokonane. O siódmym dniu bowiem powiedział gdzieś tak: I odpoczął Bóg dnia siódmego od wszystkich dzieł swoich." Hebr 4:4

"A tak pozostaje jeszcze odpocznienie dla ludu Bożego; Kto bowiem wszedł do odpocznienia jego, ten sam odpoczął od dzieł swoich, jak Bóg od swoich. Starajmy się tedy usilnie wejść do owego odpocznienia, aby nikt nie upadł, idąc za tym przykładem nieposłuszeństwa. Bo Słowo Boże jest żywe i skuteczne, ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny, przenikające aż do rozdzielenia duszy i ducha, stawów i szpiku, zdolne osądzić zamiary i myśli serca;" Hebr 4:9-12.

"Dlatego przysiągłem w gniewie swoim: Nie wejdą do odpocznienia mego." Ps 95:11
Do Hebrajczyków jestrównież do tego odwołanie:

"Starajmy się tedy usilnie wejść do owego odpocznienia, aby nikt nie upadł, idąc za tym przykładem nieposłuszeństwa. Hebr 4:11.

"Ziemia jest splugawiona pod swoimi mieszkańcami, gdyż przestąpili prawa, wykroczyli przeciwko przykazaniom, zerwali odwieczne przymierze." Izaj 24:5

"Przykazania Boże zaniedbujecie, a ludzkiej nauki się trzymacie" Mar 7:8

"Ponieważ zamienili Boga prawdziwego na fałszywego i oddawali cześć, i służyli stworzeniu zamiast Stwórcy, który jest błogosławiony na wieki. Amen." Rzym 1:25

Jezus powiedział tym razem jest to przekład Biblii Gdańskiej:

"I wzruszyliście przykazania Boże dla ustawy waszej." Mt 15:6

"Pierwszego dnia w tygodniu niech każdy z was odkłada u siebie i przechowuje to, co może zaoszczędzić, żeby składki wnoszono nie dopiero wtedy, kiedy ja przyjdę." Kor 16:2

Ten werset o niczym nie świadczy tylko o tym, że zgodnie z sabatem dopiero w niedzielę ludzie mają się zajmować swoimi oszczędnościami. Gdzie tu mowa o zamianie sabatu na niedzielę jako dnia odpocznienia !!!

"A pierwszego dnia po sabacie, gdy się zebraliśmy na łamanie chleba, Paweł, który miał odjechać nazajutrz, przemawiał do nich i przeciągnął mowę aż do północy." Dzieje Apostolskie 20:7

Łamanie chleba nie ma nic do rzeczy. W każdym dniu można się łamać chlebem, to też o niczym nie świadczy i ten werset podkreśla, że sabat był czymś zdecydowanie ważniejszym od apostolskiego łamania chleba.

Użytkownik pozytywista edytował ten post 19 październik 2012 - 18:04

Bezreligijny rozwój duchowy www.rozwoj.bezograniczen.org

#105 Waldi

Waldi

Znamy się już dobrze

• Forumowicz
  • 503 postów

Napisano 19 październik 2012 - 18:22

Gedeon bywam często w odwiedzinach w zakładzie psychiatrycznym zatem wiem jacy tam ludzie trafiają. Tam trafiają ludzie bardzo często ze względu na nieprzebaczone ludziom lub sobie grzechy lub tacy ludzie, którzy pokładali nadzieje w ludziach, a ci ludzie umarli lub od nich odeszli. Wbrew zaleceniu Boga, aby tylko w Nim pokładać nadzieję. Zatem głoszenie Słowa Bożego oraz uświadamianie ludziom, że Bóg jest dobry i miłosierny a nie tak jak go chce przedstawić diabeł tworząc w wyznaniach wizję Boga okrutnika, który ciągle ludzi każe. Diabeł i nasze grzechy sprowadzają na nas wszelkie nieszczęścia, choroby, niedostatek i wszelkie zło. Zatem nie głoszę ludziom poczucia winy tylko nawrócenie do Boga miłosiernego. A co do mnie czego ja mam się bać:

"Gdy się położysz do snu, nie będziesz się bał, a gdy zaśniesz, będziesz miał miły sen. Nie lękaj się strachu znienacka ani nieszczęścia, gdy spada na bezbożnych, Gdyż Pan będzie twoją ufnością, a twojej nogi strzec będzie od sideł." Prz. 3:24-26.

Możesz powiedzieć w jakim celu odwiedzasz psychiatryk,bo musisz,czy chcesz bardziej biedakom namieszać w głowach?
Śmiem twierdzić ze wielu domorosłych nauczycieli nawołuje do przebaczenia a jego brak ma być słabością lub chorobą ale to bardzo wyświechtana teza. Twój bóg nie wszystko i wszystkim przebacza, poczytaj stary testament,ostatnia rzecz jaką można powiedzieć o tym bogu,ze jest dobry lub miłosierny.

Niedawno przeczytałem taką mysl na którą jak możesz to odpowiedz:
"czy czyn jest dobry bo podoba sie Twemu bogu,czy podoba sie bogu bo jest dobry"?

#106 pozytywista

pozytywista

Znamy się już dobrze

• Forumowicz
  • 533 postów
  • LocationŚląsk

Napisano 19 październik 2012 - 18:43

Odwiedzam kogoś w psychiatryku, kogoś kto tam nie powinien być, jednak jest a na to wpływu nie mam. To, że poznaję innych pacjentów podczas odwiedzin to jest normalna sprawa. Zatem nie szukaj mi tu jakiś mieszaczy, oceniaj siebie, swoją rodzinę i swoich kumpli.
I muszę tym tonem wstrzymać się od wypowiedzi na tym forum bo po prostu to co chciałem tutaj osiągnąć osiągnąłem. Zderzyłem się z różnymi ludźmi wszelkiego pokroju, napotkałem zarówno życzliwości jak też mnóstwo złośliwości, zatem standard kiedy chcemy głosić Boże Słowo.
I co jest też standardowe, Słowa Bożego oraz Bożych przykazań nikt nie chce ani słuchać a co dopiero przestrzegać Bożych przykazań. Słuchają za to niemal wszyscy ludzi, którzy Wam swoje prawdy "objawione" mówią i potem w "święte" dogmaty je ubierają. Słuchajcie zatem ludzi i róbcie co chcecie. Święćcie pogańską niedzielę, jednak pamiętajcie, że ja na forum o tym przykazaniu o sabacie wam mnóstwo razy przypominałem.

Niech Bóg będzie z wami i módlcie się o to co potrzebujecie do Jedynego Boga (nie w trójcy)

Użytkownik pozytywista edytował ten post 19 październik 2012 - 18:45

#107 Waldi

Waldi

Znamy się już dobrze

• Forumowicz
  • 503 postów

Napisano 19 październik 2012 - 19:50

Standartowe to jest zwracanie sie do bliżej nieokreslonego ogółu "chcecie nie chcecie słuchać"

A co do oceniania to wystawiasz się na to zakładajac temat na forum.

#108 Roszada

Roszada

Włodzimierz Bednarski tel. 600565148 www.wobroniewiary.cal.pl

• Forumowicz
  • 14547 postów
  • LocationGdańsk
  • Wyznanie:Katolik

Napisano 19 październik 2012 - 20:41

No ma jednego podstawionego człowieka na swym forum. Sukces...
Może to adam?

Użytkownik Roszada edytował ten post 19 październik 2012 - 20:42

Nie zajmuję się nawracaniem Świadków Jehowy, ale

zapobieganiem by się ludzie nimi nie stawali. :excl:

Ignoruję posty  kilku osób, które mnie źle znoszą. :(  Nie ma wśród nich kobiet.

#109 Quster

Quster

Znamy się już dobrze

• Forumowicz
  • 2920 postów
  • LocationPolska

Napisano 19 październik 2012 - 22:38

Dla jednych te pisma dodawane do biblii od III wieku są natchnione a dla innych na przykład dla mnie nie bo nawet ich autorstwa potwierdzić nie można. Jak dla mnie dyskusja o sabacie jest zamknięta.

Skoro jest zamknięta, to dlaczego rozmawiasz z nami, którzy uważają, że to co odrzucasz jest natchnione ?
Dlaczego też, twoja prywatny wybór i interpretacja faktów, na temat natchnienia i w rezultacie odrzucenia połowy Pisma Świętego zgodnie z twoimi słowami, że nie możesz potwierdzić, czy to jest prawdziwe, ma decydować o zasadności twoich twierdzeń ?
Dlaczego twoja prywatnie okrojona Biblia ma być autorytatywna dla nas ?
Dlaczego twoje poglądy prywatne, nie wiadomo czy prawdziwe mają być dla nas wiążące, skoro każdy według twoich słów ma żyć według swoich interpretacji ?
Jeżeli odrzucasz część Biblii to po co nas do tego przekonujesz ?

Z tego co pamiętam nie odrzucasz Dziejów Apostolskich, a tam jest powiedziane co osoby z narodów mają przestrzegać a czego nie muszą, chodzi o Dzieje 15 rozdział, dlaczego więc nie postępujesz zgodnie z tymi słowami i namawiasz innych do przestrzegania czegoś, czego ani Duch Święty ani apostołowie, ani starsi, ani tamten zbór nie nakazał przestrzegać ?

Dlaczego w Dziejach czytamy że chrześcijanie spotykali się w pierwszy dzień po sabacie, a nie tak jak byś chciał w sabat ? I nie było to zwykłe spotkanie tylko zwyczajowe, cykliczne.

Kto chce nich świeci sabat a kto chce niech świeci pogańską niedzielę ustanowioną przez cesarza. Natomiast nagrodą za "uświęcenie" tego cesarskiego święta było ustanowienie chrześcijaństwa niedzielno-trynitarnego religią państwową Cesarstwa Rzymskiego. Miłego sabatu dla tych, którzy święcą sabat ...

Demagogia, a nie poprawność historyczna. Niedziela zwyczajowo weszła do praktykowania setki lat wcześniej niż cesarz coś niby nakazał. Już w Dziejach o tym pisze, podawałem ci wyżej taką wzmiankę. Dlaczego to ignorujesz, po raz kolejny ?

Nikt nie broni obchodzić sabat, ale ty też nie powinieneś tego nakazywać bo Dzieje tego nie nakazują.

A tak przy okazji jak obchodzisz sabat ?

Dla tych, którzy uznają księgi dodane po III wieku o sabacie polecam te wersety wraz z moją interpretacją oraz fragmentami Ewangelii.

Też demagogia, a nie fakty historyczne, arbitralnie odrzucasz coś czego tradycyjnie kościół nie odrzucał od pierwszych wieków, co jest poświadczone wypowiedziami wczesnochrześcijańskimi.
No i ponownie piszesz, że to twoja interpretacja czyli nie wiadomo czy prawdziwa, poprawna, dlaczego więc każesz nam podchodzić do tego jakby to Bóg zgadzał się z twoimi interpretacjami ?

A co do wersetów, pisałem ci już komentarz, podałem też wyżej link, najwyraźniej nie miałęś ochoty nawet zajrzeć, spojrzeć, więc zacytuje ponownie:

"Albowiem do odpocznienia wchodzimy my, którzy uwierzyliśmy, zgodnie z tym, jak powiedział: Jak przysiągłem w gniewie moim: Nie wejdą do mego odpocznienia, chociaż dzieła jego od założenia świata były dokonane. O siódmym dniu bowiem powiedział gdzieś tak: I odpoczął Bóg dnia siódmego od wszystkich dzieł swoich." Hebr 4:4
"A tak pozostaje jeszcze odpocznienie dla ludu Bożego; Kto bowiem wszedł do odpocznienia jego, ten sam odpoczął od dzieł swoich, jak Bóg od swoich. Starajmy się tedy usilnie wejść do owego odpocznienia, aby nikt nie upadł, idąc za tym przykładem nieposłuszeństwa. Bo Słowo Boże jest żywe i skuteczne, ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny, przenikające aż do rozdzielenia duszy i ducha, stawów i szpiku, zdolne osądzić zamiary i myśli serca;" Hebr 4:9-12.
"Dlatego przysiągłem w gniewie swoim: Nie wejdą do odpocznienia mego." Ps 95:11
Do Hebrajczyków jestrównież do tego odwołanie:
"Starajmy się tedy usilnie wejść do owego odpocznienia, aby nikt nie upadł, idąc za tym przykładem nieposłuszeństwa. Hebr 4:11.
"Ziemia jest splugawiona pod swoimi mieszkańcami, gdyż przestąpili prawa, wykroczyli przeciwko przykazaniom, zerwali odwieczne przymierze." Izaj 24:5
"Przykazania Boże zaniedbujecie, a ludzkiej nauki się trzymacie" Mar 7:8
"Ponieważ zamienili Boga prawdziwego na fałszywego i oddawali cześć, i służyli stworzeniu zamiast Stwórcy, który jest błogosławiony na wieki. Amen." Rzym 1:25
Jezus powiedział tym razem jest to przekład Biblii Gdańskiej:
"I wzruszyliście przykazania Boże dla ustawy waszej." Mt 15:6
"Pierwszego dnia w tygodniu niech każdy z was odkłada u siebie i przechowuje to, co może zaoszczędzić, żeby składki wnoszono nie dopiero wtedy, kiedy ja przyjdę." Kor 16:2
Ten werset o niczym nie świadczy tylko o tym, że zgodnie z sabatem dopiero w niedzielę ludzie mają się zajmować swoimi oszczędnościami. Gdzie tu mowa o zamianie sabatu na niedzielę jako dnia odpocznienia !!!
"A pierwszego dnia po sabacie, gdy się zebraliśmy na łamanie chleba, Paweł, który miał odjechać nazajutrz, przemawiał do nich i przeciągnął mowę aż do północy." Dzieje Apostolskie 20:7
Łamanie chleba nie ma nic do rzeczy. W każdym dniu można się łamać chlebem, to też o niczym nie świadczy i ten werset podkreśla, że sabat był czymś zdecydowanie ważniejszym od apostolskiego łamania chleba.

Cytuje z postu, o którym ci pisałem, gdzie były moje słowa do ciebie:

Pierwszy werset oczywiście, że nie mówi o spotkaniu w niedzielę. Przy czym nie należy robić założenia wcześniejszego, które wpisujesz w tekst "zamiana soboty na niedzielę". Nie mam mowy o żadnej zamianie.
Drugi werset nie mówi tylko o łamaniu chleba, ale też o tym, że cały zbór spotkał się aby słuchać przemowy Pawła. Łamanie chleba było elementem takich regularnych spotkań. Pomijasz fakt tej przemowy w swoim komentarzu. Napewno też nie ma w tym wersecie jak piszesz: "ten werset podkreśla, że sabat był czymś zdecydowanie ważniejszym od apostolskiego łamania chleba". Ty wczytujesz to w ten fragment, ale on nic takiego nie mówi. On tylko określa i precyzuje jaki to jest ten "pierwszy dzień", a była to zawsze niedziela.
Trzeci werset gdy odczytasz kontekst, nie odnosi się do dnia tygodnia, tylko do szeroko pojętego dnia, w którym będą miały miejsce określone zdarzenia, tak jak to opisuje Apokalipsa. Więc ten werset nie ma nic bezpośrednio wspólnego z tematem.

Wersety które wcześniej podałeś, nic nie mówią o obchodzeniu sabatu przez chrześcijan.

Hebr 4:4 - ten werset tylko nawiązuje do stwarzania i "odpocznienia w 7 dniu, nic więcej
Hebr 4:9-12 - ten fragment mówi o "wejściu do odpocznienia", które ma szerszy sens, nie ma tutaj mowy o obchodzeniu sabatu
Ps 95:11 - podobnie tutaj jest mowa o "odpocznieniu Moim" co ma głęboki sens teologiczny, nie jest to rozprawa o sabacie.
Hebr 4:11 - tutaj również jest mowa o "wejściu do odpocznienia" a nie o obchodzeniu sabatu tak jak Żydzi.

A Mt 15:6 - był naganą dla faryzeuszy i uczonych w Piśmie, czyli Żydów, którzy faktycznie tak postępowali jak ganił ich Pan Jezus, transponowanie tego na innych pod wpływem prywatnej interpretacji jest osądzaniem innych, a osądzanie innych jest też piętnowane w Piśmie. Jakim sądem sądzisz, takim ciebie osądzą.

Proszę więc pokazać wersety, gdzie szczególnie chrześcijanom pochodzenia z narodów nakazano obchodzić sabat ?

Bo ja znam inne wersety, np to wydarzenie z Dziejów Apostolskich 15 rozdział, gdzie mamy wyraźnie określone ze względu na to aby nie gorszyć Żydów, co powinniśmy zachowywać dla nie wzniecania problemów. Nie ma tam mowy o sabacie.

Druga sprawa do osądzania apropo obchodzenia dnia nawiązuje apostoł Paweł, czytamy:

Rzymian 14:5-23
"(5) Jeden robi różnicę między takim dniem a innym, a drugi uważa je wszystkie za równe. Niechże każdy pozostanie przy swoim przekonaniu. (6) Kto przestrzega pewnych dni, przestrzega ich na chwałę Pana; (...) (10) Dlaczego więc potępiasz brata swego? Albo dlaczego gardzisz swym bratem? Toć wszyscy staniemy przed Bożym trybunałem. (...) (13) A zatem przestańmy sądzić jedni drugich. A raczej zwracajcie uwagę na to, aby nie dawać bratu okazji do upadku lub do zgorszenia. (...) (19) Szukajmy zatem tego, co służy pokojowi i wzajemnemu zbudowaniu. (...) (22) Przekonanie, jakie masz, zachowaj dla siebie przed Bogiem. (...)."

Jest też inny dosłowny fragment:

Kolosan 2:16-17
"(16) Dlatego niech was nikt nie osądza (...) w odniesieniu do (...) przestrzegania (...) sabatu; (17) bo te rzeczy są cieniem tego, co ma nadejść, ale rzeczywistość należy do Chrystusa."
"(16) Niechże was tedy nikt nie sądzi z powodu pokarmu i napoju albo z powodu święta lub nowiu księżyca bądź sabatu. (17) Wszystko to są tylko cienie rzeczy przyszłych; rzeczywistością natomiast jest Chrystus."

Wystarczy teraz tylko zastosować się do tego co napisał Paweł.

Chcesz przestrzegać sabatu to przestrzegaj wolna wola jeżeli jesteś tak przekonany, tak czyń w czystym sumieniu, ale nie osądzaj innych, którzy inny dzień święcą, lub wszystkie uważają za równe. Niech każdy pozostanie przy swoim zdaniu.

Jeżeli więc prześledzisz prawdziwie historię dlaczego kościół święci niedzielę, to zobaczysz, że nie ma to nic wspólnego z zastępowaniem czegoś, niedziela była uważana za dzień zmartwychwstania Chrystusa i dlatego kościół polecił ten dzień święcić. We wczesnym kościele ścierały się dwie opcje, judaizująca i ortodoksyjna. Judaizująca chciała wprowadzać to co ganił Paweł w swoich listach. Co zresztą zostało wyjaśnione dosadnie w Dziejach Apostolskich 15 rozdział, dlaczego każesz chrześcijanom pochodzenia z narodów czegoś, czego ani Duch Święty, ani apostołowie nie nakazywali ?

W historii można zarzucić tylko jedno, prześladowanie tych co sabat obchodzili, tego Pismo nie pochwala, ale "ustanowienie" niedzieli, obchodzenie niedzieli jako dnia świętego jest umocowane tradycją wczesnochrześcijańską która już pojawia się w Dziejach i w tych wersetach, który był przytoczony. Spotykali się w pierwszy dzień po sabacie na łamanie chleba, które nie było zwykłym posiłkiem, ale nabożeństwem połączonym z nauczaniem.

Użytkownik Quster edytował ten post 19 październik 2012 - 22:38

s_d91521d827233de59181498d79833235.gif                                  pre_1384803048__troll_300.jpg
 "Nie dajcie złapać się w dogmat, którym jest życie koncepcjami myślenia innych ludzi"         "Semantyka języka jakim operujemy - określa granice naszego poznania"

"... OJCZE Święty, ustrzeż ich w IMIENIU Twym, które dałeś Mi (Synowi Bożemu) ..."

Syn posiada IMIĘ Ojca

#110 pozytywista

pozytywista

Znamy się już dobrze

• Forumowicz
  • 533 postów
  • LocationŚląsk

Napisano 20 październik 2012 - 08:32

Co do KK to ta organizacja walczyła nie tylko z ludźmi stosującymi się do przykazań Bożych w tym sabatu ale walczyła z wszystkimi, którzy się stosowali do wszelkich Bożych zaleceń a których ta organizacja nie uznawała. Czczenie obrazów i relikwii też jest sprzeczne z przykazaniami Bożymi zatem ludzie, którzy tego nie robili byli wrogami tej organizacji. Ludzie, którzy myśleli inaczej niż dogmatyczny i nie mający z Bogiem nic wspólnego KK szli na stos.

To co mówił Paweł mnie nie obchodzi, bo dla niego nie trzeba było żadnych Bożych nakazów stosować skoro sabat nakazany przez Boga oraz zakaz spożywania pokarmów nieczystych dla niego nie miał znaczenia. Taka samą drogą kroczyła i kroczy organizacja KK, która Boga i jego nakazy ma za nic!

Proszę mi nie wmawiać, że uznaję Dzieję Apostolskie w których jest opisana między innymi sprzeczność z prawem Bożym zakazującym spożywania pokarmów nieczystych a jest to tak samo jak sabat ustawa wieczna. Cały temat na forum: http://watchtower-fo...o-trynitarnego/ był poświęcony tego typu zagadnieniom a nadal muszę czytać to samo zatem co do sabatu i między innymi świńskiego mięsa powtórzę kolejny raz:

II Moj 20:10 "ale siódmego dnia jest sabat Pana, Boga twego: Nie będziesz wykonywał żadnej pracy ani ty, ani twój syn, ani twoja córka, ani twój sługa, ani twoja służebnica, ani twoje bydło, ani obcy przybysz, który mieszka w twoich bramach."

II Moj 31:15 "Sześć dni będzie się pracować, ale w dniu siódmym będzie sabat, dzień całkowitego odpoczynku, poświęcony Panu. Każdy, kto w dniu sabatu wykona jakąkolwiek pracę, poniesie śmierć."

II Moj 31:16 "Synowie izraelscy będą przestrzegać sabatu, zachowując sabat w pokoleniach swoich jako przymierze wieczne."

II Moj 35:2 "Przez sześć dni wykonywać się będzie pracę, a w dniu siódmym będziecie mieli święty sabat całkowitego odpoczynku dla Pana; każdy, kto w nim będzie wykonywał pracę, poniesie śmierć."

III Moj 16:31 "Jest to dla was sabat, dzień całkowitego odpoczynku. Ukorzycie się w waszych duszach. Ustawa to wieczna."

III Moj 23:3 "Sześć dni będziesz wykonywał pracę, ale dnia siódmego będzie sabat, dzień całkowitego odpoczynku, uroczyście ogłoszone święto. Żadnej pracy nie będziecie wykonywać. Jest to sabat Pana we wszystkich waszych siedzibach."

III Moj 25:2 "Mów do synów izraelskich i powiedz im tak: Gdy wejdziecie do ziemi, którą Ja wam daję, to ziemia ta będzie obchodzić sabat dla Pana:"

Neh 9:14 "Ogłosiłeś im swój święty sabat, nadałeś im przykazania, przepisy i naukę przez Mojżesza, swego sługę."

Neh 10:32 "A jeśli poganie tej ziemi będą wystawiali na sprzedaż towary, i różnorodne zboże w dzień sabatu, nie będziemy go od nich kupować w sabat lub w dzień święta; zrzekniemy się także plonów w każdym siódmym roku oraz długu od każdego dłużnika."

Neh 13:18 "Czy nie tak postępowali wasi ojcowie, za co wszak nasz Bóg sprowadził na nas całe to nieszczęście, a również na to miasto! Wy zaś ściągacie jeszcze większy gniew na Izraela, znieważając sabat?"

IV Moj 15:32-36 A gdy synowie izraelscy przebywali na pustyni, napotkali człowieka, zbierającego drwa w dzień sabatu. Ci, którzy go napotkali zbierającego drwa, przyprowadzili go do Mojżesza i Aarona oraz do całego zboru. I osadzili go pod strażą, gdyż jeszcze nie było rozstrzygnięte, co ma się z nim uczynić. I rzekł Pan do Mojżesza: Mąż ten poniesie śmierć. Niech cały zbór go ukamienuje poza obozem. I wyprowadził go cały zbór poza obóz, i ukamienowali go, i umarł, jak Pan nakazał Mojżeszowi.

Iz 58:13-14 "Jeżeli powstrzymasz swoją nogę od bezczeszczenia sabatu, aby załatwić swoje sprawy w moim świętym dniu, i będziesz nazywał sabat rozkoszą, a dzień poświęcony Panu godnym czci, i uczcisz go nie odbywając w nim podróży, nie załatwiając swoich spraw i nie prowadząc pustej rozmowy,Wtedy będziesz się rozkoszował Panem, a Ja sprawię, że wzniesiesz się ponad wyżyny ziemi, i nakarmię cię dziedzictwem twojego ojca, Jakuba, bo usta Pana to przyrzekły."

"Bo jak nowe niebo i nowa ziemia, które Ja stworzę, ostaną się przede mną - mówi Pan - tak ostoi się wasze potomstwo i wasze imię. I będzie tak, że w każdy nów i w każdy sabat przychodzić będzie każdy człowiek, aby mi oddać pokłon - mówi Pan. Gdy wyjdą, będą oglądać trupy ludzi, którzy odstąpili ode mnie; bo robak ich nie zginie, a ogień ich nie zgaśnie i będą obrzydliwością dla wszelkiego ciała." Iz 66:22-24

"Święćcie moje sabaty i niech będą znakiem między mną a wami, aby wiedziano, że Ja, Pan, jestem waszym Bogiem!" Ez 20:20.

Ten werset rozróżnia zdecydowanie tych, którzy ufają ludziom czyli świętują niedzielę ustanowioną przez KK i sprzeczną z biblią, gdyż nie ma żadnego biblijnego potwierdzenia, a tymi, którzy święcą sabat i ufają tylko Bogu.

Jezus zachowywał sabat: "I przyszedł do Nazaretu, gdzie się wychował, i wszedł według zwyczaju swego w dzień sabatu do synagogi, i powstał, aby czytać." Łk 4:16.

A nawet gdy Jezus został złożony do grobu wszystko odbyło się zgodnie z zasadami sabatu: "A szły też za nim niewiasty, które razem z Jezusem przybyły z Galilei i widziały grób oraz jak składano ciało jego; Powróciwszy zaś przygotowały wonności i maści. Przez sabat zaś odpoczywały według przykazania." Łk 23:55-56.

Dołączona grafika

"także i świnia, choć ma kopyto rozszczepione, ale ponieważ nie przeżuwa, będzie wam nieczysta. Jej mięsa jeść nie będziecie ani jej padliny nie będziecie się dotykać." V Moj 14:8

"abyście rozróżniali między tym, co nieczyste, a tym, co czyste, oraz między zwierzętami, które się spożywa, a zwierzętami, których jeść nie wolno." III Moj 11:47

"Przesiadując na grobach i nocując w miejscach ukrytych, jedzą mięso wieprzowe i polewkę z nieczystych rzeczy w swoich naczyniach." Iz 65:4

"Ci, którzy się uświęcają i oczyszczają, aby wejść do pogańskich gajów za jednym, który kroczy w pośrodku, ci, którzy jedzą mięso wieprzowe i płazy, i myszy, wszyscy razem zginą - mówi Pan." Iz 66:17

Jezus właśnie w świnie posłał duchy nieczyste:

"I pozwolił im. Wtedy wyszły duchy nieczyste i weszły w świnie; i rzuciło się to stado ze stromego zbocza do morza, a było ich około dwóch tysięcy, i utonęło w morzu." Mk 5:13

Zacytuję słowa Jezusa w których jednak zamiast z domów czy miast wstawić należy forum dyskusyjne

"I gdyby kto was nie przyjął i nie słuchał słów waszych, wychodząc z domu lub z miasta onego, strząśnijcie proch z nóg swoich." Mt 10:14

"Nawet proch z miasta waszego, który przylgnął do nóg naszych, strząsamy na was, lecz wiedzcie, iż przybliżyło się Królestwo Boże." Łk 10:11.

Zatem strząsam z myszki i klawiatury proch związany z tymi, którym przekazałem Słowo Boże a którzy nie chcieli go przyjąć i żegnam Was tym razem definitywnie.

Użytkownik pozytywista edytował ten post 20 październik 2012 - 08:56

#111 Quster

Quster

Znamy się już dobrze

• Forumowicz
  • 2920 postów
  • LocationPolska

Napisano 20 październik 2012 - 09:41

To co mówił Paweł mnie nie obchodzi, bo dla niego nie trzeba było żadnych Bożych nakazów stosować skoro sabat nakazany przez Boga oraz zakaz spożywania pokarmów nieczystych dla niego nie miał znaczenia. Taka samą drogą kroczyła i kroczy organizacja KK, która Boga i jego nakazy ma za nic!

Proszę mi nie wmawiać, że uznaję Dzieję Apostolskie w których jest opisana między innymi sprzeczność z prawem Bożym zakazującym spożywania pokarmów nieczystych a jest to tak samo jak sabat ustawa wieczna. ...

... A mnie nie interesuje to co piszesz na temat KrK.
Jeżeli więc nie obchodzi cię apostoł Paweł, to wierzymy w inne Pismo Święte, więc nasze drogi się rozchodzą.
A skoro też uznajesz tylko to co ci pasuje do twoich interpretacji, to traci sens rozmowa z tobą, bo w ten sposób to można sobie udowadniać co tylko się chce, dowolnie.
Szatkowanie w tym przypadku nawet Dziejów Apostolskich jest dla mnie niepoważne.

Tym bardziej jak się weźmie pod uwagę twoje słowa:

"Interpretacja Słowa Bożego podana na tej stronie może być dla wielu ludzi nie do przyjęcia. Nie możemy też stwierdzić, że jest prawidłowa. Nieomylny jest tylko Bóg, my możemy żyć jedynie według naszej interpretacji Słowa Bożego."

Ty nie interpretujesz Słowa Bożego tylko wybrane z niej fragmenty według osobistego osądu.
Na dodatek nawet nie jesteś w stanie stwierdzić, czy te interpretacje są prawdziwe.

Więc pozwól żyć innym według swoich interpretacji i nie piętnuj na podstawie swojej subiektywnej, niepewnej, opartej na wybiórczym traktowaniu części Słowa interpretacji.

Syn posiada IMIĘ Ojca

#112 Roszada

Roszada

Włodzimierz Bednarski tel. 600565148 www.wobroniewiary.cal.pl

• Forumowicz
  • 14547 postów
  • LocationGdańsk
  • Wyznanie:Katolik

Napisano 20 październik 2012 - 10:19

Quster zostaw tego gościa. To człek swarliwego ducha. Jemu tylko zależy na tym by wszczynać spory.
Weź przykład ze mnie. Dałem se spokój z takim jak on.
Żadnych z nim dyskusji doktrynalnych nie będę już prowadził, bo jemu tylko na kłótniach zależy.
Niech se na swym forum wojuje sam z sobą. :D

Nie zajmuję się nawracaniem Świadków Jehowy, ale

zapobieganiem by się ludzie nimi nie stawali. :excl:

Ignoruję posty  kilku osób, które mnie źle znoszą. :(  Nie ma wśród nich kobiet.

#113 alka

alka

Buhaha

• Forumowicz
  • 4355 postów
  • Wyznanie:wierzę w siebie:)

Napisano 12 lipiec 2013 - 18:17

Roberta słowa mają czasami po kilka znaczeń zatem chodzi wyłącznie o kontekst w którym je użyjemy. Co do twoich słów doszedłem do takiego właśnie wniosku w związku z twoją wypowiedzią, że masturbujący się małżeństw nie rozbijają. Gdybyś była pewna siebie, masturbacja faceta nie byłaby dla ciebie zagrożeniem zatem nie pisałabyś nawet o niej.

Ale jaja...:-D:-D:-D
  • Blondynka lubi to

Użytkownicy przeglądający to forum: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych