Skocz do zawartości

Reklama

Na Facebooku

Reklama

Aktualizacje statusu

• Zdjęcie
    normalnieodjazd

Kogo denerwuje mój awatar? Dochodzą minie słuchy, że jest paskudny, że nie oddaje mojego tego czy tamtego. Moim zdaniem jest adekwatny. Jeżeli rzeczywiście jest coś z nim nie tak to mogę zmienić … a co mi tam ;) Więc pytanie „wieszam” publicznie

Pokaż komentarze (18)
  • Zdjęcie
    augustusgermanicus

Jeszcze raz uslysze o umilowaniu Ojczyzny i sie chyba zeżygam!

Pokaż komentarze (6)
  • Zdjęcie
    Brat Jaracz

Zalety WOLNEGO zawodu - oprócz tego, że WOLNO mi pracować do aż do upadku (fizycznego i moralnego), to jednak WOLNO mi też nawalić się w nocy z niedzieli na poniedziałek :)

Pokaż komentarze (8)
  • Zdjęcie
    Dina

Pierwsza myśl po przebudzeniu. A może pójdę do jakiegoś kościoła zjednoczyć się z ludźmi, którzy wierzą w Boga i go chwalą..Pomyślałam jeszcze chwilę i stwierdziłam, że nie chcę już nigdzie należeć. Do żadnego kościoła. W końcu przecież do żadnego nie mam przekonania. Czyżbym rodziła się na nowo jako WOLNA;)?

Pokaż komentarze (2)
Wyświetl wszystkie aktualizacje

Najnowsze tematy

Tematy czytane w tej chwili:

Ostatnio na Facebooku

Zdjęcie

NOWA STRAŻNICA STYCZEŃ 2013

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
127 odpowiedzi w tym temacie

#1 czarnyt85

czarnyt85

Znamy się już dobrze

• Forumowicz
  • 525 postów
  • Wyznanie:BIBLIJNE SJ

Napisano 25 październik 2012 - 22:36

Nowa Strażnica z 1 stycznia 2013
po raz pierwszy CK przyznaje sie do błędu jakim było wyliczanie i wyznaczanie dat końca świata

#2 katurbo

katurbo

Z nami na dłużej

• Forumowicz
  • 492 postów
  • Wyznanie:Dorosłe Dzieci

Napisano 25 październik 2012 - 23:53

Poka

#3 czarnyt85

czarnyt85

Znamy się już dobrze

• Forumowicz
  • 525 postów
  • Wyznanie:BIBLIJNE SJ

Napisano 26 październik 2012 - 01:28

jw.org pobierz sobie

#4 Żona Vina

Żona Vina

Znamy się już dobrze

• Forumowicz
  • 1790 postów

Napisano 26 październik 2012 - 06:41

Zróbcie wrzutkę tej strażnicy, plis, dla takich jak ja co mają wstręt do zaglądania na stronę jw.org :)

#5 skywalker

skywalker

Carpe Diem

• RadioEx
  • 1136 postów
  • LocationBrooklyn/NY
  • Wyznanie:Ekshibicjonizm

Napisano 26 październik 2012 - 07:25

czarny, a możesz napisać w którym miejscu ? Chociaż stronę, bo nie mam ochoty czytać wszystkiego :)
"Poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi". Prawdę poznałem. Czas się wyswobodzić :)

Jeśli Jehowa jest Bogiem miłości, to nawet gdy nie podążam obecnie drogą prawdy, powinien uśmiercić mnie bezboleśnie i nie zadawać katuszy w piekle. A skoro niczego nie będę czuł, to chcę czuć teraz. Bo jestem człowiekiem i nic co ludzkie nie jest mi obce...

#6 rhundz

rhundz

Znamy się już dobrze

• Forumowicz
  • 6064 postów

Napisano 26 październik 2012 - 08:21

strona 8.

#7 Liberal

Liberal

Znamy się już dobrze

• Forumowicz
  • 2379 postów

Napisano 26 październik 2012 - 09:03

Strażnica z 1 stycznia 2013, s.8

Dołączona grafika
  • Inkwizytor lubi to

Marek Boczkowski

PrawdziweObliczeWTS

#8 augustusgermanicus

augustusgermanicus

augustus.germanicus@odstepcy.pl

• Forumowicz
  • 7531 postów

Napisano 26 październik 2012 - 09:05

Gimnastyka buzi i jezyka. Bardzo starannie uprawiana byleby nie napisac:

Przepraszamy Was za podawane falszywe daty.

Jedynie "podzielaja zdanie" Macmillana.

Ech.... PR

Niemniej nalezy wyrazic docenianie dla postepow poczynionych przez firme. W tym tempie jest szansa ze przed 2214 rokiem bedzie z tego calkiem fajna Organizacja.

Ja niestety tyle czekac nie moge :D

Użytkownik augustusgermanicus edytował ten post 26 październik 2012 - 09:07

• Lebioda, Inkwizytor i dziadekS lubią to

Zycie stygnie!

#9 rhundz

rhundz

Znamy się już dobrze

• Forumowicz
  • 6064 postów

Napisano 26 październik 2012 - 09:07

*
Popularny

zdanie klucz:

"mieli niekiedy mylne oczekiwnia"

niekiedy mylne, a kiedy nie :)?

#10 Żona Vina

Żona Vina

Znamy się już dobrze

• Forumowicz
  • 1790 postów

Napisano 26 październik 2012 - 09:23

Stanowczo mierne wyjaśnienia :)

Ale zostawiają pole do interpretacji dla myślących i wątpiących ŚJ... (typu: hmm ciekawe o które "przepowiednie" im chodzi).

#11 gruby drab

gruby drab

Znamy się już dobrze

• Moderator
  • 8179 postów
  • Wyznanie:człowiek

Napisano 26 październik 2012 - 09:25

*
Popularny

Przewlekłe oczekiwanie sprawia sercu ból, lecz życzenie spełnione jest drzewem życia. Ksiega Przysłów przeczy Jezusowi, który twierdzi: Czuwajcie, bo nie znacie dnia ani godziny.

Biblia napisana jest dualnie, stąd akrobacje intelektualne wyznawców. Jak zrozumiałem, że to nie moja wina, że jest tak napisana, to poczułem ogromną ulgę, to przecież problem Jezusa kiedy przyjdzie z kosmosu zaatakować Ziemię, nie znam się na polityce w kosmosie i dlaczego akurat z miliardów miliardów planet wybrali naszą planetę do ataku, ciągłe myślenie o tym i wpatrywanie się w niebo, próby nawiązania kontaktu z tymi istotatmi telepatycznie męczyły mnie i wykańczały. Powoli zacząłem czuć się jak SETI. W dodatku w Centrum Zarządzania Galaktyką w Brooklinie ciagle powtarzano, że wychwytują sygnał od Świętego Kosmicznego Ducha, który działa w jakiś specjalny sposób na umysły Oficerów niebiańskich tu na ziemi. Wszystko to zawsze wydawało mi się dziwne i czasami miałem przebłyski czy ja nie jestem scjentologiem spod znaku krzyża... tfuu pala.

Z twarzą mokrą od deszczu przeziębnięty zmęczony

Od złych rzeczy na dole jesteś mgłą oddzielony

Tu

#12 Liberal

Liberal

Znamy się już dobrze

• Forumowicz
  • 2379 postów

Napisano 26 październik 2012 - 09:31

Dla mnie to stara śpiewka WTS-u, który już od czasów wspomnianego Macmillana stosuje politykę asekuracji, że "co prawda nasze oczekiwania i wyznaczanie dat okazały się błędne, niemniej zamierzenie Boga co do końca świata nie uległo zmianie, zatem w ostatecznym rozrachunku nadal można nas uważać za 'wiernego i roztropnego niewolnika', gdyż właśnie o tym końcu głosimy".

*** Strażnica z 1 maja 1994, ss.24,25 ***
Niektórzy zrezygnowali wtedy ze służby dla Jehowy. Nie należał do nich jednak A. H. Macmillan. Po latach szczerze przyznał: „Niekiedy od określonej daty oczekiwaliśmy więcej niż Pismo nas do tego upoważniało”. Co pomogło mu zachować równowagę duchową? Świadomość tego, że — jak się wyraził — „gdy oczekiwania nasze się nie spełniały, zamierzenie Boże mimo to pozostawało niezmienione”. Dodał także: „Zrozumiałem więc, że trzeba się przyznawać do błędów i w dalszym ciągu badać Słowo Boże, aby uzyskać jaśniejsze światło”. Ci pierwsi Badacze Pisma Świętego pokornie pozwolili, by Słowo Boże na nowo ukształtowało ich poglądy (2 Tymoteusza 3:16, 17).
  • Vin lubi to

Marek Boczkowski

PrawdziweObliczeWTS

#13 Vin

Vin

32

• Forumowicz
  • 3165 postów
  • Wyznanie:Do Nieba nie pójdę

Napisano 26 październik 2012 - 09:35

Nowa Strażnica z 1 stycznia 2013 po raz pierwszy CK przyznaje sie do błędu jakim było wyliczanie i wyznaczanie dat końca świata

nic nowego- tekst stary i nie raz już używany

#14 Piotr

Piotr

Znamy się już dobrze

• Forumowicz
  • 2629 postów
  • LocationGliwice
  • Wyznanie:katolik

Napisano 26 październik 2012 - 09:42

Strażnica z 1 stycznia 2013, s.8

Ależ oni są obłudnikami. Wyznaczali daty końca świata i jeszcze usprawiedliwiają swoje fałszywe proroctwa tym, iż odwołują się przy tym na uczniów Jezusa. Tylko dlaczego nie podali ani jednego przykładu z datą wyznaczoną przez nich?

Użytkownik Piotr edytował ten post 26 październik 2012 - 09:43

Ignoruję posty: janek, rykiw, shindo, antykierat, Profanka, Pharao29,Wezyr, Ateusz, OttoKatz, Leszard.

#15 gedeon

gedeon

Znamy się już dobrze

• Forumowicz
  • 2779 postów

Napisano 26 październik 2012 - 09:45

Gimnastyka buzi i jezyka. Bardzo starannie uprawiana byleby nie napisac:

Przepraszamy Was za podawane falszywe daty.

Zdecydowanie tak samo myślę, przyznanie się do wypaczeń i błędów jest oznaką pokory, tej pokory jak na razie w postawie i naukach WTS nie widać.

Użytkownik gedeon edytował ten post 26 październik 2012 - 09:47

• Lebioda i hak lubią to

Stowarzyszenie "Wyzwoleni"

http://wyzwoleni.org/

Kancelaria Prawna Świeca i Wspólnicy

http://swwp.pl/

#16 Piotr

Piotr

Znamy się już dobrze

• Forumowicz
  • 2629 postów
  • LocationGliwice

Napisano 26 październik 2012 - 09:47

Stanowczo mierne wyjaśnienia :)

Ale zostawiają pole do interpretacji dla myślących i wątpiących ŚJ... (typu: hmm ciekawe o które "przepowiednie" im chodzi).

Chyba o te:

http://www.piotrandr...k.pl/fapro.html

Użytkownik Piotr edytował ten post 26 październik 2012 - 10:12

Ignoruję posty: janek, rykiw, shindo, antykierat, Profanka, Pharao29,Wezyr, Ateusz, OttoKatz, Leszard.

#17 Liberal

Liberal

Znamy się już dobrze

• Forumowicz
  • 2379 postów

Napisano 26 październik 2012 - 09:47

...odwołują się przy tym na uczniów Jezusa.

Odwołują się tam, gdzie im wygodnie. Ale czasami zdarza się im takimi porównaniami strzelić sobie w stopę:

*** Przebudźcie się! z 8 lipca 1995, s.6 ***
Wśród pierwszych chrześcijan pojawiły się błędne oczekiwania. Chociaż Tesaloniczanie zapewne nie wyznaczali żadnej daty ‛zgromadzenia ich do Chrystusa w niebie’, najwyraźniej sądzili, że nastąpi to już wkrótce. Owe poglądy wymagały skorygowania i apostoł Paweł uczynił to w swym liście.
  • Starosta lubi to

Marek Boczkowski

PrawdziweObliczeWTS

#18 Piotr

Piotr

Znamy się już dobrze

• Forumowicz
  • 2629 postów
  • LocationGliwice

Napisano 26 październik 2012 - 09:57

Odwołują się tam, gdzie im wygodnie. Ale czasami zdarza się im takimi porównaniami strzelić sobie w stopę:

*** Przebudźcie się! z 8 lipca 1995, s.6 ***
Wśród pierwszych chrześcijan pojawiły się błędne oczekiwania. Chociaż Tesaloniczanie zapewne nie wyznaczali żadnej daty ‛zgromadzenia ich do Chrystusa w niebie’, najwyraźniej sądzili, że nastąpi to już wkrótce. Owe poglądy wymagały skorygowania i apostoł Paweł uczynił to w swym liście.

Z tym "wkrótce",

http://www.piotrandr...pl/wkrotce.html

to też powinien napisać do Brooklynu św. Paweł i skorygować Towarzystwo Strażnica:

1Brooklyn 1,1-2

"1 Paweł, Sylwan i Tymoteusz do Brooklynu w Bogu Ojcu i Panu Jezusie Chrystusie. Łaska wam i pokój! 2 Bracia, prosimy i zaklinamy was w Panu Jezusie: według tego, coście od nas przejęli w sprawie przyjścia Pana naszego Jezusa Chrystusa, przestańcie pisać, iż wkrótce, tuż, tuż, niebawem, bowiem, jak sam Pan powiedział, nie znacie dnia ani godziny. (...)" :D

Użytkownik Piotr edytował ten post 26 październik 2012 - 10:05

#19 frydland

frydland

Znamy się już dobrze

• Forumowicz
  • 697 postów
  • Wyznanie:wędkarstwo

Napisano 26 październik 2012 - 10:03

s r u t u - t u t u jak czytam takie wyjaśnienia to mnie mdli.Jest to kolejny dowód na to że duch boży nie ma z nimi nic wspólnego.
  • delilah lubi to

W życiu piękne są tylko chwile - dlatego czasem warto żyć ...

dżem

#20 gedeon

gedeon

Znamy się już dobrze

• Forumowicz
  • 2779 postów

Napisano 26 październik 2012 - 10:12

to też powinien napisać do Brooklynu św. Paweł i skorygować Towarzystwo Strażnica:

1Brooklyn 1,1-2

"1 Paweł, Sylwan i Tymoteusz do Brooklynu w Bogu Ojcu i Panu Jezusie Chrystusie. Łaska wam i pokój! 2 Bracia, prosimy i zaklinamy was w Panu Jezusie: według tego, coście od nas przejęli w sprawie przyjścia Pana naszego Jezusa Chrystusa, przestańcie pisać, iż wkrótce, tuż, tuż, niebawem, bowiem, jak sam Pan powiedział, nie znacie dnia ani godziny. (...)" :D

Znając charakter i zdecydowanie Pawła, pewnie by napisał tak:

I rzekł: O, pełny wszelkiego oszukaństwa i wszelkiej przewrotności, synu diabelski, nieprzyjacielu wszelkiej sprawiedliwości ! Nie zaprzestaniesz ty wykrzywiać prostych dróg Pańskich ?
Dz.Ap. 13:10

Użytkownik gedeon edytował ten post 26 październik 2012 - 10:13

• augustusgermanicus, sponz i klopotek lubią to

Stowarzyszenie "Wyzwoleni"

http://wyzwoleni.org/

Kancelaria Prawna Świeca i Wspólnicy

http://swwp.pl/

Użytkownicy przeglądający to forum: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych