Skocz do zawartości

Reklama

Na Facebooku

Reklama

Aktualizacje statusu

• Zdjęcie
    Minie

Srode mija wynikow Brak:)))

Pokaż komentarze (2)
Wyświetl wszystkie aktualizacje

Najnowsze tematy

Tematy czytane w tej chwili:

Ostatnio na Facebooku

Zdjęcie

Komiksy czyli co było a nie jest nie pisze sie w rejestr

vinniczek

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

#1 Vin

Vin

32

• Forumowicz
  • 3264 postów
  • Wyznanie:Do Nieba nie pójdę

Napisano 27 listopad 2012 - 12:23

Pewnie na forum jest spora grupa osób z zamiłowaniem do komiksów, też takich co podobnie jak ja sie na nich wychowali. a moze do dziś mimo uciekającej młodości do nich wracamy lub nawet kupujemy jakieś albumy?

Ja do takich należę.

Pamiętam jednak, że 20 lat temu czytanie komiksów nie było dobrze widziane przez mądrych dorosłych (i nie chodzi tu już tylko o WTS).

A to bo ogłupiają, bo demoniczne obrazki itd, itp.

W sumie z lekkim niedowierzaniem ale też z przyjemna satysfakcją zauważyłem dziś na stronie WTS-u że i oni sięgneli po ten srodek wychowawaczy:

http://www.jw.org/as...187_P_cnt_1.pdf

Całkiem fajna kreska- przywołująca na pamięc polskie wydawnictwo z przeglądem zagramanicznych komiksów Relax jak tez wydawnictwa komiksowe Nowej Fantastyki (Yansy, Funky Kovale, Thorgale itp.)

Może nie jest to 1 liga, ale na pewno od strony rysunkowej dorównuje polskim starym komiksom z serii historycznej ("Piast Kołodizej" itp.). Zwóćcie uwagę na fajnie narysowaną scenę kłaniania sie Jakuba Ezawowi

Troszke gorzej z adaptacją tekstu- np. wstawka -"Jakub sie bał" - zbyt nachalna- w komiksach takich rzeczy sie nie pisze tylko rysuje. no i po co te durne pytania powtórkowe?

Ogólnie ode mnie: 3+

-------------------------------------------------------------------------

osobna kwestia, że rzeczywiscie tak narysowany komiks 20 lat temu w zborach uchodizłby za demoniczny
  • DOBRY lubi to

pre_1413450744__10269636_159425392080023

#2 kremówka

kremówka

ludzie mnie męczą

• Forumowicz
  • 2434 postów
  • Locationnajlepiej czuje się w lesie

Napisano 27 listopad 2012 - 13:33

osobna kwestia, że rzeczywiscie tak narysowany komiks 20 lat temu w zborach uchodizłby za demoniczny

idzie ku lepszemu?

Nie oczekuję niczego. Nie obawiam sie niczego. Jestem wolny.

Nikos Kazantzakis

#3 augustusgermanicus

augustusgermanicus

augustus.germanicus@odstepcy.pl

• Forumowicz
  • 7671 postów

Napisano 27 listopad 2012 - 13:34

Pewnie na forum jest spora grupa osób z zamiłowaniem do komiksów, też takich co podobnie jak ja sie na nich wychowali. a moze do dziś mimo uciekającej młodości do nich wracamy lub nawet kupujemy jakieś albumy?

Ja do takich należę.

Pamiętam jednak, że 20 lat temu czytanie komiksów nie było dobrze widziane przez mądrych dorosłych (i nie chodzi tu już tylko o WTS).

A to bo ogłupiają, bo demoniczne obrazki itd, itp.

W sumie z lekkim niedowierzaniem ale też z przyjemna satysfakcją zauważyłem dziś na stronie WTS-u że i oni sięgneli po ten srodek wychowawaczy:

http://www.jw.org/as...187_P_cnt_1.pdf

Całkiem fajna kreska- przywołująca na pamięc polskie wydawnictwo z przeglądem zagramanicznych komiksów Relax jak tez wydawnictwa komiksowe Nowej Fantastyki (Yansy, Funky Kovale, Thorgale itp.)

Może nie jest to 1 liga, ale na pewno od strony rysunkowej dorównuje polskim starym komiksom z serii historycznej ("Piast Kołodizej" itp.). Zwóćcie uwagę na fajnie narysowaną scenę kłaniania sie Jakuba Ezawowi

Troszke gorzej z adaptacją tekstu- np. wstawka -"Jakub sie bał" - zbyt nachalna- w komiksach takich rzeczy sie nie pisze tylko rysuje. no i po co te durne pytania powtórkowe?

Ogólnie ode mnie: 3+

-------------------------------------------------------------------------

Ja pier....!
WTS czyta moje pomysly! Czyzbym jednak pisal pod natchnieniem?
  • Vin lubi to

Zycie stygnie!

#4 Gość_agnes_*

Gość_agnes_*
  • Gość

Napisano 27 listopad 2012 - 15:07

uwielbiałam Thorgala, czytałam go po kryjomu :)
  • gruby drab i augustusgermanicus lubią to

#5 augustusgermanicus

augustusgermanicus

• Forumowicz
  • 7671 postów

Napisano 27 listopad 2012 - 15:14

uwielbiałam Thorgala, czytałam go po kryjomu :)

Za Thorgala to zborowy tryglodyta Jozef Sakra otwarcie grozil mi komitetem ;)

Bo tam byly cycki a Jozio uznawal tylko cyc z kurziny.
  • alka lubi to

Zycie stygnie!

#6 balon

balon

Znamy się już dobrze

• Forumowicz
  • 756 postów

Napisano 27 listopad 2012 - 15:17

*
Popularny

Powiem bez ironii: widać tutaj odejście od WTS-owego cukierko-realistycznego stylu. To wydarzenie dla historii sztuki WTS-u porównywalne z pojawieniem się impresjonizmu jako alternatywy dla realistycznego akademizmu.

#7 pharao29

pharao29

Farałon

• Forumowicz
  • 1777 postów
  • LocationWLKP
  • Wyznanie:QUEER

Napisano 28 listopad 2012 - 16:23

Aż mnie zatkało...

pre_1382119464__cs5m.jpg

ŚLEPA WIARA JEST Z PIEKŁA RODEM...

#8 rhundz

rhundz

Znamy się już dobrze

• Forumowicz
  • 6064 postów

Napisano 28 listopad 2012 - 16:25

filmy animowane, komiksy -

nastepna bedzie opera mydlana
  • augustusgermanicus lubi to

#9 augustusgermanicus

augustusgermanicus

• Forumowicz
  • 7671 postów

Napisano 28 listopad 2012 - 17:38

nastepna bedzie opera mydlana

K - Jak Komitet

Starsi

Na Warszawskiej

Prawo Straznicy

Jeszcze tylko platny dekoder i jestesmy w domu.

Na szczescie nie oferuja uslug dostepu do internetu - oferowaliby tylko jeden serwis. Zas gdyby produkowali laptopy to usuniety z nich bylby znak zapytania :)
  • klopotek lubi to

Zycie stygnie!

#10 robert1975

robert1975

zdrowko! za facetow ktorzy nas zdobyli, frajerow ktorzy nas

• Forumowicz
  • 4383 postów
  • Wyznanie:Swiadek Jehowy . A co?!!

Napisano 28 listopad 2012 - 18:37

Za Thorgala to zborowy tryglodyta Jozef Sakra otwarcie grozil mi komitetem ;)

Bo tam byly cycki a Jozio uznawal tylko cyc z kurziny.

on uznawl tylko cycuszki swoich corek..... jesli juz. Stad zadna z nich nie chciala z nim miec kontaktu w zyciu doroslym.... ale to jest inny komiks :(
Wszyscy mają mambe, lecz nie ja, nie należę do drużyny Actimela, nie posiadam 3letniej gwarancji, ani gwarancji zwrotu kosztów, nie dodaje skrzydeł, nie znam Goździkowej, ze mną Ci się nie upiecze, nie zapewniam uczucia komfortu, dzięki mnie nie dostaniesz zniżki w Trollu, minuta rozmowy ze mną nie kosztuje 5 gr. nie wygładzam ani nie redukuje zmarszczek, mam więcej niż 2 kalorie, nie jestem owocem Jogobelli, przed użyciem nie wymagam zapoznania się z ulotką, ani skontaktowania się z lekarzem lub farmaceutą, to ja nie mam szans z pragnieniem,nie trafiam silnie w ból, nie mam pomysłu na obiad, nie posiadam napisu pod nakrętką, ani kolorowanki pod etykietką, nie pochodzę z pierwszego tłoczenia,wciąż nie wiem skąd bierze się Chocapic, nie wiem też dlaczego Cini Minis jest takie cynamonowe, nie rozpływam się w dłoni, ani w ustach, poza tym nie brałem udziału w ''Tańcu z Gwiazdami''... aha jeszcze jedno nie znajdziesz mnie w co piątej Kinder niespodziance.... ale tak naprawdę to wszystko jest bez znaczenia...bo przecież dobrej marki nie trzeba reklamować, co nie? :)

#11 augustusgermanicus

augustusgermanicus

• Forumowicz
  • 7671 postów

Napisano 28 listopad 2012 - 18:47

on uznawl tylko cycuszki swoich corek..... jesli juz. Stad zadna z nich nie chciala z nim miec kontaktu w zyciu doroslym.... ale to jest inny komiks :(

Zatkalo mnie!

Zycie stygnie!

#12 robert1975

robert1975

• Forumowicz
  • 4383 postów

Napisano 28 listopad 2012 - 18:50

Zatkalo mnie!

Jak ty sie malo znasz na ludziach kotku :)
Wszyscy mają mambe, lecz nie ja, nie należę do drużyny Actimela, nie posiadam 3letniej gwarancji, ani gwarancji zwrotu kosztów, nie dodaje skrzydeł, nie znam Goździkowej, ze mną Ci się nie upiecze, nie zapewniam uczucia komfortu, dzięki mnie nie dostaniesz zniżki w Trollu, minuta rozmowy ze mną nie kosztuje 5 gr. nie wygładzam ani nie redukuje zmarszczek, mam więcej niż 2 kalorie, nie jestem owocem Jogobelli, przed użyciem nie wymagam zapoznania się z ulotką, ani skontaktowania się z lekarzem lub farmaceutą, to ja nie mam szans z pragnieniem,nie trafiam silnie w ból, nie mam pomysłu na obiad, nie posiadam napisu pod nakrętką, ani kolorowanki pod etykietką, nie pochodzę z pierwszego tłoczenia,wciąż nie wiem skąd bierze się Chocapic, nie wiem też dlaczego Cini Minis jest takie cynamonowe, nie rozpływam się w dłoni, ani w ustach, poza tym nie brałem udziału w ''Tańcu z Gwiazdami''... aha jeszcze jedno nie znajdziesz mnie w co piątej Kinder niespodziance.... ale tak naprawdę to wszystko jest bez znaczenia...bo przecież dobrej marki nie trzeba reklamować, co nie? :)

#13 augustusgermanicus

augustusgermanicus

• Forumowicz
  • 7671 postów

Napisano 28 listopad 2012 - 18:53

Jak ty sie malo znasz na ludziach kotku :)

Nigdy o tym nie wiedzialem....
Toz to szok. I ten smiec ze mna studiowal.... tfu!

Zycie stygnie!

#14 robert1975

robert1975

• Forumowicz
  • 4383 postów

Napisano 28 listopad 2012 - 18:55

nie miales wtedy jeszcze cycuszkow :)
  • augustusgermanicus lubi to

#15 Adelfos

Adelfos

Nowy na forum

• Rozmówcy
  • 24 postów

Napisano 01 grudzień 2012 - 19:55

Nie zdziwiłbym się, jesli to przeróbka fragmentu z jakiegoś istniejącego komiksu :-/

#16 swietyZbostonu

swietyZbostonu

Znamy się już dobrze

• Moderator
  • 2927 postów

Napisano 08 grudzień 2012 - 10:53

To co do tej pory można było sobie indywidualnie wyobrazić czytając książkę od boga, teraz WTS przerabia na papkę , gdzie miliny będą analizowały minę Ezawa, oraz cały "obraz"sytuacji podany na talerzu. Nikt nie zastanowi się nad poczynaniami Jakuba, tylko będzie analizował rysy wqwionego Ezawa. Wszyscy będą się podniecali jakie mądre posunięcie CK. Dla mnie kolejne posunięcie psycho-manipulacyjne.
  • humble i Livia lubią to

#17 augustusgermanicus

augustusgermanicus

• Forumowicz
  • 7671 postów

Napisano 08 grudzień 2012 - 11:30

Wszyscy będą się podniecali jakie mądre posunięcie CK

Magia bycia czlonem Ciala Kierowniczego polega na tym ze cokolwiek Oni wymysla to wiekszosc zwyklych Swiadkow Jehowy bedzie zachwycona i odczyta w tym reke samego Jehowy.

"Ciemny lud wszystko kupi"

Zycie stygnie!

#18 alka

alka

Buhaha

• Forumowicz
  • 4786 postów
  • Wyznanie:wierzę w siebie:)

Napisano 08 grudzień 2012 - 13:22

A jakie komiksy cztaliscie/czytacie? :)

Thorgal I Tytus- to dawniej choć ostanio znów łyknęłam od nowa całą serie Thorgala ( kumpel ma- to pożyczył :D)

Potem Osiedle Swoboda i Jeż Jerzy:)

Użytkownik alka edytował ten post 08 grudzień 2012 - 13:23

#19 Lebioda

Lebioda

Znamy się już dobrze

• Forumowicz
  • 781 postów

Napisano 13 grudzień 2012 - 06:04

Komiksy nie są moją mocną stroną, więc i ocena nie jest też odpowiednia. Pominę tu również teksty, które mają ukierunkować czytającego, po to zresztą są pisane. Mnie interesuje grafika, która na mój gust jest wymowna, ekspresyjna i mogę tylko pozazdrościć autorowi – autorce, umiejętności, czego nie posiadam. Osobiście podziwiam te obrazki w wydawnictwach WTS-u pomimo, że same sceny są banalne i sprzeczne same w sobie, a może właśnie dlatego?

#20 Bayra

Bayra

Konto zawieszone na prośbę użytkownika

• Forumowicz
  • 4822 postów
  • Wyznanie:agnostyk

Napisano 13 grudzień 2012 - 17:42

idzie ku lepszemu?

tak zwane ulepszacze !...
[img]https://mountiangirl...jpg?w=268&h=300[/img]

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: vinniczek

Użytkownicy przeglądający to forum: 0