Skocz do zawartości


Urodziny dziś

 • amator - zdjęcie

  amator (39)

Reklama

Na Facebooku

Reklama

Aktualizacje statusu

 • Zdjęcie
  augustusgermanicus

  Po co się dopasowywać skoro urodziłeś się aby się wyróżniać?

  Pokaż komentarze (3)
 • Zdjęcie
  Magda

  No i doczekałam się. Po obejrzeniu tego filmiku załapałam doła, jak to się mówi. Zrozumiałam, że moje uczucia to nie takie proste były jak mi się zdawało. Docieram do prawdy o sobie, dość bolesnej. Trzymajcie kciuki.

  Pokaż komentarze (4)
Wyświetl wszystkie aktualizacje

Najnowsze tematy

Tematy czytane w tej chwili:

Ostatnio na Facebooku


Zdjęcie

Jak kermit straszy wiernych czyli Loscha twórczość radosna


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#1 Vilgefortz

Vilgefortz

  Z nami na dłużej

 • Forumowicz Extra
 • 313 postów
 • Płeć:Nie ustawione
 • LocationZamek Stygga

Napisano 11 listopad 2013 - 22:27

Wykład brata Loscha z Rosji!!

 

Czy rozmyślał już ktoś z nas o czterech etapach jakie nastąpią przed Armagedonem? Przenieśmy się w wyobraźni do czasu kiedy  te cztery wydarzenia opisane w Biblii zaczną się rozgrywać.

Jest 21 września, godzina 5:58, dzwoni budzik. Czas wstawać do szkoły lub do pracy, mamy jeszcze dwie minuty żeby przewrócić się z boku na bok. Godzina 6:00, i słyszymy wiadomości:

Dzień dobry, mamy godzinę 6:00 – wiadomości z ostatniej chwili: New York, 3 godziny temu w naszym centrum prasowym dowiedzieliśmy się , że ONZ  na zamkniętym spotkaniu, trzy dni temu  przyjął postanowienie o rozwiązaniu  wszystkich organizacji religijnych i stowarzyszeń. Dziś wieczorem postanowienie to obejmie wszystkich- majątek organizacji chrześcijańskich, protestanckich i muzułmańskich zostanie skonfiskowany i przejdzie na majątek Państwa. Armia i policja zajmują budynki należące do organizacji religijnych. Prezydent Stanów Zjednoczonych i sekretarz narodowy  ONZ jednogłośnie przyjęli postanowienie o zaprowadzeniu pokoju i bezpieczeństwa na całej Ziemi.”

Usłyszawszy tą nowinę, natychmiast się wybudziłeś, jakby oblał cię ktoś zimną wodą. Otrząsnąłeś się i wyszedłeś z łóżka. Wiedziałeś, że to nastąpi, ale dziś?? Teraz?? Jesteś oniemiały. Kiedy przyjąłeś już to do wiadomości, przygotowujesz się wyjść do pracy. Stopniowo zaczynasz rozumieć co zaczyna się dziać.  Rozpoczyna się pierwsza faza, która prowadzi do Armagedonu. Unicestwienie Babilonu – imperium religii fałszywej rozpoczyna drogę, prowadzącą do wielkiej zagłady. 7:00. Wychodzisz z domu. Również inni słyszeli te wiadomości. Po drodze przechodzisz obok jednego kościoła i widzisz jak dzieciaki z przyjemnością rozbijają okna kościoła. Zaszedłeś do pracy. Wszyscy mówią tylko o jednym. Wiedzą, że jesteś Świadkiem Jehowy i pytają cię o zdanie. Wszyscy słuchają w pracy najświeższych wiadomości z radia. Słyszysz, jak zamieszki, demonstracje i napaści ogarniają całą Europę. I jak wokoło rozprzestrzenia się samowola, a większość ludzi bardzo przeżywa obecną sytuację. Nie wiedzą co zrobić/jak się zachować. Przez całą Europę przechodzą agresywne demonstracje, które rozprzestrzeniają się na cały świat. Stronnicy i przeciwnicy zakazanych religii walczą nawzajem ze sobą. Organy władzy mobilizują policję i wojsko. 

28 września, minął tydzień :

Atmosfera zaostrza się dosięgając apogeum. Potrzeba jeszcze więcej wojska dla ustawienia prawa o zakazie wyznawania religii. Starsi miejscowych zborów po wydaniu odpowiednich zachęt i rad organizują zebrania każdego dnia. Głównym celem tych zebrań jest duchowe pokrzepienie braci. Odczytują fragmenty dotyczące Noego, Jeremiasza, Daniela i oczywiście o Jezusie i ich wierności. Oprócz tego wspólne modlitwy i pieśni wzmacniają współwyznawców. Niestety, nie wszyscy bracia przychodzą codziennie na zebrania. 

5 Października, minął kolejny tydzień.

Atmosfera nadal pozostaje zaostrzona. Zbór otrzymuje 5 tysięcy traktatów, może to będzie numer 308, poprzedni traktat miał numer 307. W upływie następnych czterech dni mamy za zadanie odwiedzić każdą rodzinę w naszym otoczeniu by ostrzec czym to wszystko się zakończy. Jednak nie wszyscy bracia znaleźli tyle śmiałości na taki krok. Ale ty, drogi bracie, droga siostro, ty idziesz. To wzmacnia twoja wiarę ponieważ, ku twojemu zdumieniu- wszystkie drzwi otwierają się i wszyscy biorą traktat ponieważ to Jehowa sprawia że ludzie już domyślają się co ich czeka. Nie bacząc na królującą na ulicach przemoc pozostajesz bez najmniejszego uszczerbku na zdrowiu. Kiedy powracasz do Sali Królestwa dostrzegasz że nikt z braci także nie ucierpiał. I wiesz dobrze, że brali w tym udział aniołowie. 

 

13 Październik, minęły 3 tygodnie

W środkach masowej informacji mówi się o działalności Świadków Jehowy. Cała uwaga i złość skupiona jest teraz na nich. Niewątpliwie rozpoczyna się trzecia faza biblijnych wydarzeń. Bez wątpienia Szatan atakuje lud Boży. Niezależnie od tego - ty dalej codziennie przychodzisz na zebrania. Wydaje się, jakby ludzie całkowicie oślepli, ponieważ nie dostrzegają naszych sal królestwa. Droga do Sali jest wciąż niebezpieczna, ale ty jesteś zdecydowany tam iść. Grupa uzbrojonych żołnierzy szorstko nakazuje tobie zatrzymać się, i -o dziwo, nagle padają z nóg powaleni na ziemię. Widzisz w tym spełnienie się słów z księgi Ezechiela 2:8. Wszystko to odbywa się na twoich oczach! Nagle na niebie pojawiają się nadprzyrodzone znaki. Ludzie dobrze wiedzą, że nie jest to kataklizm pochodzący z przyrody, a ingerencja Boża. Wiedzą też, że zrozumieli to trochę za późno i powstaje panika. Jak napisano w Biblii - ludzie atakują się nawzajem, oprócz tego niewyobrażalne trzęsienia nawiedzają Ziemię. Grad i płonące kule spadają z nieba, i wszyscy, którzy nie służą Jehowie giną. Nagle tłum braci, którzy służą razem z tobą zapełniają salę. Jednak nie wszyscy o których myślisz są razem z tobą. Hałas z zewnątrz ustał. Nastąpiła pełna cisza. Armagedon minął. Ten Armagedon, o którym ludzie myśleli że nigdy nie przyjdzie. Ten Armagedon, o którym mówili: "Ja do niego nie dożyję". On już nastał.

Dobrze jest porozmyślać jak to wszystko oddziałuje na nas, jaki ma na nas wpływ. Dobrze, jeśli Jehowa poprzez braci pomaga nam wytrwać w nurcie życia i jeśli trochę porozmyślamy o tej sytuacji, jak zareagujemy kiedy przyjdzie Armagedon.

A teraz zechcemy kilku punktom przyjrzeć się bliżej i wyciągnąć lekcje. Dlatego będziemy jeszcze raz przypominać wszystkie punkty. Pamiętamy, jak wskazano na pierwszy moment, kiedy usłyszeliśmy że rozpoczęło się unicestwienie i zakaz wyznawania religii, jak zareagowaliśmy, jak wręcz wyskoczyliśmy z łóżka. Przeanalizujmy siebie. Jakie uczucia w tym czasie pojawią się w nas? Włączyłeś radio i słyszysz tą wiadomość. Co odczuwasz? Czy jestem gotowy? Dzisiaj? W jakiej sytuacji życiowej odnajdzie mnie ten dzień? Wychodzimy z domu, a tam widzimy tłum ludzi rzucających kamieniami w okna kościołów. Możemy sobie wyobrazić jak przechodzimy i widzimy rozjątrzony, krzyczący tłum. Musimy przejść pośród nich wszystkich. Lub kiedy przyjdziemy do pracy bądź szkoły, gdy będą nam zadawać pytania, ponieważ dobrze będą wiedzieć że jesteś Świadkiem Jehowy. Zaczną pytać: "co to znaczy, co się dzieje?". Pomyśl: "co im wtedy powiem?" Czy przygotowałem się na tą chwilę aby dobrze wytłumaczyć co się rozgrywa? A może po prostu powiesz "tak było przepowiedziane w Biblii" ?

Kolejne ważne pytanie: jeśli zajdzie potrzeba każdego dnia przychodzić na zebrania, czy pomyślisz "ale codziennie? Czy mogę zgromadzać się codziennie?" Czy może raczej będziesz wdzięczny ponieważ przez te szokujące wydarzenia dla nas wszystkich, będziemy uradowani że każdego dnia będziemy mogli otrzymywać otuchę, pocieszenie, wsparcie. Czy będziesz między tymi, którzy się wspólnie zgromadzają? Jakie uczucia będą w nas jeśli razem z braćmi będziemy w sali królestwa, gdy będziemy obserwować to, co się właśnie rozgrywa na ulicach? Ludzie będą szukać sali królestwa ale nie będą mogli jej znaleźć, ponieważ będziemy spotykać się w ‘miejscach zatajonych’. 

Pomyślmy, jak to będzie kiedy zostaniemy wysłani z traktatami od domu do domu. To będzie bardzo doniosły moment, ponieważ wszyscy będą otwierać i brać te traktaty, gdyż to Jehowa pokaże im jak wszystko się zakończy. Ludzie będą rozumieć że to sąd z rąk samego Jehowy a nie żaden kataklizm. Czy ty także pójdziesz rozpowszechniać te traktaty? Lub kiedy będziemy wracać ze służby na salę królestwa i będziemy widzieć że ani jeden brat nie zginął. Co będziesz czuć w tym momencie? Może pomyślisz sobie: "Jakiż cud! Jakże silni Aniołowie! Nie mam najmniejszych powodów aby nie wierzyć Jehowie!"  Szczególnie kiedy przyjdzie trzecia faza, kiedy usłyszymy informację że wszyscy powinni donieść na Świadków Jehowy. Wtedy jeszcze inne uczucia będą nami targały. Wiemy, że w tym czasie wielu może pukać do naszych drzwi lub dzwonić do nas, będą wiedzieć, że jesteśmy Świadkami Jehowy. Bądź kiedy będziemy w drodze na zebranie, wyobraźmy sobie: widzimy przez okno co tam się dzieje- wojsko, policja, i ludzie walczący ze sobą a ty musisz wyjść na ulicę i iść na zebranie. Wyobraźmy sobie jakie uczucia będą nami targały, co będziemy sobie myśleć? Zaufamy Jehowie, który mówi nam że musimy się zgromadzać? Wychodzisz, a oni od razu chcą ciebie zatrzymać i po chwili widzisz jak ogarnia ich bezsilność i nie są w stanie ci zaszkodzić ani powstrzymać!

Chcemy teraz te cztery fazy prześledzić zgodnie z Biblią.

Pierwsza faza: dobrze przedstawiona jest w księdze Objawienia. Opisuje zdarzenia o których mówiliśmy. Pamiętamy co mówca radiowy powiedział, że ONZ w jeden dzień wprowadził zakaz wszelkich religii wyznawanych na świecie. Postawili wszędzie wojska, armię - to w 17 rozdziale Objawienia, werset 17, 18...

Objawienie 17:17 - Bo Bóg włożył to do ich serc, żeby wykonali jego myśl, żeby wykonali swoją jedną myśl, dając swe królestwo bestii, aż się spełnią słowa Boga.

Objawienie 18: 8 - Dlatego też w jeden dzień jej plagi nadejdą, śmierć i żałość, i klęska głodu, i zostanie doszczętnie spalona ogniem, ponieważ silny jest Jehowa Bóg, który ją osądził.

Biblia nie pozostawia wątpliwości w tym że to przyjdzie bardzo szybko. W jeden dzień. Jehowa włoży w serca władców politycznych, ONZ, żeby unicestwili Babilon Wielki. Może ktoś sobie myśli, że to może wymagać procesu, że nie będzie tak nagle - Nie, unicestwienie to nastąpi w ciągu jednego dnia! Pamiętamy, w księdze Objawienia jest takie porównanie że jak anioł podnosi kamień i rzuca w morze, w takim duchu zostanie zniszczony Babilon Wielki, stanie to się nagle. 

Druga faza:  Łukasza 21 - znaki na niebie, rozpowszechnianie traktatów. 

Łukasza 21: 25-27 - „Będą też znaki na słońcu i księżycu, i gwiazdach, a na ziemi udręczenie narodów nie znających wyjścia wskutek ryku morza i jego wzburzenia, podczas gdy ludzie będą mdleć ze strachu i w oczekiwaniu rzeczy przychodzących na zamieszkaną ziemię; bo moce niebios zostaną wstrząśnięte potem ujrzą Syna Człowieczego przychodzącego w obłoku z mocą oraz wielką chwałą.

Ten moment jest ważny dla Jehowy Boga. Prorok Ezechiel 308 razy wspomina że w tym dniu wszyscy poznają że to Jehowa. To oznacza dla Jehowy uświęcenie swojego imienia, pokarze ludziom, że to jego sąd, a nie kataklizm przyrodniczy. Dlatego w tym traktacie tak otwarcie będzie pokazane od czego zacznie się unicestwienie religii fałszywej i co tych ludzi będzie czekać. Ponieważ z momentem unicestwienia Babilonu Wielkiego żaden człowiek nie może już zostać uratowany, tak poważne jest to wydarzenie. Jeśli mieliśmy nadzieję, że ktoś jeszcze do nas dołączy – drzwi zostały zamknięte. Nikt już nie może przyjść. To nie my zamykamy drzwi, tylko Jehowa. Jehowa mówi: wyjdźcie z Babilonu Wielkiego, kiedy on jeszcze istnieje, lecz kiedy on już jest unicestwiony – nie możesz z niego wyjść. Wtedy otrzymujesz, jak mówi Objawienie 18: 4 część plag, przeznaczone dla Babilonu. Dlatego w tym traktacie jest tak jasno przedstawiony los tych ludzi. Niektórzy mogą nie uwierzyć, inni mogą się śmiać, jednak z drugiej strony taka sytuacja – unicestwienie religii - może im otworzyć oczy. Będziemy jeszcze obserwować ich reakcję. Rozpowszechnianie tego traktatu jest bardzo ważne dlatego, by ludzie dowiedzieli się skąd pochodzi ten sąd.

Trzecia faza: prorok Ezechiel opisuje ją dobrze. Kiedy w radiu usłyszymy komunikat, aby sąsiedzi wyjawili gdzie mieszkają Świadkowie Jehowy, dokładny adres zamieszkania, nazwiska. Ezechiel pisze o tym w 38 rozdziale, wersety 10,11

Ezechiela 38: 10, 11 – Tak rzekł Wszechwładny Pan, Jehowa: ‚I stanie się w owym dniu, że zrodzą się te rzeczy w twoim sercu i obmyślisz zgubny plan; i powiesz: „Wyruszę przeciwko krainie otwartych okolic wiejskich. Przyjdę na tych, którzy nie są niepokojeni, którzy mieszkają bezpiecznie i wszyscy mieszkają bez muru, a nie mają nawet zasuwy ani wrót”.

Oczywiście, w tym fragmencie mowa jest o nas, chwalcach Jehowy, kiedy na tle świata jesteśmy bezbronni, tak jak byśmy byli bez ochrony, bez murów. Jakby można było napaść na nas w dowolnym czasie i okraść, zabić, wziąć w niewolę. Tak jak czytaliśmy, w tym dniu u Szatan, Gog zrealizuje pewien plan. Wiemy, że on rozporządza swoją organizacją, która jest jeszcze wśród żywych, bestia - politycy, którzy będą starać się nas zgładzić. Tylko zapominają o jednym - Ezechiela 38: 16 –

Ezechiela 38: 16 – I na pewno nadciągniesz przeciwko memu ludowi izraelskiemu jak obłoki, by pokryć kraj. Stanie się to pod koniec dni i ja przyprowadzę cię przeciwko memu krajowi, aby poznały mnie narody, gdy na ich oczach uświęcę się w związku z tobą, Gogu” ’.

Szatan umyślił sobie zgładzić nas, ale to pułapka ze strony Jehowy. Jehowa dopuszcza atak na jego poddanych. I wtedy Jehowa pokaże im co z nimi zrobi. Wszystko to będzie nas zdumiewać kiedy będziemy to oglądać. Od tego momentu kiedy zaczną nas atakować zaczyna się czwarty etap – przejście do Armagedonu.

Ezechiela 38: 18,19 – „ ‚I stanie się w owym dniu, w dniu, w którym Gog przyjdzie na ziemię izraelskąbrzmi wypowiedź Wszechwładnego Pana, Jehowyże moja złość podejdzie do mych nozdrzy. I przemówię w swej zapalczywości, w ogniu swego strasznego gniewu. Zaiste, w owym dniu nastąpi w ziemi izraelskiej wielkie trzęsienie.

Pamiętamy wcześniejsze fragmenty. Zarówno w Objawieniu, jak i w Łukasza mogliśmy o tych znakach czytać. Jehowa mówi: „w tym dniu, kiedy oni postanowią nas zaatakować…”. Przypomnijcie sobie sytuację kiedy idziemy na zebranie i już na ulicy chciano nas zatrzymać/aresztować kiedy nagle wszyscy oni pozostali bezsilni wobec nas. To pierwszy symptom ich zagłady . Czujemy się bezpiecznie na zebraniach czyli w „ukrytych komnatach” . Należy też zwrócić uwagę dlaczego zebrania odbywają się codziennie: będziemy potrzebować pokrzepienia, uspokojenia Kiedy będziemy czytać przeżycia Jeremiasza, Ezechiela, Daniela i Jezusa Chrystusa – wtedy będziemy otrzymywać prawdziwe ukojenie. Najważniejszym jest byśmy każdego dnia tu byli, również w dniu, kiedy Szatan przypuści na nas atak – byśmy byli w tym ‘ukrytym miejscu’. Gdybyśmy opuścili takie spotkanie choć w jednym dniu, a w tym dniu przyszedłby Armagedon, a nas akurat nie byłoby w tym ‘ukrytym miejscu’ w jakiej sytuacji byśmy się wtedy znaleźli? Dlatego tak ważne jest byśmy na te spotkania/zebrania mieli odpowiednie zapatrywanie! Nie będzie w tym dniu żadnego innego bezpieczniejszego miejsca dla nas. Jak czytaliśmy w Ezechiela 38: 18,19, kiedy Jehowa rozgniewa się na Goga, kiedy w swoim gniewie wyjdzie

(werset 21-23) - „ ‚I przywołam miecz przeciwko niemu po całym moim górzystym regionie’brzmi wypowiedź Wszechwładnego Pana, Jehowy. ‚Miecz każdego zwróci się przeciwko jego bratu. I będę się z nim sądzić zarazą i krwią; a na niego oraz na jego hufce i na liczne ludy, które z nim będą, spuszczę zatapiającą ulewę i bryły gradu, ogień i siarkę. I się wywyższę, i uświęcę, i dam się poznać na oczach wielu narodów; i będą musieli poznać, że ja jestem Jehowa’.

Do niedawna myśleliśmy że to obce narody [„będą musiały poznać że ja jestem Jehowa”], ale tu chodzi o nas, naród Jehowy Boga, który składa się ze wszystkich narodów, to my jeszcze raz przekonamy się że to Jehowa jest Władcą, na naszych oczach imię Jehowy się uświęci i wywyższy. To bardzo ważne moment dla ludzi, którzy mieli szansę poznać Jehowę i oddać się Jemu ale tego nie uczynili, ponieważ rodzina ich powstrzymywała przed tym, wywierali na niego presję i w końcu się poddali, nie zostali chwalcami Jehowy. I teraz kiedy widzą spełnianie się proroctw mają pretensję do tych osób, które swego czasu powstrzymywały ich przed zostaniem chwalcą Jehowy. Będzie obwiniał swoją rodzinę mówiąc „To przez was teraz czeka mnie śmierć!”. W tym gniewie nawet mogą posuwać się do zbrodni. O tym co może ich czekać warto otwarcie powiedzieć osobom z którymi studiujemy Biblię.

Przekonamy się i zobaczymy to, o czym wspomnieliśmy na początku wykładu: „Nastąpiła pełna cisza. Armagedon przyszedł. Ten Armagedon, o którym myśleli, że nigdy nie przyjdzie. Ten Armagedon, o którym mówili „ja do niego nie dożyję”. Przyszedł!

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Przy okazji przekazał nam jakże ważną informację, że 21 września będzie dniem znaczącym - pytanie czy miał na myśli przyszły rok?

 

V.#2 Gandalf

Gandalf

  Tribunus Plebis

 • Moderator
 • 9291 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • LocationSo if you want my address its number one at the end of the bar
 • Wyznanie:BEZBOŻNIK (ateista)

Napisano 11 listopad 2013 - 22:34

Tego się nie da czytać. Mógłbyś streścić?


 • augustusgermanicus i SheSherlock lubią to

Religia jest obrazą godności ludzkiej. Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy. Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy, potrzeba religii.

Steven Weinberg
Laureat nagrody Nobla w dziedzinie fizyki

.

Uważam że „ateista" jest pojęciem, którego nie potrzebujemy, w taki sam sposób, jak nie potrzebujemy słowa by określić kogoś, kto odrzuca astrologię. Po prostu nie nazywamy ludzi „nieastrologami." Jedyne, czego potrzebujemy, to pojęcia takie jak „rozum," "dowód," "zdrowy rozsądek" i "gównoprawda" by pokazać astrologom ich miejsce w szeregu, tak samo jak religii.

 

Sam Harris

doktor neurobiologii

 

Religia (...) pozostaje jedynym systemem myślowym, w którym proces utrzymywania błędnych idei w stanie wiecznego niepodlegania krytyce jest uważany za akt świętości. Tym jest akt wiary. I wciąż jestem przekonany, że wiara religijna jest jednym z najbardziej wynaturzonych nadużyć inteligencji, jakie kiedykolwiek ludzkość opracowała

.

Sam Harris

doktor neurobiologii

NIECENZURALNE CO JEST GRANE WPIS UDERZYĆ KOBIETĘ BRAK ARGUMENTÓW


#3 Piotr

Piotr

  Znamy się już dobrze

 • Forumowicz Extra
 • 2848 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • LocationGliwice
 • Wyznanie:katolik

Napisano 11 listopad 2013 - 22:43

Tego się nie da czytać. Mógłbyś streścić?

 

Streszczam:

 

(...)


 • augustusgermanicus, Slawka i Badacz lubią to

Ignoruję posty: janek, rykiw, shindo, antykierat, Profanka, Pharao29,Wezyr, Ateusz, OttoKatz, Leszard.


#4 frydland

frydland

  Znamy się już dobrze

 • Forumowicz Extra
 • 756 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Wyznanie:wędkarstwo

Napisano 11 listopad 2013 - 22:59

To jakieś jaja czy naprawdę ,był taki wykład ?


 • katurbo i delilah lubią to

W życiu piękne są tylko chwile - dlatego czasem warto żyć ...

dżem


#5 zarina

zarina

  a rainha da alegria

 • Forumowicz Extra
 • 2409 postów
 • Płeć:Kobieta
 • Locationplaneta Ziemia

Napisano 11 listopad 2013 - 23:05

traktat 308, gdzie jest napisane, że traktaty będziemy rozpowszechniać???

 21 września..???

a w sale Królestwa rzucac kmieniami nie będą?

 

a podobno Babilon już upadł???

 

znowu straszenie..

ojoj!! skąd ten wykład?


Are you looking for a heaven
Anywhere that you may roam...?
There is a shelter, an oasis of your own...
Come along...
You will find...
You are already home..

#6 augustusgermanicus

augustusgermanicus

  augustus.germanicus@odstepcy.pl

 • Forumowicz Extra
 • 9702 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Wyznanie:czasami dlubie w nosie

Napisano 11 listopad 2013 - 23:16

*
Popularny

Glupoto! Ty Nad Poziomy Wylatuj!

 

:D 

 

Jakoze (wspaniale slowo) zostalem uleczon z jotwuorgowicy i nie wchodze nie czytam i nie zastanawiam sie nad calym tym szajsem to milo zobaczyc ze wybor byl sluszny. Te teksty nie roznia sie niczym od tego co produkowali przez poprzednie sto lat i za sto kolejnych nic sie nie zmieni. Zero retrospekcji, kompletny brak autokrytyki.

 

Zycze im... W sumie niczego im nie zycze. Mam ich w dupie. Jestem juz na wyzszym poziomie ewolucji :)


e-mail:

augustus.germanicus@odstepcy.pl

 

 


#7 Vilgefortz

Vilgefortz

  Z nami na dłużej

 • Forumowicz Extra
 • 313 postów
 • Płeć:Nie ustawione
 • LocationZamek Stygga

Napisano 11 listopad 2013 - 23:16

*
Popularny

Najpierw kermit straszy przykładem z ostatniego dramatu, religia jest zabroniona, (ojoj co tera będzie, nie to niemożliwe słychać w tle jęki przerażonych sióstr i niektórych zniewieściałych braci). Następnie jest obraz jak to elderzy codziennie robią zebrania (jakby miał nadzieję, że jest wielu takich, którzy bez wytycznych z góry potrafią cokolwiek przygotować) no a potem radosne bieganie z traktami i spadające 'fajerbole' na niewiernych (infidel - jak to mawiał Ahmed the death terrorist). Następnie zadaje pytanie do wiernych, jak oni siebie w tym widzą, na podstawie wersetów udowadnia, że ma rację bo nawet wie co spiker będzie mówił przez radio ("a spiker cedził ostre słowa, od których nagła wzbierała złość") i cały stadion gromko odśpiewuje "przeżyj to sam". No i prezentuje wszystkim nowe żarówki, stwierdzeniem że słowa „będą musiały poznać że ja jestem Jehowa”, nie odnosi się do narodów tylko do Świadków.

 

Z grubsza to wszystko, chyba że to nowe światło już wcześniej gdzieś przemycili a ja w tym czasie spałem lub czytałem mało świadkowskie książki na tablecie.

 

V.#8 augustusgermanicus

augustusgermanicus

  augustus.germanicus@odstepcy.pl

 • Forumowicz Extra
 • 9702 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Wyznanie:czasami dlubie w nosie

Napisano 11 listopad 2013 - 23:16

Streszczam:

 

(...)

 

Dokladnie! Ten wyklad to taki pierd intelektualny :D


e-mail:

augustus.germanicus@odstepcy.pl

 

 


#9 Vilgefortz

Vilgefortz

  Z nami na dłużej

 • Forumowicz Extra
 • 313 postów
 • Płeć:Nie ustawione
 • LocationZamek Stygga

Napisano 11 listopad 2013 - 23:20

traktat 308, gdzie jest napisane, że traktaty będziemy rozpowszechniać???

A widzisz Zarino, bo już niedługo będzie w zborach czytany list, że traktaty raportujemy razem z broszurami. Jakże wielkie błogosławieństwa spadną w tedy na zbory, gdyż wzrośnie liczba rozpowszechnianych publikacji :)

 

V.


 • augustusgermanicus i falafel lubią to

#10 falafel

falafel

  Znamy się już dobrze

 • Forumowicz Extra
 • 1979 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Wyznanie:kolporter jw.org

Napisano 11 listopad 2013 - 23:31

Tego się nie da czytać. Mógłbyś streścić?

 

Da się czytać. Najwidoczniej prosty język rozumieją tylko ludzie prości. Im więcej uczoności, tym gorzej zrozumieć zwykłych ludzi.Tak mi się coś wydaje, że faktycznie powoli zbliża się koniec. Pytanie tylko czy faktycznie tego systemu rzeczy, czy pełnej straszenia Armagedonem i zaciskania śruby idei wujków z Brooklinu. Bo przecież kiedyś musi nastąpić ten moment, w którym przekroczy się granicę tolerancji owieczek na posłuszeństwo.A widzisz Zarino, bo już niedługo będzie w zborach czytany list, że traktaty raportujemy razem z broszurami. Jakże wielkie błogosławieństwa spadną w tedy na zbory, gdyż wzrośnie liczba rozpowszechnianych publikacji :)

 

V.

Już nawet był czytany :)#11 augustusgermanicus

augustusgermanicus

  augustus.germanicus@odstepcy.pl

 • Forumowicz Extra
 • 9702 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Wyznanie:czasami dlubie w nosie

Napisano 11 listopad 2013 - 23:32

*
Popularny

Hmmmm

 

OK! Postanowilem poswiecic dwie minuty z mego zycia na przeczytanie tego belkotu - prosze docencie to poswiecenie bo moglem zajac sie tworczym dlubaniem w nosie lub machaniem duzym paluchem u stopy pod kolderka. 

Dwie minuty. Tik! Tak!

 

I taki naszedl mnie wniosek:

 

Skoro Szatan wie jaki jest jego koniec i jak wyglada ten scenariusz to bylby totalnym imbecylem albo wyborca PiS gdyby mimo to brnal w ten slepy zaulek. Moglby przeciez pojechac na wakacje na Marsa i podokuczac marsjanskiej sondzie czy tez zajac sie kuszeniem zakonnic ogorkami. Tymczasem Swiadkowie twierdza ze Szatan - ktory opisany jest w biblii jako cholernie inteligentny i blyskotliwy - kompletnie bez sensu idzie po sznurku ku zagladzie...

 

Dziwne?

 

"Logicznym wydaje sie zatem kolejny wniosek" ;)

Szatanski plan i szatanskie niecne uczynki sa wlasciwie nie jego autorstwa a milosnika traktatow, spodni w kancik i handlu nieruchomosciami - Sama Jehowy! Zatem to nie Szatan bedzie atakowal Slug Jehowy a bedzie to robil... Jehowa!

 

Zupelnie jak Zocha Paciorek z Wadowic! Jak stary ja rzucil dla Stefana Szajbusa to w zlosci sama sobie poprzebijala opony w rowerze i wrzeszczala: "gwaltu! rety!"

 

Oj Jehowa Jehowa.... jak durna baba!


Użytkownik augustusgermanicus edytował ten post 11 listopad 2013 - 23:33

e-mail:

augustus.germanicus@odstepcy.pl

 

 


#12 gruby drab

gruby drab

  Znamy się już dobrze

 • Moderator
 • 10484 postów
 • Płeć:Nie ustawione
 • Wyznanie:człowiek

Napisano 12 listopad 2013 - 00:55

*
Popularny

August byś się wczuł trochę w niebo, tam nie mają łatwego życia, wszystkim na ziemi kręca SJ, a ci w niebie tylko biegają od galaktyki do galaktyki, próbując się do nich dostosować.

 

Szatan se śpi spokojnie, a tu nagle przychodzi do niego Gabriel:

 

- Eee Ty, gadają o Tobie.

- Co? Gdzie? Kto?

- No na ziemi.

- Ja pierd... znowu! Co tym razem?

- Nie wiem... aaa że masz zaatakowac jak gog z magog.

- Jak kto, boż... to znaczy czarna dziuro, jak ci coś wymyslą. Gdzie ja znajde tego goga z magog, żeby zaatakowac jak gog z magog, kuźwa daj mapę, gdzie to w ogóle jest? Nie mogli napisać, że zaatakuje normalnie jak niemcy anglie, albo coś w tym styl???!!!

 

Gabriel mówi szatanowi, że nie ma mapy, bo chyba została na Andromedzie.

 

- Przeciez to 10.000 lat swietlnych od mojego domu!!! Gabriel pożycz pyłu gwiezdnego, bo przepiłem wczoraj wypłatę, muszę jakoś dolecieć.

 

Więc biegają od galaktyki do galaktyki, a na ziemi tymczasem powoli zmieniają światło. W końcu odnaleźli mapę, wiedzą gdzie mieszka gog z magog!

 

Okazało się że mieszka w magog!

 

 

- Eee Szatan..

- Co?

- Nie atakuj jeszcze.

- Bo co?

- Zmienili światło. Masz zaatakować, po ataku na religię.

- Kogo mam zaatakować.

- Nie wiem, zapytaj Jehowy.

- Przecież Jehowa nie ma nic do gadania, nie pamiętasz w 88 kazali mu uturlać armagedon za nim nie umrze dziadek Franz. No ale jak umarł, a Jehowa miał już armagedonem rzucić prosto w twarz katolikom, to zmienili światło w 95, ze dziadek Franz pokoleniem nie jest, chociaż niby jest. Tłumaczył to nam tu w niebie jak go wystrzelili w trumnie z kosmodromu brooklin. Tyle z tego wyszło, że mamy ateistów wśród aniołów.

 

 

 

Także August, bądź wyrozumiały :)


Z twarzą mokrą od deszczu przeziębnięty zmęczony

Od złych rzeczy na dole jesteś mgłą oddzielony

 

 

Tu

 

 

 


#13 frydland

frydland

  Znamy się już dobrze

 • Forumowicz Extra
 • 756 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Wyznanie:wędkarstwo

Napisano 12 listopad 2013 - 01:25

August byś się wczuł trochę w niebo, tam nie mają łatwego życia, wszystkim na ziemi kręca SJ, a ci w niebie tylko biegają od galaktyki do galaktyki, próbując się do nich dostosować.

 

Szatan se śpi spokojnie, a tu nagle przychodzi do niego Gabriel:

 

- Eee Ty, gadają o Tobie.

- Co? Gdzie? Kto?

- No na ziemi.

- Ja pierd... znowu! Co tym razem?

- Nie wiem... aaa że masz zaatakowac jak gog z magog.

- Jak kto, boż... to znaczy czarna dziuro, jak ci coś wymyslą. Gdzie ja znajde tego goga z magog, żeby zaatakowac jak gog z magog, kuźwa daj mapę, gdzie to w ogóle jest? Nie mogli napisać, że zaatakuje normalnie jak niemcy anglie, albo coś w tym styl???!!!

 

Gabriel mówi szatanowi, że nie ma mapy, bo chyba została na Andromedzie.

 

- Przeciez to 10.000 lat swietlnych od mojego domu!!! Gabriel pożycz pyłu gwiezdnego, bo przepiłem wczoraj wypłatę, muszę jakoś dolecieć.

 

Więc biegają od galaktyki do galaktyki, a na ziemi tymczasem powoli zmieniają światło. W końcu odnaleźli mapę, wiedzą gdzie mieszka gog z magog!

 

Okazało się że mieszka w magog!

 

 

- Eee Szatan..

- Co?

- Nie atakuj jeszcze.

- Bo co?

- Zmienili światło. Masz zaatakować, po ataku na religię.

- Kogo mam zaatakować.

- Nie wiem, zapytaj Jehowy.

- Przecież Jehowa nie ma nic do gadania, nie pamiętasz w 88 kazali mu uturlać armagedon za nim nie umrze dziadek Franz. No ale jak umarł, a Jehowa miał już armagedonem rzucić prosto w twarz katolikom, to zmienili światło w 95, ze dziadek Franz pokoleniem nie jest, chociaż niby jest. Tłumaczył to nam tu w niebie jak go wystrzelili w trumnie z kosmodromu brooklin. Tyle z tego wyszło, że mamy ateistów wśród aniołów.

 

 

 

Także August, bądź wyrozumiały :)

Drabie przesadziłeś :D  :D  :D  idę zmienić piżamkę - popuściłem :P  :P


 • gruby drab, robert1975 i NEONATUS lubią to

W życiu piękne są tylko chwile - dlatego czasem warto żyć ...

dżem


#14 delilah

delilah

  ...

 • Forumowicz Extra
 • 3066 postów
 • Płeć:Kobieta
 • Wyznanie:a po co to komu?

Napisano 12 listopad 2013 - 07:07

O matko,normalnie Resident evil...:)

Działa na wyobrażnię...

Jest jeden logiczny argument,żaden rząd nie zniszczy nigdy religii bo dzięki temu trzyma się ludzi w ryzach.Gdyby to zrobili nastapiłby chaos,ludżmi nie dałoby się manipulować,nastapiłaby faza kradzieży mordów i bóg wie czego jeszcze.

Oni juz poupadali na głowe że takie rzeczy ludziom opowiadają,straszą i nie wiem do czego chcą doprowadzić..,to powinno być karalne;ja rozumiem wolnosc religii ale to jest jakieś zastraszanie i chora manipulacja.


 • Dora, Winston i Slawka lubią to

#15 NABUCHODONOZOR

NABUCHODONOZOR

  Znamy się już dobrze

 • Forumowicz Extra
 • 1064 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • LocationGÓRNY ŚLĄSK
 • Wyznanie:STAN WOLNY

Napisano 12 listopad 2013 - 08:22

Szeregowy ŚJ , a takich jest najwięcej, po takim wykładzie napewno popuści w gacie i

będzie chodzić jak w zegarku...

 

Natomiast kadra zarządzająca od starszego w górę i baronowie zza wielkiej wody są zapewne

świadomi, że trwać będą u władzy dopóki mit będzie żywy......

 

I tak minie kolejnych sto lat......


 • kremówka, Dora i Minie lubią to

#16 Jedediah

Jedediah

  Znamy się już dobrze

 • Forumowicz Extra
 • 7000 postów
 • Płeć:Mężczyzna

Napisano 12 listopad 2013 - 08:24

*
Popularny

Jest jeden logiczny argument,żaden rząd nie zniszczy nigdy religii 

 

Przeprowadziłem w umyśle symulację political fiction posunięcia politycznego jakim byłby zakaz religii przez ONZ. I nie zgadzam się z Delajlą, że władza nigdy nie zniszczy religii, bo religia daje jej korzyści. Religia jako taka jest zwyczajnie silniejsza niż jakieś tymczasowe doktryny i siły polityczne. 

 

ONZ to marionetka polityczna. Zwodniczy miraż zjednoczenia świata, skrywający bezwzględną grę o własne interesy, jaką prowadzi każde państwo. To tak jakby powiedzieć, że UE jako jednolita siła polityczna w imieniu byłych demoludów wymusi coś niekorzystnego na Niemcach, Francji albo Anglii. Otóż nie, bo UE to głównie interesy Francji, Niemiec czy Anglii. Wystarczy by sprawy szły nie po ich myśli i już cała konstrukcja chwieje się w posadach. 

 

ZSRR  pod wodzą Stalina - którego siła oddziaływania i bezwzględność działania była dalece skuteczniejsza niż śmieszne i poprawne politycznie ONZ (które nawiasem mówiąc niewiele może zrobić bez aprobaty USA, Rosji czy Chin) - przez kilkadziesiąt lat próbowało stworzyć wypranego z religijności homo sovieticusa. Efekt jest taki, że zarówno Józefa jak i związku radzieckiego od dobrych kilkudziesięciu lat już nie ma, a islam i prawosławie w Rosji istnieją nadal. I rosną w siłę.

 

Świadki myślą, że w razie jakiegoś śmiesznego odgórnego zakazu narzuconego zapewne przez władze lewicowe (kto bardziej zapalczywie walczy dziś z religią?) tylko oni będą sławili Jah i mężnie głosili od drzwi do drzwi. Bzdura. Wszelki odgórny zakaz  spowoduje skokowy wzrost religijności, mobilizując międzynarodowe społeczne i polityczne środowiska konserwatywne, o których istnieniu świadkowie zapominają. 

 

Społeczeństwo to ludzie. Wyobraźcie sobie, że w dzisiejszej Polsce ma być zakaz katolicyzmu i konfiskata majątku kościelnego. Kto pójdzie siłą egzekwować te postanowienie? Wojsko, którego 2/3 jeśli nie więcej to katolicy z tradycji i/lub przekonania, przysięgający bronić ojczyzny na: "Tak mi dopomóż Bóg"?Jednostki pod rękę z kapelanami zaczną wyrzucać swoje babcie z kościołów, bo tak sobie umyśliło paru lewicowców z europy zachodniej? Mówię o kraju w którym kibice i służby mundurowe mają własne pielgrzymki na Jasną Górę.


Użytkownik Jedediah edytował ten post 12 listopad 2013 - 09:24


#17 zarina

zarina

  a rainha da alegria

 • Forumowicz Extra
 • 2409 postów
 • Płeć:Kobieta
 • Locationplaneta Ziemia

Napisano 12 listopad 2013 - 08:38

Drab :) dobry tekst dzienny od rana do kawy :)

A w ogole to wyklad popamiatkowy czy kongresowy?
 • gruby drab lubi to
Are you looking for a heaven
Anywhere that you may roam...?
There is a shelter, an oasis of your own...
Come along...
You will find...
You are already home..

#18 augustusgermanicus

augustusgermanicus

  augustus.germanicus@odstepcy.pl

 • Forumowicz Extra
 • 9702 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Wyznanie:czasami dlubie w nosie

Napisano 12 listopad 2013 - 08:53

Także August, bądź wyrozumiały :)

 

 

Drabu TY Swinio!

 

Do pracy sie spoznie przez Ciebie. Bielizne zmieniac muszem!

 

Genialne!


 • Gandalf i gruby drab lubią to

e-mail:

augustus.germanicus@odstepcy.pl

 

 


#19 skywalker

skywalker

  Carpe Diem

 • RadioEx
 • 1411 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • LocationBrooklyn/NY
 • Wyznanie:Ekshibicjonizm

Napisano 12 listopad 2013 - 09:45

Teraz już jestem pewny...

 

Losch pierd(...)li tak samo jak wygląda !

 

Zastanawiam się tylko co oni palą że mają takie wizje - w ogóle bez humoru...


"Poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi". Prawdę poznałem. Czas się wyswobodzić :)

Jeśli Jehowa jest Bogiem miłości, to nawet gdy nie podążam obecnie drogą prawdy, powinien uśmiercić mnie bezboleśnie i nie zadawać katuszy w piekle. A skoro niczego nie będę czuł, to chcę czuć teraz. Bo jestem człowiekiem i nic co ludzkie nie jest mi obce...

#20 Butelczyk

Butelczyk

  Znamy się już dobrze

 • Forumowicz Extra
 • 2767 postów
 • Płeć:Mężczyzna

Napisano 12 listopad 2013 - 10:11

wzruszyłem sie-wracam na łono....organizacji


 • gruby drab, walka i Minie lubią to
Użytkownicy przeglądający to forum: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych