Skocz do zawartości

Reklama

Na Facebooku

Reklama

Aktualizacje statusu

• Zdjęcie
    Jabol

Myślałem, że ktoś mnie lubi i napisał do mnie na PW... a tu automat

Pokaż komentarze (2)
Wyświetl wszystkie aktualizacje

Najnowsze tematy

Tematy czytane w tej chwili:

Ostatnio na Facebooku

Zdjęcie

Czyżby kolejna ważna zmiana?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 tomato

tomato

Nowy na forum

• Rozmówcy
  • 32 postów
  • LocationLublin

Napisano 16 grudzień 2010 - 12:31

W ostatnią niedzielę w całej Australii był transmitowany z Sydney specjalny wykład biblijny do wszystkich australijskich zborów. Mówca mówił z amerykańskim akcentem (nazwisko nieznane) - to ważne, z uwagi na treść wykładu.

Zwrócił uwagę na ogromną wagę służby kaznodziejskiej w życiu Świadków Jehowy. Powiedział m.in.:

"Just as tithing was compulsory for the Jews, field service is now for JW's." - co znaczy mniej więcej, że służba polowa dla nas dzisiaj jest tak ważna jak obowiązkowe dziesięciny dla Żydów.

Chodzi w wielkim skrócie o zmianę polegającą na uznawaniu głosicieli nieaktywnych za niepożądanych w Organizacji. Takie jednostki mają być traktowane na równi z tymi, którzy sami się odłączyli. Krótko mówiąc - jeśli nie chodzisz od drzwi do drzwi to sam się odłączasz od Organizacji i tak będziesz traktowany. Jeśli niektórzy myślą o fadingu - WTS zrobiło krok wyprzedzający - nic z tego!

Źródło tutaj: http://governingbody...s.blogspot.com/

#2 Nik

Nik

Znamy się już dobrze

• Forumowicz
  • 757 postów
  • Wyznanie:Oczywiście katolik. :)

Napisano 16 grudzień 2010 - 12:41

No to moja żona, która nigdy nie głosiła (chyba, że zalicza do tego nasze dyskusje) może zostać odłączona. Ciekawe jak to przyjmie?

#3 tomato

tomato

Nowy na forum

• Rozmówcy
  • 32 postów
  • LocationLublin

Napisano 16 grudzień 2010 - 12:51

No to moja żona, która nigdy nie głosiła (chyba, że zalicza do tego nasze dyskusje) może zostać odłączona. Ciekawe jak to przyjmie?

Trudno dzisiaj przewidzieć czy taka zmiana nastąpi ale sięgając wstecz pamięcią - kto z was pomyślałby sobie jeszcze kilka lat temu że nie będzie zebrania książki? O innych zmianach nie wspomnę.
Jest to możliwe ale czas pokaże czy tak się stanie.

#4 Gość_edd_*

Gość_edd_*
  • Gość

Napisano 16 grudzień 2010 - 13:10

Bedzie nadal slodko trwal, a nawet poglebial sie proceder fikcyjnych godzinek.

#5 gruby drab

gruby drab

Znamy się już dobrze

• Moderator
  • 8384 postów
  • Wyznanie:człowiek

Napisano 16 grudzień 2010 - 13:41

to byłoby podcięcie gałęzi, na której się siedzi, chyba, że wprowadza się proces ideologiczny poparty głęboką wiarą :)

jednak sama informacja jest bardzo ciekawa.

Z twarzą mokrą od deszczu przeziębnięty zmęczony

Od złych rzeczy na dole jesteś mgłą oddzielony

Tu

#6 caius

caius

Znamy się już dobrze

• Caius
  • 3614 postów

Napisano 16 grudzień 2010 - 13:47

Ja mogę w to uwierzyc,bo kiedy de facto od ponad 2 lat nie jestem juz świadkiem,to byłem juz długi czas nieczynnym i wolałbym dalej tego wątku nie ciągnąc,bo nie mam ochoty (pogłębiac i przypominac to sobie!) i nastroju ...

#7 Oskar

Oskar

Znamy się już dobrze

• Forumowicz
  • 4976 postów
  • Locationwszędzie blisko
  • Wyznanie:Babilon Wielki

Napisano 16 grudzień 2010 - 14:38

W ostatnią niedzielę w całej Australii był transmitowany z Sydney specjalny wykład biblijny do wszystkich australijskich zborów. Mówca mówił z amerykańskim akcentem (nazwisko nieznane) - to ważne, z uwagi na treść wykładu.

Zwrócił uwagę na ogromną wagę służby kaznodziejskiej w życiu Świadków Jehowy. Powiedział m.in.:

"Just as tithing was compulsory for the Jews, field service is now for JW's." - co znaczy mniej więcej, że służba polowa dla nas dzisiaj jest tak ważna jak obowiązkowe dziesięciny dla Żydów.

Chodzi w wielkim skrócie o zmianę polegającą na uznawaniu głosicieli nieaktywnych za niepożądanych w Organizacji. Takie jednostki mają być traktowane na równi z tymi, którzy sami się odłączyli. Krótko mówiąc - jeśli nie chodzisz od drzwi do drzwi to sam się odłączasz od Organizacji i tak będziesz traktowany. Jeśli niektórzy myślą o fadingu - WTS zrobiło krok wyprzedzający - nic z tego!

Źródło tutaj: http://governingbody...s.blogspot.com/

Cos w tym jest, gdyż mój promotor studium ostro akcentuje, że każdy Swiadek musi głosić "od drzwi do drzwi"
i wszelkie inne formy jak telefon, internet, prasa...etc. nie są żadnym usprawiedliwieniem
Nie wiem dlaczego ktoś miałby mi mówić, jak mam kochać...

#8 mimoza

mimoza

Nowy na forum

• Rozmówcy
  • 15 postów
  • Locationtu i tam:))

Napisano 18 grudzień 2010 - 09:38

Cos w tym jest, gdyż mój promotor studium ostro akcentuje, że każdy Swiadek musi głosić "od drzwi do drzwi"
i wszelkie inne formy jak telefon, internet, prasa...etc. nie są żadnym usprawiedliwieniem

No bo skoro tylu SJ ostatnio odchodzi dobrowolnie z Organizacji to ten ubytek trzeba czymś zastąpić:))
A najlepiej "świeżym towarem" który można jeszcze zmanipulować...:)
A wszystko pod płaszczykiem "miłości blizniego", tylko gdzie jest ta miłość w stosunku do odchodzących dobrowolnie:(
Przecież ciągle jestem człowiekiem...i zawsze postępowałam i postępuję zgodnie z moim sumieniem i tak by nikomu krzywdy nie czynic i kochac wszystkich ...więc?
Ach, nie będę się więcej wkurzać, szkoda nerwów :)

pozdrawiam

:)

#9 Liberal

Liberal

Znamy się już dobrze

• Forumowicz
  • 2380 postów

Napisano 19 grudzień 2010 - 14:36

Chodzi w wielkim skrócie o zmianę polegającą na uznawaniu głosicieli nieaktywnych za niepożądanych w Organizacji. Takie jednostki mają być traktowane na równi z tymi, którzy sami się odłączyli. Krótko mówiąc - jeśli nie chodzisz od drzwi do drzwi to sam się odłączasz od Organizacji i tak będziesz traktowany.

Szkoda, że nikt nie wrzucił mp3 z tego wykładu, bo warto by uchwycić szerszy kontekst tej wypowiedzi (a może go nie było?).
Ale z tej informacji wynikają dla mnie dwa istotne pytania:
1. Czy mówca miał to w szkicu, czy była to jego 'radosna twórczość', gdyż to bardzo zmieniałoby ważność tej deklaracji;
2. Czy można mówić o 'odłączeniu się' czy raczej o 'złym towarzystwie' lub 'naznaczeniu jako nieporządnego', gdyż i te pojęcia mają zupełnie inny wymiar w Organizacji.

Warto śledzić ten temat, bo jeśli te dyspozycje faktycznie wyszły z CK, to lada miesiąc pojawią się gdzieś w Strażnicy. A jeśli nie, to mamy do czynienia z kolelejnym przykładem nadgorliwości jakiegoś braciszka, który chciał być "świętszy niż CK".

Marek Boczkowski

PrawdziweObliczeWTS

#10 Fly

Fly

Znamy się już dobrze

• Forumowicz
  • 837 postów

Napisano 19 grudzień 2010 - 14:47

Nic o tym nie słyszałem, w Strażnicy nie pisali, na kongresach w Polsce nie przekazywali, znajomi starsi nic nie wiedzą. Słowem - nadinterpretacja i robienie burzy w szklance wody.

#11 carissima

carissima

Z nami na dłużej

• Forumowicz
  • 221 postów

Napisano 19 grudzień 2010 - 14:51

Oskar, a jak ten ktoś tłumaczy milczącą obecność świadków na dworcach całej Europy? Stoją takie babinki najczęściej z "literaturą" wystawioną na pokaz i czekają, aż ktoś pierwszy podejdzie. Czy to też głoszenie?

#12 Gość_I'm Zbig_*

Gość_I'm Zbig_*
  • Gość

Napisano 19 grudzień 2010 - 23:00

Dla mnie zawsze było oczywiste że świadek świadczy czyli mówi. Ostatnio dużo się mówiło o świadczeniu rodzinie, znajomym, w pracy, szkole, w szpitalu itd. Niemożliwe jest aby było tak jak ty mówisz chociaż zapewne chodziło o przypomnienie że nie powinniśmy zapominać o głoszeniu podstawowym czyli od domu do domu.
Acha zachęcano też aby głosić na dworcach, przystankach, w sklepach, w centrach handlowych czyli tam gdzie są ludzie. Są przecież tacy co nie będą głosić od domu do domu z powodu ograniczeń zdrowotnych.

Pomyślałeś o tym.

Wszystkie rady z wykładów czy publikacji należy rozważać w świetle całego nauczanie.

#13 Padre Antonio

Padre Antonio

Znamy się już dobrze

• Forumowicz
  • 1020 postów
  • Wyznanie:Ateista/świadek Jehowy

Napisano 20 grudzień 2010 - 13:36

W kwestii formalnej, to była by jakaś konsekwencja ze strony WTSu. W końcu tym się szczycą (głoszeniem), więc utrzymywanie w zborach nieczynnych, jest jak by nie patrzeć pewnego rodzaju hipokryzją.
Nie oznacza to jednak wzrostu głoszących osób, natomiast wzrost raportowanych godzin i spadek nieczynnych na pewno będzie zauważalny ;)
Ludzie nigdy nie czynią zła tak ochoczo, jak wtedy, gdy robią to z przekonań religijnych.

#14 Czesiek

Czesiek

Z nami na dłużej

• Forumowicz
  • 484 postów

Napisano 27 grudzień 2010 - 20:26

W kwestii formalnej, to była by jakaś konsekwencja ze strony WTSu. W końcu tym się szczycą (głoszeniem), więc utrzymywanie w zborach nieczynnych, jest jak by nie patrzeć pewnego rodzaju hipokryzją.
Nie oznacza to jednak wzrostu głoszących osób, natomiast wzrost raportowanych godzin i spadek nieczynnych na pewno będzie zauważalny ;)

I literatury zalegającej piwnice śJ. A co za tym idzie będzie więcej datków na działalność, aby pokryć koszty produkcji tej makulatury. I chyba o to ostanie może chodzić najbardziej.

#15 Oskar

Oskar

Znamy się już dobrze

• Forumowicz
  • 4976 postów
  • Locationwszędzie blisko
  • Wyznanie:Babilon Wielki

Napisano 27 grudzień 2010 - 23:17

Oskar, a jak ten ktoś tłumaczy milczącą obecność świadków na dworcach całej Europy? Stoją takie babinki najczęściej z "literaturą" wystawioną na pokaz i czekają, aż ktoś pierwszy podejdzie. Czy to też głoszenie?

No własnie to mnie wkurza...samo słowo "musi" budzi we mnie emocje bo jestem znak Wodnika, więc nic nie
muszę, lecz raczej mogę :)
Poza tym głoszenie ma mi sprawiać radosć i wynikać z dobrej woli oraz siły umysłu. Jak mam przekonać kogos
do rzeczy, których sam nie jestem pewien? (np. raj na ziemi)
Poza tym, każdy ma jakies szczególne dary dane od Boga i można głosić nie tylko w sensie rozdawnictwa
literatury ale swoją postawą i życiem w całym tego słowa znaczeniu - mogę np. jako sportowiec strzelać bramki
ku uciesze braci i chwale Boga lub jak pisałem w innym wątku, wydałem starszej kobiecie lepsze swiadectwo
pomagając jej wysprzątać mieszkanie i robiąc zakupy, niżbym przyniósł jej tonę Strażnic...

No ale tego już mój promotor nie rozumie..
Nie wiem dlaczego ktoś miałby mi mówić, jak mam kochać...

#16 woks

woks

Z nami na dłużej

• Forumowicz
  • 224 postów
  • Locationwest yorkshire

Napisano 28 grudzień 2010 - 21:48

Ja już ponad dwa lata temu słyszałem że takie podejście mają bracia na południu Włoch (okolice Neapolu). Nie było to powiedziane w jakimś wykładzie - ale starsi mówili to w prywatnych rozmowach. Nie chciało mi się w to wierzyć...ale być może jest coś na rzeczy.

woks

Użytkownicy przeglądający to forum: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych