Gość

Spotkanie byłych Świadków Jehowy - Poznań 2013

Promowane odpowiedzi

Gość

Spotkanie byłych Świadków Jehowy w Poznaniu,

Planowana data spotkania: 02,02,2013.

Miejsce spotkania: Poznań, Stary Rynek, Restauracja Fenix.

Bez rezerwacji miejsc; charakter spotkania jest nieformalny; spotkanie jest otwarte dla każdego, również dla ŚJ.

Cel: wymiana osobistych doświadczeń i opinii związanych z członkostwem w kulcie Świadków Jehowy; towarzyski, support group

DODATKOWE INFORMACJE NA STRONIE: www.e-swiadkowie.com

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

Spotkanie byłych Świadków Jehowy w Poznaniu,

Planowana data spotkania: 02,02,2013.

Miejsce spotkania: Poznań, Stary Rynek, Restauracja Fenix.

Bez rezerwacji miejsc; charakter spotkania jest nieformalny; spotkanie jest otwarte dla każdego, również dla ŚJ.

Cel: wymiana osobistych doświadczeń i opinii związanych z członkostwem w kulcie Świadków Jehowy; towarzyski, support group

DODATKOWE INFORMACJE NA STRONIE: www.e-swiadkowie.com

No fajnie.

Tylko jak ktoś zaprasza, to wypada przedstawić się i coś o sobie napisać, tak myślę. :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość agness

mała dygresja apropos ankiety na powyższej stronie

sj nie posługują się sformułowaniem "kościół sj" jest to "organizacja sj" :)

p.s. rozumiem, że jestes exem?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

No fajnie.

Tylko jak ktoś zaprasza, to wypada przedstawić się i coś o sobie napisać, tak myślę. :D

Może to wyglądać na oszustwo, celowe wprowadzenie w błąd.

Jakiś anonim zaprasza a później człowieka wyrzucą z tamtąd.

A moze restaurator ma zarobić, krewny królika? :)

Przeglądnąłem stronę. Tak jakby ktoś chciał pisać prace magisterską o ŚJ i chciał zdobyć trochę materiału.

A rozśmieszyło mnie zdanie: "Spotkanie ma na celu bliższa integrację osób ze środowiska byłych Świadków Jehowy"

Toć takich integratorów to było wielu. Każdy exŚJ jest inny: wierzący, niewierzący, ateiści, agnostycy, poganie, katolicy, protestanci i inni. Co tu integrować?

Nawet nie wiem kim są ci co chcą inegrować?

Edytowane przez Roszada

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

A wypowiedzi autora brak, uczciwość nakazywałaby pewne sprawy wyjaśnić, no przynajmniej się przedstawić.

mała dygresja apropos ankiety na powyższej stronie

sj nie posługują się sformułowaniem "kościół sj" jest to "organizacja sj" :)

p.s. rozumiem, że jestes exem?

Pyt 8. Czy patrząc z perspektywy byłego członka kościoła Świadków Jehowy uważasz, że poziom kontroli życia osobistego jest w tej Organizacji bardzo wysoki ?

No faktycznie nazewnictwo nie bardzo świadkowe. :D

Może to wyglądać na oszustwo, celowe wprowadzenie w błąd.

Jakiś anonim zaprasza a później człowieka wyrzucą z tamtąd.

A moze restaurator ma zarobić, krewny królika? :)

Przeglądnąłem stronę. Tak jakby ktoś chciał pisać prace magisterską o ŚJ i chciał zdobyć trochę materiału.

A rozśmieszyło mnie zdanie: "Spotkanie ma na celu bliższa integrację osób ze środowiska byłych Świadków Jehowy"

Toć takich integratorów to było wielu. Każdy exŚJ jest inny: wierzący, niewierzący, ateiści, agnostycy, poganie, katolicy, protestanci i inni. Co tu integrować?

Nawet nie wiem kim są ci co chcą inegrować?

Pewnie Roszada ma wiele racji, na pewno pod tym szyldem coś się kryje, tylko co.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

Kolejna religijna sekta szuka wyznawców. Oczywiście nigdy nie pisze wprost w takich ogłoszeniach o co chodzi, tylko używa się typowych sformułowań: pomoc do ex, stowarzyszenie, fundacja, prelekcja, zlot odstępców ... , pomoc psychologiczna ... itd.

Na tym forum jest już kilkanaście tego typu ogłoszeń.

Zawsze kiedy widzę taki komunikat i mam wątpliwości zadaje proste pytanie: Jakiego wyznania są ........ (w miejsce kropek wstaw: organizatorzy, założyciele, prelegenci, członkowie stowarzyszenia)?

Prawie zawsze dostanę odpowiedź wymijającą :P Czy będzie tak i w tym przypadku?

Edytowane przez Agat

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

Kiedyś w Sopocie było ogłoszenie że gośc skupuje publikacje ŚJ.

Zgłosiłem się na ten adres bo szukałem staroci WTSu i myślałem że ma może dublety.

A gościu mówi że on nie skupuje tylko ściąga ŚJ do siebie aby ich nawracac.

Był to starszy z Kościoła Chrześcijan Dnia Sobotniego. Ot taka sztuczka.

Ja jak dawałem podobne ogłoszenie to rzeczywiście skupowałem książki z przed roku 1945.

Nie interesowało mnie żadne nawracanie ale towar. Nie pytałem czy ktoś jest ŚJ czy exŚJ czy ma w rodzinie ŚJ.

Edytowane przez Roszada

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

A ja się zastanawiam nad tą zakładką:

Strona `Byłem Świadkiem Jehowy` przeznaczona jest dla byłych Świadków oraz osób poszukujących kontaktu z byłymi członkami tego kultu. Wiele osób opusciło szeregi badaczy Pisma Świętego [...] Celem stworzenia tej podstrony jest umożliwienie nawiązania kontaktu z byłymi wyznawcami. Poza tym, baza adresów emailowych ma umożliwić wymiane osobistych doświadczeń i opinii.

Nadesłane adresy emailowe umieszczane są przez administratora poniżej. Każdy adres emailowy jest na życzenie jego właściciela z serwisu usuwany. Administrator nie ma możliwości weryfikacji nadesłanych adresów emailowych oraz tożsamości właścicieli. Umieszczone adresy emailowe nie muszą gwarantować kontaktu [...]. Korzystanie z danych kontaktowych na własną odpowiedzialność.

Pierwsza rzecz, to czytając Was na tym forum i na tym starym i na tym innym ;) , nie spotkałam się, by jakikolwiek ŚJ powiedział o sobie badacz Pisma Świętego.

Po drugie nigdzie nie znalazłam - ani w stopce, ani w zakładkach - danych kontaktowych, kto to jest ten administrator.

Po trzecie mamy tutaj do czynienia z przetwarzaniem danych osobowych, więc gdzie i jak mogę zgłosić aby moje dane zostały z bazy wykreślone?

I jeszcze to:

Teksty umieszczone na stronie są własnością autora strony internetowej. Wszelkie kopiowanie tekstów na użytek własny jest zabronione i chronione prawami autorskimi. Autor strony uznaje prawo do wolności wyznania, sumienia i wyrażania własnych opinii bez naruszania dóbr osobistych innych osób. Autor strony szanuje prawo Świadków Jehowy do własnych przekonań religijnych. Celem strony nie jest obraza uczuć religijnych.

Widać, że to nie laik lub inny amator stronę zakładał. Poza tym takie obostrzenia stoją w sprzeczności z ustawą o ochronie praw autorskich

USTAWA

z dnia 4 lutego 1994 r.

o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

:

Art. 23. 1. Bez zezwolenia twórcy wolno nieodpłatnie korzystać z już rozpowszechnionego utworu w zakresie własnego użytku osobistego. Przepis ten nie upoważnia do budowania według cudzego utworu architektonicznego i architektoniczno-urbanistycznego.

2.Zakres własnego użytku osobistego obejmuje krąg osób pozostających w związku osobistym, w szczególności pokrewieństwa, powinowactwa lub stosunku towarzyskiego.

Art. 34. Można korzystać z utworów w granicach dozwolonego użytku pod warunkiem wymienienia twórcy i źródła. Twórcy nie przysługuje prawo do wynagrodzenia, chyba że ustawa stanowi inaczej.

Poza tym Art. 34 do spełnienia, gdy wiadomo będzie kim jest twórca strony.

Post napisany na życzenie, zgodnie z zasadą:

Dzień bez wazeliny, dzień stracony :rolleyes:

Edytowane przez Roberta

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
ny.

Post napisany na życzenie, zgodnie z zasadą:

Dzień bez wazeliny, dzień stracony :rolleyes:

Jak ja to "kocham", ale strzał jest celny. :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

Jak ja to "kocham", ale strzał jest celny. :P

A ten cudzysłów to po czemu tak?

No pokaż mi takiego, co tego nie kocha :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

A ten cudzysłów to po czemu tak?

No pokaż mi takiego, co tego nie kocha :P

Tu chodzi o to jak ja to kocham a nie czy kocham. Roberto ucz się od "mistrza". :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

Tu chodzi o to jak ja to kocham a nie czy kocham. Roberto ucz się od "mistrza". :P

Gedeonie,

Ty to najprostsze rzeczy potrafisz skomplikować, że tylko siąść i płakać :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

Gedeonie,

Ty to najprostsze rzeczy potrafisz skomplikować, że tylko siąść i płakać :P

No pewnie................. :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

ROBERTO droga - pięknie płaczesz, ale przestań proszę, bo nam Wisła wyleje :(

Dziadku,

O ja nieszczęsna, gdybym tylko umiała ten strumień łez zatrzymać.

674.gif

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

Dziadku,

Nie daj się nabrać, to ja Tobie mówię, bo będziesz jadł Michałki do końca życia. :D :D :D A michałki spoko. :P :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

Dziadku,

a>

ROBERTO DROGA - dasz radę. Będę się modlił za CIEBIE :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

ROBERTO DROGA - dasz radę. Będę się modlił za CIEBIE :)

Ło mamulu,

Dziadku Drogi,

Modlitwa za mnie?

Toż to w piekle diablątka kochane ogień podkręcają na moje przybycie!!!

A rogate stwory kopytka ostrzą. :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

Ło mamulu,

Dziadku Drogi,

Modlitwa za mnie?

Toż to w piekle diablątka kochane ogień podkręcają na moje przybycie!!!

A rogate stwory kopytka ostrzą. :D

ś

Tym bardziej rychło padam na twarz i leżąc krzyżem modły w Twej intencji ślę - priorytetem :D

Edytowane przez dziadekS

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

Ależ Dziadku Drogi,

Tutaj to przynajmniej wieczna impra będzie, a towarzystwo nietuzinkowe, śmietanka ludzkości można powiedzieć :D

Więc proszę powstań z krzyża i zatańcz jakiego walca wiedeńskiego ze mną, co?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta