pawdob7

Dlaczego powstało to forum.

Promowane odpowiedzi

Marek    829

Nie strasz komitetem znajdz inne słowo nie eufemizm, nie kropki nie opis typu wulgaryzmy ae cos co oddaje moc i rynsztokowosc ubrana w rzekomy dowcip i luz a bedącą przetoką dla wylewającej sie żółci

?

ps. te kropki to tylko dla mego wyrwania z kontekstu, tak dla informacji.

zresztą myślałem, że, uncjo więcej samodzielnie myślisz. 

Edytowane przez Marek

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie strasz komitetem znajdz inne słowo nie eufemizm, nie kropki nie opis typu wulgaryzmy ae cos co oddaje moc i rynsztokowosc ubrana w rzekomy dowcip i luz a bedącą przetoką dla wylewającej sie żółci

Nareszcie zalapalem.... te wstawki oceniajace innych tak naprawde sa o Uncji

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
alka    6108

Nie mogę odpowiedzieć to nie jest dobra strategia......

Mogę powiedziec kto jest wrogiem - ale nie wiem czy warto wsadzac kij w mrowisko

Zasadniczo to się leczy.Mnie np Twoje paranoje nie interesują. Smutne musisz mieć życie. ..a do tego po ch tu jesteś? że tak się zdziwię.

Uncja słońce. ..kolejny raz Ci radzę-wroc do tej oazy piękna i nie męcz się więcej na tym okropnym forum:D

Edytowane przez alka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Falka    3665

My tak po tej uncji jedziemy jak po autostradzie, a może kobita chora jest, może jakiś bipolar disorder ma czy coś w tym stylu. To by naprawdę wiele rzeczy tłumaczyło.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
AliceInChains    388

Bardzo prosżę Szanowni - po prostu Uncja przechodzi kryzys sumienia , tylko jeszcze tego nie zdiagnozowała , mnie też szlag trafił na tym etapie i były interwały: bluzgi na Organizację, bluzgi na siebie , wóda, bluzgi na swoją głupotę, autoagresja, antydepresanty i tak na zmianę - zmiana świadomości musi iść w parze ze zmianami w życiu. I dopóki sobie każdy tego nie poukłada to mu ciężko . Ja Ci szczerze współczuję , też to przechodziłem Uncja , już nie bronię poglądów ludzkich które traktowałem kiedyś jak literę prawa, a sami ich autorzy je olewali. Miłość się sprawdza - praca dla swojego , rodziny szczęścia , pomoc innym - jest w tym Bóg. Wielu ateistów też się spełnia okazując innym miłość , więc wierzę że to działa. Natomiast z mojego punktu widzenia każda organizowana religia będzie produkowała oszołomów u władzy , bo nie ma mechanizmu kontroli tej władzy. I tak jest wszędzie - władza korumpuje. Jezus przyszedł do żydów , bo byli jak owce bez pasterza, ich przywódcy zostali odrzuceni . Dlaczego teraz ma być inaczej? Pozdrawiam, Powodzenia, co nas nie zabije to nas wzmocni...

Falka - nieelegancko jest zwalać na dwubiegunówkę problemy z tożsamością innej osoby , które musiałaś sama przejść żeby się na tym forum znaleźć . Ciebie też pozdrawiam.

Jeśli to forum powstało , tak jak to opisuje pierwszy post , to świetnie i nad tym pracujmy. 

PS Pragnąłbym podkreślić , że moje posty nigdy nie służą indoktrynacji , przekonaniu innych do moich poglądów. Nie uważam, żeby droga każdego do szczęścia musiała byc taka sama , nie posiadam żadnych receptur.na szczęśliwe życie. Nie uważam żeby bycie ŚJ bylo lepsze niż niebycie i vice versa. To co jednych uszczęśliwia , innych dołuje. Każdy powinien mieć świadomy wybór.

Natomiast indoktrynacja dzieci piotrusiami wybitnie mnie szokuje. 

(..) i tu się rozpisałem , ale potem skasowałem , przecież tego nie trzeba tłumaczyć

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Falka    3665

AliceInChains, no masz rację, to jest nieelegancko, ale co ja zrobię, jestem bezczelna i nieelegancka.

Ale skoro ja na ludzi wyszlam, to dla Uncji tez są jakieś szanse.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
alka    6108

Uncja-jestes jak baba co kupiła pączka i narzeka jaki on niedobry (gryz), jaki ohydny ( gryz), no beznadziejny! ( dwa gryzy)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Ariana    576

Masz rację Gandalf.  To wazne moc mowic o watpliwosich. Cena uczestnictwa w forum jest bardzo wysoka - jesli chodzi o mnie.. Z jednejstrony wypowiadam watpliwosi- w dialogu  z drugiej dla tego samego dialogu obserwuje i czytam innych Ilosc nienawisci złosci kurwiochujenia z jaką musze sie zderzyc nadwątla to co we mnie dobre Uwolnienie watpliwosci to ulga, absorbcja tego zła ktore tu tkwi to ciezar

Zetkniecie z tymi ktorzy kiedys byli w Organizacji a teraz sa tu i sa obrzydliwi, prawdziwi ale obrzydliwi powoduje ze zastanawiam sie ilu jeszcze udawaczy jest w Organizacji i czy gdyby ja od nich uwolnic byłoby lepiej ?

Uncja-masz rację. Trzeba zadać sobie pytanie, czy warto? Jaką cenę jestem gotowa zapłacić, by być na tym forum?

Ja już zapłaciłam ale odchodząc od organizacji - zapłaciłam kontaktami z własną rodziną, którą kocham.

Zapłaciłam swoim lękiem, koszmarami i żalem. Cholernym bólem i pustką. Tą podejrzliwością i obawą, że zaraz mnie ktoś będzie chciał wciągnąć z powrotem. Zapłaciłam poczuciem winy. I tęsknotą.

Zapłaciłam mnóstwem łez. I czasem nadal jeszcze nimi płacę.

Nie jestem obrzydliwym człowiekiem pomimo, że jestem poza zborem. Kocham, jestem kochana, jestem dobra dla innych ludzi i dla siebie. Jestem sobą.

Mnie forum nic nie kosztuje. Czasem może padają tu przekleństwa, których być może sama bym nie użyła. Duża większą cenę jednak płaciłam, gdy byłam w WTS.I krótko po tym, jak odeszłam.

Nie byłam udawaczem będąc w organizacji. Wierzyłam i kochałam boga całą sobą. Miałam i nadal mam dobre serce, pomimo tego, ze już mnie w niej nie ma. I na tym forum jest wiele takich osób jak ja.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Vin    6110

uncja- łapaj pierwsze z brzegu rozmówki z forum wędkarskiego.

akurat na watchtower forum to jest przedszkole:

http://www.flyfishing.pl/mainforum/msg.php?id=134471&offset=0&displaytype=full

ten jeden z lepszych:

Ty sobie jedź z Bigosem do dżungli brazylijskiej i łap za cyce zakonnice, lub za szparki misjonarki. Dla mnie łowienie jelców to absolutny top. Jakoś nie wyobrażam sobie siebie z okazem... właściwie to po chuj się z tą rybą tak mocować? Może parę smoków sobie pyknę, ale też bym nie chciał być chłopcem z bajki "Kamieniaczek", co to musiał z łuku strzelić do każdego zwierza na prerii... na końcu zamienił się w kamień. Łowi się dla siebie a nie na pokaz. 

Joł madafaka 
KD

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Ariana    576

Nie Marku nie Sa wrogowie sa i sprzymierzncy

Uncja... nie ma wrogów i nie ma sprzymierzeńców. Jesteśmy całością. to, co robisz innym - wraca do Ciebie. To, co robisz komuś - robisz samej sobie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
dorkas    1105

A ja myślę , że to forum jest potrzebne wszystkim bo każdy z nas ma swoją historię, jesteśmy różnymi ludźmi ,ale potrzebujemy towarzystwa. Ci których ja nazywam samotnymi wilkami nawet jak czytają takie forum nie zabierają głosu, oni wolą stać na uboczu tylko słuchać. Pomyślcie ile każdemu z nas dało czytanie cudzej historii życia, za którą niejednokrotnie jest tyle bólu , samotności,łez. Organizacja nauczyła nie mówić, nie wypowiadać swego zdania , mamy mówić budująco a to oznaczało często tolerowanie zła. Zawsze wkurzało mnie , że mnie pouczano gdy publicznie mówiłam o czyimś złym postępowaniu a w ogóle gdy chodziło o starszego albo sługę.Każdy z nas dobiera sobie przyjaciół ale znajomych można mieć wielu. Mnie forum dało możliwość poznanie wiedzy jaką posiada Roszada , Gedeon , czy inni których wypowiedzi bardzo cenię ale nie znam ich osobiście i całkiem możliwe , że nie mogli byśmy być ze sobą za blisko ale czy to znaczy że nie mam ich szanować? Wypowiedzi niektórych , między innymi Uncji wkurzają ale albo im odpowiem ,albo nie , słuszne jest wypowiedzenie własnego zdania i powiedzenie NIE NIE ZGADZAM SIĘ dotyczy to KAŻDEJ ze stron . Czasami lepsza kłótnia niż milczenie i uśmiechanie się a za plecami nóż w plecy.

Lubię to forum i wielu ludzi , którzy tu piszą i byłoby mi smutno gdyby zostało zamknięte, ale wiem że ludzie których łączy pokrewieństwo dusz zawsze odnajdą się bo LUBIĄ ze sobą rozmawiać , pic wódkę , grać w piłkę , wędrować, biegać po prostu lubią ŻYĆ

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
humble    1149

Uncja,może weź trochę poprawki na to forum.To miejsce spełnia swoją rolę, jest ważne,pomimo różnych niedociągnięć, ale weź pod uwagę, że znajduje się w internecie ( nie musze chyba tego tlumaczyc)i dlatego trzeba czasem traktować je z przymrużeniem oka ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
fabrykakeksu    734

Spędziłem już ponad rok na forum i dzięki zgromadzonej tu wiedzy stałem się bardziej odważny w rozmowach z ludźmi, obojętnie jakiej wiary. Jeszcze nie opanowalem całkowicie sztuki prowadzenia dyskusji z sj, gdyż podchodzę do niej zbytnio rozgrzany i z nastawieniem masakrowania, bombardowania potwierdzonymi faktami nieścisłości w naukach wts.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
dziewiatka    1227

Weź sobie rady z tssk ,obierz jeden temat i konsekwentnie zmierzaj do jego omówienia .Zadawaj pytania o punkt widzenia .Nie daj się ponieść emocjom ,mów spokojnie ,bądź wyrozumiały dla rozmówcy.Fabrykokeksu  nie przejmuj się ,miałem tak samo jak zetknąłem się z tak zwaną prawdą.Dzisiaj nie mam parcia na nawracanie udowadnianie ,bo i po co mam po prostu spokój .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
fabrykakeksu    734

Dziękuję za wskazówkę, postaram się zgłębiać poszczególne zagadnienia począwszy od wąskiej specjalizacji i doskonalić się w rozmowie na jeden temat, z którego czuje się mocny.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta