Promowane odpowiedzi

21 godzin temu, gruby drab napisał:

Może zrobimy to wspólnie w przyszłym roku :)

jestem ZA! :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pozdrawiam wszystkich obecnych na dorocznym spotkaniu Odstępczuchów u NUNKA!

Pomimo, że osobiście nie mam możliwości być obecnym. Logistycznie jakoś bym się wyrobił, ale geriatryczne możliwości hamują wszelkie inne zapędy. Mam trochę sentymentu do tamtych miejsc, szczególnie do tych przyległych lasów wokół stacji Czastary, gdzie latem robiliśmy spotkania - miesięczne (odprawy).Ponadto – Walichnowy, Pichlice, Tyble, tudzież Niwiska, też utkwiły w zakamarkach pamięci. Nie jestem wstanie policzyć ile razy przez te okolice przemieszczałem się rowerem z Wielunia do Kępna, Lasek – Smardze, Stradomi - Górnej za Sycowem, aż po Twardogórę i z powrotem, aby odwiedzać tamtejsze zbory. Twardogóra i Syców, to szczególne miasteczka widziane prze zemnie również z poziomu chodników miejskich. Tyle sentymentu!

Teraz dobra rada dla Nunka: Żeby Ci się jakiś „kałach” incognito nie wcisnął, Każdego nieznanego gościa już na przywitaniu, kaszanką częstuj. Taką podpiekaną na tłuszczyku z cebulką, że aż - mniam, mniam i pilnie spoglądaj na reakcje. Jak się będzie wykręcał i zdrowiem zasłaniał, miej go pilnie na oku!

• Haha 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Chciałam zawiadomić, że na letni Kongres pod hasłem "Wyczekujmy Armagedonu w cieniu Nunkowego domu!" stawię się. (oczywiście).

Chciałam również prosić by uczestnicy zachowywali się zbożnie w trójnasób, gdyż przyjedzie ze mną Nadzorca Obwodu dla okręgu małopolskiego. 

Bracia! Niech każdy nasz gest i słowo nasze - świadczy!

Organizacyjne: 

Bracia proszeni są pamiętać o krawatach a siostry  o zbożnych nakryciach czaszek.  ( Tak, może być obłuczka na śpiwór. Jednak w takim przypadku, zalecane jest by w kieszonce jej plastikowej umieścić: swoje imię, nazwisko i krótką modlitwę. ) 

Z Braterskimi pozdrowieniami , Siostra Stała, Na zawsze Wasza NO. 

Basen z Wami! 

• Thanks 1
  • Haha 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
6 godzin temu, Lebioda napisał:

Teraz dobra rada dla Nunka: Żeby Ci się jakiś „kałach” incognito nie wcisnął, Każdego nieznanego gościa już na przywitaniu, kaszanką częstuj.

no i po tym teście ja Sebastian zostałbym uznany za "kałacha", a Nunek mógłby do mnie "z kałacha bić" ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
3 hours ago, normalnieodjazd said:

Chciałam zawiadomić, że na letni Kongres pod hasłem "Wyczekujmy Armagedonu w cieniu Nunkowego domu!" stawię się. (oczywiście).

A na kiedy wyznaczono letni Kongres?

3 hours ago, normalnieodjazd said:

Chciałam również prosić by uczestnicy zachowywali się zbożnie w trójnasób, gdyż przyjedzie ze mną Nadzorca Obwodu dla okręgu małopolskiego.

Czyli ze kto??

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
2 hours ago, Sebastian said:

no i po tym teście ja Sebastian zostałbym uznany za "kałacha", a Nunek mógłby do mnie "z kałacha bić" ;)

Czyzbys nie lubi kaszaneczki podsmazanej z musztardka?:P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
2 minuty temu, Andy78 napisał:

Czyzbys nie lubi kaszaneczki podsmazanej z musztardka?:P

no właśnie nie lubię. Na wypadek gdyby ktoś miał wątpliwości czy do mnie z "kałacha bić" mogę przeżegnać się albo odmówić dziesiątkę różańca albo w jakiś inny sposób okazać "wyuzdanie" (wyzwolenie z uzdy nałożonej wyznawcom przez siedmiu bożków z warwicka), ale od kaszanki mnie po prostu odstręcza.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
17 minutes ago, Sebastian said:

no właśnie nie lubię. Na wypadek gdyby ktoś miał wątpliwości czy do mnie z "kałacha bić" mogę przeżegnać się albo odmówić dziesiątkę różańca albo w jakiś inny sposób okazać "wyuzdanie" (wyzwolenie z uzdy nałożonej wyznawcom przez siedmiu bożków z warwicka), ale od kaszanki mnie po prostu odstręcza.

Kaszaneczka na cieplo z musztarda-mniam mniam.:P

Ale gdyby ten ,,test Nunkowy" odbyl sie z udzialem np czarniny to tez bym nie zaliczyl: nie cierpie czarniny...blee..

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
5 godzin temu, Sebastian napisał:

Po co zaraz z "kałacha" bić, przecież napisałem żeby miał Ciebie na oku do czasu, aż się wyjaśni.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
1 minutę temu, Lebioda napisał:

Po co zaraz z "kałacha" bić, przecież napisałem żeby miał Ciebie na oku do czasu, aż się wyjaśni.

Lebiodo, nie dziwię Ci się, że nie śledziłeś zbyt uważnie tego co pisał Kałach (a napisał w kilka tygodni prawie tyle postów co Ty przez kilka lat), dlatego wyjaśnię Ci, że wśród różnych innych typowych przejawów pełnoobjawowej świadkowskiej paranoi (reprezentowanej przez Kałacha) zauważyliśmy także objawy paranoi prześladowczej (facet chciał być prześladowany i uważał że jest prześladowany nawet gdy był jedynie krytykowany za łamanie norm społecznych),

między innymi "strzałami z kałacha" nasz Kałach określił (w pełni zasłużoną) moderację którą dostał na sąsiednim forum (kilka tygodni wcześniej niż na naszym, dlatego na naszym forum użalał się na tamte gedeonowe).

stąd żartobliwe określenie "z kałacha bić" oznaczające "prześladować kogoś" (w znaczeniu:. zachowywać się z normalną rezerwą, ale jednocześnie wywoływać u "kałachoidów" subiektywne przekonanie że są prześladowani za prawdę)

tłumacząc z forumowego na polski "z kałacha bić" to właśnie oznacza "mieć na oku, uważać na kogoś, zwracać mu uwagę, odnosić się do niego z rezerwą do czasu aż sprawa się wyjaśni".

sumując, ja i Ty mieliśmy dokładnie to samo na myśli tyle że ja użyłem innego mniej poważnego określenia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
7 minut temu, Stella napisał:

czy nam brakuje kałacha?

mnie osobiście nie brakuje, ale jak się pojawi to będę do niego "z kałacha bić" ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
2 godziny temu, Stella napisał:

czy nam brakuje kałacha?

Bynajmniej. Przeżyliśmy już tutaj większą inwazję meteorów. Pojawiają się i znikają, taki ich "urok". Nie da się wykluczyć, że za chwilę pojawi się jakiś klon tego samego pokroju. Ale nic to, damy radę ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kalach organizuje amunicje duchowa i jak sie zbierze to huknie na calego moze nawet zmieni nicka na ,, Bazooka".:D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

zebrał wszystkie nasze odstępcze posty i się chwali jak "dowalił" światusom...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dnia 24/06/2017 o 19:20, yoozek napisał:

zebrał wszystkie nasze odstępcze posty i się chwali jak "dowalił" światusom...

No ,moze nawet jakies sympozjum z tego ulepili,albo dramat

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Chciałam podziękować wszystkim za najlepsze przeżycia duchowe  Ever :) jakich doświadczyłam kiedykolwiek na jakimkolwiek kongresie. :):)

"Emigrowałem..... z ramion Twych nad ranem ... "  śpiewane w objęciach Przyjaciół prosto do nieba i gwiazd  dało mi powera do głoszenia  o Nunkowej Zagrodzie :)

Zamierzam się stawić w sobotę rano na Warszawskim Stadionie aby wziąć udział w akcji informacyjnej w celu poinformowania ze nie tylko na Legii kongresy dobre są :)

Dziękuję  .. 

Edytowane przez Storge

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Godzinę temu, Storge napisał:

Chciałam podziękować wszystkim za najlepsze przeżycia duchowe  Ever :) jakich doświadczyłam kiedykolwiek na jakimkolwiek kongresie. :):)

"Emigrowałem..... z ramion Twych nad ranem ... "  śpiewane w objęciach Przyjaciół prosto do nieba i gwiazd  dało mi powera do głoszenia  o Nunkowej Zagrodzie :)

Zamierzam się stawić w sobotę rano na Warszawskim Stadionie aby wziąć udział w akcji informacyjnej w celu poinformowania ze nie tylko na Legii kongresy dobre są :)

Dziękuję  .. 

Siostro to już zerwałaś całkiem, z organizacją zapewniającą "pokarm na czas słuszny"? Teraz przyjedziesz na kongres w roli ostrzegacza przed tym tym jadłem i jadłodajnią?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dnia 6/24/2017 o 19:13, Andrzej napisał:

Kałach na kongresie. Ładuje akumulatory.

laduje magazynek :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Cleo chciałam powiedzieć ze to jest wątek o Nunkowej Zagrodzie. Nie chcemy tu żadnej broni palnej ... :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Macie jakieś budujące fotki do wstawienia? Ostatecznie mogą być niebudujące, co nawet byłoby zalecane? ;):D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A wlasnie.. jak tam przebiegl kongres? :)

Ktos nowy sie ochrzcil jako odstepca?;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przepraszam,że się tu nie odzywałem jakiś czas,ale to wynikało z problemów technicznych.Nie  "wpuszczało mnie tu" :)

Bardzo dziękuję wszystkim,ktorzy przybyli i jak wiecie zloty w Nunkowie były,są i będą. 

Lebioda- wzruszyłeś mnie tą "geografią".Moje rodzinne strony.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Było cudownie! Dla takich chwil warto było przeżyć tyle lat w wts'ie. 

Czekam na następny raz :*

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta