Roszada

Patriotyzm od diabła?

Promowane odpowiedzi

Kiedyś bardzo pozytywnie Towarzystwo pisało o patriotyzmie:

„Wierny Jeremiasz był prześladowany.

Dzisiejsza lekcja zwraca naszą uwagę na prześladowanie znoszone przez jednego z Pańskich wiernych proroków. Był on patriotą w najwyższym znaczeniu tego słowa, zwłaszcza w tym, że upatrywał najwyższego dobra dla swego narodu, zgodnie z Boską mądrością” (ang. Strażnica 01.08 1911 s. 4865 [reprint]).

„Szlachetność charakteru proroka Samuela uwydatniona jest także w wierszu 23. On nie żywił uczuć niskich, jakimi w podobnych warunkach mógłby powodować się człowiek zwykły; był patriotą z serca, jak i wiernym przedstawicielem Pana i pośrednikiem Jego ludu” (ang. Strażnica 15.07 1903s. 3223 [reprint]).

A dziś?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A i tak pięknie pisano o patriotyzmie:

„Patrjotyzm jest niewłaściwie rozumiany. Patrjotyzm oznacza miłość dla kraju i miłość dla ludzi tegoż kraju. Miłość oznacza niesamolubne pragnienie do czynienia dobrego i usiłowanie by wprowadzić to pragnienie w czyn. Przeto prawdziwy patrjotyzm powinien prowadzić ludzi do wzajemnej pomocy. Gdyby rzeczywisty patrjotyzm był w sercach ludzi zasiany, to nie byłoby morderczych wojen” (Rząd 1928 s. 29).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Niewolnik tak nie pisał, ale Rutherford owszem.

Dla niego wszystko musiało być od Jehowy albo od diabła.

Organizacja Boża i organizacja szatana. Itp.

The Finished Mystery 1918, 1926, 1927

„i pewne zwiedzenie, które najlepiej opisać słowem patriotyzm, lecz które w rzeczywistości jest morderstwem, duchem samego Diabła” (and a certain delusion which is best described by the word Patriotism, but which is in really murder, the spirit of the very Devil. s. 247).

Co ciekawe tych słów nie było w oryginale z roku 1917:

The Finished Mystery 1917

„i pewne zwiedzenie, które najlepiej opisać jako nienawiść, lecz które w rzeczywistości jest morderstwem, duchem samego Diabła” (and a certain delusion which is best described as hatred, but which is in really murder, the spirit of the very Devil. s. 247).

.

Edytowane przez Roszada

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Miło jest wiedzieć że mam pierwiastek diabła w sobie - jestem odstępcą z KRWI I KOŚCI :D :D :P

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Patriotyzm łączony z sekciarstwem i bałwochwalstwem

Nacjonalizm! Patriotyzm! Sekciarstwo! Rasizm! Wymienione prądy głoszą sporo patetycznych haseł, a ludzi, którzy dają się im ponieść, nieraz ogarnia nieprzeparte poczucie odpowiedzialności i obowiązku działania. Mimo wszystko jednak pozostają tymi samymi osobnikami, u których głównie liczy się własne ja” (Strażnica Rok CIV [1983] Nr 6 s. 10).

„Wśród 23 zwycięstw odniesionych przez Świadków Jehowy przed Sądem Najwyższym USA znalazły się wyroki gwarantujące prawo do głoszenia dobrej nowiny »publicznie i od domu do domu« oraz prawo do odmowy uczestnictwa w bałwochwalczych ceremoniach patriotycznych” (Wspaniały finał Objawienia bliski! 1993 s. 92).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wyzwoleni wstawili moje dwaj artykuły wiążące się z patriotyzmem:

http://wyzwoleni.org/index/symbole_narodowe_a_towarzystwo_straznica/0-50

Sztandary, flagi i Szkoły Królestwa

http://wyzwoleni.org/index/patriotyzm_wedlug_straznicy/0-48

Patriotyzm pochodzi od diabła???

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Po dłuższym pobycie w kilku krajach nie sposób nie zauważyć , że ludzie danej narodowości mają swoje cechy charakteru występujące powszechniej niż u innych. Akurat granice państw nie są liniami demarkacyjnymi dla tych cech społeczeństw. Nie rozumiem dlaczego udawać że Indianin, Polak, Kaszub, Górol , Hanys, Osti, Czukcza , Mongoł, Inka są tacy sami. Również w naszych publikacjach jakoś nie przypominam sobie wzmianki jak to Żyd z Palestyńczykiem pod rękę na zebranko jechali Merkawą 6. Biblia podaje , że są narody , ludy , grupy językowe i mogą sobie w takim multi-kulti co się nazywa "doskonała wolność dzieci bożych" razem się kisić. Kiedys dla Boga narodowość miała historycznie wielkie znaczenie - często decydujące o życiu i śmierci. Tych co umieją wypowiedzieć słowa Szczebrzeszyn zabij , bo to Górale Nizinni - moi wrogowie, zasłużyli na śmierć - tako rzecze Pan. Ale coś się odmieniło.

A jednak wszędzie następuje w Organizacji ujednolicanie. 

Fragment szkolenia Homo Watchtowericus:

Patriotyzm nazywaj bałwochwalstwem.

Pomocą nazywaj chodzenie po domach z "dobrą nowiną" że 99,9 % ludzi już niedługo dostanie czapę  i  to od samego Boga

Ludzie nie mają narodowości,  Są tylko Nasi i Światusy

Nie możesz od tak sobie do kogoś wejść niezapowiedziany jak potrzebujesz szklanki wody , albo dziecko chce na kibelek.  Masz za to nazywać go "Bratem"

Są tacy "Bracia" , którzy mogą zdecydować , że nie będziesz juz ich "Bratem" , są też tacy którzy mogą wykonywać tylko posłusznie nakazy tych pierwszych. Pamiętaj - wszyscy oni są RÓWNI

Zaiste Makiawelliczną jest sztuka nazywania rzeczy. Jeśli  taką masz , i masz rząd dusz - twa władza jest wielka

Edytowane przez AliceInChains
  • Like 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

"A jednak wszędzie następuje w Organizacji ujednolicanie.

Fragment szkolenia Homo Watchtowericus:"

Niezle okreslenie "Homo Watchtowericus" ale mysle, ze uwspolczesniona wersja powinna brzmiec: " HOMO JW.ORGus"

Z proba zdefiniowania jako: " Jednostka uksztaltowana wedlug wzorcow przekazywanych poprzez jedynie sluszny, wiarygodny i opiniotworczy w pelni kanal informacyjno-ideologiczny dla czlonkow organizacji religijnej SJ o globalnym zasiegu"

Edytowane przez Explorer
  • Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Szybki test...

Sprawdz czy sie zaliczasz do jednostek 'Homo Jotwuorgus"...

1. Czy zaczynasz dzien lub go konczysz wejsciem na JW.ORG?

2. Czy jestes przekonany o tym, iz tylko na tej stronie znajdziesz zawsze wiarygodne i na czasie informacje o swiecie i organizacji oraz najlepsze porady zyciowe?

3. Czy dzielisz sie ta wiedza spontanicznie z krewnymi, znajomymi oraz calkiem obcymi ludzmi?

4. Czy utozsamiasz sie z organizacja i propagujesz w kazdy mozliwy sposob informacje o jej stronie internetowej?

5. Czy jestes przekonany, ze jedynie sposob zycia, cele zyciowe oraz prawdy zawarte na tej stronie organizacyjnej zapewnia Tobie szczesliwe zycie obecnie oraz przetrwanie apokalipsy i dalsze zycie wieczne juz wkrotce...?

Twierdzaca odpowiedz na minimum trzy pytania kwalifikuje Ciebie do okreslania siebie mianem czlonka wspierajacego JW.ORG oraz uprawnia do nieodplatnego dalszego propagowania logo i adresu oficjalnej strony SJ w UE i pozostalych krajach globu...

Edytowane przez Explorer
  • Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Szybki test...

Sprawdz czy sie zaliczasz do jednostek 'Homo Jotwuorgus"...

1. Czy zaczynasz dzien lub go konczysz wejsciem na JW.ORG?

2. Czy jestes przekonany o tym, iz tylko na tej stronie znajdziesz zawsze wiarygodne i na czasie informacje o swiecie i organizacji oraz najlepsze porady zyciowe?

3. Czy dzielisz sie ta wiedza spontanicznie z krewnymi, znajomymi oraz calkiem obcymi ludzmi?

4. Czy utozsamiasz sie z organizacja i propagujesz w kazdy mozliwy sposob informacje o jej stronie internetowej?

5. Czy jestes przekonany, ze jedynie sposob zycia, cele zyciowe oraz prawdy zawarte na tej stronie organizacyjnej zapewnia Tobie szczesliwe zycie obecnie oraz przetrwanie apokalipsy i dalsze zycie wieczne juz wkrotce...?

Twierdzaca odpowiedz na minimum trzy pytania kwalifikuje Ciebie do okreslania siebie mianem czlonka wspierajacego JW.ORG oraz uprawnia do nieodplatnego dalszego propagowania logo i adresu oficjalnej strony SJ w UE i pozostalych krajach globu...

NIE....

To zaś może oznaczać tylko jedno:

Nie wejdę do świadkowskiego raju, który ma być - jako to opisała moja córka - jednym wielkim zebraniem...

Hi...hi... wcale mi nie żal :cigar:

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Nie wejdę do świadkowskiego raju, który ma być jednym wielkim zebraniem...

Przynajmniej porządnie wyspać by się można było...

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zagadka: z jakiej publikacji jest to cytat:

"Jak zatem widać, uczucie zadowolenia z dokonań innych, a nawet pewna miara dumy z samego siebie jest czymś właściwym. Nie musimy się wstydzić swojej rodziny, kultury ani miejsca, gdzie dorastaliśmy (Dzieje 21:39)"

wyboldowania moje

:-)

• Like 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki mocy danej mi przez Internety z całą pewnością mogę stwierdzić, że to Strażnica z 15 maja 2015, rozdział "Możesz wygrać walkę z Szatanem!".

;)

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zawsze się zastanawiałem, dlaczego świadkowie są antypaństwowi

i polityką się nie interesują,

dlatego, że diabeł jest władcą świata,

a bycie patriotycznym, to służenie diabłu?

przecież Izraelici byli patriotami - szli do wojska,

ba, nawet i zabijali, i to nie tylko w obronie, teraz samo służenie dla pastwa i armii jest zbrodnią???

kiedy izraelici zabijali nawet kobiety i dzieci dla Boga? czy boga?

to kto tak naprawdę służy(ł) diabłu?

dziś pokojowo nastawieni patrioci w armii?

stabilizujący różne newralgiczne teatry (po)wojenne?

czy kiedyś? kiedy wchodzono co Ziemi Obiecanej?

nie oszczędzając kobiet i dzieci?!

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Co Ty tak z tym diabłem w co drugim poście?

• Like 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dnia 31.12.2015 o 16:43, michal80 napisał:

Zawsze się zastanawiałem, dlaczego świadkowie są antypaństwowi

i polityką się nie interesują,

dlatego, że diabeł jest władcą świata,

a bycie patriotycznym, to służenie diabłu?

Skoro diabeł rządzi światem to dlaczego trzeba wziąć ślub w urzędzie stanu cywilnego? W innym przypadku zostanie się wykluczonym. Ja to odbieram jak przymusową rejestracje w systemie diabła. Tym sposobem popieram patriotyzm bo wywiązuje się z nałożonych na mnie obowiązków przez administrację państwową. Najgorsze jest to że zarejestrowany związek małżeński wcale mi nie daję gwarancji że żona mnie będzie kochać do końca życia. Polityką się nie interesują ale rejestracją związku małżeńskiego tak. A ja się pytam czy małżeństwo na piśmie to nie jest polityka?

Edytowane przez Megagelon

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
18 godzin temu, Megagelon napisał:

Skoro diabeł rządzi światem to dlaczego trzeba wziąć ślub w urzędzie stanu cywilnego? W innym przypadku zostanie się wykluczonym. Ja to odbieram jak przymusową rejestracje w systemie diabła. Tym sposobem popieram patriotyzm bo wywiązuje się z nałożonych na mnie obowiązków przez administrację państwową. Najgorsze jest to że zarejestrowany związek małżeński wcale mi nie daję gwarancji że żona mnie będzie kochać do końca życia. Polityką się nie interesują ale rejestracją związku małżeńskiego tak. A ja się pytam czy małżeństwo na piśmie to nie jest polityka?

akurat w tym przypadki nie zgodzę się. Jest to raczej oddanie tego co Cezara Cezarowi. A jak idziesz wyrobić dowód osobisty to oznacza to że mieszasz się w politykę ? no bez przesady... nie uprawiajmy demagogii...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta