Vilgefortz

Jak kermit straszy wiernych czyli Loscha twórczość radosna

Promowane odpowiedzi

Wykład brata Loscha z Rosji!!

 

Czy rozmyślał już ktoś z nas o czterech etapach jakie nastąpią przed Armagedonem? Przenieśmy się w wyobraźni do czasu kiedy  te cztery wydarzenia opisane w Biblii zaczną się rozgrywać.

Jest 21 września, godzina 5:58, dzwoni budzik. Czas wstawać do szkoły lub do pracy, mamy jeszcze dwie minuty żeby przewrócić się z boku na bok. Godzina 6:00, i słyszymy wiadomości:

Dzień dobry, mamy godzinę 6:00 – wiadomości z ostatniej chwili: New York, 3 godziny temu w naszym centrum prasowym dowiedzieliśmy się , że ONZ  na zamkniętym spotkaniu, trzy dni temu  przyjął postanowienie o rozwiązaniu  wszystkich organizacji religijnych i stowarzyszeń. Dziś wieczorem postanowienie to obejmie wszystkich- majątek organizacji chrześcijańskich, protestanckich i muzułmańskich zostanie skonfiskowany i przejdzie na majątek Państwa. Armia i policja zajmują budynki należące do organizacji religijnych. Prezydent Stanów Zjednoczonych i sekretarz narodowy  ONZ jednogłośnie przyjęli postanowienie o zaprowadzeniu pokoju i bezpieczeństwa na całej Ziemi.”

Usłyszawszy tą nowinę, natychmiast się wybudziłeś, jakby oblał cię ktoś zimną wodą. Otrząsnąłeś się i wyszedłeś z łóżka. Wiedziałeś, że to nastąpi, ale dziś?? Teraz?? Jesteś oniemiały. Kiedy przyjąłeś już to do wiadomości, przygotowujesz się wyjść do pracy. Stopniowo zaczynasz rozumieć co zaczyna się dziać.  Rozpoczyna się pierwsza faza, która prowadzi do Armagedonu. Unicestwienie Babilonu – imperium religii fałszywej rozpoczyna drogę, prowadzącą do wielkiej zagłady. 7:00. Wychodzisz z domu. Również inni słyszeli te wiadomości. Po drodze przechodzisz obok jednego kościoła i widzisz jak dzieciaki z przyjemnością rozbijają okna kościoła. Zaszedłeś do pracy. Wszyscy mówią tylko o jednym. Wiedzą, że jesteś Świadkiem Jehowy i pytają cię o zdanie. Wszyscy słuchają w pracy najświeższych wiadomości z radia. Słyszysz, jak zamieszki, demonstracje i napaści ogarniają całą Europę. I jak wokoło rozprzestrzenia się samowola, a większość ludzi bardzo przeżywa obecną sytuację. Nie wiedzą co zrobić/jak się zachować. Przez całą Europę przechodzą agresywne demonstracje, które rozprzestrzeniają się na cały świat. Stronnicy i przeciwnicy zakazanych religii walczą nawzajem ze sobą. Organy władzy mobilizują policję i wojsko. 

28 września, minął tydzień :

Atmosfera zaostrza się dosięgając apogeum. Potrzeba jeszcze więcej wojska dla ustawienia prawa o zakazie wyznawania religii. Starsi miejscowych zborów po wydaniu odpowiednich zachęt i rad organizują zebrania każdego dnia. Głównym celem tych zebrań jest duchowe pokrzepienie braci. Odczytują fragmenty dotyczące Noego, Jeremiasza, Daniela i oczywiście o Jezusie i ich wierności. Oprócz tego wspólne modlitwy i pieśni wzmacniają współwyznawców. Niestety, nie wszyscy bracia przychodzą codziennie na zebrania. 

5 Października, minął kolejny tydzień.

Atmosfera nadal pozostaje zaostrzona. Zbór otrzymuje 5 tysięcy traktatów, może to będzie numer 308, poprzedni traktat miał numer 307. W upływie następnych czterech dni mamy za zadanie odwiedzić każdą rodzinę w naszym otoczeniu by ostrzec czym to wszystko się zakończy. Jednak nie wszyscy bracia znaleźli tyle śmiałości na taki krok. Ale ty, drogi bracie, droga siostro, ty idziesz. To wzmacnia twoja wiarę ponieważ, ku twojemu zdumieniu- wszystkie drzwi otwierają się i wszyscy biorą traktat ponieważ to Jehowa sprawia że ludzie już domyślają się co ich czeka. Nie bacząc na królującą na ulicach przemoc pozostajesz bez najmniejszego uszczerbku na zdrowiu. Kiedy powracasz do Sali Królestwa dostrzegasz że nikt z braci także nie ucierpiał. I wiesz dobrze, że brali w tym udział aniołowie. 

 

13 Październik, minęły 3 tygodnie

W środkach masowej informacji mówi się o działalności Świadków Jehowy. Cała uwaga i złość skupiona jest teraz na nich. Niewątpliwie rozpoczyna się trzecia faza biblijnych wydarzeń. Bez wątpienia Szatan atakuje lud Boży. Niezależnie od tego - ty dalej codziennie przychodzisz na zebrania. Wydaje się, jakby ludzie całkowicie oślepli, ponieważ nie dostrzegają naszych sal królestwa. Droga do Sali jest wciąż niebezpieczna, ale ty jesteś zdecydowany tam iść. Grupa uzbrojonych żołnierzy szorstko nakazuje tobie zatrzymać się, i -o dziwo, nagle padają z nóg powaleni na ziemię. Widzisz w tym spełnienie się słów z księgi Ezechiela 2:8. Wszystko to odbywa się na twoich oczach! Nagle na niebie pojawiają się nadprzyrodzone znaki. Ludzie dobrze wiedzą, że nie jest to kataklizm pochodzący z przyrody, a ingerencja Boża. Wiedzą też, że zrozumieli to trochę za późno i powstaje panika. Jak napisano w Biblii - ludzie atakują się nawzajem, oprócz tego niewyobrażalne trzęsienia nawiedzają Ziemię. Grad i płonące kule spadają z nieba, i wszyscy, którzy nie służą Jehowie giną. Nagle tłum braci, którzy służą razem z tobą zapełniają salę. Jednak nie wszyscy o których myślisz są razem z tobą. Hałas z zewnątrz ustał. Nastąpiła pełna cisza. Armagedon minął. Ten Armagedon, o którym ludzie myśleli że nigdy nie przyjdzie. Ten Armagedon, o którym mówili: "Ja do niego nie dożyję". On już nastał.

Dobrze jest porozmyślać jak to wszystko oddziałuje na nas, jaki ma na nas wpływ. Dobrze, jeśli Jehowa poprzez braci pomaga nam wytrwać w nurcie życia i jeśli trochę porozmyślamy o tej sytuacji, jak zareagujemy kiedy przyjdzie Armagedon.

A teraz zechcemy kilku punktom przyjrzeć się bliżej i wyciągnąć lekcje. Dlatego będziemy jeszcze raz przypominać wszystkie punkty. Pamiętamy, jak wskazano na pierwszy moment, kiedy usłyszeliśmy że rozpoczęło się unicestwienie i zakaz wyznawania religii, jak zareagowaliśmy, jak wręcz wyskoczyliśmy z łóżka. Przeanalizujmy siebie. Jakie uczucia w tym czasie pojawią się w nas? Włączyłeś radio i słyszysz tą wiadomość. Co odczuwasz? Czy jestem gotowy? Dzisiaj? W jakiej sytuacji życiowej odnajdzie mnie ten dzień? Wychodzimy z domu, a tam widzimy tłum ludzi rzucających kamieniami w okna kościołów. Możemy sobie wyobrazić jak przechodzimy i widzimy rozjątrzony, krzyczący tłum. Musimy przejść pośród nich wszystkich. Lub kiedy przyjdziemy do pracy bądź szkoły, gdy będą nam zadawać pytania, ponieważ dobrze będą wiedzieć że jesteś Świadkiem Jehowy. Zaczną pytać: "co to znaczy, co się dzieje?". Pomyśl: "co im wtedy powiem?" Czy przygotowałem się na tą chwilę aby dobrze wytłumaczyć co się rozgrywa? A może po prostu powiesz "tak było przepowiedziane w Biblii" ?

Kolejne ważne pytanie: jeśli zajdzie potrzeba każdego dnia przychodzić na zebrania, czy pomyślisz "ale codziennie? Czy mogę zgromadzać się codziennie?" Czy może raczej będziesz wdzięczny ponieważ przez te szokujące wydarzenia dla nas wszystkich, będziemy uradowani że każdego dnia będziemy mogli otrzymywać otuchę, pocieszenie, wsparcie. Czy będziesz między tymi, którzy się wspólnie zgromadzają? Jakie uczucia będą w nas jeśli razem z braćmi będziemy w sali królestwa, gdy będziemy obserwować to, co się właśnie rozgrywa na ulicach? Ludzie będą szukać sali królestwa ale nie będą mogli jej znaleźć, ponieważ będziemy spotykać się w ‘miejscach zatajonych’. 

Pomyślmy, jak to będzie kiedy zostaniemy wysłani z traktatami od domu do domu. To będzie bardzo doniosły moment, ponieważ wszyscy będą otwierać i brać te traktaty, gdyż to Jehowa pokaże im jak wszystko się zakończy. Ludzie będą rozumieć że to sąd z rąk samego Jehowy a nie żaden kataklizm. Czy ty także pójdziesz rozpowszechniać te traktaty? Lub kiedy będziemy wracać ze służby na salę królestwa i będziemy widzieć że ani jeden brat nie zginął. Co będziesz czuć w tym momencie? Może pomyślisz sobie: "Jakiż cud! Jakże silni Aniołowie! Nie mam najmniejszych powodów aby nie wierzyć Jehowie!"  Szczególnie kiedy przyjdzie trzecia faza, kiedy usłyszymy informację że wszyscy powinni donieść na Świadków Jehowy. Wtedy jeszcze inne uczucia będą nami targały. Wiemy, że w tym czasie wielu może pukać do naszych drzwi lub dzwonić do nas, będą wiedzieć, że jesteśmy Świadkami Jehowy. Bądź kiedy będziemy w drodze na zebranie, wyobraźmy sobie: widzimy przez okno co tam się dzieje- wojsko, policja, i ludzie walczący ze sobą a ty musisz wyjść na ulicę i iść na zebranie. Wyobraźmy sobie jakie uczucia będą nami targały, co będziemy sobie myśleć? Zaufamy Jehowie, który mówi nam że musimy się zgromadzać? Wychodzisz, a oni od razu chcą ciebie zatrzymać i po chwili widzisz jak ogarnia ich bezsilność i nie są w stanie ci zaszkodzić ani powstrzymać!

Chcemy teraz te cztery fazy prześledzić zgodnie z Biblią.

Pierwsza faza: dobrze przedstawiona jest w księdze Objawienia. Opisuje zdarzenia o których mówiliśmy. Pamiętamy co mówca radiowy powiedział, że ONZ w jeden dzień wprowadził zakaz wszelkich religii wyznawanych na świecie. Postawili wszędzie wojska, armię - to w 17 rozdziale Objawienia, werset 17, 18...

Objawienie 17:17 - Bo Bóg włożył to do ich serc, żeby wykonali jego myśl, żeby wykonali swoją jedną myśl, dając swe królestwo bestii, aż się spełnią słowa Boga.

Objawienie 18: 8 - Dlatego też w jeden dzień jej plagi nadejdą, śmierć i żałość, i klęska głodu, i zostanie doszczętnie spalona ogniem, ponieważ silny jest Jehowa Bóg, który ją osądził.

Biblia nie pozostawia wątpliwości w tym że to przyjdzie bardzo szybko. W jeden dzień. Jehowa włoży w serca władców politycznych, ONZ, żeby unicestwili Babilon Wielki. Może ktoś sobie myśli, że to może wymagać procesu, że nie będzie tak nagle - Nie, unicestwienie to nastąpi w ciągu jednego dnia! Pamiętamy, w księdze Objawienia jest takie porównanie że jak anioł podnosi kamień i rzuca w morze, w takim duchu zostanie zniszczony Babilon Wielki, stanie to się nagle. 

Druga faza:  Łukasza 21 - znaki na niebie, rozpowszechnianie traktatów. 

Łukasza 21: 25-27 - „Będą też znaki na słońcu i księżycu, i gwiazdach, a na ziemi udręczenie narodów nie znających wyjścia wskutek ryku morza i jego wzburzenia, podczas gdy ludzie będą mdleć ze strachu i w oczekiwaniu rzeczy przychodzących na zamieszkaną ziemię; bo moce niebios zostaną wstrząśnięte potem ujrzą Syna Człowieczego przychodzącego w obłoku z mocą oraz wielką chwałą.

Ten moment jest ważny dla Jehowy Boga. Prorok Ezechiel 308 razy wspomina że w tym dniu wszyscy poznają że to Jehowa. To oznacza dla Jehowy uświęcenie swojego imienia, pokarze ludziom, że to jego sąd, a nie kataklizm przyrodniczy. Dlatego w tym traktacie tak otwarcie będzie pokazane od czego zacznie się unicestwienie religii fałszywej i co tych ludzi będzie czekać. Ponieważ z momentem unicestwienia Babilonu Wielkiego żaden człowiek nie może już zostać uratowany, tak poważne jest to wydarzenie. Jeśli mieliśmy nadzieję, że ktoś jeszcze do nas dołączy – drzwi zostały zamknięte. Nikt już nie może przyjść. To nie my zamykamy drzwi, tylko Jehowa. Jehowa mówi: wyjdźcie z Babilonu Wielkiego, kiedy on jeszcze istnieje, lecz kiedy on już jest unicestwiony – nie możesz z niego wyjść. Wtedy otrzymujesz, jak mówi Objawienie 18: 4 część plag, przeznaczone dla Babilonu. Dlatego w tym traktacie jest tak jasno przedstawiony los tych ludzi. Niektórzy mogą nie uwierzyć, inni mogą się śmiać, jednak z drugiej strony taka sytuacja – unicestwienie religii - może im otworzyć oczy. Będziemy jeszcze obserwować ich reakcję. Rozpowszechnianie tego traktatu jest bardzo ważne dlatego, by ludzie dowiedzieli się skąd pochodzi ten sąd.

Trzecia faza: prorok Ezechiel opisuje ją dobrze. Kiedy w radiu usłyszymy komunikat, aby sąsiedzi wyjawili gdzie mieszkają Świadkowie Jehowy, dokładny adres zamieszkania, nazwiska. Ezechiel pisze o tym w 38 rozdziale, wersety 10,11

Ezechiela 38: 10, 11 – Tak rzekł Wszechwładny Pan, Jehowa: ‚I stanie się w owym dniu, że zrodzą się te rzeczy w twoim sercu i obmyślisz zgubny plan; i powiesz: „Wyruszę przeciwko krainie otwartych okolic wiejskich. Przyjdę na tych, którzy nie są niepokojeni, którzy mieszkają bezpiecznie i wszyscy mieszkają bez muru, a nie mają nawet zasuwy ani wrót”.

Oczywiście, w tym fragmencie mowa jest o nas, chwalcach Jehowy, kiedy na tle świata jesteśmy bezbronni, tak jak byśmy byli bez ochrony, bez murów. Jakby można było napaść na nas w dowolnym czasie i okraść, zabić, wziąć w niewolę. Tak jak czytaliśmy, w tym dniu u Szatan, Gog zrealizuje pewien plan. Wiemy, że on rozporządza swoją organizacją, która jest jeszcze wśród żywych, bestia - politycy, którzy będą starać się nas zgładzić. Tylko zapominają o jednym - Ezechiela 38: 16 –

Ezechiela 38: 16 – I na pewno nadciągniesz przeciwko memu ludowi izraelskiemu jak obłoki, by pokryć kraj. Stanie się to pod koniec dni i ja przyprowadzę cię przeciwko memu krajowi, aby poznały mnie narody, gdy na ich oczach uświęcę się w związku z tobą, Gogu” ’.

Szatan umyślił sobie zgładzić nas, ale to pułapka ze strony Jehowy. Jehowa dopuszcza atak na jego poddanych. I wtedy Jehowa pokaże im co z nimi zrobi. Wszystko to będzie nas zdumiewać kiedy będziemy to oglądać. Od tego momentu kiedy zaczną nas atakować zaczyna się czwarty etap – przejście do Armagedonu.

Ezechiela 38: 18,19 – „ ‚I stanie się w owym dniu, w dniu, w którym Gog przyjdzie na ziemię izraelskąbrzmi wypowiedź Wszechwładnego Pana, Jehowyże moja złość podejdzie do mych nozdrzy. I przemówię w swej zapalczywości, w ogniu swego strasznego gniewu. Zaiste, w owym dniu nastąpi w ziemi izraelskiej wielkie trzęsienie.

Pamiętamy wcześniejsze fragmenty. Zarówno w Objawieniu, jak i w Łukasza mogliśmy o tych znakach czytać. Jehowa mówi: „w tym dniu, kiedy oni postanowią nas zaatakować…”. Przypomnijcie sobie sytuację kiedy idziemy na zebranie i już na ulicy chciano nas zatrzymać/aresztować kiedy nagle wszyscy oni pozostali bezsilni wobec nas. To pierwszy symptom ich zagłady . Czujemy się bezpiecznie na zebraniach czyli w „ukrytych komnatach” . Należy też zwrócić uwagę dlaczego zebrania odbywają się codziennie: będziemy potrzebować pokrzepienia, uspokojenia Kiedy będziemy czytać przeżycia Jeremiasza, Ezechiela, Daniela i Jezusa Chrystusa – wtedy będziemy otrzymywać prawdziwe ukojenie. Najważniejszym jest byśmy każdego dnia tu byli, również w dniu, kiedy Szatan przypuści na nas atak – byśmy byli w tym ‘ukrytym miejscu’. Gdybyśmy opuścili takie spotkanie choć w jednym dniu, a w tym dniu przyszedłby Armagedon, a nas akurat nie byłoby w tym ‘ukrytym miejscu’ w jakiej sytuacji byśmy się wtedy znaleźli? Dlatego tak ważne jest byśmy na te spotkania/zebrania mieli odpowiednie zapatrywanie! Nie będzie w tym dniu żadnego innego bezpieczniejszego miejsca dla nas. Jak czytaliśmy w Ezechiela 38: 18,19, kiedy Jehowa rozgniewa się na Goga, kiedy w swoim gniewie wyjdzie

(werset 21-23) - „ ‚I przywołam miecz przeciwko niemu po całym moim górzystym regionie’brzmi wypowiedź Wszechwładnego Pana, Jehowy. ‚Miecz każdego zwróci się przeciwko jego bratu. I będę się z nim sądzić zarazą i krwią; a na niego oraz na jego hufce i na liczne ludy, które z nim będą, spuszczę zatapiającą ulewę i bryły gradu, ogień i siarkę. I się wywyższę, i uświęcę, i dam się poznać na oczach wielu narodów; i będą musieli poznać, że ja jestem Jehowa’.

Do niedawna myśleliśmy że to obce narody [„będą musiały poznać że ja jestem Jehowa”], ale tu chodzi o nas, naród Jehowy Boga, który składa się ze wszystkich narodów, to my jeszcze raz przekonamy się że to Jehowa jest Władcą, na naszych oczach imię Jehowy się uświęci i wywyższy. To bardzo ważne moment dla ludzi, którzy mieli szansę poznać Jehowę i oddać się Jemu ale tego nie uczynili, ponieważ rodzina ich powstrzymywała przed tym, wywierali na niego presję i w końcu się poddali, nie zostali chwalcami Jehowy. I teraz kiedy widzą spełnianie się proroctw mają pretensję do tych osób, które swego czasu powstrzymywały ich przed zostaniem chwalcą Jehowy. Będzie obwiniał swoją rodzinę mówiąc „To przez was teraz czeka mnie śmierć!”. W tym gniewie nawet mogą posuwać się do zbrodni. O tym co może ich czekać warto otwarcie powiedzieć osobom z którymi studiujemy Biblię.

Przekonamy się i zobaczymy to, o czym wspomnieliśmy na początku wykładu: „Nastąpiła pełna cisza. Armagedon przyszedł. Ten Armagedon, o którym myśleli, że nigdy nie przyjdzie. Ten Armagedon, o którym mówili „ja do niego nie dożyję”. Przyszedł!

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Przy okazji przekazał nam jakże ważną informację, że 21 września będzie dniem znaczącym - pytanie czy miał na myśli przyszły rok?

 

V.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Tego się nie da czytać. Mógłbyś streścić?

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Tego się nie da czytać. Mógłbyś streścić?

 

Streszczam:

 

(...)

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

traktat 308, gdzie jest napisane, że traktaty będziemy rozpowszechniać???

 21 września..???

a w sale Królestwa rzucac kmieniami nie będą?

 

a podobno Babilon już upadł???

 

znowu straszenie..

ojoj!! skąd ten wykład?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

traktat 308, gdzie jest napisane, że traktaty będziemy rozpowszechniać???

A widzisz Zarino, bo już niedługo będzie w zborach czytany list, że traktaty raportujemy razem z broszurami. Jakże wielkie błogosławieństwa spadną w tedy na zbory, gdyż wzrośnie liczba rozpowszechnianych publikacji :)

 

V.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Tego się nie da czytać. Mógłbyś streścić?

 

Da się czytać. Najwidoczniej prosty język rozumieją tylko ludzie prości. Im więcej uczoności, tym gorzej zrozumieć zwykłych ludzi.

Tak mi się coś wydaje, że faktycznie powoli zbliża się koniec. Pytanie tylko czy faktycznie tego systemu rzeczy, czy pełnej straszenia Armagedonem i zaciskania śruby idei wujków z Brooklinu. Bo przecież kiedyś musi nastąpić ten moment, w którym przekroczy się granicę tolerancji owieczek na posłuszeństwo.

A widzisz Zarino, bo już niedługo będzie w zborach czytany list, że traktaty raportujemy razem z broszurami. Jakże wielkie błogosławieństwa spadną w tedy na zbory, gdyż wzrośnie liczba rozpowszechnianych publikacji :)

 

V.

Już nawet był czytany :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

August byś się wczuł trochę w niebo, tam nie mają łatwego życia, wszystkim na ziemi kręca SJ, a ci w niebie tylko biegają od galaktyki do galaktyki, próbując się do nich dostosować.

 

Szatan se śpi spokojnie, a tu nagle przychodzi do niego Gabriel:

 

- Eee Ty, gadają o Tobie.

- Co? Gdzie? Kto?

- No na ziemi.

- Ja pierd... znowu! Co tym razem?

- Nie wiem... aaa że masz zaatakowac jak gog z magog.

- Jak kto, boż... to znaczy czarna dziuro, jak ci coś wymyslą. Gdzie ja znajde tego goga z magog, żeby zaatakowac jak gog z magog, kuźwa daj mapę, gdzie to w ogóle jest? Nie mogli napisać, że zaatakuje normalnie jak niemcy anglie, albo coś w tym styl???!!!

 

Gabriel mówi szatanowi, że nie ma mapy, bo chyba została na Andromedzie.

 

- Przeciez to 10.000 lat swietlnych od mojego domu!!! Gabriel pożycz pyłu gwiezdnego, bo przepiłem wczoraj wypłatę, muszę jakoś dolecieć.

 

Więc biegają od galaktyki do galaktyki, a na ziemi tymczasem powoli zmieniają światło. W końcu odnaleźli mapę, wiedzą gdzie mieszka gog z magog!

 

Okazało się że mieszka w magog!

 

 

- Eee Szatan..

- Co?

- Nie atakuj jeszcze.

- Bo co?

- Zmienili światło. Masz zaatakować, po ataku na religię.

- Kogo mam zaatakować.

- Nie wiem, zapytaj Jehowy.

- Przecież Jehowa nie ma nic do gadania, nie pamiętasz w 88 kazali mu uturlać armagedon za nim nie umrze dziadek Franz. No ale jak umarł, a Jehowa miał już armagedonem rzucić prosto w twarz katolikom, to zmienili światło w 95, ze dziadek Franz pokoleniem nie jest, chociaż niby jest. Tłumaczył to nam tu w niebie jak go wystrzelili w trumnie z kosmodromu brooklin. Tyle z tego wyszło, że mamy ateistów wśród aniołów.

 

 

 

Także August, bądź wyrozumiały :)

Drabie przesadziłeś :D  :D  :D  idę zmienić piżamkę - popuściłem :P  :P

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

O matko,normalnie Resident evil...:)

Działa na wyobrażnię...

Jest jeden logiczny argument,żaden rząd nie zniszczy nigdy religii bo dzięki temu trzyma się ludzi w ryzach.Gdyby to zrobili nastapiłby chaos,ludżmi nie dałoby się manipulować,nastapiłaby faza kradzieży mordów i bóg wie czego jeszcze.

Oni juz poupadali na głowe że takie rzeczy ludziom opowiadają,straszą i nie wiem do czego chcą doprowadzić..,to powinno być karalne;ja rozumiem wolnosc religii ale to jest jakieś zastraszanie i chora manipulacja.

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Szeregowy ŚJ , a takich jest najwięcej, po takim wykładzie napewno popuści w gacie i

będzie chodzić jak w zegarku...

 

Natomiast kadra zarządzająca od starszego w górę i baronowie zza wielkiej wody są zapewne

świadomi, że trwać będą u władzy dopóki mit będzie żywy......

 

I tak minie kolejnych sto lat......

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Drab :) dobry tekst dzienny od rana do kawy :)

A w ogole to wyklad popamiatkowy czy kongresowy?

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Teraz już jestem pewny...

 

Losch pierd(...)li tak samo jak wygląda !

 

Zastanawiam się tylko co oni palą że mają takie wizje - w ogóle bez humoru...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Cztery etapy już były:

 

1. 1914

2. 1918

3. wielki ucisk

4. Armagedon

 

Teraz jest piąty etap. Oczekiwanie na zmianę punktów 1, 2, 3, 4 i datowania. :D

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że jak Peter Jackson odpocznie po nakręceniu Hobbita, to ktoś mu podsunie twórczość Towarzystwa Strażnica i będzie kolejna trylogia. Z przyjemnością bym to zobaczył na dużym ekranie. Przynajmniej z  statystami nie będzie problemu, bo śJ są przyzwyczajeni do wolontariatu... Czekam!

  • Like 5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

traktat 308, gdzie jest napisane, że traktaty będziemy rozpowszechniać???

 21 września..???

a w sale Królestwa rzucac kmieniami nie będą?

 

a podobno Babilon już upadł???

 

znowu straszenie..

ojoj!! skąd ten wykład?

Celowo w wykładzie użyto konkretnej daty, bo konkretna data bardziej działa na psychikę. Bardziej uwiarygadnia fakt zapowiadanego wydarzenia.

 

Większy dramatyzm akcji :)

Edytowane przez falafel

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Celowo w wykładzie użyto konkretnej daty, bo konkretna data bardziej działa na psychikę. Bardziej uwiarygadnia fakt zapowiadanego wydarzenia.

 

Większy dramatyzm akcji :)

 

Wydarzenia poprzedzające Wielki Ucisk oraz on sam, mają nastąpić wg. świadków niebawem. Rozsądnym byłoby więc uważać (o ile brać na poważnie te doktryny), że stanie się to w obecnej, bądź zbliżonej do obecnej sytuacji religijno-polityczno-społecznej.

 

Świadkowie mają zostać zaatakowani przez siły polityczne jako ostatnie wyznanie świata, w momencie gdy wszystkie pozostałe będą już pokonane (jeśli nauka CK jest inna - poprawcie mnie). Po ataku na świadków ma nastąpić armagedon.

 

Z tych założeń wynika, że kraje takie jak Afganistan (z którym nie dał sobie rady zarówno Aleksander Macedoński, jak i sowieci oraz Amerykanie) czy Arabia Saudyjska, wyrzekną się na mocy rezolucji ONZ swoich obyczajów i wiary prędzej niż małe amerykańskie wyznanie protestanckie, które systematycznie traci wiernych, wyprzedaje nieruchomości, ogranicza liczbę zebrań oraz nakład publikacji. 

Edytowane przez Jedediah
  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz