Promowane odpowiedzi

W dniu 24 kwietnia br., o godz. 9:00 w Sądzie Okręgowym w Legnicy, Wydział I Cywilny, odbędzie się rozprawa z powództwa pani Danuty Kubik, będącej członkiem wspólnoty Świadkowie Jehowy, przeciwko panu Adamowi pełniącemu funkcję "Starszego Zboru", o ochronę dóbr osobistych.

Powódka została NAZNACZONA przez grono "Braci Starszych", w tym pozwanego, tj. publicznie, w obecności innych członków wspólnoty, odczytano list, w którym potępiono jej zachowanie jako niezgodne z zasadami wiary, a następnie została wykluczona ze zboru ze skutkiem odrzucenia przez całą społeczność i pozostawienia samotnej kobiety bez wsparcia osób bliskich. Po powrocie do zboru w roku 2003 powódka próbowała wyjaśnić kwestię jej wykluczenia. Sytuacja pomiędzy powódką a pozwanym nie ulegała poprawie. W wyniku przedłużającego się konfliktu w roku 2010 odebrano powódce publicznie prawo głosu. Powódka próbowała rozmawiać z "Braćmi Starszymi", prosiła również o interwencję Zarząd Związku "Strażnica"- Towarzystwo Biblijne i Traktatowe Zarejestrowanego Związku Wyznania Świadków Jehowy, Biuro Oddziału w Nadarzynie, pełniący funkcję nadrzędną nad zborem w Głogowie. Nie doprowadziło to jednak do uznania jej za osobę pokrzywdzoną.

Więcej na ten temat można przeczytać na stronie internetowej: http://jw-ex.pl/prasa/glos-glogowa-wywiad-z-danuta-kubik/";

Postępowanie jest otwarte i każdy może być obecny na sali sądowej.

Edytowane przez Skarbnik

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

czy będzie można rozprawę nagrywać?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czy ktos moze sprawdzic kto reprezentuje pozwanego? Mozna sprawdzic czy pozwany sam oplaca obronce?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

nie popieram takich kroków. uwazam, ze dopoki p. Danuta dalej wierzy w to, co serwuje WTS, nie ma cienia szans na wygraną.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja mam nadzieję,że tej Pani chodzi o zdemaskowanie religijnych głupot.Jeśli dalej jest w WTS,to jej nie rozumiem.Dla mnie to brzmi na zasadzie: oddajcie nam naszego proboszcza ! :)

Edytowane przez nunek

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Niezle:))))))))wiecej Takich pozwow to moze wykluczac przestana bo zbankrutuja i nie bedzie im sie to wykluczanie oplacac;)ciekawe jakby Tak exy po kolei pozywalY starszych o znieslawienie zszarganie dobrego imienia oszczerstwa na Temat ich osoby to Dopiero by sie porobilo:)))

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wyżej nie podałem nr sali rozpraw, niniejszym uzupełniam: SALA NR 8

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To zależy od decyzji sądu.

Czy ktos moze sprawdzic kto reprezentuje pozwanego? Mozna sprawdzic czy pozwany sam oplaca obronce?

Pozwany nie odpowiedział na pozew sądowy i nie jest wiadomo czy ma pełnomocnika.

nie popieram takich kroków. uwazam, ze dopoki p. Danuta dalej wierzy w to, co serwuje WTS, nie ma cienia szans na wygraną.

Wiara Danusi nie ma tu nic do rzeczy, chodzi o krzywdy fizyczne których doznała, Danusia nie składała pozwu o reformowanie tej społeczności chce uzyskać odszkodowanie za poniesione straty i kieruje je w stronę fizycznej osoby a nie społeczności wyznaniowej.

Gorąco zachęcam wszystkich którzy mieszkają w Legnicy lub jej okolicy, bądźcie w tym dniu z Danusią niech Sąd zobaczy, że nie jest sama. To jest ważne dla nas wszystkich.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

zbyt skomplikowana ta sprawa dla mnie. uwazam, ze wynik jest z góry znany (tj. jestem sceptyczny co do tego, ze p. Danuta moze coś zdziałac). 

ale skoro juz jesteście na tej 'drodze' to życzę Wam powodzenia i wytrwałości. nie wiem którego będzie potrzeba więcej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

zbyt skomplikowana ta sprawa dla mnie. uwazam, ze wynik jest z góry znany (tj. jestem sceptyczny co do tego, ze p. Danuta moze coś zdziałac). 

ale skoro juz jesteście na tej 'drodze' to życzę Wam powodzenia i wytrwałości. nie wiem którego będzie potrzeba więcej.

To Danusi potrzeba sporo wytrwałości, wiem że są to dla niej ważne słowa otuchy, czy wyrok jest z góry znany, tego bym nie powiedział ale na pewno jest nieprzewidywalny. Każdy ma prawo do zachowania godności Danusia też.

Upokorzenia które do dzisiaj znosi ze strony współbraci nie przynoszą chwały tej wspólnocie wyznaniowej, arogancja i buta nie pozwala powiedzieć tej kobiecie PRZEPRASZAMY, dlatego może wyrok sądu do tego doprowadzi.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

tak, gedeonie, masz racje, ze nie godzi się tak traktować ludzi. ale dla sądu niewazne sa uczucia, tylko to, co da się udowodnić.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Należy złozyć wniosek o nagrywanie przebiegu rozprawy,nawet ustny podczas posiedzenia sądu,

z tym że mogą to zrobić tylko strony postępowania 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

(...) wiem że trzeba o tym mówić.

Gedeonie, jestes wielki! Przyjmij moje wyrazy szacunku.

Edytowane przez Gandalf
cytat, na prośbę autora cytowanego posta.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Szacun!

Edytowane przez Gandalf
Na prośbę autora cytowanego posta

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kropla drąży skałę - Nie wolno odpuścić -Życzę powodzenia i czekam na wyrok ,mam nadzieję korzystny dla Danusi . 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Świetnie.

Widzę, że Gedeon nie chce być tylko teoretykiem, ale i praktykiem działania, w pełnym słowa znaczeniu.

To odwaga i oddanie sprawie i to bezinteresowne.

Podziwiam. :excl:

Edytowane przez Gandalf
Na prośbę autora cytowanego posta

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Świetnie.

Widzę, że Gedeon nie chce być tylko teoretykiem, ale i praktykiem działania, w pełnym słowa znaczeniu.

To odwaga i oddanie sprawie i to bezinteresowne.

Podziwiam. :excl:

Powiem tak należę do nielicznego grona osób którym Danusia zaufała, znam bardzo dokładnie całą dokumentację prawną Danki, nigdy tego nie wykorzystałem, potrafię być dyskretny i odpowiedzialny. Zdaje sobie sprawę, że to trudna sprawa ale w jedności jest moc.

Dziękuje Wam wszystkim za wykazany takt i wyrozumiałość, czasami tak trzeba aby unieść się wyżej i dostrzec coś więcej jak rozhisteryzowaną kobietę a  dostrzec heroizm walki o swoja godność.

Co daje mi największą radość ano to, ze są chwile kiedy ponad podziałami zdań potrafimy zrobić coś dobrego dla drugiego i powiedzieć, Danusiu JESTEŚMY  z Tobą, zobaczcie  MY to robimy.

Edytowane przez gedeon

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Powiem tak należę do nielicznego grona osób którym Danusia zaufała, znam bardzo dokładnie całą dokumentację prawną Danki, nigdy tego nie wykorzystałem, potrafię być dyskretny i odpowiedzialny. Zdaje sobie sprawę, że to trudna sprawa ale w jedności jest moc.

taki dyskretny, że się czymś takim musisz pochwalić :)?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

taki dyskretny, że się czymś takim musisz pochwalić :)?

Czy tu jest czym się chwalić, wielokrotnie pisałem, że znam całą dokumentację, ważne jak się do tego faktu odnosimy, chciałem tylko pokazać, że jako Stowarzyszenie nie szukamy taniej sensacji a warto nam zaufać i to wszystko.   :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

no fakt fakt. jak o tym piszesz to mi się przypomina. no cóż - trzymam kciuki.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Gedeonie, jestes wielki! Przyjmij moje wyrazy szacunku.

Wow,moje Tez:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Cokolwiek by nie powiedzieć to jednak pani Danuta jest jedną z tych osób, które po wykluczeniu walczyły o swoje dobre imię.

Co jednak usłyszała pani Danuta z mównicy? Przepraszam?

NIE!!!

Po latach poniżania jedyne na co było stać "ORGANIZACJĘ" to było ogłoszenie:

"SIOSTRA DANUTA NIGDY NIE PRZESTAŁA BYĆ ŚWIADKIEM JEHOWY"!

Przyszedł czas aby o tym opowiedzieć, aby wszyscy mogli usłyszeć jak było.

Czy to przyniesie korzystne dla pani Danuty orzeczenie sądu?

Dzisiaj nikt tego do końca wiedzieć nie może. Natomiast pani Danuta ma odwagę podjąć ryzyko i już tylko za to należą się jej brawa!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czy możecie Państwo ujawnić żądanie pozwu? Pozwany mimo prawidłowego doręczenia nie ustosunkował się do treści pozwu? Można poznać nazwisko pełnomocnika powódki?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czy możecie Państwo ujawnić żądanie pozwu? Pozwany mimo prawidłowego doręczenia nie ustosunkował się do treści pozwu? Można poznać nazwisko pełnomocnika powódki?

Takie informacje staną się jawne już w dniu 24-tego kwietnia, wcześniej może zrobić to tylko powódka. Ja nie czuję się do tego upoważniony.

W imieniu pani Danuty zapraszam na Salę Rozpraw Nr 8 w dniu 24 kwietnia w Sądzie Okręgowym w Legnicy, Wydział I Cywilny, godzina 9:00.

Edytowane przez Skarbnik

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta