Gość

Poszukuję kontaktu z byłymi śj w Trójmieście

Promowane odpowiedzi

Gość

Witam, jak wskazuje sam tytuł, poszukuję kontaktu z byłymi śj z Trójmiasta lub nieaktywnymi. Szukałem jakichkolwiek informacji na temat aktywności w okolicy ale niestety wygląda na to, że północ jest zdecydowanie mniej odstępcza niż południe. Albo zwyczajnie nie udziela się na forum.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

Witam, jak wskazuje sam tytuł, poszukuję kontaktu z byłymi śj z Trójmiasta lub nieaktywnymi. Szukałem jakichkolwiek informacji na temat aktywności w okolicy ale niestety wygląda na to, że północ jest zdecydowanie mniej odstępcza niż południe. Albo zwyczajnie nie udziela się na forum.

Najlepiej przedstaw się z nazwiska i jakiego jesteś zboru to na bank dowiesz się ilu nieaktywnych jest w trójmieście.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

Witaj, oto kontakt do Tadeusza Połgenska z Gdyni, byłego zastępcy nadzorcy obwodu i byłego pioniera specjalnego: e-mail: [email protected] . Pomaga on odchodzącym i byłym ŚJ. Odbywają się u niego spotkania dla takich osób. Ma on Fundację Słowo Nadziei, zorientowaną na pomoc wątpiącym ŚJ. Oto jej strona: www.sn.org.pl . Tadeusz ma duże doświadczenie, bo wyszedł w połowie lat 80. i od tej pory bezinteresownie pomógł wielu osobom. Można poznać u niego ciekawych ludzi z różnych stron, także z wybrzeża.

Edytowane przez Natan

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

Witaj, oto kontakt do Tadeusza Połgenska z Gdyni, byłego zastępcy nadzorcy obwodu i byłego pioniera specjalnego: e-mail: [email protected] . Pomaga on odchodzącym i byłym ŚJ. Odbywają się u niego spotkania dla takich osób. Ma on Fundację Słowo Nadziei, zorientowaną na pomoc wątpiącym ŚJ. Oto jej strona: www.sn.org.pl . Tadeusz ma duże doświadczenie, bo wyszedł w połowie lat 80. i od tej pory bezinteresownie pomógł wielu osobom. Można poznać u niego ciekawych ludzi z różnych stron, także z wybrzeża.

Natanie weszłam już na tę stronę , ciekawa . Dzięki

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

Najlepiej przedstaw się z nazwiska i jakiego jesteś zboru to na bank dowiesz się ilu nieaktywnych jest w trójmieście.

Nie widzę powodu abym miał przedstawiać się z nazwiska. Co więcej uważam, że mogłoby mi to zaszkodzić- wszakże nie mam gwarancji, że na forum nie zaglądają aktywni bracia "inkwizytorzy" polujący na takich jak ja. Co do zboru- jest to jeden ze zborów korzystających z sali na Oliwie.

Dzięki Natan, na pewno skorzystam.

Północ jest bardzo odstepcza ale też ostrożna...

Możesz rozwinąć tą myśl Falka? Dlaczego północ miałaby być bardziej ostrożna od innych rejonów Polski?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

Ja mam do Ciebie Natanie pytanie: W czym konkretnie pan Tadeusz pomaga odchodzącym i byłym Świadkom Jehowy?

Edytowane przez normalnieodjazd

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

Ja z okolic.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

Ja mam do Ciebie Natanie pytanie: W czym konkretnie pan Tadeusz pomaga odchodzącym i byłym Świadkom Jehowy?

Tadeusz pomaga takim osobom pozbierać się emocjonalnie i duchowo. Ma taką osobowość, że rozmowa z nim uspokaja ludzi poranionych. Jeździ po całym kraju, by wychodzić na przeciw wyłaniającym się potrzebom. Niektórych byłych Świadków uratował przed samobójstwem.

Znakomicie zna Biblię i potrafi odpowiedzieć odchodzącym Świadkom na wiele nurtujących ich pytań. Wydaje publikacje, które pomagają ludziom znaleźć Boga i Chrystusa. Prowadzi bardzo szeroką korespondencję. Osobiście znam ludzi, którzy są mu bardzo wdzięczni, gdyż po zwątpieniu w organizację, na pierwszym etapie, gdy nie wiedzieli, gdzie się udać i co robić (stan strasznego zamieszania i niepokoju) pomógł im się wyciszyć i zbliżyć do Boga. 

Oczywiście jego działalność jest adresowana do tych osób opuszczających organizację, które nadal chcą wierzyć w Boga, Chrystusa i Biblię.

Ponadto udziela praktycznej pomocy: np. co roku jego fundacja dofinansowuje zakup podręczników dla uczniów i studentów, którzy są w potrzebie. Znany mi jest przypadek, gdy z własnej kieszeni wsparł ubogich byłych Świadków, którym zbór zupełnie przestał pomagać.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

Tadeusz pomaga takim osobom pozbierać się emocjonalnie i duchowo. Ma taką osobowość, że rozmowa z nim uspokaja ludzi poranionych. Jeździ po całym kraju, by wychodzić na przeciw wyłaniającym się potrzebom. Niektórych byłych Świadków uratował przed samobójstwem.

Znakomicie zna Biblię i potrafi odpowiedzieć odchodzącym Świadkom na wiele nurtujących ich pytań. Wydaje publikacje, które pomagają ludziom znaleźć Boga i Chrystusa. Prowadzi bardzo szeroką korespondencję. Osobiście znam ludzi, którzy są mu bardzo wdzięczni, gdyż po zwątpieniu w organizację, na pierwszym etapie, gdy nie wiedzieli, gdzie się udać i co robić (stan strasznego zamieszania i niepokoju) pomógł im się wyciszyć i zbliżyć do Boga. 

Oczywiście jego działalność jest adresowana do tych osób opuszczających organizację, które nadal chcą wierzyć w Boga, Chrystusa i Biblię.

Ponadto udziela praktycznej pomocy: np. co roku jego fundacja dofinansowuje zakup podręczników dla uczniów i studentów, którzy są w potrzebie. Znany mi jest przypadek, gdy z własnej kieszeni wsparł ubogich byłych Świadków, którym zbór zupełnie przestał pomagać.

Dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

Możesz rozwinąć tą myśl Falka? Dlaczego północ miałaby być bardziej ostrożna od innych rejonów Polski?

Nie ma za bardzo czego rozwijać. Nie mówiłam, że północ jest bardziej ostrozna. Tylko ze ostrozna. Tak jak każdy powinien być ostrozny na internetach. Raczej się Trojmiejscy użytkownicy tu nie zlecą obwieszczajac "tu jestesmy, gotowiśmy na łapankę i masowe wykluczenia". Aktualnie masz status osoby obcej, nic o Tobie nie wiemy oprócz tego, że uczeszczasz/uczęszczałes na zebrania w Oliwe. Być może jesteś bardzo przyjemnym człowiekiem a być może jesteś psychopatą szukającym ofiary. Wiec sie nie dziw, jeśli Ci się skrzynka z wiadomościami wirtualnie nie ugina od ciężaru propozycji spotkań na Monciaku :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

Ignis

No i co szukasz czy nie szukasz?

Falka  też mnie tam chrzcili w tym dniu.

Ale już tego nie uznaję.

Edytowane przez Zenon

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

ni i zniknął szukający nieczynnych? albo jeszcze gorzej odstępców w zborze :thumbsd::mad-tongue:

Ale jeżeli się mylę , to pokornie przepraszam , że tak wyskoczyłam z tym nazwiskiem i w ogóle

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

Nie zniknął. Szuka czasu i motywacji.

Zenon, wysłałem Ci wiadomość.

Swoją drogą 

Nie ma za bardzo czego rozwijać. Nie mówiłam, że północ jest bardziej ostrozna. Tylko ze ostrozna. Tak jak każdy powinien być ostrozny na internetach. Raczej się Trojmiejscy użytkownicy tu nie zlecą obwieszczajac "tu jestesmy, gotowiśmy na łapankę i masowe wykluczenia". Aktualnie masz status osoby obcej, nic o Tobie nie wiemy oprócz tego, że uczeszczasz/uczęszczałes na zebrania w Oliwe. Być może jesteś bardzo przyjemnym człowiekiem a być może jesteś psychopatą szukającym ofiary. Wiec sie nie dziw, jeśli Ci się skrzynka z wiadomościami wirtualnie nie ugina od ciężaru propozycji spotkań na Monciaku :)

w jaki sposób możesz dowiedzieć się o mnie więcej? Nie jesteś w stanie zweryfikować ani mojej tożsamości ani prawdziwości tego co piszę, nieważne czy napisze tutaj 100, 1000 czy więcej postów. Mogę być dobrym i wytrwałym kłamcą.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

"w jaki sposób możesz dowiedzieć się o mnie więcej?"

Jest tylko jeden pewny sposob...

Na odstepczym zlocie, gdzie w ramach programu "rajskich nocy" przy "mieszaniu krwi" bedzie mozna wykryc na basenie nawet tatuaz z logo "JW.ORG" ukryty pod pacha, a demaskujacy najwierniejszych agentow wywiadu pretorian nadarzynskich (patrz instrukcja w liscie do NO z dnia.... Oraz dodatkowe zalecenia BO dla koordynatorow grona starszych z dnia..., a takze specjalny list CK do pionierow wywiadowcow z dnia....)

A powaznie, to musisz byc cierpliwy...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

w jaki sposób możesz dowiedzieć się o mnie więcej? Nie jesteś w stanie zweryfikować ani mojej tożsamości ani prawdziwości tego co piszę, nieważne czy napisze tutaj 100, 1000 czy więcej postów. Mogę być dobrym i wytrwałym kłamcą.

Mam zdolność demaskowania bulszitu :)

A tak serio, pisz co chcesz, Twój wybór czy masz ochotę być realna postacią, czy chcesz nam wciskać bajki. Jeśli masz zamiar być kłamcą to prędzej czy później powinie Ci się noga, jeden coś nie będzie pasował do drugiego cosia.

Jeśli natomiast okażesz się klamcą doskonałym, to chylę czoła, to nie łatwa sprawa nakłamac i pamiętać każde kłamstwo na zawołanie. Bycie dobrym i wytrwałym kłamcą na tym forum to sztuka, tym bardziej ze wszyscy są tu wyczuleni na kłamstwa i przekręty.

Edytowane przez Falka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

Mam zdolność demaskowania bulszitu :)

A tak serio, pisz co chcesz, Twój wybór czy masz ochotę być realna postacią, czy chcesz nam wciskać bajki. Jeśli masz zamiar być kłamcą to prędzej czy później powinie Ci się noga, jeden coś nie będzie pasował do drugiego cosia.

Uważaj, bo za cenę budowania własnego ego możesz zrazić ludzi, którzy uważają to forum za możliwość nawiązania kontaktu z innymi, o podobnych przeżyciach. Jako jedyna nie wniosłaś do tematu nic poza kilkoma nieuprzejmościami. Co więcej, domyślam się, że na tym nie skończysz.

Dziękuję kilku osobom, które zdecydowały się napisać PW. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

Nie jesteś w stanie zweryfikować ani mojej tożsamości ani prawdziwości tego co piszę, nieważne czy napisze tutaj 100, 1000 czy więcej postów. Mogę być dobrym i wytrwałym kłamcą.

Uważaj, bo za cenę budowania własnego ego możesz zrazić ludzi, którzy uważają to forum za możliwość nawiązania kontaktu z innymi, o podobnych przeżyciach. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

Północ jest bardzo odstepcza ale też ostrożna...

:D  :D  :D

No jeden perfidny odstępczuch to już mi prawie 30 lat temu zaginął na północy i ni jak go dorwać nie mogę

Uważaj, bo za cenę budowania własnego ego możesz zrazić ludzi, którzy uważają to forum za możliwość nawiązania kontaktu z innymi, o podobnych przeżyciach. Jako jedyna nie wniosłaś do tematu nic poza kilkoma nieuprzejmościami. Co więcej, domyślam się, że na tym nie skończysz.

Dziękuję kilku osobom, które zdecydowały się napisać PW. 

Musi to ten,jeszcze się nie przywitał,nie przedstawił i nie dał poznać,a już się mądrzy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

Niuch niuch niuch - wyczuwam lekką manię przesladowczą :P

A tak serio, mógłbyś mi powiedziec, w jaki sposób buduje swoje własne ego? Czy dlatego, że powiedzialam, że mam zdolność do wykrywania bulszitu? Czy jeśli Ty byś powiedział, że ładnie potrafisz coś namalować, czy byłoby to budowanie Twojego własnego ego?

I gdzie, oprócz powyżej, gdy sobie z Ciebie lekko zakpiłam, gdzie jeszcze byłam nieuprzejma? Czy dlatego, że racjonalnie podeszłam do tematu zamiast rzucić Ci się na szyję i podać imiona i nazwiska Trójmiejskich odstepcow?

Zapewne powyższy post uznasz również za nieuprzejmosc.

W każdym razie. Powodzenia na nowej drodze odstepczosci :) (nie, to nie jest nieuprzejmosc, życzę Ci wszystkiego dobrego)

Edytowane przez Falka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

:D  :D  :D

No jeden perfidny odstępczuch to już mi prawie 30 lat temu zaginął na północy i ni jak go dorwać nie mogę

Jam z północy odstępczuch jest. :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

Jam z północy odstępczuch jest. :D

a wiesz że Ty Nemuś możesz te"kanalię" :sword: znać bo wujek Fejs coś tam pokazuje że szanty i żaglówki lubi.

ale to  nie Ty,

Tyś poczciwina jest

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

A o co ci chodzi Ignisie?? Jakie masz poglądy??:

A.Jesteś zwolenikiem Raymunda Franza i jego książek?

B. Sympatyzujesz z jakąś protestancką wspólnotą?

C. Jesteś ateistą i szukasz jakieś grupy ex-ów żeby wspólnie ponajeżdżać Organizację jaka to ona jest be???

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta