Promowane odpowiedzi

Winston    4354
1 minutę temu, korona napisał:

I dlatego mnie to nie dziwi :D

Gdybyś zamiast "Odstępca poszedł w politykę. Dlaczego mnie to nie dziwi?" napisała "Jacek poszedł w politykę. Dlaczego mnie to nie dziwi?" to bym uznał, że dotyczy to tej konkretnej osoby i może się nawet zgodził, ale przy tym generalizowaniu jest to absurd. No chyba, że twierdzisz, iż każdy odstępca wcześniej w zborze szedł w konkury o "frukty"? I Później się to przekłada na politykę? Nie do obronienia i nawet na tym wąskim wycinku jak to forum łatwe do udowodnienia, że nieprawda.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Skarbnik    759

Ani na tym forum, ani na sąsiednim nikt nic nie wie o Wyzwolonych lub nie ma ochoty powiedzieć.  undecided.gif Szkoda. Cokolwiek dzieje się ze Stowarzyszeniem, to jednak trzeba przyznać, że kilka spektakularnych działań było podjętych. Stanisław godnie reprezentował Stowarzyszenie na różnych konferencjach, a także w TVP, w TVN oraz prasie ogólnopolskiej.  Teraz też to robi, ale już nie pod szyldem Wyzwolonych. Trzeba Staszkowi to oddać: jego kreatywność, zapał do działania i pomysłowość przynosiła sukcesy.

Owszem, każdego można krytykować - Staszka też, ale do tej pory nikt inny nie potrafił nawet w części zrobić tego co on.

Dzięki Staszku, że mogłem z Tobą współpracować!

Edytowane przez Skarbnik

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Skarbnik    759

Według KRS (0000438653) Stowarzyszenie ciągle istnieje - to dobra wiadomość! :)

Zarząd jest wpisany w składzie:
- Adam Porębski - Prezes
- Sebastian Turkowski - Wiceprezes
- Aleksandra Małodobra - Członek Zarządu
- Janusz Fic - Członek Zarządu

Skład Komisji Rewizyjnej:
- Estera Czernik
- Aleksandra Wolska
- Julia Kawałko

Zarząd i Komisja Rewizyjna jest! To i pewnie jakąś działalność Wyzwoleni ciągle prowadzą.  Szkoda tylko, że nic o tym nie słychać. Nawet adres siedziby nie uległ zmianie: Głogowska 31/33 w Poznaniu.

Edytowane przez Skarbnik

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
agnesaa    4

Skarbniku, może dorwali się do jakiegoś koryta jak ty i też odeszli do twojego świata i twojego bożka czyli mamony ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Sebastian    8098

odpowiadając na pytanie Skarbnika -

pół żartem pół serio powiem że Ryszard Petru (bliski poglądom Skarbnika) całymi dniami lata po telewizjach, a ludzie piszą nawet żarty na internecie "od godziny nie widziano Ryszarda P. w żadnej TV, trzeba ma policji zgłosić zaginięcie..." ;)

jeśli o TAKĄ działalność chodzi - to, przyznaję, NIE działamy...

natomiast stowarzyszenie istnieje nadal i realizuje cele statutowe, ale innymi sposobami niż za czasów pierwszego prezesa.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Sebastian    8098
O 23.08.2016 o 20:42, korona napisał:

Odstępca poszedł w politykę. Dlaczego mnie to nie dziwi?

a ja widziałem w piątek świadka Jehowy który kupował mięso. Nie tylko kupował, ale jadł je! w piątek!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Sebastian    8098
O 23.08.2016 o 20:42, korona napisał:

Odstępca poszedł w politykę. Dlaczego mnie to nie dziwi?

Teraz, Sebastian napisał:

a ja widziałem w piątek świadka Jehowy który kupował mięso. Nie tylko kupował, ale jadł je! w piątek!

pisząc o mięsie w piątek chciałem podkreślić, że tak jak kupowanie (i jedzenie) mięsa w dowolny dzień tygodnia jest czymś legalnym i normalnym i nikogo nie powinno dziwić że świadek Jehowy nie przestrzega nakazów religii z którą przestał się już utożsamiać, tak samo nikogo nie powinno dziwić że ex-świadek nie przestrzega nakazów religii z którą przestał się już utożsamiać.

Nawet największy przeciwnik ".Nowoczesnej" musi zgodzić się z tym że jest to najnormalniejsza legalnie działająca partia, jakich są w Polsce dziesiątki, więc naprawdę nie widzę powodów żeby ludzie którzy podzielają poglądy tej partii nie mieli do niej należeć.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
wtsarchive    1136
2 godziny temu, Sebastian napisał:

natomiast stowarzyszenie istnieje nadal i realizuje cele statutowe, ale innymi sposobami niż za czasów pierwszego prezesa.

Możesz uchylić rąbka tajemnicy w jakich płaszczyznach działacie? Tylko nie wskakujcie na mnie znowu że drążę coś niepotrzebnie, po prostu po 1) jestem zwyczajnie ciekawy, a po 2) wiem z doświadczenia że mówienie publicznie o tym co się robi samemu zachęca do działania innych. A im więcej osób działa tym lepiej dla nas i tym gorzej dla WTSu :).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Sebastian    8098

odpowiem w imieniu własnym: wiceprezes Sebastian przygotowuje akcję prawną mającą na celu uniemożliwienie powoływania się na tajemnicę spowiedzi przez starszych zboru.

Na razie nie widać efektów, ale taka jest natura działań prawnych: nic, nic, nic, koszmarnie długo nic, żadnych efektów, a potem nagle COŚ!

Jeśli uda mi się to co planuję, to niejednego "teokratycznego pedofila" czeka zasłużona kara. Jeśli przyczynię się do skazania nawet jednego zboczeńca, będę zadowolony.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Terebint    178

No to czeka Was długa batalia. Pewnie nawet i ponad sto lat może trwać, bo takie coś byłoby niebezpiecznym precedensem również i dla kościoła katolickiego. I jak znam życie świadkowie, jak będzie trzeba dostaną odpowiednie wsparcie z tegoż to owego kościoła. I myślę, że przyjmą je z radością nie zważając przy tym na to, że to Babilonica Wielka. ;) 

Edytowane przez Terebint

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gandalf    7049
O 23.08.2016 o 09:05, Skarbnik napisał:

Witajcie,

po długim okresie nieobecności na forum przeglądam sobie wątki i widzę totalny brak informacji o działaniach Stowarzyszenia "Wyzwoleni". Zajrzałem również na profil facebook'owy ale tam też od kwietnia cisza. https://www.facebook.com/pages/Stowarzyszenie-Wyzwoleni/375366832553127?fref=ts/ 

Czy ktoś się orientuje co dzieje się ze Stowarzyszeniem? Żyje jeszcze, czy może zakończyło swój bieg? Szkoda byłoby.

Sebastian, Gandalf - działacie?

A co to, skasowałeś mój numer telefonu że nie zadzwonisz i nie pogadasz, tylko za pośrednictwem forów wywołujesz do tablicy? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Sebastian    8098
Godzinę temu, Terebint napisał:

No to czeka Was długa batalia. Pewnie nawet i ponad sto lat może trwać, bo takie coś byłoby niebezpiecznym precedensem również i dla kościoła katolickiego. I jak znam życie świadkowie, jak będzie trzeba dostaną odpowiednie wsparcie z tegoż to owego kościoła. I myślę, że przyjmą je z radością nie zważając przy tym na to, że to Babilonica Wielka. ;) 

przemyślałem to zagrożenie i mam koncept jak je ominąć - zamierzam tak pokierować sprawami, aby ani bezpośrednio ani pośrednio nie naruszyć interesu kościoła katolickiego i nie wywołać u hierarchów poczucia że takowe zagrożenie dla ich interesów istnieje.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Brat Jaracz    3956

Heh, przeczytałem to całą tę historię niesamowitą. Od czasu, jak zrobiłem sobie przerwę do forum, coraz bardziej doceniam poczucie dystansu i... własną filozofię. Nie mam nic przeciwko temu stowarzyszeniu ani wielu innym, użytecznym. Niemniej, jeszcze w początkowych rozmowach ze Stasiem, wspominałem, że jedno Towarzystwo w życiu już zaliczyłem. I wystarczy. A jak ktoś chce pogadać ze mną przy kieliszku (albo i nie), to zapraszam :)

Wiecie, jak dziwnie się to czyta? Otóż do dziś byłem przekonany, że Wyzwoleni = Gedeon itp., a tu ciach, świat mi się zawalił :) Nie po raz pierwszy, nie po raz ostatni. Wprawdzie kilka osób wywaliło mnie z Facebooka, ale zawsze jakoś się pozbierałem. Teraz też tak będzie ;)

I tak się zastanawiam, co z tego wszystkie zrozumieją osoby postronne albo czynni świadkowie... Może tyle, że gnój już leży na polu i gnije. Może tyle, że lepszy wróg, którego znamy (WTS), niż ten obcy na zewnątrz? Bo tam przecież też każdy żre się z każdym. Mimo wszystko jakoś dziwnie mi się zrobiło, bo pamiętam ten zapał pierwotny i wielką ideę. Oby nie została całkiem rozmieniona na drobne.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Sebastian    8098

aktualne kierownictwo stowarzyszenia (w skład którego wchodzę) podejmuje działania aby stowarzyszenie realizowało te same cele innymi metodami. Będzie mniej medialnie, ale w pewnej perspektywie będą konkretne efekty naszych działań.

ja nie lubię wojen, ja wolę mozolną mrówczą pracę w cieniu, bez laurów, bez statuetek, bez oskarów, bez zainteresowania mediów ale za to z konkretnymi efektami po pewnym czasie...

owszem, to już nie jest "to stowarzyszenie co kiedyś", ale informuję że nie zaprzestaliśmy działalności i jesteśmy aktywni...

Edytowane przez Sebastian

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Brat Jaracz    3956
2 minuty temu, Sebastian napisał:

aktualne kierownictwo stowarzyszenia (w skład którego wchodzę) podejmuje działania aby stowarzyszenie realizowało te same cele innymi metodami. Będzie mniej medialnie, ale w pewnej perspektywie będą konkretne efekty naszych działań.

Bardzo dobrze, widzę, że stara gwardia nie rdzewieje ;) Powodzenia, działajcie skutecznie, niekoniecznie efektownie, ale efektywnie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta