Promowane odpowiedzi

Roberta    7345

Czas kolejny kongresowy rok zacząć listem do Gron Starszych

12115440_984937631551835_500635813098339

Only selected individuals or congregations will be invited to apply.

Tylko wybrane osoby lub zbory zostaną zaproszone do uczestnictwa. 

Pamiętajcie bowiem, "Bo wielu jest zaproszonych, ale mało wybranych" (Mt 22,14)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
morwa    248

Tu jest mowa o jakiś SPECJALNYCH kongresach...
Stąd wzmianka iż tylko dla WYBRAŃCÓW.
Tradycyjne kongresy pewnikiem będą dla wszystkich.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Roberta    7345

Zgadzam się Morwo, tylko w kontekście tego filmiku, który podrzuciła Magda, takie postępowanie:

Nie mówcie o tym nikomu, zachowajcie to dla siebie - please do not make this announcement to the congregation.

tylko wybrani zostaną zaproszeni - only selected individuals...

Potęguje zamykanie się grupy, wzbudza zawiść, a tym samym rodzi się niepokój, niepewność i obniżanie poczucia własnej wartości.

Jest doskonałym narzędziem do manipulowania ludźmi.

Obrzydliwość.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Safari    917

Eee... A to juz bylo, albo sie mylę (jesli sie mylę, to poprawcie). Bedzie "normalne" zgromadzenie 2016 a w niektórych miastach będą na nich obecni delegaci z innych krajów. Taki kongres moze trwać jeden dzień dluzej (np. Sesja popoludniowa w czwartek na temat doświadczeń braci w wierze z różnych krajów) i moze miec jakies specjalne wstawki. A tak to papka ta sama. Mniam mniam. Najlepiej smakuje w prażącym słońcu .

Tak mi się wydaje ze to to. Juz takie cos bylo. Kilka lat temu i sie nie zalapalam.

I tez byla taka konspira.

No chyba ze to cos nowego...

Edytowane przez Safari

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
wtsarchive    1136

Był list (a nawet dwa, jeden do starszych, drugi do wszystkich) ale dotyczący kongresów w latach 2014 i 2015. No i wtedy nie było w liście "prosimy nie podawać tego ogłoszenia zborowi" :)

Natomiast teraz nie było żadnego listu do wszystkich mówiącego o "zgromadzeniach specjalnych 2016", a jedynie ten do starszych który wstawiła Roberta.

nvjvYbl.png

lhUhzqD.png

Edytowane przez wtsarchive

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
KaiserSoze    357

Był list (a nawet dwa, jeden do starszych, drugi do wszystkich) ale dotyczący kongresów w latach 2014 i 2015. No i wtedy nie było w liście "prosimy nie podawać tego ogłoszenia zborowi" :)

Natomiast teraz nie było żadnego listu do wszystkich mówiącego o "zgromadzeniach specjalnych 2016", a jedynie ten do starszych który wstawiła Roberta.

nvjvYbl.png

lhUhzqD.png

był, był...

zobacz jw2016.org

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
morwa    248

Zgadzam się Morwo, tylko w kontekście tego filmiku, który podrzuciła Magda, takie postępowanie:

Nie mówcie o tym nikomu, zachowajcie to dla siebie - please do not make this announcement to the congregation.

tylko wybrani zostaną zaproszeni - only selected individuals...

Potęguje zamykanie się grupy, wzbudza zawiść, a tym samym rodzi się niepokój, niepewność i obniżanie poczucia własnej wartości.

Jest doskonałym narzędziem do manipulowania ludźmi.

Obrzydliwość.

Mój mąż kiedy był starszym,mówił że wiele spraw było poufnych  w listach od Towarzystwa których nie wolno było im ujawniać nawet najbliższym...

Ja też kiedyś byłam wybrana jako delegat zboru na kongres międzynarodowy,bo był wtedy limit zaproszeń...

Zatem to nic nowego...

Ale zgodzę się z Tobą że to nie fair...delikatnie mówiąc...

Edytowane przez morwa

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
wtsarchive    1136

był, był...

zobacz jw2016.org

Był komunikat o tym serwisie podczas zebrań? Ja takiego nie słyszałem, ale może coś przeoczyłem. Z tego co wiem to informacja o tym serwisie rozeszła się po braciach drogą pantoflową, nie był on nigdzie oficjalnie zakomunikowany.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
gruby drab    14804

Ale zgodzę się z Tobą że to nie fair...delikatnie mówiąc...

Chodzi o wyróżnienie diamentów, szmaragdów i platyny czyli tych którzy udzielają się w kolportacji ze wzmożoną siłą. Tacy są na świeczniku, mają wywiady i pokazy, pouczają swoją postawą innych jak mają się prawidłowo zachowywać. Czysto amweyowy produkt psychomanipulacyjny. 

Oczywiście radość jest autentyczna, bo taka ma być, człowiek czuje się kimś, jeśli jest wyróżniony i może przyjechać na zgromadzenie takich jak on - Platynowych i pokazać swoje platynowe życie.

DSC_0313_Xb_big.jpg

Edytowane przez gruby drab

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

.. ale dlaczego COMIC SANSEM?

Bo jest drozszy. Trzeba myszka przewinac w dol listy czcionek....

Imponuje :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Stella    1117

byłam w zeszły weekend na obwodowym i ,wychwyciłam'

jedną ,pokrzepiającą' myśl chciałabym się nią z Wami podzielić

i nie powiedział tego jakiś leszcz a sam przełożony NO

,Jehowa nie toleruje, jak ktoś wykorzystuje potrzeby duchowe ludzi, do własnych celów

a na koniec myśl tą powtórzył :

,Jehowa ma wstręt do religii która wykorzystuje innych do własnych celów'

wychwyciłeś to Krzychu?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Andrzej    3692

byłam w zeszły weekend na obwodowym i ,wychwyciłam'

jedną ,pokrzepiającą' myśl chciałabym się nią z Wami podzielić

i nie powiedział tego jakiś leszcz a sam przełożony NO

,Jehowa nie toleruje, jak ktoś wykorzystuje potrzeby duchowe ludzi, do własnych celów

a na koniec myśl tą powtórzył :

,Jehowa ma wstręt do religii która wykorzystuje innych do własnych celów'

wychwyciłeś to Krzychu?

JW.org nie wykorzystuje ludzi do własnych celów, tylko sprawy królestwa mają na pierwszym miejscu, jak wszyscy głosiciele.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gremczak    1239

JW.org nie wykorzystuje ludzi do własnych celów, tylko sprawy królestwa mają na pierwszym miejscu, jak wszyscy głosiciele.

Ja bym powiedział inaczej.

Pod przykrywką biblii i Boga tak czynią.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
fabrykakeksu    734

Byłem przedwczoraj na zgromadzeniu. Rzuciła się w oczy postępująca digitalizacja, na oko około 30% obecnych korzystało z urządzeń mobilnych oraz 90% mówców. Nawet jeden prowadzący czytał ogłoszenia i zapowiadał mówców ze swojego Nexusa czy tam innego Xiaomi. Trochę byłem zmieszany jak to zobaczyłem, poczułem się trochę jak na jakimś wernisażu albo prezentacji produktów komercyjnych. Uważam, że spotkania religijne powinny być prowadzone jednak trochę bardziej konserwatywnie, mimo postępu technicznego.

Streaming live ze chrztu z jednej z pobliskich sal królestwa jak najbardziej na plus. Może kiedyś będzie w jakości 4000k lub 3d?

Z zaleceń duchowych zapamiętałem tylko, by, jeśli czuję, że moje życie utknelo w martwym punkcie, uprościć je i w miarę możliwości wyjechać na budowę sali królestwa / betel.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Ariana    576

Byłem przedwczoraj na zgromadzeniu. Rzuciła się w oczy postępująca digitalizacja, na oko około 30% obecnych korzystało z urządzeń mobilnych oraz 90% mówców. Nawet jeden prowadzący czytał ogłoszenia i zapowiadał mówców ze swojego Nexusa czy tam innego Xiaomi. Trochę byłem zmieszany jak to zobaczyłem, poczułem się trochę jak na jakimś wernisażu albo prezentacji produktów komercyjnych. Uważam, że spotkania religijne powinny być prowadzone jednak trochę bardziej konserwatywnie, mimo postępu technicznego.

Streaming live ze chrztu z jednej z pobliskich sal królestwa jak najbardziej na plus. Może kiedyś będzie w jakości 4000k lub 3d?

Z zaleceń duchowych zapamiętałem tylko, by, jeśli czuję, że moje życie utknelo w martwym punkcie, uprościć je i w miarę możliwości wyjechać na budowę sali królestwa / betel.

Moja babcia by sie w grobie przewrocila gdyby to zobaczyla...:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Andrzej    3692

Powiedziałeś dosłownie,

publikacje strażnicy opierają się na Biblii

pre_1455043116__przec.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
fabrykakeksu    734

Tempus fugit.

Widać, że to odgorne zalecenia i towarzystwo chce szybko nadrobić zaległości w rewolucji internetowej, co wg mnie wychodzi im znakomicie. Tylko gdzieś w tym postępie rozmywa się esencja religii i jakoś nie czuć tego ducha zarliwej wiary, która jeszcze z 16 lat temu unosiła się nad stadionami pilkarskimi.

Albo może to Polska, z kraju trzeciego świata przeszła do kategorii drugiego świata i ludzie wraz ze wzrostem stopy życiowej zrobili się bardziej wygodni.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Stella    1117

fabryko tyś też mój ziomal?

jak miło :)

to nie te marki

to EXCELCJUM.

moje przemyślenia odnośnie tabletów:

tablety maja tylko mocni!!

słabi są tradycyjni.

jak mnie nauczy Lila dawać tu foty to wam pokarze

wszyscy wstali włączyli tablety

to jakby gwiazdy sie zaświeciły

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
DreamMaster    367

Pamiętam że zgromadzenia okręgowe lubiłem szczególnie jako dziecko.. wraz z wiekiem to zainteresowanie  malało ;) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gremczak    1239

Powiedziałeś dosłownie,

publikacje strażnicy opierają się na Biblii

Miałem na myśli pod przykrywką  biblii i Boga robią biznes.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
fabrykakeksu    734

fabryko tyś też mój ziomal?

jak miło :)

to nie te marki

to EXCELCJUM.

moje przemyślenia odnośnie tabletów:

tablety maja tylko mocni!!

słabi są tradycyjni.

jak mnie nauczy Lila dawać tu foty to wam pokarze

wszyscy wstali włączyli tablety

to jakby gwiazdy sie zaświeciły

Szkoda, że młody nie powiedział, że na excelcjum lepiej jw-broadcasting śmiga. Szach mat #zaorane xD

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta