Promowane odpowiedzi

O 9.02.2016 o 14:15, zarina napisał:

Dziwnie mi sie zrobilo gdy siostra w wieku 60+ czytala mi podczas gloszenia z tablet wersety bibljne.. postęp ok.. ale jaką mam miec pewność,że cytuje Biblię a nie Koran? Chyba jestem niepostepowa. Tym bardziej, że gdy chodziłam na zebrania radzono by posluiwac sie Biblią , bo ma moc oddzialywania :)

No ale tablety tez mogą mieć... spoko :)

A druga rzecz.. juz nie nawołują do bycia pionierem szczegolnie specjalnym bo nie ma kasy na ich utrzymanie tylko niewolnikiem budowlanym? :)

Deweloperka to spoko biznes

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
10 godzin temu, szesc66 napisał:

Współczuję im w takich upałach siedzieć na tych stadionach.....

ktoś tutaj chwalił się że jest "niewolnikiem Jehowy" ;) ale chyba zalicza się do tych postaci z przypowieści które mówią do swojego ziemskiego ojca "idę panie" ale nie zamierzają pracować w winnicy - innymi słowami, gdybyś naprawdę był niewolnikiem Jehowy to byś w te upały siedział i śmierdział na stadionie :)

• Like 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Widzieliście żeby dziadkowie jechowy wchodzili do kościołów i tam puszczali filmy demaskujace katolicyzm?? Trzeba mieć odwagę i robić to w tensam sposób co oni może kupców też wózki i ustawie się że swoją literatura na mieście albo gloscie swoje orendzie pukając do domów ludzi z którymi byliście w zborze 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Sporo też mowy o kasie - wiadomo wszystko kosztuje to nie kościół dotacji od państwa nie dostaje prąd gaz(do ogrzewania) trzeba kupić wodę zapłacić sprzęt się zużywa itp... Trzeba płacić na swój kościół tym bardziej jak do niego chodzisz korzystasz że wszyśtkiego fakt są kontrowersyjne pewne sprawy np sprzedaż sal zgromadzeń ale może znów chodzi o koszty utrzymanie pewnie jest drogie a datki tego nie pokrywają 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kolejna sprawa kongresy letnie fakt że gorąco itp... Więc jak nie daje rady to nie jadę nikt mnie nie wykluczy za to 

Ps przepraszam za bajzel że wszystko w 1 wątku może admin przeniesie 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
O 25.06.2016 o 22:28, Sebastian napisał:

ktoś tutaj chwalił się że jest "niewolnikiem Jehowy" ;) ale chyba zalicza się do tych postaci z przypowieści które mówią do swojego ziemskiego ojca "idę panie" ale nie zamierzają pracować w winnicy - innymi słowami, gdybyś naprawdę był niewolnikiem Jehowy to byś w te upały siedział i śmierdział na stadionie :)

Ja do dnia dzisiejszego nie byłem jeszcze niewolnikiem Jehowy....;)

Na stadionie owszem bywałem ale tylko na meczu .....

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Współczuję im w takich upałach siedzieć na tych stadionach.....

Dlaczego? Uczą się o JHWH i o tym że duch święty nie jest osobą :-) Ty to promujesz i uwielbiasz :-)

Wysłane z mojego HUAWEI Y560-L01 przy użyciu Tapatalka

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
5 godzin temu, Dejanira napisał:

Dlaczego? Uczą się o JHWH i o tym że duch święty nie jest osobą :-) Ty to promujesz i uwielbiasz :-)

Wysłane z mojego HUAWEI Y560-L01 przy użyciu Tapatalka

Współczuję im z powodu upałów a nie z powodu tego czego tam się uczą. To czego tam się uczą to akurat w większości popieram i już na pewno słusznie uczą się o tym, że Jehowa jest jedynym Bogiem a duch święty to nie jest żadna osoba ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
O 2.07.2016 o 09:17, szesc66 napisał:

Współczuję im z powodu upałów a nie z powodu tego czego tam się uczą. To czego tam się uczą to akurat w większości popieram i już na pewno słusznie uczą się o tym, że Jehowa jest jedynym Bogiem a duch święty to nie jest żadna osoba ;)

Ja tam im współczuję prania mózgu jakie tegoroczne filmiki przygotowane przez samo najświętsze ciało kierownicze nigdy nie omylne  im zaserwuje....

Dzięki tej kasowej produkcji z sieczki w mózgach wyznawców nie zostanie już nic więcej, a dzieci będą w nocy się budzić i moczyć ze strachu przed wielkim uciskiem.

Każdy kto ma choć krztę zdrowego rozsadku bedzie wspolczul tym ludziom. W zasadzid sama wspolczuje sobie ze kiedys tez sie dawalam na to nabrac, ale terazniejsza skala przerosla chyba moje oczekiwania...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Godzinę temu, Liberated napisał:

Ja tam im współczuję prania mózgu jakie tegoroczne filmiki przygotowane przez samo najświętsze ciało kierownicze nigdy nie omylne  im zaserwuje....

Dzięki tej kasowej produkcji z sieczki w mózgach wyznawców nie zostanie już nic więcej, a dzieci będą w nocy się budzić i moczyć ze strachu przed wielkim uciskiem.

Każdy kto ma choć krztę zdrowego rozsadku bedzie wspolczul tym ludziom. W zasadzid sama wspolczuje sobie ze kiedys tez sie dawalam na to nabrac, ale terazniejsza skala przerosla chyba moje oczekiwania...

Mówisz kiedyś dałaś się nabrać - a co teraz robisz , jeśli można wiedzieć ? ;)

No widzisz, Jak Jezus głosił swoje orędzia też co niektórzy uważali go za "psychicznego" albo za wichrzyciela.....Nie wiem dlaczego wszyscy tak mocno walczą z tymi ŚJ ;) Przychodzą do mnie do domu, nie biją mnie, nie okradają, mówią rzeczy, ktore mają potwierdzenie w Biblii... Popełniją błędy jak to ludziom przystało ale za co ich tak nienawidzą ? Katolicy kradną, chleją, biorą rozwody na potęgę, zabijają na wojnach non stop, pedofilia też, afery bankowe, wierzą w jakieś mięśnia sercowe w hostiach....a mimo to ludzie wolą walczyć ze ŚJ ....;) Zastanowiłaś się kiedyś dlaczego ?

Co do prania mózgu - zaczyna się już w przedszkolu - kiedyś na modłę komunistyczną teraz na modłę katolicką ale z elementami wolnościowymi ;)

Ja mimo tego , że jestem krytycznym sympatykiem ŚJ nie czuję się wypranym człowiekiem ale wolnym od głupot jakich uczyli mnie np na lekcjach religii.

Edytowane przez szesc66

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
16 godzin temu, szesc66 napisał:

Mówisz kiedyś dałaś się nabrać - a co teraz robisz , jeśli można wiedzieć ? ;)

No widzisz, Jak Jezus głosił swoje orędzia też co niektórzy uważali go za "psychicznego" albo za wichrzyciela.....Nie wiem dlaczego wszyscy tak mocno walczą z tymi ŚJ ;) Przychodzą do mnie do domu, nie biją mnie, nie okradają, mówią rzeczy, ktore mają potwierdzenie w Biblii... Popełniją błędy jak to ludziom przystało ale za co ich tak nienawidzą ? Katolicy kradną, chleją, biorą rozwody na potęgę, zabijają na wojnach non stop, pedofilia też, afery bankowe, wierzą w jakieś mięśnia sercowe w hostiach....a mimo to ludzie wolą walczyć ze ŚJ ....;) Zastanowiłaś się kiedyś dlaczego ?

Co do prania mózgu - zaczyna się już w przedszkolu - kiedyś na modłę komunistyczną teraz na modłę katolicką ale z elementami wolnościowymi ;)

Ja mimo tego , że jestem krytycznym sympatykiem ŚJ nie czuję się wypranym człowiekiem ale wolnym od głupot jakich uczyli mnie np na lekcjach religii.

Różnica jest taka, że teraz już nie wierzę we wszystko co mówią bezkrytycznie. Sprawdzam, staram się myśleć samodzielnie, co przecież w organizacji jest zabronione a wręcz może prowadzić do wykluczenia. 

Odwołujesz się do Chrystusa i owszem tak było, tylko że ta religia ma już coraz mniej z Chrystusem wspólnego. A Chrystus mówił też o fałszywych prorokach jeśli pamiętasz... I problem w tym że ich słowa mają tylko CZĘŚCIOWO potwierdzenie w Biblii, duża część nauk jest naciągana tak aby pasowała do ich założeń i do tego jeszcze jako JEDYNA słuszna interpretacja.

To że ktoś przychodzi do Ciebie i Cię nie bije czy okrada to jeszcze nie oznacza, że jest dobrym człowiek (ale nie twierdzę również że wśród ŚJ takich nie ma, bo jest ich wiele po prostu zostali zwiedzeni...), do bycia dobrym człowiekiem potrzeba trochę więcej niż nie wyrządzanie zła. 

I nie podawaj mi porównania do katolików czy jakiejkolwiek innej religii zorganizowanej bo wszystkie działają na tych samych zasadach, ŚJ tutaj w niczym się nie wyróżniają. Jak to określiłeś "ludzie walczą" z ŚJ ale nie tylko, w dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi również walczy z kościołem katolickim i innymi religiami, nie widzę w tym nic niezwykłego. ŚJ o tyle są szkodliwi że pod pozorem miłości i uznawania się za czystą religię rozbijają rodziny, pozwalają na śmierć wielu ludzi oraz pedofilię, doprowadzają ich depresji i innych chorób i ogólnie manipulują życiem swoich wiernych jak im się podoba. Więc nie mów mi że ta religia jest w czymś lepsza niż inne, po prostu popełnia może troche inne błędy. 

I tu nie chodzi o jednostki, znam wielu wspaniałych ludzi którzy są ŚJ - ich jedyną "winą" jeśli tak można powiedzieć jest naiwność i łatwowierność, oddanie się pod władzę wąskiej grupy dziadków która sama siebie uznała za wybraną przez Boga. 

To właśnie tych dziadków nienawidzę. Fałszywych, zakłamanych i manipulujących ludźmi, pozwalających na obrzydliwe rzeczy które dzieją się w tej organizacji. 

I ostatnie - zamieniłeś lekcje religii w szkole na lekcje religii u ŚJ - bez różnicy - i tu i tu pranie mózgu. I oczywistym jest że póki co nie czujesz się wyparny - na tym właśnie polega psychomanipulacja ;) 

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
O ‎2016‎-‎02‎-‎09 o 19:24, fabrykakeksu napisał:

Byłem przedwczoraj na zgromadzeniu. Rzuciła się w oczy postępująca digitalizacja, na oko około 30% obecnych korzystało z urządzeń mobilnych oraz 90% mówców. Nawet jeden prowadzący czytał ogłoszenia i zapowiadał mówców ze swojego Nexusa czy tam innego Xiaomi. Trochę byłem zmieszany jak to zobaczyłem, poczułem się trochę jak na jakimś wernisażu albo prezentacji produktów komercyjnych. Uważam, że spotkania religijne powinny być prowadzone jednak trochę bardziej konserwatywnie, mimo postępu technicznego.

Streaming live ze chrztu z jednej z pobliskich sal królestwa jak najbardziej na plus. Może kiedyś będzie w jakości 4000k lub 3d?

Z zaleceń duchowych zapamiętałem tylko, by, jeśli czuję, że moje życie utknelo w martwym punkcie, uprościć je i w miarę możliwości wyjechać na budowę sali królestwa / betel.

Ja zapamiętałam, że nie powinnam uprawiać niebezpiecznych sportów ;-) Ciekawe czy seks bez zabezpieczenia też się liczy? :P

a z tabletami to jakaś masakra...niedawno(5-6lat) internet i nowinki technologiczne byly narzędziami Szatana...nagle im się odwidziało i są jednak ok, ale jak mi gdzieś w ucho wpadło :"trzeba korzystać z tego z rozwagą".....

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
1 godzinę temu, Niepogodzona napisał:

niedawno(5-6lat) internet i nowinki technologiczne byly narzędziami Szatana...nagle im się odwidziało i są jednak ok, ale jak mi gdzieś w ucho wpadło :"trzeba korzystać z tego z rozwagą".....

Narzędziami Szatana były dopóty tylko Szatan z nich korzystał. Podobnie jak prohibicja była wymysłem diabelskim dopóki przy sterze Organizacji stał brat Rutherford, znany z ciągnącego się za nim aromatu whiskey i cygar.

Edytowane przez Jedediah

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

jamiałemnadziejęna uctęduchowądziękiforum alre  z   odtworzeniem nagrania    z  kongresu jestproblem dźwiększwankujeiniedowiemsięjakbyćljalnym.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tu masz z youtube z tymi nie ma problemów to co opisujesz to problem przeglądarki najlepiej Chrome działa 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

kochani szukam streamu z kongresu specjalnego który u mnie był na wiosne temat to zakup telefonu EXCELCIUM

chciałam pokazać go jednemu ,zainteresowanemu' 

był to pokaz rozmowy ojca z synem

pomożecie? 

a może to było na sąsiednim forum? :blink:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
O 8.12.2016 o 11:59, Stella napisał:

kochani szukam streamu z kongresu specjalnego który u mnie był na wiosne temat to zakup telefonu EXCELCIUM

chciałam pokazać go jednemu ,zainteresowanemu' 

był to pokaz rozmowy ojca z synem

pomożecie? 

a może to było na sąsiednim forum? :blink:

ach kochani dziękuję dziękuję 

https://my.cloudme.com/v1/ws/:wtsarchive/:Abonament czy datki/Abonament czy datki.mov

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
2 godziny temu, Andy78 napisał:

Próbowalem sciagnac i obejrzec ale jest jakis blad i nie moge otworzyc..:(

spróbuj z inną przeglądarką

ale zabrzmiało ;)

jak namowa do grzechu

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
52 minutes ago, Stella said:

spróbuj z inną przeglądarką

ale zabrzmiało ;)

jak namowa do grzechu

Precz Szatanie!:D

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
O 9.02.2016 o 19:44, fabrykakeksu napisał:

Tempus fugit.

Widać, że to odgorne zalecenia i towarzystwo chce szybko nadrobić zaległości w rewolucji internetowej, co wg mnie wychodzi im znakomicie. Tylko gdzieś w tym postępie rozmywa się esencja religii i jakoś nie czuć tego ducha zarliwej wiary, która jeszcze z 16 lat temu unosiła się nad stadionami pilkarskimi.

To co było 16 lat temu to było jeszcze normalne, można było normalnie się spotkać, normalnie porozmawiać. To co jest teraz u jehowych to lepiej nie mówić.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta