Gość HaMashiach

Prawda

Promowane odpowiedzi

Gość

No ale nowe światło o gogu z magogu czy jak tam,mówi że gogu ma być w tym raju wienc ja pytam co to za raj, jak się daje obietnice to tylko z nowymi nie przeterminowami światłami

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość HaMashiach

Nic nie zrozumiałem, znaczy musi to być wyjątkowo mądre.

Widziałeś, będąc świadkiem, zdesperowaną  mało atrakcyjną siostrę, która zmieniła się w swoje wyobrażenie atrakcyjnej kobiety ze świata (krzykliwej, narzucającej się nierządnicy, wyrachowanej piękności), tylko dlatego, że nie miała powodzenia w zborze u najprzystojniejszych i najbogatszych? 

Tymczasem nic to nie pomogło.

Ani największe miłości ze świata ani w zborze nie są tym. Tędy nie uchwyci tej tajemnicy. 

Współczuj nieładnej siostrze i nie naśladuj jej desperacji i klęski.

Nie jesteś ŚJ, prawda?

Nie jestem. A gdzie napisałem, że jestem?

A na takich jak Gremczak, Skaner itp. rzeczywiście przydałaby się policja na służbie!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

Nie jestem. A gdzie napisałem, że jestem?

Nie jesteś, a gdzie sugerowałem, że jesteś? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

Szkoda mi Was odstępcy, dlatego pozwoliłem sobie z miłości do Was przypomnieć błogosławieństwa, jakie Stwórca Wam obiecał. I nie bądźcie agnostykami

Tylko, że ten Twój stwórca obiecał błogosławieństwa  i nie dotrzymał słowa.Dlatego nie ufam mu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

Widziałeś, będąc świadkiem, zdesperowaną  mało atrakcyjną siostrę, która zmieniła się w swoje wyobrażenie atrakcyjnej kobiety ze świata (krzykliwej, narzucającej się nierządnicy, wyrachowanej piękności), tylko dlatego, że nie miała powodzenia w zborze u najprzystojniejszych i najbogatszych? 

Tymczasem nic to nie pomogło.

Jakież to wyobrażenie wyobrażenia stereotypowe. Bazujące na plastikowych serialach telewizyjnych dla znudzonych gospodyń domowych. Wyrabianie sobie wyobrażenia o otaczającej nas rzeczywistości na podstawie takowych źródeł jest co najmniej barzo naiwne.

A na takich jak Gremczak, Skaner itp. rzeczywiście przydałaby się policja na służbie!

Jeżeli wyżej wymienieni użytkownicy popełnili jakieś zbrodnie lub co najmniej wykroczenia ścigane z mocy prawa, to spełnij swój obywatelski obowiązek, i złóż doniesienie na policję. Albo przynajmniej zaraportuj do moderacji. 

Jeżeli natomiast nic nie popełnili, to zaprzestań oszczerstw i przeproś.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

Gościu kochany podoba mi się to głoszenie oficjalne z obowiązku i namaszczenia i prywatne by usprawiedliwić to głoszenie .To porównanie do policjanta który idzie prywatnie do kryminalisty którego zamkną by mu wyjaśnić dobrodziejstwa prawa.Nie idź tą drogą bo to prowadzi do traktowanie innych jak kogoś gorszego.Żeby ocenić powody dla których ktoś zachował się tak bądź inaczej ,to warto wysłuchać tą osobę a nie zakładać ,że wie się co ona myśli i czuje.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

Zamieścił jakąś piosenkę z dziwacznymi słowami i rozżalony jest,że nikt nie jest nią zachwycony.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość HaMashiach

Jeżeli wyżej wymienieni użytkownicy popełnili jakieś zbrodnie lub co najmniej wykroczenia ścigane z mocy prawa, to spełnij swój obywatelski obowiązek, i złóż doniesienie na policję. Albo przynajmniej zaraportuj do moderacji. 

Jeżeli natomiast nic nie popełnili, to zaprzestań oszczerstw i przeproś.

Nie jesteś, a gdzie sugerowałem, że jesteś?

Ty nie ale inni, jak widać, sugerują :)))

Może być Świadkowie Jehowy z dużej litery;)

Oczywiście Jedediah ma trochę racji, nie wolno dać sobie nasrać na głowę. Ale na miłość Boską/boską nie mieszajmy w to kobiet i kompleksów wobec nich.

Gremczak i Skaner myśleli, że jak Świadek Jehowy, to da po sobie jeździć ;)

Gandalf: w realu byłby proces o znieważenie.

Bez przeprosin.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość HaMashiach

Faktycznie gdyby bóg (lub bogowie, mam słabość do greckiej i słowiańskiej ferajny) istniał i byłby tak wszechmocny i nieomylny w osądach, to patrzyłby po śmierci na dobroć i empatię, i starania człowieka, a nie na jego gotowość do pouczania innych podczas krucjat od domu do domu. Bo najważniejsze jest to, co robimy sami, a nie w jaki sposób chcemy zmienić innych.

Lechitka, wracając do analogii ze służbami porządkowymi - nie widzisz, że w ten sposób każdy kryminalista mógłby zakwestionować prawo i prawo tych służb do posługiwania się tym prawem dla dobra wszystkich?

Przychodzi policjant zaprowadzić bezpieczeństwo i pokój a złoczyńca mówi mu: "pilnuj siebie!" :)))

W granicy każdy zły albo głupi, albo i zły i głupi powie tak Nieomylnemu i Wszechmogącemu Bytowi Nadprzyrodzonemu. Zapanuje anarchia i zło na Ziemi. 

Jeżeli zaś nie ma rzeczywistości nadprzyrodzonych...

Nie wierzę, że jesteś aż tak naiwna. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość HaMashiach

Lechitka, przeczytałem Twój wątek pt. "Pomożecie?". Nie chce mi się rejestrować, dlatego napiszę, co o tym myślę tutaj. Po pierwsze, według mnie, skoro Ty przestałaś być Świadkiem Jehowy z jakichś powodów, to te same powody mogą zadziałać na dowolną osobę. Nie rozumiem czym się martwisz. 

Jeżeli Twoi rodzice zostali Świadkami Jehowy z jakichś powodów - te powody mogą zadziałać na dowolną osobę tak samo.( W tym na Ciebie).

Jesteście, jak sądzę w sytuacji, w której  żadna ze stron nie jest pewna na 100% prawdy tej drugiej strony, a na 100% pewna prawdy swojej. 

Nic nowego. 

Co teraz tracą obie strony nie przejmując nawzajem swojego światopoglądu?

Ty tracisz miłość philia - czyli tkliwe uczucia jakie łączą najbliższych, w tym rodziców i dzieci, oni tracą niezależność od grupy, której wspólne wtajemniczenie zapewnia taką miłość. 

Pomijając Twoją fascynację słowiańskimi bóstwami, jesteś ateistą. Załóżmy, że dla jakiejś wspólnej fascynacji przyłączysz się do grupy badającej polskie rodzime bóstwa i prasłowiańską kulturę. Bez wiary - po prostu na poziomie fascynacji kulturą.  Poznasz inne osoby, które się tym fascynują i kochają.Czujesz ten smak? 

Świadkowie Jehowy za nic nie zrezygnują ze specyficznego smaku ich wiary. 

Myślę, że złotym środkiem byłoby zrezygnowanie z bytów nadprzyrodzonych. Twoi rodzice musieliby powrócić do nudnych, zwykłych uczuć rodzicielskich i rodzinnych, a Ty stać się też zwykłym człowiekiem. Poza tym chyba pora uniezależnić się od rodziców mentalnie. Chyba, że widzisz oddalanie się ich od siebie nawet w zwykłym sensie - ludzkim. To wymaga rzeczywiścia natychmiastowej interwancji i uleczenia zanim stanie się nieodwracalny rozpad.  (podejrzewam, że zostałaś wykluczona i rodzice Cię niesłusznie nienawidzą i unikają).

Chcą żyć w grupie, którą łączy silne uczucie i emocje związane z jakąś religią - niech sobie żyją, zwłaszcza, że świadkowie Jehowy  na początku nadużywają pojęcia wolnej woli każdego człowieka. Stawiają go wobec nieskończonych możliwości i przymilając się twierdzą, że tylko on sam może podejmować decyzję o wszystkim - łącznie ze swoim życiem i śmiercią. Tak jakby zdejmowali z niego ochronną funkcję kultury i społecznych zabezpieczeń. Wtedy adept rozzuchwalony podejmuje najśmielsze decyzje, łącznie z niemożliwymi i nierealnymi, zaczyna wierzyć we wszystko, co mu się podoba, co wydaje się pociągające i dopiero zaczyna się problem. Nikt z grupy nie jest odpowiedzialny za jakiekolwiek konsekwencje takiej wolności adepta. Nie może on potem mieć żadnych pretensji za to co sam zrobił, za jego wszystkie decyzje. Jak narkoman, który przecież "sam chciał". (akt "wiary")

Jeżeli jesteś pewna, że w sensie ludzkim i ziemskim wszystko z rodzicami gra, po prostu usamodzielnij się jak człowiek i żyj swoim życiem. 

Chyba, że tęsknisz za tym smakiem wspólnej tajemniczej miłości łączącej Świadków Jehowy rodzaju philia nie do odnalezienia w żadnej innej grupie ziemskiej, nadziej nieskończonej, wtajemniczeniem w sprawy zmartwychwstania, rajskiej  ziemskiej rozkoszy, rządu niebiańskiego i naprawienia całego naszego okrutnego świata, które to sprawy z pewnością stanowią treść życia wewnętrznego najbliższych Ci osób znanych od dziecka. 

Co jednak będzie, kiedy rodzice zgorzknieją na starość i przestaną mieć nadzieją a Ty pozornie ich poklepując po ramieniu staniesz w obliczu konfrontacji z nimi drugi raz, w odwrotnych rolach? ;)

Komuś życie ucieka, nie tak jak by chciał, tylko nie wiadomo, czy Tobie, czy rodzicom, czy być może obu stronom w pewnym stopniu...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość HaMashiach

Już abstrahując od tego, że uznałem wpisy Gremczaka za  odruchowe żarty albo za poszturchiwania rywalizacyjne a nie nienawiść, jest stronka internetowa, która pomaga poskromić nienawiść anonimowych hejterów. Oczywiście z policją na służbie:)))

http://hejtstop.pl/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

Szkoda mi Was odstępcy, dlatego pozwoliłem sobie z miłości do Was przypomnieć błogosławieństwa, jakie Stwórca Wam obiecał. I nie bądźcie agnostykami

w

15 Szatan stał się pierwszym odstępcą. Jego cechy odzwierciedlają ci, którzy obecnie schodzą na drogę odstępstwa. Ich umysły nierzadko są zatrute duchem krytykanctwa wobec poszczególnych członków zboru, starszych albo Ciała Kierowniczego. Niektórzy odstępcy są przeciwni używaniu imienia Jehowa. Nie chcą zdobywać wiedzy o Bogu ani Mu służyć. Wzorem swego ojca, Szatana, atakują lojalnych sług Bożych (Jana 8:44). Całkiem słusznie czciciele Jehowy wystrzegają się wszelkich kontaktów z takimi osobnikami! (2 Jana 10, 11).

w 09 15,4 5-6

„Ojcem” kłamstwa, czyli jego inicjatorem, jest Szatan Diabeł (Jn 8:44). Właśnie kłamstwo Szatana, przekazane za pośrednictwem węża pierwszej kobiecie, Ewie, sprowadziło śmierć zarówno na nią, jak i na jej męża, Adama (Rdz 3:1-5, 16-19). Tamto pierwotne kłamstwo wyrosło na podłożu samolubstwa, wyrażonego w niestosownych pragnieniach. Miało skierować miłość i posłuszeństwo pierwszej pary ludzkiej ku kłamcy, który się podawał za dobroczyńcę, za anioła światła (por. 2Ko 11:14). Wszelkie późniejsze złośliwie wypowiadane kłamstwa podobnie były odzwierciedleniem samolubstwa i złych pragnień. Ludzie posługiwali się kłamstwami, aby uniknąć zasłużonej kary, uzyskać coś cudzym kosztem czy wreszcie zapewnić sobie lub zachować jakieś korzyści, nagrody materialne bądź też zaszczyty.

it-1 1104

Póki mnie nie wykluczyli za odstępstwo, mówili o mnie chory psychicznie.

Potem nie pasowało, to mówili głupoty gadam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

Już abstrahując od tego, że uznałem wpisy Gremczaka za  odruchowe żarty albo za poszturchiwania rywalizacyjne a nie nienawiść, jest stronka internetowa, która pomaga poskromić nienawiść anonimowych hejterów. Oczywiście z policją na służbie:)))

http://hejtstop.pl/

Coś Ty wyskoczył z tą nienawiścią? Z czego ona wynika? Z humorystycznego podejścia do życia? Nie obrażaj kogoś nazywając go odstępcą.

Edytowane przez Gremczak

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Twoja zawartość musi zostać zatwierdzona przez moderatora.

Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został osadzony automatycznie.   Wyświetlaj jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Przeglądający

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Gość
      Przez Gość
      kiedyś na kongresie na kwaterze gdzie nocowaliśmy miałem okazję poznać dowcipnego pioniera który gdy nie był pewny czegoś na 100% ale był bliski pewności (powiedzmy 99%) mówił że "głową za to ręczę, ale 'czym innym' nie"...

Spytałem go na osobności o czym "innym" mówi i co prawda nie odpowiedział mi wprost, ale z mimiki twarzy domyśliłem się że chodzi mu o narządy rozrodcze...

kiedy wypiliśmy o jednego drinka za dużo spytałem go dlaczego wyżej sobie ceni rozrodczość od własnego życia, a on do mnie "ponieważ uważnie studiuję strażnicę i inne publikacje niewolnika"

rozmowie przysłuchiwał się inny brat którego niesamowicie to zaciekawiło. W odpowiedzi usłyszał, że jak ktoś straci życie (głowę) to (wg aktualnego wówczas zrozumienia) zmartwychwstanie, ale niestety... w ziemskim raju nie ma co liczyć na uprawianie seksu. I pionier wskazał nam strażnicę w której tak napisano.

odczytaliśmy sentencję odpowiedzi na "pytania czytelników" i walnęliśmy wszyscy gromkim śmiechem. Do pomieszczenia wszedł kolejny brat i stwierdził na cały głos "na pewno ktoś kiedyś opublikuje nowe światło... napewno!" a wtedy walnęliśmy śmiechem po raz drugi.
    • Gość
      Przez Gość
      "Zaprawdę, powiadam ci: Dziś ze Mną będziesz w raju."( Lukasza 23:43 Biblia Tysiaclecia).
      Jesli  uznalibymsy taki sposob przestankowania za wlasciwy,to powstaje kilka pytan:

1.Jak mozna byc z kims  tego samego dnia w raju, jesli przedtem  mowilo sie o trzech dniach bycia martwym?
      2.Jesli uznamy ze tylko jego cialo umarlo a duch dalej zyl:To czy jezus naprawde umarl?
      3.A jesli naprawde nie umarl to na czym polegalo zmartwychwstanie?
      4.A jesli naprawde umarl,  to czy dotrzymal obietnicy danej temu zloczyncy?
      Dziekuje za odpowiedzi
    • Gość
      Przez Gość
      Czy osoby po zmartwychwstaniu, za czasów Jezusa były doskonałe?
    • Gość
      Przez Gość
      Kolejny artykuł Strażnicy poświęcony miłości.
      Zaczyna się prowokacyjnym tytułem czy miłujesz bliźniego swego jak siebie samego:

Czy ‛miłujesz swego bliźniego jak samego siebie’?

„Masz miłować swego bliźniego jak samego siebie” (MAT. 22:39).

Już w tym momencie pojawia się problem, dlatego, że szanowny pan Jehoszua Masziach (Jezus Chrystus) nauczał, że chrześcijanie powinni nienawidzić swoich najbliższych i świat:

Jana 12:25
      (...)Kto kocha swą duszę, ten ją niszczy, ale kto nienawidzi swej duszy w tym świecie, ten ją ustrzeże dla życia wiecznego.

Problem ten jest już analizowany tutaj:

https://watchtower-forum.pl/topic/6154-mi%C5%82o%C5%9B%C4%87-chrze%C5%9Bcija%C5%84ska-oparta-na-nienawi%C5%9Bci/

i tutaj:

https://watchtower-forum.pl/topic/6774-nienawi%C5%9B%C4%87-chrze%C5%9Bcijan-do-%C5%9Bwiata-i-ludzi/

Tym dylematem chrześcijan nie będziemy się teraz zajmować.
      Skoncentrujemy się na miłości.
      Cały artykuł można przeczytać tutaj:

http://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/2015842

Proszę przypomnijmy sobie co to jest miłość i jej przeciwieństwo, nienawiść:

Uogólniona definicja miłości.
      Miłość - pozytywne uczucia i związane z nimi emocje będące wypadkową pozytywnych (dobrych) myśli, pozytywnych (dobrych) słów i pozytywnych (dobrych) czynów.

Przeciwieństwem miłości jest nienawiść.
      Nienawiść - negatywne uczucia i związane z nimi emocje będące wypadkową negatywnych (złych) myśli, negatywnych (złych) słów i negatywnych (złych) czynów.

Natomiast darzyć kogoś miłością znaczy życzyć komuś wszystkiego co najlepsze.

Proszę przejdźmy do analizy:

1, 2. Jak Biblia podkreśla znaczenie miłości?

1 Jana 4:16
      A my poznaliśmy miłość, którą Bóg żywi do nas, i w nią uwierzyliśmy. Bóg jest miłością, a kto pozostaje w miłości, ten pozostaje w jedności z Bogiem, Bóg zaś pozostaje w jedności z nim.

Kolosan 1:15
      On jest obrazem niewidzialnego Boga, pierworodnym wszelkiego stworzenia;

Mateusza 22:37-39
      On rzekł do niego:
      „‚Masz miłować Jehowę, twojego Boga, całym swym sercem i całą swą duszą, i całym swym umysłem’. To jest największe i pierwsze przykazanie. Drugie, podobne do tego, jest to: ‚Masz miłować swego bliźniego jak samego siebie’.

Odpowiedź 1, 2.
      Nakaz miłości Boga i bliźnich to według pana Jehoszua (Jezusa) najważniejsza powinność człowieka.

3. Kto jest naszym bliźnim?

Odpowiedź 3.
      Naszym bliźnim jest każda istota z jaką mamy styczność.

OKAZUJ MIŁOŚĆ WSPÓŁMAŁŻONKOWI
      4. Dzięki czemu małżonkowie mogą tworzyć udany związek mimo swej niedoskonałości?

Rodzaju 1:27, 28
      I Bóg przystąpił do stworzenia człowieka na swój obraz, na obraz Boży go stworzył; stworzył ich jako mężczyznę i kobietę. Potem Bóg ich pobłogosławił i rzekł do nich Bóg: „Bądźcie płodni i stańcie się liczni oraz napełnijcie ziemię i opanujcie ją, a także podporządkujcie sobie ryby morskie i latające stworzenia niebios, i wszelkie żywe stworzenie, które się porusza po ziemi”.

Rzymian 5:12
      Dlatego jak przez jednego człowieka grzech wszedł na świat, a przez grzech — śmierć, i w taki sposób śmierć rozprzestrzeniła się na wszystkich ludzi, ponieważ wszyscy zgrzeszyli...

2 Tymoteusza 3:16, 17
      Całe Pismo jest natchnione przez Boga i pożyteczne do nauczania, do upominania, do prostowania, do karcenia w prawości, aby człowiek Boży był w pełni umiejętny, całkowicie wyposażony do wszelkiego dobrego dzieła.

Odpowiedź 4.
      Małżonkowie mogą tworzyć udany związek jeżeli się nauczą odróżniać dobro od zła i czynić względem siebie dobre uczynki.

5. Jak ważna jest miłość w małżeństwie?

1 Koryntian 13:4-8
      Miłość jest wielkodusznie cierpliwa i życzliwa. Miłość nie jest zazdrosna, nie przechwala się, nie nadyma się, nie zachowuje się nieprzyzwoicie, nie szuka własnych korzyści, nie daje się rozdrażnić. Nie prowadzi rachunku krzywdy. Nie raduje się z nieprawości, ale się współraduje z prawdą. Wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, na wszystko ma nadzieję, wszystko przetrzymuje. Miłość nigdy nie zawodzi. Ale czy są dary prorokowania — zostaną usunięte, czy języki — ustaną, czy poznanie — będzie usunięte.

Odpowiedź 5.
      Miłość w małżeństwie ma fundamentalne znaczenie, jest podstawą trwałego małżeństwa.

6, 7. (a) Co Biblia mówi na temat zwierzchnictwa? ( Jak chrześcijański mąż powinien traktować żonę?

1 Koryntian 11:3
      Ale chcę, byście wiedzieli, że głową każdego mężczyzny jest Chrystus, a głową kobiety jest mężczyzna, a głową Chrystusa jest Bóg.

Jana 14:31
      ale żeby świat poznał, iż miłuję Ojca, czynię właśnie tak, jak mi Ojciec przykazał. Wstańcie, chodźmy stąd.

1 Piotra 3:7
      Wy, mężowie, podobnie mieszkajcie z nimi stosownie do wiedzy, darząc je szacunkiem jako naczynie słabsze, żeńskie, gdyż i wy jesteście wraz z nimi dziedzicami niezasłużonej łaski życia, aby wasze modlitwy nie napotykały przeszkód.

Efezjan 5:25
      Mężowie, wciąż miłujcie swe żony, jak też Chrystus umiłował zbór i wydał zań samego siebie,

Tytusa 2:3-5
      Niech też starsze kobiety sprawują się w sposób bogobojny, niech nie rzucają oszczerstw ani nie będą zniewolone mnóstwem wina, niech będą nauczycielkami tego, co dobre — żeby mogły przywodzić do opamiętania młode kobiety: aby kochały swych mężów, aby kochały swe dzieci, aby były trzeźwego umysłu, nieskalanie czyste, aby pracowały w domu, były dobre, podporządkowane swym mężom, tak by o słowie Bożym nie mówiono obelżywie.

Odpowiedź 6, 7.
      a. Według Biblii przewodzić małżeństwem ma mężczyzna.
      b. Każdy mąż powinien kochać swoje żony.

MIŁUJ WSPÓŁWYZNAWCÓW
      8. Jak chwalcy Jehowy powinni postrzegać współchrześcijan?

Galatów 6:10
      Istotnie więc, dopóki mamy czas sprzyjający temu, wyświadczajmy dobro wszystkim, a zwłaszcza tym, którzy są z nami spokrewnieni w wierze.

1 Piotra 1:22
      A oczyściwszy swe dusze dzięki posłuszeństwu prawdzie, czego wynikiem jest nieobłudne uczucie braterskie, jedni drugich żarliwie, z serca miłujcie.

1 Piotra 4:8
      Nade wszystko darzcie jedni drugich żarliwą miłością, ponieważ miłość zakrywa mnóstwo grzechów.

Odpowiedź 8.
      Chrześcijanie powinni okazywać braciom w wierze miłość.

9, 10. Dlaczego wśród sług Bożych panuje jedność?

1 Jana 4:20, 21
      Jeżeli ktoś twierdzi: „Miłuję Boga”, a jednak nienawidzi swego brata, to jest kłamcą. Bo kto nie miłuje swego brata, którego widział, nie może miłować Boga, którego nie widział. A mamy od niego to przykazanie, że kto miłuje Boga, powinien miłować również swego brata.

Kolosan 3:12-14
      Toteż jako wybrani Boży, święci i umiłowani, przyodziejcie się w tkliwe uczucia: współczucie, życzliwość, uniżenie umysłu, łagodność i wielkoduszną cierpliwość. Dalej znoście jedni drugich i wspaniałomyślnie przebaczajcie sobie nawzajem, jeśli ktoś ma powód do uskarżania się na drugiego. Jak Jehowa wspaniałomyślnie wam przebaczył, tak czyńcie i wy. A prócz tego wszystkiego przyodziejcie się w miłość, gdyż ona jest doskonałą więzią jedności.

Odpowiedź 9, 10.
      Jeżeli słudzy Boży będą okazywać sobie miłość, to będą zjednoczeni w miłości.

11. Po czym można rozpoznać organizację Jehowy?

Jana 13:34, 35
      Daję wam nowe przykazanie, żebyście się wzajemnie miłowali; tak jak ja was umiłowałem, żebyście wy też miłowali się wzajemnie. Po tym wszyscy poznają, że jesteście moimi uczniami, jeśli będzie wśród was miłość”.

1 Jana 3:10, 11
      Dzieci Boga i dzieci Diabła uwidaczniają się w ten sposób: Nikt, kto nie trwa w prawości, nie pochodzi od Boga — ani ten, kto nie miłuje swego brata. Bo to jest wieść, którą słyszeliście od początku, że powinniśmy jedni drugich miłować;

Mateusza 24:14
      I ta dobra nowina o królestwie będzie głoszona po całej zamieszkanej ziemi na świadectwo wszystkim narodom; a potem nadejdzie koniec.

Odpowiedź 11.
      Organizację Jehowy można rozpoznać między innymi po głoszeniu dobrej nowiny.

ZGROMADZANIE „WIELKIEJ RZESZY”
      12, 13. Co obecnie robi „wielka rzesza” i czego wkrótce doświadczą jej członkowie?

Objawienie 7:9
      Potem ujrzałem, a oto wielka rzesza, której żaden człowiek nie zdołał policzyć, ze wszystkich narodów i plemion, i ludów, i języków, stojąca przed tronem i przed Barankiem, ubrana w białe długie szaty; a w rękach ich gałęzie palmowe.
      Objawienie 7:14, 15
      Zaraz więc powiedziałem mu: „Panie mój, ty to wiesz”. A on rzekł do mnie: „Są to ci, którzy wychodzą z wielkiego ucisku i wyprali swoje długie szaty, i wybielili je we krwi Baranka. Właśnie dlatego są przed tronem Boga i dniem i nocą pełnią dla niego świętą służbę w jego świątyni; a Zasiadający na tronie rozpostrze nad nimi swój namiot.

Mateusza 24:21 bo potem będzie wielki ucisk, jakiego nie było od początku świata aż dotąd i już nigdy więcej nie będzie.

Objawienie 21:4
      I otrze z ich oczu wszelką łzę, i śmierci już nie będzie ani żałości, ani krzyku, ani bólu już nie będzie. To, co poprzednie, przeminęło”.

Odpowiedź 12, 13.
      Nie jestem pewien co do tożsamości wielkiej rzeszy, ale z Biblii wynika, że czeka ją wielki ucisk.

14. Jak liczna stała się „wielka rzesza”?

Odpowiedź 14.
      ?

15. Na jaką skalę prowadzone jest obecnie dzieło głoszenia o Królestwie?

Odpowiedź 15.
      Świadkowie Jehowy na wielką skalę prowadzą dzieło głoszenia.

16. Czemu przypisać zdumiewający rozwój ziemskiej części organizacji Jehowy?

1 Tesaloniczan 2:13
      I właśnie dlatego nieustannie dziękujemy Bogu, bo gdy przyjęliście słowo Boże, któreście od nas słyszeli, przyjęliście je nie jako słowo ludzi, lecz — jak jest naprawdę — jako słowo Boga, które też działa w was, wierzących.

2 Koryntian 4:4
      wśród których bóg tego systemu rzeczy zaślepił umysły niewierzących, aby nie mogło przeniknąć oświecenie chwalebną dobrą nowiną o Chrystusie, który jest obrazem Boga.

Odpowiedź 16.
      Rozwój dzieł Boga być może można przypisać Bogu.

ZAWSZE OKAZUJ MIŁOŚĆ INNYM
      17, 18. Z jakim nastawieniem słudzy Boży powinni się odnosić do osób, które nie podzielają ich przekonań religijnych?

Kolosan 4:6
      Niech wasza wypowiedź zawsze będzie wdzięczna, przyprawiona solą, abyście wiedzieli, jak powinniście każdemu odpowiedzieć.

1 Piotra 3:15
      Ale w swych sercach uświęcajcie Chrystusa jako Pana, zawsze gotowi do obrony wobec każdego, kto od was żąda uzasadnienia nadziei, którą macie w sobie, lecz czyńcie to w łagodnym usposobieniu i z głębokim respektem.

1 Piotra 2:23
      Gdy go obrzucano obelgami, nie odwzajemniał się obelgami. Gdy cierpiał, nie groził, ale poruczał siebie temu, który sądzi w sposób nacechowany prawością.

1 Piotra 3:8, 9
      W końcu wszyscy bądźcie podobnie usposobieni, okazując wzajemne zrozumienie, żywiąc uczucie braterskie, będąc tkliwie współczującymi, pokornego umysłu, nie odpłacając krzywdą za krzywdę ani obelgą za obelgę, lecz przeciwnie, błogosławiąc, ponieważ zostaliście powołani do tego biegu, abyście mogli odziedziczyć błogosławieństwo.

Odpowiedź 17, 18.
      Każdy człowiek pragnący dobra i miłości powinien okazywać innym ludziom miłość.

19. Jaką zasadę dotyczącą traktowania przeciwników podał Jezus?

Mateusza 5:43-45
      „Słyszeliście, że powiedziano: ‚Masz miłować swego bliźniego i nienawidzić swego nieprzyjaciela’. Ja jednak wam mówię: Miłujcie swych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują, żebyście się okazali synami waszego Ojca, który jest w niebiosach, ponieważ on sprawia, że jego słońce wschodzi nad niegodziwymi i dobrymi, on też sprawia, że deszcz pada na prawych i nieprawych.

Odpowiedź 19.
      Szanowny pan Jehoszua (Jezus) nakazał miłować nieprzyjaciół.

20. Skąd wiadomo, że miłość do Boga i bliźnich napełni nowy świat?

Rzymian 13:8-10
      Nikomu nie bądźcie nic winni oprócz wzajemnej miłości; bo kto miłuje bliźniego, wypełnił prawo. Gdyż kodeks prawny: „Nie wolno ci cudzołożyć. Nie wolno ci mordować. Nie wolno ci kraść. Nie wolno ci pożądać” — i jakiekolwiek jest inne przykazanie — streszcza się w tym słowie, mianowicie: „Masz miłować swego bliźniego jak samego siebie”. Miłość nie wyrządza bliźniemu zła; dlatego wypełnieniem prawa jest miłość.

1 Jana 5:19
      Wiemy, że pochodzimy od Boga, lecz cały świat podlega mocy niegodziwca.

Odpowiedź 20.
      Nie znamy przyszłości, wiara nie jest wiedzą. Czas pokaże co się wydarzy.

CZY POTRAFISZ ODPOWIEDZIEĆ?
      Dlaczego słudzy Jehowy powinni odzwierciedlać Jego miłość?

Myślę, że dla sług Boga Jehowy jest on złym wzorem do naśladowania.
      Mam on wiele wad, nad którymi powinien popracować.
      Temat ten jest analizowany tutaj:

https://watchtower-forum.pl/topic/6793-b%C3%B3g-biblii-%E2%80%93-kwestia-jego-zdrowia-psychicznego/

Jak ważna jest miłość w małżeństwie?

Miłość w małżeństwie jest bardzo ważna - dzięki niej małżeństwo może być trwałe.

Jak miłość do bliźnich wpływa na relacje sług Bożych ze współwyznawcami i innymi ludźmi?

Miłość do bliźnich może być podstawą dobrych relacji pomiędzy ludźmi.

A Wy szanowni Forumowicze jak byście odpowiedzieli na zadane pytania?
    • Gość
      Przez Gość
      Jehowa — Bóg miłości

W tym tygodniu analizowany artykuł w Strażnicy Jehowa – Bóg miłości.
      Całość artykuł można znaleźć tutaj:

http://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/2015841#h=46

„Bóg jest miłością” (1 JANA 4:8, 16).

1. Co jest głównym przymiotem Boga i jak wiedza o tym wpływa na twoje uczucia do Niego?

1 Jana 4:8,16
      Kto nie miłuje, nie poznał Boga, ponieważ Bóg jest miłością.
      (…) A my poznaliśmy miłość, którą Bóg żywi do nas, i w nią uwierzyliśmy. Bóg jest miłością, a kto pozostaje w miłości, ten pozostaje w jedności z Bogiem, Bóg zaś pozostaje w jedności z nim.

W swoim liście szanowny pan Jan postawił tezę, że Bóg jest miłością.
      By nasza dalsza dyskusja miała sens musimy dokładnie wiedzieć co kryje się pod słowem miłość.
      Jest to bardzo skomplikowane bo słowo te bywa nadużywane również do złych celów.
      W języku polskim może oznaczać uczucie, ale również pożądanie cielesne i stosunek seksualny.
      Zdarza się, że erotoman chcący uwieść kobietę mówi do niej „kocham Cię”.
      Nie wyznaje jej jednak jakiegoś wzniosłego uczucia.
      Interesuje go tylko jej ciało.
      Na spotkaniu będzie on dążył do jak najszybszego stosunku seksualnego, a w przypadku odmowy może dopuścić się do brutalnego gwałtu a w skrajnym przypadku zabójstwa.
      W Biblii opisano historię tego rodzaju miłości:

2 Samuela 13:1-16
      (...)Oto, co się stało po tym wszystkim: Absalom, syn Dawida, miał piękną siostrę imieniem Tamar i zakochał się w niej Amnon, syn Dawida. Amnon tak się tym dręczył, że zachorował z powodu Tamar, swojej siostry, gdyż była dziewicą, i w oczach Amnona było rzeczą trudną cokolwiek z nią uczynić. A miał Amnon towarzysza imieniem Jehonadab, syna Szymei, brata Dawida; Jehonadab zaś był mężem bardzo mądrym. Ten więc rzekł do niego: „Dlaczego, synu króla, jesteś każdego ranka taki przygnębiony? Czy mi nie powiesz?” Wtedy Amnon mu odpowiedział: „Zakochałem się w Tamar, siostrze Absaloma, mego brata”. Jehonadab odrzekł mu: „Połóż się w swoim łóżku i udawaj chorego. Twój ojciec na pewno przyjdzie, by się z tobą zobaczyć, a ty mu powiesz: ‚Proszę, niech przyjdzie Tamar, moja siostra, i mnie, choremu, da chleba i niech przygotuje chleb pocieszenia na moich oczach, żebym to widział, a zjem z jej ręki’”. Toteż Amnon położył się i udawał chorego, a król przyszedł, by się z nim zobaczyć. Wtedy Amnon powiedział królowi: „Proszę, niech przyjdzie Tamar, moja siostra, i na moich oczach upiecze dwa placki w kształcie serca, żebym jako chory mógł jeść chleb z jej ręki”. Wówczas Dawid posłał do Tamar do domu, mówiąc: „Idź, proszę, do domu Amnona, twego brata, i przygotuj mu chleb pocieszenia”. Tamar poszła więc do domu Amnona, swego brata, podczas gdy on leżał. Potem wzięła ciasto i je zagniotła, i na jego oczach przygotowała placki, i upiekła placki w kształcie serca. W końcu wzięła głęboką patelnię i opróżniła ją przed nim, ale Amnon nie chciał jeść i powiedział: „Niech wszyscy ode mnie wyjdą!” Wtedy wszyscy od niego wyszli. Potem Amnon rzekł do Tamar: „Przynieś chleb pocieszenia do wewnętrznej komnaty, żebym jako chory mógł przyjąć go z twojej ręki”. Tamar wzięła więc placki w kształcie serca, które przygotowała, i przyniosła je Amnonowi, swemu bratu, do wewnętrznej komnaty. Gdy podeszła do niego, żeby jadł, on od razu chwycił ją i rzekł do niej: „Chodź, połóż się ze mną, moja siostro”. Lecz ona mu powiedziała: „Nie, mój bracie! Nie upokarzaj mnie; bo tak się nie postępuje w Izraelu. Nie dopuszczaj się tego bezeceństwa. A ja — gdzież podzieję moją hańbę? Ty zaś staniesz się podobny do jednego z nierozumnych mężczyzn w Izraelu. Proszę cię, porozmawiaj z królem; bo on ci mnie nie odmówi”. Ten jednak nie chciał słuchać jej głosu, lecz przemógł ją i upokorzył, i położył się z nią. I znienawidził ją Amnon bardzo wielką nienawiścią, gdyż nienawiść, którą ją znienawidził, była większa od miłości, którą ją przedtem miłował, tak iż Amnon powiedział do niej: „Wstań, odejdź!” Rzekła mu na to: „Nie, mój bracie; bo ta niegodziwość, że mnie odsyłasz, jest większa niż tamta, której się wobec mnie dopuściłeś!” Ale on nie chciał jej słuchać.

Proszę powróćmy do znaczenia słowa miłość. Podam krótką jej definicję, oraz definicję słowa nienawiść, która w moim słowniku jest przeciwieństwem słowa miłość.

Uogólniona definicja miłości.
      Miłość - pozytywne uczucia i związane z nimi emocje będące wypadkową pozytywnych (dobrych) myśli, pozytywnych (dobrych) słów i pozytywnych (dobrych) czynów.

Przeciwieństwem miłości jest nienawiść.
      Nienawiść - negatywne uczucia i związane z nimi emocje będące wypadkową negatywnych (złych) myśli, negatywnych (złych) słów i negatywnych (złych) czynów.

Odpowiedź 1.
      Z Biblii wynika, że głównym przymiotem jest miłość. Moje rozmyślania o Bogu i miłości zaowocowały miłością do Boga. Przejawia się ona tym, że życzę Bogu jak najlepiej, rozmyślam nad jego sytuacją i jeżeli to możliwe chciałbym mu pomóc

https://watchtower-forum.pl/topic/6793-b%C3%B3g-biblii-%E2%80%93-kwestia-jego-zdrowia-psychicznego/

2. O czym upewnia nas miłość Boża?

Dzieje 17:31
      Ustalił bowiem dzień, w którym zamierza w prawości sądzić zamieszkaną ziemię przez męża, którego wyznaczył, udzielił też gwarancji wszystkim ludziom przez wskrzeszenie go z martwych”.

„To ciepłe i życzliwe uczucie, które Bóg żywi do swoich stworzeń, upewnia nas, że całe Jego zamierzenie wobec rodziny ludzkiej urzeczywistni się w najlepszy możliwy sposób i przyniesie niezwykłe dobrodziejstwa każdemu, kto się podporządkowuje Bożemu panowaniu.”

Odpowiedź 2.
      Pewności nie mam, ale być może kiedyś staniemy przed sądem Boga i odpowiemy za swoje postępowanie.

CZEGO DOWIODŁA HISTORIA
      3. Jak twoim zdaniem wyglądałoby życie ludzi, gdyby Bóg nie darzył ich miłością?

2 Koryntian 4:4
      wśród których bóg tego systemu rzeczy zaślepił umysły niewierzących, aby nie mogło przeniknąć oświecenie chwalebną dobrą nowiną o Chrystusie, który jest obrazem Boga.

1 Jana 5:19
      Wiemy, że pochodzimy od Boga, lecz cały świat podlega mocy niegodziwca.

Objawienie 12:9, 12
      Zrzucony więc został wielki smok, pradawny wąż, zwany Diabłem i Szatanem, który wprowadza w błąd całą zamieszkaną ziemię; zrzucony został na ziemię, a z nim zostali zrzuceni jego aniołowie.
      Dlatego weselcie się niebiosa i wy, którzy w nich przebywacie! Biada ziemi i morzu, ponieważ zstąpił do was Diabeł, pałając wielkim gniewem, bo wie, że mało ma czasu”.

Odpowiedź 3.
      Moim zdaniem gdyby Bóg nie darzył ludzi miłością na ziemie były by wojny, przemoc, oszustwa i kataklizmy.

4. Dlaczego Jehowa dopuścił do buntu przeciwko swojemu prawowitemu zwierzchnictwu?

Rodzaju 3:1-5
      A wąż był najostrożniejszy ze wszystkich dzikich zwierząt polnych, które uczynił Jehowa Bóg. Odezwał się więc do niewiasty: „Czy Bóg rzeczywiście powiedział, iż nie z każdego drzewa ogrodu wolno wam jeść?” Na to niewiasta rzekła do węża: „Z owocu drzew ogrodu jeść możemy. Ale jeśli chodzi o jedzenie z owocu drzewa, które jest w środku ogrodu, Bóg powiedział: ‚Nie wolno wam z niego jeść ani nie wolno wam się go dotknąć, żebyście nie umarli’”. Wtedy wąż rzekł do niewiasty: „Z całą pewnością nie umrzecie. Gdyż Bóg wie, że w tym samym dniu, w którym z niego zjecie, wasze oczy na pewno się otworzą i na pewno staniecie się podobni do Boga, będziecie znali dobro i zło”.

Odpowiedź 4.
      Trudne pytanie.
      Być może Bóg nie przewidział, że jego stwory nie zechcą słuchać przykazania.
      Mógł ogrodzić drzewo z zakazanym owocem i postawić przy nim anioła, który by ludzi powstrzymywał przed grzechem i tłumaczył im dlaczego nie warto grzeszyć.
      Nie znam odpowiedzi na to pytanie.

5. Czego bezsprzecznie dowiodła historia ludzkości?

2 Tymoteusza 3:1, 13
      A to wiedz, iż w dniach ostatnich nastaną krytyczne czasy trudne do zniesienia. (…)
      Natomiast ludzie niegodziwi i oszuści będą się posuwać od złego ku gorszemu, wprowadzając w błąd i będąc w błąd wprowadzani.

Jeremiasza 10:23
      Dobrze wiem, Jehowo, że do ziemskiego człowieka jego droga nie należy. Do męża, który idzie, nie należy nawet kierowanie swym krokiem.

Odpowiedź 5.
      Historia dowodzi, że ludzie nie są w stanie zaprowadzić trwałego pokoju i bezpiecznego życia dla wszystkich ludzi. Posłuszeństwo Bogu może skończyć się pokojem. Temat miłości i posłuszeństwa jest analizowany tutaj:

https://watchtower-forum.pl/topic/6764-mi%C5%82o%C5%9B%C4%87-to-pos%C5%82usze%C5%84stwo/

6. W jakim celu Bóg przejściowo toleruje zło?

Okoliczność, że Bóg przejściowo toleruje zło, służy nie tylko wykazaniu nieudolności ludzkich rządów, lecz także innemu długofalowemu celowi. Dostarcza trwałego świadectwa, że wyłącznie rządy Boga są dobre.

Odpowiedź 6.
      Być może Bóg chce byśmy nauczyli się odróżniać dobro od zła. Człowiek jest w stanie świadomie przejawiać prawdziwą miłość tylko wtedy, gdy nauczy się odróżniać dobro od zła i wybierać dobro.

PRZEJAWY MIŁOŚCI JEHOWY
      7, 8. Wymień niektóre z licznych przejawów wielkiej miłości Jehowy.

Rzymian 1:20
      Albowiem jego niewidzialne przymioty — jego wiekuista moc i Boskość — są wyraźnie widoczne już od stworzenia świata, gdyż dostrzega się je dzięki temu, co zostało uczynione, tak iż oni są bez wymówki;

Objawienie 4:11
      „Godzien jesteś, Jehowo, Boże nasz, przyjąć chwałę i szacunek, i moc, ponieważ tyś stworzył wszystko i z twojej woli wszystko zaistniało i zostało stworzone”.

Psalm 136:25
      Temu, który daje pokarm wszelkiemu ciału: bo jego lojalna życzliwość trwa po czas niezmierzony;

Odpowiedź 7, 8.
      Jednym z przejawów miłości Boga do ludzi jest karcenie.
      Temat ten szerzej jest analizowany tutaj:

https://watchtower-forum.pl/topic/6766-mi%C5%82o%C5%9B%C4%87-to-karcenie/

9. Co oprócz miłości przejawia Jehowa i dlaczego?

Psalm 5:4-6
      Bo ty nie jesteś Bogiem mającym upodobanie w niegodziwości; nikt zły nie może z tobą ani chwili przebywać. Chełpliwi nie mogą stawać przed twymi oczami. Doprawdy, nienawidzisz wszystkich krzywdzicieli; zgładzisz tych, którzy mówią kłamstwo; człowiekiem przelewającym krew i podstępnym brzydzi się Jehowa.

Odpowiedź 9.
      Oprócz miłości Bóg przejawia również nienawiść, bo bardzo nie lubi zła. Według mojego zrozumienia pojęć miłość i nienawiść są to wzajemnie wykluczające się siły, ale być może w Biblii te słowa znaczą co innego.
      Warto dodać, że Bóg przejawia też zazdrość, która nie jest elementem miłości.
      Temat ten analizujemy tutaj:

https://watchtower-forum.pl/topic/6394-zazdro%C5%9B%C4%87-chrze%C5%9Bcija%C5%84ska-czu-nie-zaprowadzi-ona-chrze%C5%9Bcijan-do-piek%C5%82a/

Bóg przejawia też gniew.
      Temat ten analizujemy tutaj:

https://watchtower-forum.pl/topic/6552-b%C3%B3g-biblii-bogiem-gniewu-%E2%80%93-czy-w-gniewie-nie-doprowadzi-do-wytracenia-swoich-czcicieli/

Bóg potrafi się też obrażać:

Kwestia Boga biblii, Boga obrażania się została poruszona tutaj:

https://watchtower-forum.pl/topic/6543-b%C3%B3g-biblii-bogiem-obra%C5%BCania-si%C4%99-czy-nie-doprowadzi-od-do-zguby-swoich-wyznawc%C3%B3w/

Analizując Biblię doszedłem do wniosku, miłość Boga do ludzi ma w sobie elementy sadyzmu.
      Temat ten jest analizowany tutaj:

https://watchtower-forum.pl/topic/6779-sadystyczna-mi%C5%82o%C5%9B%C4%87-boga-biblii-do-ludzi/

KONIEC NIEGODZIWOŚCI BLISKI
      10, 11. (a) Jak Jehowa rozprawi się z niegodziwcami? ( Jak Bóg nagrodzi odpowiednio usposobionych ludzi?

Psalm 37:9, 10, 20, 29, 11
      Złoczyńcy bowiem zostaną wytraceni, lecz pokładający nadzieję w Jehowie — ci posiądą ziemię. I jeszcze tylko chwilka, a już nie będzie niegodziwca; i zwrócisz uwagę na jego miejsce, a już go nie będzie. (...)
      Niegodziwcy bowiem wyginą, a nieprzyjaciele Jehowy będą jak to, co cenne na pastwiskach — przeminą. Z dymem przeminą.(...)
      Prawi posiądą ziemię i będą na niej przebywać na zawsze.(...)
      Lecz potulni posiądą ziemię i naprawdę będą się wielce rozkoszować obfitością pokoju.(...)

Objawienie 21:4
      I otrze z ich oczu wszelką łzę, i śmierci już nie będzie ani żałości, ani krzyku, ani bólu już nie będzie. To, co poprzednie, przeminęło”.

Odpowiedź 10, 11.
      a. b. Jeżeli słowa z Biblii są prawdziwe, to Bóg spali niegodziwców ogniem, tak, że zniknął z ziemi wraz z dymem, a ludzie prawi i potulni będą żyć na ziemi.

12. Kogo można uznać za nienagannego?

Psalm 37:37, 38
      Przyglądaj się nienagannemu i patrz na prostolinijnego, bo przyszłość takiego męża będzie spokojna. Lecz występni zostaną razem unicestwieni; przyszłość niegodziwców zostanie zniweczona.

Jana 17:3
      To znaczy życie wieczne: ich poznawanie ciebie, jedynego prawdziwego Boga, oraz tego, któregoś posłał, Jezusa Chrystusa.

1 Jana 2:17
      Ponadto świat przemija i tak jest z jego pragnieniem, ale kto wykonuje wolę Boga, ten pozostaje na wieki.

Psalm 37:34
      Pokładaj nadzieję w Jehowie i trzymaj się jego drogi, a on cię wywyższy, byś posiadł ziemię. Zobaczysz, jak niegodziwcy zostaną wytraceni.

Odpowiedź 12.
      Za nienagannego można uznać ludzi prawych i prostolinijnych.

WSPANIAŁY AKT BOŻEJ MIŁOŚCI
      13. Na jaki wspaniały akt miłości wobec grzeszników zdobył się Jehowa?

Rzymian 5:12
      Dlatego jak przez jednego człowieka grzech wszedł na świat, a przez grzech — śmierć, i w taki sposób śmierć rozprzestrzeniła się na wszystkich ludzi, ponieważ wszyscy zgrzeszyli...
      Rzymian 6:23
      Albowiem zapłatą, którą płaci grzech, jest śmierć, lecz darem, który daje Bóg, jest życie wieczne przez Chrystusa Jezusa, naszego Pana.

Odpowiedź 13.
      Bóg zdecydował się dać ludziom dar, w postaci szanowanego pana Jehoszua (Jezusa).

14, 15. Co umożliwiła śmierć Jezusa?

Rzymian 5:6-8
      Albowiem Chrystus, gdy jeszcze byliśmy słabi, w wyznaczonym czasie umarł za ludzi bezbożnych. Gdyż mało kto umrze za prawego; owszem, za dobrego może i ktoś odważy się umrzeć. Ale Bóg zaleca swoją miłość do nas przez to, że gdy jeszcze byliśmy grzesznikami, Chrystus za nas umarł.

1 Jana 4:9, 10
      Przez to w naszym wypadku ujawniła się miłość Boża, że Bóg posłał na świat swego jednorodzonego Syna, abyśmy przez niego uzyskali życie. Miłość nie w tym się przejawia, że my umiłowaliśmy Boga, lecz że on nas umiłował i posłał swego Syna jako ofiarę przebłagalną za nasze grzechy.

Jana 3:16
      „Albowiem Bóg tak bardzo umiłował świat, że dał swego jednorodzonego Syna, aby nikt, kto w niego wierzy, nie został zgładzony, lecz miał życie wieczne.

Rzymian 8:38, 39
      Albowiem jestem przekonany, że ani śmierć, ani życie, ani aniołowie, ani rządy, ani rzeczy teraźniejsze, ani rzeczy przyszłe, ani moce, ani wysokość, ani głębokość, ani żadne inne stworzenie nie zdoła nas oddzielić od miłości Bożej, która jest w Chrystusie Jezusie, naszym Panu.

Odpowiedź 14, 15.
      Śmierć szanownego pana Jehoszua (Jezusa) umożliwiła Bogu karanie ludzi nie tylko za grzechy, ale również za uczynki prawości wobec Niego.
      Pan Jehoszua Masziach (Jezus Chrystus) nauczał:

Jana 15:20
      (...)Pamiętajcie o słowie, które wam powiedziałem: Niewolnik nie jest większy od swego pana. Jeżeli mnie prześladowali, was też będą prześladować; (…)

Prześladowania są dla chrześcijan powodem do radości i świadectwem trwania w wierze. Temat ten jest rozwinięty tutaj:

https://watchtower-forum.pl/topic/6233-prze%C5%9Bladowania-tortury-m%C4%99cze%C5%84stwo-chrze%C5%9Bcijan-dowodem-trwania-w-wierze/

KRÓLESTWO JUŻ DZIAŁA
      16. Czym jest mesjańskie Królestwo i komu Jehowa powierzył w nim władzę?

Przysłów 8:31
      weseląc się żyzną krainą jego ziemi, a rzeczy, które miłowałam, były u synów ludzkich.

Objawienie 14:1
      I ujrzałem, a oto Baranek stojący na górze Syjon, a z nim sto czterdzieści cztery tysiące mających napisane na swych czołach jego imię i imię jego Ojca.

Mateusza 6:9, 10
      „Macie więc modlić się w ten sposób:
      „‚Nasz Ojcze w niebiosach, niech będzie uświęcone twoje imię. Niech przyjdzie twoje królestwo. Niech się dzieje twoja wola, jak w niebie, tak i na ziemi.

Odpowiedź 16.
      Z Biblii wynika, że królestwo Boże, jest jest królestwem szanowanego pana Jehoszua (Jezusa) i On będzie jego władcą.

17. Porównaj panowanie Jezusa z rządami grzesznych ludzi.

Objawienie 7:10, 16, 17
      I wołają donośnym głosem, mówiąc: „Wybawienie zawdzięczamy naszemu Bogu, który zasiada na tronie, i Barankowi”. (...)
      Nie będą już więcej głodować ani już więcej pragnąć ani nie porazi ich słońce ni żadna spiekota, ponieważ Baranek, który jest pośrodku tronu, będzie ich pasł i poprowadzi ich do źródeł wód życia. A Bóg otrze z ich oczu wszelką łzę”.

Mateusza 11:28-30
      Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy się mozolicie i jesteście obciążeni, a ja was pokrzepię. Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie się ode mnie, bo jestem łagodnie usposobiony i uniżony w sercu, a znajdziecie pokrzepienie dla dusz waszych. Albowiem moje jarzmo jest miłe, a moje brzemię lekkie”.

Odpowiedź 17.
      Nie potrafię porównać panowanie pana Jehoszua (Jezusa) z panowaniem grzesznych ludzi bo musiał bym być w jednym i drugim królestwie.
      Jeżeli założymy, że organizacja Świadków Jehowy jest zalążkiem panowania pana Jezusa to widzę, że starają się Oni wprowadzać część zaleceń pana Jehoszua, ale nie wszystkie.
      Temat porzuconych nauk pana Jehoszua (Jezusa) jest analizowany tutaj:

https://watchtower-forum.pl/topic/6670-porzucone-nauki-szanownego-pana-jehoszua-jezusa-chrystusa/#entry341291

Widzę też podobieństwo pomiędzy politykami ludzkimi stosującymi mowę nienawiści i podobnymi zachowaniami pana Jehoszua (Jezusa) zanotowanymi w Biblii. Temat mowy nienawiści jest analizowany tutaj:

https://watchtower-forum.pl/topic/6650-mowa-nienawi%C5%9Bci-w-kazaniach-szanownego-pana-jehoszua-jezusa-chrystusa/

18. (a) Jakie działania podejmuje Królestwo Boże od chwili jego ustanowienia? ( Co rozważymy w następnym artykule?

„Jak wynika z proroctw biblijnych, niebiańskie Królestwo Boże zostało ustanowione w roku 1914, gdy rozpoczęła się obecność Chrystusa. Od tego czasu odbywa się zgromadzanie pozostałych osób mających panować z nim w niebie, jak również „wielkiej rzeszy” ludzi, którzy przeżyją koniec obecnego systemu i wejdą do nowego świata (Obj. 7:9, 13, 14). Jak liczna stała się ta wielka rzesza? Czego się wymaga od tych, którzy wchodzą w jej skład? Kwestie te omawia następny artykuł.”

Moja uwaga do powyższego tekstu.
      Z proroctw Biblijnych nie wynika żadna konkretna data. Używany przez chrześcijan kalendarza na błędzie się opiera do czego chrześcijanie się przyznają. Data narodzin pana Jehoszua (Jezusa) nie jest znana. Temat ten jest analizowany tutaj:

https://watchtower-forum.pl/topic/1487-kiedy-urodzi%C5%82-si%C4%99-jezus-w-kt%C3%B3rym-roku-%C5%BCyjemy/

Używanie błędnego kalendarza moim zdaniem urąga Bogu i panu Jehoszua (Jezusowi), ale oczywiści nie możemy wykluczyć, że w tak zwanym 1914 roku coś się wydarzyło również w Niebie.

Objawienie 7:9, 13, 14
      Potem ujrzałem, a oto wielka rzesza, której żaden człowiek nie zdołał policzyć, ze wszystkich narodów i plemion, i ludów, i języków, stojąca przed tronem i przed Barankiem, ubrana w białe długie szaty; a w rękach ich gałęzie palmowe. (...)
      I odezwał się jeden ze starszych, i rzekł do mnie: „Kim są ci ubrani w białe długie szaty i skąd przyszli?” Zaraz więc powiedziałem mu: „Panie mój, ty to wiesz”. A on rzekł do mnie: „Są to ci, którzy wychodzą z wielkiego ucisku i wyprali swoje długie szaty, i wybielili je we krwi Baranka.

Odpowiedź 18.
      a. W Królestwie Boga znajdą się ludzie, którzy przeżyją wielki ucisk.

b. W następnym artykule będziemy analizować kwestię tak zwanej wielkiej rzeszy, która wyjdzie z wielkiego ucisku.

CZY POTRAFISZ ODPOWIEDZIEĆ?

Jak miłość Boża wpłynie na przyszłość tych, którzy są posłuszni i miłują prawość?

Osoby miłujący prawość, która wiąże się z posłuszeństwem mają szansę na dobrą przyszłość.

Jak Jehowa okazał miłość grzesznikom?

Bóg ofiarował za grzeszników szanownego pana Jehoszua Masziach (Jezusa Chrystusa), który przyniósł ludziom nowe prawa.
      Prawa te są analizowane tutaj:

https://watchtower-forum.pl/topic/6331-prawo-chrystusowe-b%C5%82ogos%C5%82awie%C5%84stwem-czy-przekle%C5%84stwem/#entry318553

Jakie działania mesjańskiego Królestwa przekonują cię, że jest ono wyrazem Bożej miłości do ludzi?

Nie znam działań mesjańskiego Królestwa, dlatego nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie.

A Wy szanowni Forumowicze jak byście odpowiedzieli na poruszone w artykule zagadnienia?