Promowane odpowiedzi

Andy78    730

On 03/04/2016 at 9:35 PM, Agnieszkas said:

Witam jeszcze raz wszystkich,mieszkam w UK na tzw.żydowskiej dzielnicy,kiedyś pracowałam jako opiekunka do dzieci u ultraortodoksyjnych Żydów i poniekąd nauczylam się tego języka który to nie ma nic wspólnego z teraźniejszym tzw.modnym hebrajskim.

Cały czas zgłębiam swoją wiedzę w nauce tego języka i jestem samoukiem - mam lingwistyczny umysł :)

Nie należę do żadnej religii,organizacji,ugrupowania, itp. - moją "religią" jest sam Chrystus.

Lubię podróżować i jestem osobą aktywną w sporcie: pływanie, jogging, gra w tenisa,no i oczywiście moje ulubione kręgle i bilard :)

Od siedmiu lat jestem szczęśliwa mężatką.

To tak po krotce o sobie.

W nastepnym tygodniu przejdę do szczegółów i napiszę artykuł - którym być może zainteresuję wielu.

Póki co muszę trochę ogarnąć to dość obszerne forum - bo muszę przyznać, że trochę gubię się tutaj i nie wiem za bardzo gdzie mam pisać swoje posty :)

Pozdrawiam serdecznie wszystkich.

P.S. Z góry - tak na wszelki wypadek przepraszam za swoją polszczyzne - bo gramatyczne czasami nie zawsze mi wychodzi :)

Rzadziej posługuję się ojczystym językiem.

Agnieszko jesli jeszcze tutaj zagladasz to daj znac na priv,troche sie spóznilem a z checia bym Ciebie (i oczywiscie meza ;)) poznal..

Zaintrygowalas mnie tym starohebrajskim.:)

Jestesmy tez z Uk,moze mieszkacie niedaleko?:)

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gremczak    1239
1 minutę temu, Andy78 napisał:

Agnieszko jesli jeszcze tutaj zagladasz to daj znac na priv,troche sie spóznilem a z checia bym Ciebie (i oczywiscie meza ;)) poznal..

Zaintrygowalas mnie tym starohebrajskim.:)

Jestesmy tez z Uk,moze mieszkacie niedaleko?:)

Pozdrawiam.

A co chcesz aby Ci pomogła?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Andy78    730
1 minute ago, Gremczak said:

A co chcesz aby Ci pomogła?

Nie tyle pomogla co chetnie bym ja poznal i porozmawial,oczywiscie na tematy Biblijne tez,nie codziennie ma sie okazje porozmawiac z kims kto posluguje sie tym jezykiem..

Chociaz troche mi wstyd jako pól zydowi ze ja ani be ani me a inni daja sobie rade..:D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gremczak    1239

Ona tak zna jak ja jestem księdzem.

6 minut temu, Andy78 napisał:

Nie tyle pomogla co chetnie bym ja poznal i porozmawial,oczywiscie na tematy Biblijne tez,nie codziennie ma sie okazje porozmawiac z kims kto posluguje sie tym jezykiem..

Chociaz troche mi wstyd jako pól zydowi ze ja ani be ani me a inni daja sobie rade..:D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Andy78    730
Just now, Gremczak said:

Ona tak zna jak ja jestem księdzem.

Dlaczego nie...

Trudny jezyk ale jesli ktos jest zdolny i ma chec do nauki to moze opanowac..

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gremczak    1239
1 minutę temu, Andy78 napisał:

Dlaczego nie...

Trudny jezyk ale jesli ktos jest zdolny i ma chec do nauki to moze opanowac..

Zobacz po jej wpisach.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Andy78    730
4 minutes ago, Gremczak said:

Zobacz po jej wpisach.

A wlasnie musze przejrzec inne posty..

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Lila    4818
O ‎2017‎-‎03‎-‎02 o 17:53, Andrzejjj napisał:

Poznam ex z okolic Wejherowa

Lepiej będzie jak napiszesz to w nowym temacie, bo tu może nikt nie znaleźć Twojego postu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Sebastian    8098

wypowiedź AndrzejaJJ zabrzmiała trochę jak anons towarzysko matrymonialny :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Lila    4818
46 minut temu, Sebastian napisał:

wypowiedź AndrzejaJJ zabrzmiała trochę jak anons towarzysko matrymonialny :)

Tak to odebrałam, a że trzeba sobie pomagać, to kierowana troską, zasugerowałam akcję o lepszej widoczności.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Sebastian    8098

z drugiej strony patrząc, nie mam nic przeciwko temu aby nasze forum stało się platformą zawierania związków damskomęskich... w związku małżeńskim lub konkubenckim ważne jest podobieństwo światopoglądowe. Moim zdaniem nikt nie zrozumie odstępcy tak jak odstępczyni... a to może być początkiem bliższej relacji międzyludzkiej...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Andy78    730
22 hours ago, Sebastian said:

z drugiej strony patrząc, nie mam nic przeciwko temu aby nasze forum stało się platformą zawierania związków damskomęskich... w związku małżeńskim lub konkubenckim ważne jest podobieństwo światopoglądowe. Moim zdaniem nikt nie zrozumie odstępcy tak jak odstępczyni... a to może być początkiem bliższej relacji międzyludzkiej...

Dobry pomysl..

Sam gdybym nie byl zonaty to chetnie bym sie umówil na kawe z co najmniej 3 forumowiczkami...:)

Ale cicho szaaa..;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez Marek12
      Witam, chciałbym zwrócić waszą uwagę na wizję Daniela z 11 rozdziału.                                                                                                                             Proroctwo to spisane zostało w VI w.( p.n.e.) przez proroka Daniela i przedstawia w chronologicznym ciągu plan Nieba od starożytnej Persji przez Grecję, Rzym, współczesne mocarstwa aż do końca rządów ludzkich nad ziemią. 
      Wszystkie szczegóły tej wizji wypełniają się dokładnie od czasów starożytnej Persji w logicznym porządku chronologicznym. 
      Najbardziej interesującym dla współcześnie żyjących jest fragment rozdziału 11 wersety 28 do 30a 
      Zachęcam do analizy tych wypowiedzi gdyż spełniają się one na naszych oczach, obserwując je możemy dostrzec jak Bóg realizuje swój plan oraz wzmocnić wiarę w istnienie i działanie Boga.
      Cytuję księgę Daniela rozdział 11: werset 28,29,30a (ze względu na różne przekłady biblijne podane wersety są dosłownym tłumaczeniem z języka hebrajskiego). 

28 – „I wróci z wielkim mieniem do swojej krainy a serce jego będzie przeciwne świętemu przymierzu. 
      I będzie działał skutecznie i wróci do swej krainy.” 
      29 – „W czasie wyznaczonym powróci z powrotem i wkroczy na południe, ale nie będzie jak wcześniej i jak później.” 
      30a – „I ruszą przeciw niemu mieszkańcy wybrzeży Kittim i będzie utrapiony i zawróci.” 

Tekst z Dan 11:28a wypełnił się dokładnie na Rosji po II wojnie światowej, (w nawiasach będę podawał komentarz do wypowiedzi biblijnych). 
      Dan 11:28 
      „I wróci” (powrót Rosji – biblijnego króla północy po wygranej II wojnie światowej) 
      „z wielkim mieniem do swojej krainy” (po zwycięstwie w II wojnie światowej w 1945r Rosjanie wracając grabili wszelkie dobra z państw wrogich czy nawet sprzymierzonych przez które przechodzili - nazywając to trofiejne. 
      Szczególnie wielkie łupy wywozili z Niemiec gdyż Niemcy wcześniej grabili całą Europę). 
      „a serce jego będzie przeciwne świętemu przymierzu” (władzę w Rosji sprawowali przywódcy których cechowało wrogie nastawienie do wiary w Boga oraz krzewienie ateizmu państwowego). 
      „I będzie działał skutecznie” (Po II wojnie światowej Rosja była aktywna na arenie międzynarodowej, odnosiła sukcesy na scenie politycznej - w 1955r ratyfikowano Układ Warszawski czyli sojusz polityczno-wojskowy państw Europy Środkowej i Wschodniej pozostających pod wpływem Związku Radzieckiego). 
      „i wróci do swej krainy” ( W ostatnim fragmencie tego tekstu zapowiedziano powrót garnizonów rosyjskich do swego kraju. Do pełnej realizacji tego planu potrzebne było to, co wcześniej wydawało się niemożliwe: rozpad Związku Radzieckiego i Układu Warszawskiego. Dzięki temu szczegół ten także wypełnił się i to na naszych oczach począwszy od 1989r). 
      Dan 11:29 
      „W czasie wyznaczonym powróci z powrotem” [król północy = Rosja, odzyska utracone w wyniku rozpadu bloku wschodniego wpływy] 
      „i wkroczy na południe” [wiele wskazuje na Gruzję] 
      „ale nie będzie jak wcześniej” [zwycięstwa Rosji nad Gruzją 2008r] 
      „i jak później” [Ukraina - tu także sukces i brak reakcji militarnej ze strony Zachodu] 
      Dan 11:30a 
      „I ruszą przeciw niemu mieszkańcy wybrzeży Kittim” [przede wszystkim Amerykanie oraz sprzymierzony z nimi Zachód np.Wielka Brytania] 
      „i będzie utrapiony i zawróci” [to oznacza tu załamanie nerwowe króla północy (Rosji) oraz przegraną wojnę]. 

Według tej zapowiedzi III wojna światowa zacznie się gdzieś u południowych granic Rosji, biorąc pod uwagą dotychczasowe wydarzenia najbardziej prawdopodobna jest Gruzja. 
      Zanim jednak dojdzie do wojny, Rosja odzyska utracone wpływy i powróci z powrotem. 
      Obecnie zachodzące wydarzenia geopolityczne na świecie nie wydaje się być dziełem przypadku. 
      Studiując wcześniejsze zapowiedzi tej wizji nietrudno jest zauważyć, że od czasów starożytnych wypełniły się one nie tylko w porządku chronologicznym, ale też w całej pełni. 
      Można więc być pewnym, że i ta zapowiedź dokładnie się wypełni. Co to oznacza? 
      Niektóre kraje będące niegdyś w rosyjskiej strefie wpływów weszły w skład UE i NATO. 
      Aby Rosja mogła tam powrócić, nieuchronny jest rozpad UE i NATO. 
      Przed nami więc rozpad UE i NATO, a potem pełny powrót Rosji. 
      Dokładną analizę tych wypowiedzi otrzymałem już w 1998r gdy jeszcze nikt nie myślał o odzyskiwaniu wpływów przez Rosję a co dopiero o jej powrocie. 
      Zdaję sobie sprawę, że wydaje się to nieprawdopodobne, lecz sami z czasem będziemy mogli stwierdzić że proroctwo to wypełni się "na full". . 
      PS 
      Według tego scenariusza, trzecie wejście na południe zakończy się konfrontacją militarną z USA i globalną wojną jądrową (Objawienie 6:4). 
      Nie będzie to koniec świata, lecz jak stwierdził Jezus –“początkiem bólów porodowych” (Mateusza 24:7,8). 
      Nie stało się to za prezydentury Obamy. Nieprzypadkowo to właśnie on (a nie McCain, lub Romney) został prezydentem Stanów Zjednoczonych. 
      Obama jest człowiekiem rozsądnym i nie uległ presji szaleńców. 
      Bóg w ten sposób zabezpieczył nas przed przedwczesną wojną światową (por. Jeremiasza 1:12; Rzymian 13:1). 
      Dlatego też Putin odbuduje imperium a wybór Trumpa na prezydenta ułatwi mu to. 
      Trump jest idealnym (nieświadomym) narzędziem, którym posłuży się Bóg do realizacji swojego planu. 
      Tak jak do rozpadu ZSRR niezbędny był Gorbaczow tak do powrotu Rosji potrzebny jest z jednej strony Putin z drugiej Trump. 
      Przed nami więc w pierwszej kolejności rozpad UE i NATO a następnie powrót Rosji, dopiero potem wejście wojsk rosyjskich na południe od swoich granic i niestety globalna wojna. 
      Na razie, więc możemy jeszcze spać spokojnie. 
      Wizja ta jest różnie komentowana. Jak widać, zawiera wiele szczegółów, dlatego osoba wnikliwa jest w stanie dostrzec każdy błąd, lub sofistykę (Daniela 12:10). Według Biblii w wyznaczonym przez Boga czasie powróci, występująca w roli "króla północy" - Rosja (Daniela 11:29a Nowa Biblia Gdańska). 
      Będzie to spektakularne widowisko, połączone z rozpadem nie tylko UE, lecz także NATO. 

Dan.11:28-30a - Przed nami powrót Rosji a następnie III WOJNA ŚWIATOWA

• Przez Loksza
      Kilka dni temu na pewnej stronce przeznaczonej dla Świadków Jehowy znalazłam bardzo powalające pytanie: Czy mamy brać udział w budowli lub remoncie danego kościoła? Ok wiem jakie macie zdanie na temat kościołów czy to ewangelickich czy katolickich. Ale chyba jak dany wyznawca ŚJ pracuje w firmie budowlanej to nie może sprzeciwić się szefowi. Po za tym masz pracować by z czegoś utrzymać rodzinę. Odpowiedzi do tego pytania były różne: że nie, to brali pod uwagę sumienie. Mam teraz takie przemyślenia to może nie kupujcie produktów którzy zrobili protestanci czy katolicy, w ogóle nie chodźcie po chodnikach zrobionych przez innych wyznawców.

Drugi trochę dziwny post, który znalazłam na tej samej stronce dla ŚJ. Z tego co wiemy ŚJ nie popierają wojsk i z tego co mi wiadomo też służby policyjnej. A tu któryś ze ŚJ dodał zdjęcie dwóch policjantów stojących przy stojakach z publikacjami Strażnica. To w końcu jak popieracie służbę w policji czy nie???
    • Przez NoeGd
      Przypadkowo tutaj trafiłem a skoro trafiłem to się przywitam i przy okazji wyrażę swoje zdziwienie tym, że posty muszą zostać zatwierdzone...Dziwne.
      Jestem wierzący jakby kto pytał, nigdzie nie przynależący poza Kościołem Pana Jezusa...
      Allelujah!
    • Przez Loksza
      Jestem Katoliczką tylko na papierze. Obecnie mam poglądy Kościoła Baptystów. Nie chce nikogo tu z Katolików obrażać. Każdy ma swoje zdanie nie będę tego podważać, ani krytykować.
      Nie czyń sobie podobizny rzeźbionej czegokolwiek, co jest na niebie w górze, i na ziemi w dole, i tego, co jest w wodzie pod ziemią. Nie będziesz się im kłaniał i nie będziesz im służył, gdyż Ja Pan, Bóg twój, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze winę ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą. A okazuję łaskę do tysiącznego pokolenia tym, którzy mnie miłują i przestrzegają moich przykazań. [Księga Wyjścia 20:4-6]
      Przeklęty mąż, który zrobi podobiznę rzeźbioną lub laną, obrzydliwość dla Pana, dzieło rąk rzemieślnika. [Pwt 27:15]
      Posłuszeństwo lepsze jest niż ofiara, a uważne słuchanie lepsze niż tłuszcz barani. Gdyż nieposłuszeństwo jest takim samym grzechem, jak czary, a krnąbrność, jak bałwochwalstwo i oddawanie czci obrazom. [1Sam 15:22-23]
      Jakie jest zdanie na powyższe ^^ cytaty. Czy Katolicy powinni modlić się do obrazów i figurek? Czy lepiej tego unikać?
      Mam nadzieje, że rozmowa na ten temat tu na forum będzie kulturalna w stosunku do mnie ja też będę w porządku w stosunku do innych wypowiadających się. Te wersety są kwestią do przemyślenia. Na innym forum nie udało mi się spokojnie porozmawiać, bo zarzucono mi, że mam wyprany mózg przez reformy.
    • Przez Loksza
      Witam obecnie jestem w kościele Rzymsko-katolickim lecz mam poglądy Baptystyczne. Mam w planie przejść do Kościoła Baptystów. Otóż na innym forum mną zainteresował się pewien Świadek Jehowy. Tym bardziej, że czytam biblię. Rozmawiałam z nim kilka razy lecz w pewnym momencie zaproponował mi studiowanie biblii razem z nim. Hym tak przez internet, bo oczywiście nie znamy się osobiście. Lecz mam pewne wątpliwości . Rozmawiałam kiedyś jeszcze na innym forum ze ŚJ, nie nazwałabym to konkretnie rozmową lecz sprzeczką. Właśnie po takiej rozmowie z pewnym ŚJ wyrobiłam opinię( negatywną). Zgodziłam się na te studium lecz podchodzę to tego ostrożnie. Bo jednak są odstępcy Śj, którzy moim zdaniem też mają w połowie racje. I to trzeba też brać pod uwagę. Na razie nie rozpoczęłam z nim tego studium ( to taka zapowiedź, że ma się odbyć). Konkretnie nie wiem co mnie czeka. Może i pranko mózgu może zwykłe wyjaśnienie tego w co oni wierzą. Oczywiście nie chcę być ignorantką. Po prostu interesuje się innymi religiami. Co o takim studium myślicie?
  • Popularny

• Kto obchodzi dziś urodziny

1. mimoza
      mimoza
  • Wpisy bloga