Gość Maria

Podziekowania dla Agnessa

Promowane odpowiedzi

Gość agnesaa

"Zadufane gnojki" - może być. Tymczasem to ja widze że tu pozjadaliście wszystkie rozumy. A wystarczy sięgnąć po biblię i wszystko jest jasne- kiedy będzie armagedon, jak na imię ma Jehowa, jak ma wyglądać życie w rodzinie. Ale to wy uciekacie od Jehowy i walczycie z nim. Jesteście jak alkoholicy - piją ale nigdy się to tego nie przyznają , ze są alkoholikami.

Dobrze, ze tacy jak wy wychodza z organizacji ŚJ bo naprawdę tylko wstyd przynosilibyście swoimi pogladami czy zachowaniem. W świecie macie szerokie pole do popisu. Tylko po co walczycie z Jehową ? ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

To raczej wy robicie tu dobrą robotę - pokazujecie jak chorzy z nienawiści do Jehowy są odstępcy. Ja i moi znajomi mamy tylko dobrą zabawę czytając wasze głupotki o partnerach czy próbach z tabletkami. [emoji6]

Agnesaa, nie mamy się co czarować. Według wytycznych WST jasteś wyjęta/ty z pod prawa. Jesteś objeta/ty zakazem kontaktowania się z odstępcami

KTÓREGO NIE RESPEKTUJESZ.

W ten sposób sprzeciwiasz, się wytycznym ciała kierowniczego co jest równoznaczne z przeciwstawianiem się samemu Jehowie. Jeżeli nadal będziesz kroczył/a tą niemoralnie duchową ścieżką, mogą być zastosowane w stosunku do ciebie środki radykalne. Wykluczenie za rozpasanie duchowe, czyli za kontakt z Szatanem za pośrednictwem odstepczych elementów.

Ps: Post jest kierowany nie tylko do Agnessa ale również do wszystkich przemądrzałych SJ tego forum 😀😀😀

( nie wiem czy mogę wliczyć w to Adama ponieważ to czy należy do SJ czy nie on sam uważa za temat wstydliwy 😀 )

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
O 22.08.2016 o 11:01, agnesaa napisał:

"

Tylko po co walczycie z Jehową ? ;)

Wytłumacz mi jak można walczyć z kimś, kto istnieje tylko w wyobraźni ludzkiej?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

Ja walczę z Jehową żeby go wk***wić i żeby se zrobił tu na ziemi Armagedona, przynajmniej coś by się działo
Achh te stosy trupów rozkładających się na słońcu, lśniejący w oddali znaczek JW.ORG.. kurna naprawdę chciałbym to zobaczyć

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

A wystarczy sięgnąć po biblię i wszystko jest jasne- kiedy będzie armagedon, jak na imię ma Jehowa, jak ma wyglądać życie w rodzinie. 

Moja ulubiona lekcja na temat życia w rodzinie to opowieść o Locie i jego córkach.

W sumie Dawid też pokazał jak można żyć i że wesoła wdówka jest ok, a Jehowa błogosławi swym sługom.

edit:

Jeszcze bardzo mi się podobają biblijne lekcje gościnności.

Edytowane przez Lila

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
5 godzin temu, Krzychu napisał:

Ja walczę z Jehową żeby go wk***wić i żeby se zrobił tu na ziemi Armagedona, przynajmniej coś by się działo
Achh te stosy trupów rozkładających się na słońcu, lśniejący w oddali znaczek JW.ORG.. kurna naprawdę chciałbym to zobaczyć

Ogólnie Jehowa jest miłosierny, ale według opowiadań zawartych w literaturze świadków Jehowy spowoduje on, że jeszcze stojąc na nogach ludziom zaczną gnić oczy i języki, bo w niego nie uwierzyli.

Jak czytam takie zachęty do wiary, to jestem nieco zaskoczony siłą argumentów. Zdumiewa mnie to, że są ludzie pragnący przyciagnąć innych ludzi do swojej religii za pomocą takich opisów.

Gdyby religia  świadków Jehowy byłaby jednym człowiekiem, to należało by uznać go za cierpiącego na zaburzenia psychiczne. Ktoś kto w ten sposób zachęcałby, aby mu uwierzyć nie może być traktowany poważnie, a raczej jak cierpiąca osobą.

Tymczasem, gdy 8 milionów ludzi wyznaje taki pogląd nazywamy to nie zaburzeniem, ale religią. Zmiękcza się tym samym urojenia, zaburzenia do postaci wiary, oczekiwania. Retoryka religii polega na tym samym, aby zmieniać prawdziwe znaczenia danych sytuacji na coś, co ma być wzniosłe i chwalebne.

Oczywiście taki sposób postępowania ma dalekie źródło historyczne. I gdy zabijano 15 letnią dziewczynę na ołtarzu, absolutnie nie było to morderstwo, tylko ofiara, gdy wybito jakąś nację, nie była to czystka etniczna, tylko wyrok boży, gdy zatruto studnie truchłem lisa, nie była to choroba zakaźna, tylko gniew jakiegoś Jehowy za Batszebę i Dawida, gdy wyrżnięto 3000 osób pochodzących z własnej rodziny, nie była to skandaliczna, psychopatyczna rzeź, tylko podział majątku składającego się ze złota, gdy się było nierobem wymyślającym coraz trudniejsze przepisy, to nie było się leniem patentowanym, tylko Lewitą.

Itd, itd.

Dzisiejsi świadkowie Jehowy są kierowani przez swoich przywódców dokładnie taką samą retoryką, a że większość świadków Jehowy nie czyta książek, nie interesuje się historią, socjologią, antropologią wydaje im się, że odkryli coś olśniewająco nowego, gdy tymczasem odgrywają starożytną rolę osła widzącego marchewkę, marchewkę starą ja świat.

To tylko marchewka, jednak będąc zaczarowanym widzi się w nie Valhallę, Złote Drzewo, Wieczną Prerię, 77 dziewic, Raj, Krainę płynącą miodem i mlekiem.

Wielki cycek religii daje to czego pragnie wciąż dziecię, niedojrzały, mały, pragnący opieki człowiek, który nie dorósł do tego, aby spojrzeć na świat takim jakim jest. Aby odważnie spojrzeć w twarz sobie, zobaczyć, że nie ma nikogo pomiędzy dualizmem jakie stworzyły religię. 

Dualizmem, który ma ukazać podwójnego Ciebie, rozdwojonego, walczącego z sobą, gdzie "ja" to ktoś, a ten ktoś to "ja" i tak w tej pętli miota się każdy uwieziony w pułapce wymyślonej tak dawno, zło i dobro, moje ciało i dusza, grzeszniki i sługa...

Uświadomienie sobie tego, że to we mnie nie istnieje, że to tylko religijno kulturowa sztuczka, jest największym przeżyciem duchowym oferującym wyjątkowe poczucie wolności i swobody.

sześć66 (agnessa) napisałem to, abyś zdawał sobie sprawę, że tu na forum też są duchowi ludzi, ale w wymiarze, który na razie nie jest Ci dostępny.

zaproszenie aktualne, przyjeżdżaj, póki jesteśmy w Polsce, bo zaraz nas nie będzie.

Edytowane przez gruby drab

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
O 22 sierpnia 2016 o 11:01, agnesaa napisał:

"Zadufane gnojki" - może być. Tymczasem to ja widze że tu pozjadaliście wszystkie rozumy. A wystarczy sięgnąć po biblię i wszystko jest jasne- kiedy będzie armagedon, jak na imię ma Jehowa, jak ma wyglądać życie w rodzinie. Ale to wy uciekacie od Jehowy i walczycie z nim. Jesteście jak alkoholicy - piją ale nigdy się to tego nie przyznają , ze są alkoholikami.

Dobrze, ze tacy jak wy wychodza z organizacji ŚJ bo naprawdę tylko wstyd przynosilibyście swoimi pogladami czy zachowaniem. W świecie macie szerokie pole do popisu. Tylko po co walczycie z Jehową ? ;)

Kiedy ten Armagedon?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

Mialam jakiejś 12 lat jak mama zaczela studiować ze SJ. Ktoregos razu zadalam pytanie, dlaczego Bóg zabije dzieci podczas armagedonu i otrzymałam odpowiedź,że nie należą do organizacji i zginą z rodzicami. K..... swiat mi się chyba w tamtym momencie zawalił bo Bóg uczyli mnie na religii jest dobry. Od tego czasu moim marzeniem było, żeby ktoś taki jak Bóg nie istniał. Tak w ogole to witam wszystkich, fajnie was się czyta. Milego dzionka.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość agnesaa

Dalej nic ciekawego nie macie do powiedzenia. Tylko kpiny i szyderstwa ;)

Dalej pokazujecie swój żałosny poziom.

Czarny Smoku, kiedy Armagedon ? Polecam ci 24 rozdział ew Mateusza. Tam jest wszystko zapisane . Jakbyś czytał biblię a nie Bednarskich czy innych nawiedzonych to wiedziałbyś co biblia mówi o Armagedonie ;)

Gremczaku, skoro Jehowa to tylko dla ciebie urojenie to jak nazwać takich jak ty którzy walczą z urojeniami ? Sfiksowałeś na punkcie Jehowy i jego wyznawców ? ;)

Urojenia to ja widziałam ale w sekcie katolickiej gdzie czczą bałwany w postaci trójcy czy matki boskiej.

Edytowane przez agnesaa

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
44 minut temu, agnesaa napisał:

Czarny Smoku, kiedy Armagedon ? Polecam ci 24 rozdział ew Mateusza. Tam jest wszystko zapisane . Jakbyś czytał biblię a nie Bednarskich czy innych nawiedzonych to wiedziałbyś co biblia mówi o Armagedonie ;)

Gremczaku, skoro Jehowa to tylko dla ciebie urojenie to jak nazwać takich jak ty którzy walczą z urojeniami ? Sfiksowałeś na punkcie Jehowy i jego wyznawców ? ;)

Urojenia to ja widziałam ale w sekcie katolickiej gdzie czczą bałwany w postaci trójcy czy matki boskiej.

A Ty co masz ciekawego do powiedzenia? W dalszym ciągu nie odpowiedziałaś na prawie żadne z postawionych przeze mnie w równoległych wątkach pytań. Tak więc twój poziom jest równie żałosny. Skoro tutaj nic ciekawego to po co tu zaglądasz? Jaki masz w tym cel? 

Bo jeśli chodzi ci o obronę swojej wiary to też bardzo słabo ci idzie, póki co żadnej z zagadek doktrynalnych przeze mnie postawionych nie udało ci się rozwiązać. Ale to tylko pokazuje jak szkolone są roboty z WTS - w kółko powatarzać jedno i to samo, brak samodzielnego logicznego myślenia, nabijanie godzinek, obrażanie innowierców. Rzeczywiście idealny naśladowca Jezusa z Ciebie. Twój bóg Jehowa musi w niebiosach mieć z Ciebie niezły polew :D 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Godzinę temu, agnesaa napisał:

Dalej nic ciekawego nie macie do powiedzenia.

A ja się od Ciebie uczę, np tego jak nie budować relacji międzyludzkich w sposób, który prezentujesz.

Dla mnie jesteś mistrzem i idę za Tobą, żeby wiedzieć więcej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Godzinę temu, agnesaa napisał:

Gremczaku, skoro Jehowa to tylko dla ciebie urojenie to jak nazwać takich jak ty którzy walczą z urojeniami ? Sfiksowałeś na punkcie Jehowy i jego wyznawców ?

Jaki bóg tacy wyznawcy.Tak to do ciebie.

A skąd ty to wzięłaś, że ja walczę z jehową?

Pokaż moje wpisy które potwierdzą twoje słowa?

Bo jak na razie twoje słowa to pusta paplanina. 

Przecież ja tylko pokazuję, że ludzie wymyślili sobie bożka i innym wmawiają ,że to prawdziwy bóg.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
1 godzinę temu, agnesaa napisał:

24:1    A gdy Jezus opuszczał świątynię i odchodził, przystąpili uczniowie jego, aby mu pokazać zabudowania świątyni.
24:2    A On, odpowiadając, rzekł do nich: Czy nie widzicie tego wszystkiego? Zaprawdę powiadam wam, nie pozostanie tutaj kamień na kamieniu, który by nie został rozwalony.
O znakach zbliżania się końca świata
24:3    A gdy siedział na Górze Oliwnej, przystąpili do niego uczniowie na osobności, mówiąc: Powiedz nam, kiedy się to stanie i jaki będzie znak twego przyjścia i końca świata?
24:4    A Jezus odpowiadając, rzekł im: Baczcie, żeby was kto nie zwiódł.
24:5    Albowiem wielu przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Jam jest Chrystus, i wielu zwiodą.
24:6    Potem usłyszycie o wojnach i wieści wojenne. Baczcie, abyście się nie trwożyli, bo musi się to stać, ale to jeszcze nie koniec.
24:7    Powstanie bowiem naród przeciwko narodowi i królestwo przeciwko królestwu, i będzie głód, i mór, a miejscami trzęsienia ziemi.
24:8    Ale to wszystko dopiero początek boleści.
24:9    Wtedy wydawać was będą na udrękę i zabijać was będą, i wszystkie narody pałać będą nienawiścią do was dla imienia mego.
24:10    I wówczas wielu się zgorszy i nawzajem wydawać się będą, i nawzajem nienawidzić.
24:11    I powstanie wielu fałszywych proroków, i zwiodą wielu.
24:12    A ponieważ bezprawie się rozmnoży, przeto miłość wielu oziębnie.
24:13    A kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony.
24:14    I będzie głoszona ta ewangelia o Królestwie po całej ziemi na świadectwo wszystkim narodom, i wtedy nadejdzie koniec.
24:15    Gdy więc ujrzycie na miejscu świętym ohydę spustoszenia, którą przepowiedział prorok Daniel - kto czyta, niech uważa -
24:16    Wtedy ci, co są w Judei, niech uciekają w góry;
24:17    Kto jest na dachu, niech nie schodzi, aby co wziąć z domu swego;
24:18    A kto jest na roli, niech nie wraca, by zabrać swój płaszcz.
24:19    Biada też kobietom brzemiennym i karmiącym w owych dniach.
24:20    Módlcie się tylko, aby ucieczka wasza nie wypadła zimą albo w sabat.
24:21    Wtedy bowiem nastanie wielki ucisk, jakiego nie było od początku świata aż dotąd, i nie będzie.
24:22    A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota, lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
24:23    Gdyby wam wtedy kto powiedział: Oto tu jest Chrystus albo tam, nie wierzcie.
24:24    Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i czynić będą wielkie znaki i cuda, aby, o ile można, zwieść i wybranych.
24:25    Oto przepowiedziałem wam.
24:26    Gdyby więc wam powiedzieli: Oto jest na pustyni - nie wychodźcie; oto jest w kryjówce - nie wierzcie.
24:27    Gdyż jak błyskawica pojawia się od wschodu i jaśnieje aż na zachód, tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego,
24:28    Bo gdzie jest padlina, tam zlatują się sępy.
O końcu świata
24:29    A zaraz po udręce owych dni słońce się zaćmi i księżyc nie zajaśnieje swoim blaskiem, i gwiazdy spadać będą z nieba, i moce niebieskie będą poruszone.
24:30    I wtedy ukaże się na niebie znak Syna Człowieczego, i wtedy biadać będą wszystkie plemiona ziemi, i ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego na obłokach nieba z wielką mocą i chwałą,
24:31    I pośle aniołów swoich z wielką trąbą, i zgromadzą wybranych jego z czterech stron świata z jednego krańca nieba aż po drugi.
Wezwanie do czujności
24:32    A od figowego drzewa uczcie się podobieństwa: Gdy gałąź jego już mięknie i wypuszcza liście, poznajecie, że blisko jest lato.
24:33    Tak i wy, gdy ujrzycie to wszystko, wiedzcie, że blisko jest, tuż u drzwi.
24:34    Zaprawdę powiadam wam: Nie przeminie to pokolenie, aż się to wszystko stanie.
24:35    Niebo i ziemia przeminą, ale słowa moje nie przeminą.
24:36    A o tym dniu i godzinie nikt nie wie; ani aniołowie w niebie, ani Syn, tylko sam Ojciec.
24:37    Albowiem jak było za dni Noego, takie będzie przyjście Syna Człowieczego.
24:38    Bo jak w dniach owych przed potopem jedli i pili, żenili się i za mąż wydawali, aż do tego dnia, gdy Noe wszedł do arki,
24:39    I nie spostrzegli się, że nastał potop i zmiótł wszystkich, tak będzie i z przyjściem Syna Człowieczego.
24:40    Wtedy dwóch będzie na roli, jeden będzie wzięty, a drugi zostawiony.
24:41    Dwie mleć będą na żarnach, jedna będzie wzięta, a druga zostawiona.
24:42    Czuwajcie więc, bo nie wiecie, którego dnia Pan wasz przyjdzie.
24:43    A to zważcie, że gdyby gospodarz wiedział, o której porze złodziej przyjdzie, czuwałby i nie pozwoliłby podkopać domu swego.
24:44    Dlatego i wy bądźcie gotowi, gdyż Syn Człowieczy przyjdzie o godzinie, której się nie domyślacie.
Podobieństwo o wiernym i niewiernym słudze
24:45    Kto więc jest tym sługą wiernym i roztropnym, którego pan postawił nad czeladzią swoją, aby im dawał pokarm o właściwej porze?
24:46    Szczęśliwy ów sługa, którego pan jego, gdy przyjdzie, zastanie tak czyniącego.
24:47    Zaprawdę powiadam wam, że postawi go nad całym mieniem swoim.
24:48    Jeśliby zaś ów zły sługa rzekł w sercu swoim: Pan mój zwleka z przyjściem,
24:49    I zacząłby bić współsługi swoje, jeść i pić z pijakami,
24:50    Przyjdzie pan sługi owego w dniu, w którym tego nie oczekuje, i o godzinie, której nie zna.
24:51    I usunie go, i wyznaczy mu los z obłudnikami; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów.

Kiedy? 

Edytowane przez CzarnySmok

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

Mówisz jak pewien ksiądz do pewnej znanej mi osoby ze świadków, kiedy ta zaczęła mu mówić  o "prawdzie" i Jehowie. Stwierdził po prostu: "Jesteś w siódmym niebie... Tylko innym nie głoś. Po co Ci to.". :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Godzinę temu, CzarnySmok napisał:

24:1    A gdy Jezus opuszczał świątynię i odchodził, przystąpili uczniowie jego, aby mu pokazać zabudowania świątyni.
24:2    A On, odpowiadając, rzekł do nich: Czy nie widzicie tego wszystkiego? Zaprawdę powiadam wam, nie pozostanie tutaj kamień na kamieniu, który by nie został rozwalony.
O znakach zbliżania się końca świata
24:3    A gdy siedział na Górze Oliwnej, przystąpili do niego uczniowie na osobności, mówiąc: Powiedz nam, kiedy się to stanie i jaki będzie znak twego przyjścia i końca świata?
24:4    A Jezus odpowiadając, rzekł im: Baczcie, żeby was kto nie zwiódł.
24:5    Albowiem wielu przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Jam jest Chrystus, i wielu zwiodą.
24:6    Potem usłyszycie o wojnach i wieści wojenne. Baczcie, abyście się nie trwożyli, bo musi się to stać, ale to jeszcze nie koniec.
24:7    Powstanie bowiem naród przeciwko narodowi i królestwo przeciwko królestwu, i będzie głód, i mór, a miejscami trzęsienia ziemi.
24:8    Ale to wszystko dopiero początek boleści.
24:9    Wtedy wydawać was będą na udrękę i zabijać was będą, i wszystkie narody pałać będą nienawiścią do was dla imienia mego.
24:10    I wówczas wielu się zgorszy i nawzajem wydawać się będą, i nawzajem nienawidzić.
24:11    I powstanie wielu fałszywych proroków, i zwiodą wielu.
24:12    A ponieważ bezprawie się rozmnoży, przeto miłość wielu oziębnie.
24:13    A kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony.
24:14    I będzie głoszona ta ewangelia o Królestwie po całej ziemi na świadectwo wszystkim narodom, i wtedy nadejdzie koniec.
24:15    Gdy więc ujrzycie na miejscu świętym ohydę spustoszenia, którą przepowiedział prorok Daniel - kto czyta, niech uważa -
24:16    Wtedy ci, co są w Judei, niech uciekają w góry;
24:17    Kto jest na dachu, niech nie schodzi, aby co wziąć z domu swego;
24:18    A kto jest na roli, niech nie wraca, by zabrać swój płaszcz.
24:19    Biada też kobietom brzemiennym i karmiącym w owych dniach.
24:20    Módlcie się tylko, aby ucieczka wasza nie wypadła zimą albo w sabat.
24:21    Wtedy bowiem nastanie wielki ucisk, jakiego nie było od początku świata aż dotąd, i nie będzie.
24:22    A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota, lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.
24:23    Gdyby wam wtedy kto powiedział: Oto tu jest Chrystus albo tam, nie wierzcie.
24:24    Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i czynić będą wielkie znaki i cuda, aby, o ile można, zwieść i wybranych.
24:25    Oto przepowiedziałem wam.
24:26    Gdyby więc wam powiedzieli: Oto jest na pustyni - nie wychodźcie; oto jest w kryjówce - nie wierzcie.
24:27    Gdyż jak błyskawica pojawia się od wschodu i jaśnieje aż na zachód, tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego,
24:28    Bo gdzie jest padlina, tam zlatują się sępy.
O końcu świata
24:29    A zaraz po udręce owych dni słońce się zaćmi i księżyc nie zajaśnieje swoim blaskiem, i gwiazdy spadać będą z nieba, i moce niebieskie będą poruszone.
24:30    I wtedy ukaże się na niebie znak Syna Człowieczego, i wtedy biadać będą wszystkie plemiona ziemi, i ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego na obłokach nieba z wielką mocą i chwałą,
24:31    I pośle aniołów swoich z wielką trąbą, i zgromadzą wybranych jego z czterech stron świata z jednego krańca nieba aż po drugi.
Wezwanie do czujności
24:32    A od figowego drzewa uczcie się podobieństwa: Gdy gałąź jego już mięknie i wypuszcza liście, poznajecie, że blisko jest lato.
24:33    Tak i wy, gdy ujrzycie to wszystko, wiedzcie, że blisko jest, tuż u drzwi.
24:34    Zaprawdę powiadam wam: Nie przeminie to pokolenie, aż się to wszystko stanie.
24:35    Niebo i ziemia przeminą, ale słowa moje nie przeminą.
24:36    A o tym dniu i godzinie nikt nie wie; ani aniołowie w niebie, ani Syn, tylko sam Ojciec.
24:37    Albowiem jak było za dni Noego, takie będzie przyjście Syna Człowieczego.
24:38    Bo jak w dniach owych przed potopem jedli i pili, żenili się i za mąż wydawali, aż do tego dnia, gdy Noe wszedł do arki,
24:39    I nie spostrzegli się, że nastał potop i zmiótł wszystkich, tak będzie i z przyjściem Syna Człowieczego.
24:40    Wtedy dwóch będzie na roli, jeden będzie wzięty, a drugi zostawiony.
24:41    Dwie mleć będą na żarnach, jedna będzie wzięta, a druga zostawiona.
24:42    Czuwajcie więc, bo nie wiecie, którego dnia Pan wasz przyjdzie.
24:43    A to zważcie, że gdyby gospodarz wiedział, o której porze złodziej przyjdzie, czuwałby i nie pozwoliłby podkopać domu swego.
24:44    Dlatego i wy bądźcie gotowi, gdyż Syn Człowieczy przyjdzie o godzinie, której się nie domyślacie.
Podobieństwo o wiernym i niewiernym słudze
24:45    Kto więc jest tym sługą wiernym i roztropnym, którego pan postawił nad czeladzią swoją, aby im dawał pokarm o właściwej porze?
24:46    Szczęśliwy ów sługa, którego pan jego, gdy przyjdzie, zastanie tak czyniącego.
24:47    Zaprawdę powiadam wam, że postawi go nad całym mieniem swoim.
24:48    Jeśliby zaś ów zły sługa rzekł w sercu swoim: Pan mój zwleka z przyjściem,
24:49    I zacząłby bić współsługi swoje, jeść i pić z pijakami,
24:50    Przyjdzie pan sługi owego w dniu, w którym tego nie oczekuje, i o godzinie, której nie zna.
24:51    I usunie go, i wyznaczy mu los z obłudnikami; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów.

Kiedy? 

Nigdy, bo to czysta fikcja. Albo Jezus robił ich w bambuko (żaden nie doczekał przyjścia królestwa, dziesiątki "pokoleń" już przeminęły), albo to pseudoproroctwo napisali po zburzeniu Świątyni przez Rzymian. Albo trochę tak i trochę tak. Jak to z Jezusem było pisałem w innym wątku, wrzuciłem też na mój profil ;) (jako nowożytny prorok dobrowolne datki chętnie przyjmę :D )

Fajne w ogóle odwołanie do potopu, tak cudnie rozwiązane, tak po bożemu, starcy, młodzi, dzieci, oseski - wszyscy bez wyjątku byli przesiąknięci złem i nikczemnością, więc trzeba było potopić. W ogóle już i zwierzętom się ta cała podłość udzielała, że i te potopiło, z wielorybami włącznie :) No bo "pożałował Jahwe w swoim sercu, że stworzył ludzi". No głupio wyszło. Więc potopić.

Każdy kto przeczyta to "proroctwo" (Mat 24) i postawi się na miejscu słuchających Jezusa (zakładając, że to nie jest jedna wielka lipa z tym i resztą przekazu tzw. ewangelii), bez sugerowania się z góry co które zdanie oznacza, bez zakładania Strażnicowych czy innych religijnych okularów na mózg od razu się zorientuje, że Jezus ich po prostu oszukał. Wszyscy pomarli nie doczekawszy przyjścia tego jego cudownego "królestwa". Każdy, kto głębiej zainteresuje się historią dowie się, że te tzw. "znaki" działy się zawsze, z różnym nasileniem. Przykładem niech będzie Europa od wieków średnich do epoki zwanej oświeceniem a nawet dalej - zanim ukształtowały się i na dobre okrzepły państwa narodowe, względnie jednorodne kulturowo i językowo. Toż to był jeden wielki krwawy burdel! Do tego zarazy dziesiątkujące ludzi, głód, smród, feudalny wyzysk i katastrofalne ubóstwo ogromnej części społeczeństw.

I będą dziś uprawiać akrobacje różnej maści religianci, żeby wydumać takie "duchowe" interpretacje o podwójnych i potrójnych znaczeniach i spełnieniach jednych i tych samych słów, o pokoleniach-nie-pokoleniach, zazębiających się i przedłużających, o "sługach roztropnych postawionych nad czeladzią" i tym podobne idiotyzmy, bazujące na bełkocie sprzed dwóch tysięcy bez mała lat, bez jakiejkolwiek wiedzy o tym, kto naprawdę i pod wpływem jakich substancji opowiadał jedną czy drugą historię i po co to robił właściwie. To były czasy, kiedy głównie wędrowne dziady nosiły nowiny, a im bardziej kolorowe bajdy, na tym większy kęs strawy mogli liczyć.

Polecam zapoznanie się z mitologią perską, grecką i rzymską, z symboliką tamtych czasów. Zdziwić się można, jak roi się tam od Jezusów, uzdrawiaczy, wskrzeszaczy, Synów Bożych, Mesjaszy i Półbogów, oddających swoje ciało i krew na ofiarę, przemieniających wodę w wino, zmartwychwstających trzeciego dnia itd. (wcześniejszych niż chrześcijański "Jezus") Szczególnie interesujące jest porównanie Apokalipsy z grecką i rzymską mitologią właśnie - wychodzi z tego po prostu mix "proroctw" starotestamentowych ze współczesnymi autorowi Apokalipsy bajdurzeniami o potworach i bestiach z morza, czarach gniewu, błyskawicach i skorpionach itd.

To niesamowite, jak poważnie dziś traktują te pierdolety całe rzecze "teologów" (czyli badaczy spraw boskich... - jakby dało się je badać, jakby poddawały się jakimkolwiek naukowym metodom badawczym wizje i wyobrażenia rojące się w umysłach ludzi), profesorów od "świętych pism", apologetów walczących wszelkich denominacji.

To niesamowite, jakie pierdoły można znaleźć w książkach Świadków Jehowy - "Wspaniały Finał Objawienia" (zostawiłem sobie specjalnie właśnie ze względu na apogeum świadkowskiej interpretacji apokaliptycznej "symboliki" z jakimiś świadkowskimi wydarzeniami "wielkiej wagi" z czasów Russella, Rutherforda i innych ojców-założycieli (fajnie się to "studiowało" na pamiętnym, dla mnie szczególnie pamiętnym..., spotkaniu u Storge) "Proroctwo Daniela" (książeczka świadkowska) też była niezła. Pamiętam studiowanie jej w domach. Dziś aż trudno mi uwierzyć, że ja to naprawdę "kupowałem" :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Gremczaku, skoro Jehowa to tylko dla ciebie urojenie to jak nazwać takich jak ty którzy walczą z urojeniami ?

Takiego człowieka zazwyczaj zwą psychiatrą 😀

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

Może Gieremczak nie jest psychiatrą ale stara się jak może by pomóc takim jak ty w wyjściu z niebezpiecznej sekty.

Chorzy rzadko kiedy wiedzą o tym że mają problem. Stąd twoje reakcje na jego pisanie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
9 godzin temu, gruby drab napisał:

zaproszenie aktualne, przyjeżdżaj, póki jesteśmy w Polsce, bo zaraz nas nie będzie.

ke?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
1 godzinę temu, Sceptyk napisał:

Nuda jak na zebraniach w sali królestwa

Ej a może ona/on to wypisuje właśnie podczas zebrań :D takie nudy ze nie idzie wytrzymać i trzeba trochę potrollowac na "odstepczym" forum 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Twoja zawartość musi zostać zatwierdzona przez moderatora.

Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został osadzony automatycznie.   Wyświetlaj jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Przeglądający

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.