Gość Maria

Podziekowania dla Agnessa

Promowane odpowiedzi

Gość
O 22.08.2016 o 11:01, agnesaa napisał:

jak na imię ma Jehowa,

a na jaką literę? na P? podpowiedz.. plisss

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
13 godzin temu, Lila napisał:

Moja ulubiona lekcja na temat życia w rodzinie to opowieść o Locie i jego córkach.

W sumie Dawid też pokazał jak można żyć i że wesoła wdówka jest ok, a Jehowa błogosławi swym sługom.

edit:

Jeszcze bardzo mi się podobają biblijne lekcje gościnności.

a moja była o tym jak postara się o córkę, którą chce się poślubić czyli wycinamy wrogom(Filistynom) 100 napletków :) 

albo jak kochać bardziej Jehowę niż swojego syna Izaaka i być gotowym go zarżnąć

albo jak złożyć córkę w ofierze dla Jehowy jak Jefte :)

ewentualnie jak potopić resztę rodziny Noego np kuzynów lub brata, która Cię nie posłucha w potopie 

Edytowane przez zarina

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

Niestety...dla normalnych ludzi to sa absurdy i horrory. Dla takiego goscia to normalka. Odp"no to jasne ze musial syna zabic"....nic patologicznego dla niego w tym nie bedzie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
O 22.08.2016 o 11:01, agnesaa napisał:

jak na imię ma Jehowa, j

Ja myślę ,ze jehowa na imię ma ' Sam'.

W publikacjach SJ ciągle tylko: Sam jehowa ,Sam jehowa i Sam jehowa.

Z tego wynika, że to jego imię.

Czy zgadłem?

To chyba jedyny bóg co ma imię i nazwisko.

'Sam Jehowa.'

Nawet ładnie brzmi.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
3 minuty temu, nunek napisał:

Stanowczo twierdzę,że z punktu widzenia Jehowy Agnessa jest prawym człowiekiem

Oczywiście, że tak.

Jaki bóg taki jego sługa.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

Najbardziej mi się osobiście podoba historia o tym gwałcie w Gibei. Mężczyzna Lewita przyszedł aby przenocować ale w nocy dom obstąpił tłum bo chciał z nimi "spółkować". Więc on, dobry człowiek bojąc się o własny odbyt wyrzucił do nich swoją nałożnicę, bo wszak wtedy kobiety znaczyły nie wiele więcej niż dobry wielbłąd i można ich było mieć nawet 600 w domu, Jehowa miłosierny stwórca to akceptował.
Mężczyźni pastwili się nad bogu ducha winną kobieciną całą noc a rano zostawili ją na schodach tego domu by umarła.
Wyobraźmy sobie jak Lewita i gospodarz domu spokojnie spożywają wieczerzę, popijają winko, być może nawet śpiewają pieśni ku chwale Jah przy cichym mlaskaniu dochodzącym z zewnątrz i jękach konającej kobiety.. 
Z rana mężczyzna zdumiony! zobaczył martwą kobitę.. Wyprawił jej choć godny pogrzeb? Ależ nie! Lepiej.. Wziął nóż rzeźniczy i porozcinał kobiecinę a kończyny porozsyłał do plemion Izraela. 

Chwalmy Jah!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Najbardziej mi się osobiście podoba historia o tym gwałcie w Gibei. Mężczyzna Lewita przyszedł aby przenocować ale w nocy dom obstąpił tłum bo chciał z nimi "spółkować". Więc on, dobry człowiek bojąc się o własny odbyt wyrzucił do nich swoją nałożnicę, bo wszak wtedy kobiety znaczyły nie wiele więcej niż dobry wielbłąd i można ich było mieć nawet 600 w domu, Jehowa miłosierny stwórca to akceptował.

Mężczyźni pastwili się nad bogu ducha winną kobieciną całą noc a rano zostawili ją na schodach tego domu by umarła.

Wyobraźmy sobie jak Lewita i gospodarz domu spokojnie spożywają wieczerzę, popijają winko, być może nawet śpiewają pieśni ku chwale Jah przy cichym mlaskaniu dochodzącym z zewnątrz i jękach konającej kobiety.. 

Z rana mężczyzna zdumiony! zobaczył martwą kobitę.. Wyprawił jej choć godny pogrzeb? Ależ nie! Lepiej.. Wziął nóż rzeźniczy i porozcinał kobiecinę a kończyny porozsyłał do plemion Izraela. 

Chwalmy Jah!

To jest właśnie ten mój ulubiony wzór gościnności, o którym pisałam...

Porządny świadek nie powinien oglądać filmów zawierających przemoc, ale takie historie są spoko.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość Maria

Na poczatku myslalam,ze Agnesaa to moj byly  .Takie maja podobne komentarze! Ale teraz wiem,ze to wdrukowane swiadkowskie myslenie.Taki WTS-owski szablon.Brr! 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
8 godzin temu, Krzychu napisał:

Chwalmy Jah!

,a bo to były inne czasy' nie słyszałeś takiej śpiewki?

a co było u lota? podobnie, chciał dać swoje córki swoim napalonym sąsiadom którzy domagali się jego gości! a co? kto mu zabroni? to jest arabski świat tam kobieta nie znaczy nic! a Tamar? co powiedziała swojemu bratu jak ten do niej zarywał? ,odjebało ci?' nie!! ona powiedziała ,porozmawiaj z królem, przecież ci MNIE nie odmówi' czyli ona była gotowa!!! tak były i są wychowywane kobiety na bliskim wschodzie. ludzie opisani w Biblii nie wiele różnią się od dzisiejszych arabów. to je amelinium tego nie pomalujesz

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
co powiedziała swojemu bratu jak ten do niej zarywał? ,odjebało ci?'

nie!! ona powiedziała ,porozmawiaj z królem, przecież ci MNIE nie odmówi' />

Może tak, może nie. Wcale bym się nie zdziwiła gdyby się kiedyś okazało, że tłumacz się pomylił.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
O 8/22/2016 o 09:01, agnesaa napisał:

(...) jak na imię ma Jehowa (...)

Co to jest:

Po wodzie pływa i kaczka się nazywa?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

Chwalmy Jah!

Chociaż wiemy ze sterozytnych zapisków że istniała już poczta 😀

Envoyé de mon SM-N910W8 en utilisant Tapatalk

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość Maria
22 godzin temu, alka napisał:

A moze jednak to jest Twoj byly???:D

Chyba jednak nie .Moj byly nie potrafi napisac tylu zdan jednym ciagiem:lol:.On tylko w gebie jest mocny.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
O 25.08.2016 o 08:49, Lila napisał:

Porządny świadek nie powinien oglądać filmów zawierających przemoc, ale takie historie są spoko.

Pierwszym filmem, na który zabrałem Gryfną Frelę do kina był "Jango", a tam - jak to u Tarantino - trup się ściele gęsto i jeszcze ta krew tryska w sposób groteskowy. No i patrzę na nią, a ona odwraca się od ekranu i w ogóle zniesmaczona. Pytam co się stało, a ona, że przemoc, krew i w ogóle. No to ja do niej: "Ejże ej, ale ty z zamiłowaniem studiujesz książkę "Tysiąca i jednej rzezi", w której główny bohater, niejaki Jehowa wycina ludzi z taką konsekwencją, że Tarantino przy nim to połączenie Troskliwego Misia z My Little Pony." Odpowiedziała: "No tak, ale..." ;) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
32 minut temu, Winston napisał:

Pierwszym filmem, na który zabrałem Gryfną Frelę do kina był "Jango", a tam - jak to u Tarantino - trup się ściele gęsto i jeszcze ta krew tryska w sposób groteskowy. No i patrzę na nią, a ona odwraca się od ekranu i w ogóle zniesmaczona. Pytam co się stało, a ona, że przemoc, krew i w ogóle. No to ja do niej: "Ejże ej, ale ty z zamiłowaniem studiujesz książkę "Tysiąca i jednej rzezi", w której główny bohater, niejaki Jehowa wycina ludzi z taką konsekwencją, że Tarantino przy nim to połączenie Troskliwego Misia z My Little Pony." Odpowiedziała: "No tak, ale..." ;) 

Uwielbiam! :)

Dodałabym tylko jeszcze sok z gumijagód ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

Ja Meselowi zaproponowalam wyjście do kina na Jango . A on się dziwił :Ty naprawdę chcesz iść na ten film ?

Wszyscy ostatnio się dziwią moim zachowaniom. To dobry znak.

Wysłane z mojego SM-G361F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
16 godzin temu, alka napisał:

Z Tarantino to chyba najbardziej lubie 4 pokoje:)

Zdecydowanie :) Rozdział "Rozrabiaki" jest po prostu majstersztykiem :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
3 godziny temu, Dreamer napisał:

Zdecydowanie :) Rozdział "Rozrabiaki" jest po prostu majstersztykiem :)

Z Banderasem....cudo!:) od razu slysze muzyczke:)

Edytowane przez alka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość agnesaa

Mario, skoro twój były jest tylko w gębie mocny to teraz wiem na czym ci tak naprawdę tylko zależy u mężczyzny.

Tu na tym forum jak widać same tylko takie jak ty ;)

Może na forach randkowych znajdziesz "mocnych" nie tylko w gębie ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Twoja zawartość musi zostać zatwierdzona przez moderatora.

Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został osadzony automatycznie.   Wyświetlaj jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Przeglądający

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.