Andy78

Witam wszystkich serdecznie:)

Promowane odpowiedzi

Jeśli tobie pasuje być takim idiotą i zabijac dla "ojczyzny" to twój problem.

Jedno pytanie jeszcze, jak nazywa się twój bóg, który pozwala ci zabijac innych ?

Pewnie i tak nie odpowiesz ale...... zapytać można.

ŚJ przynajmniej głoszą chwałe Jehowy, nie zabijają, itd... Twoim zdaniem które religie przynoszą większy pokój na ziemi - te które każą walczyć czy te które głoszą, ze zabijac nie wolno ?

Dla tej chwały którą głoszą SJ w tym miesiącu w prowincji Quebec zmarła młoda matka która odmówiła przyjęcia krwi podczas porodu swojego dziecka. Sprawa jest głośna ponieważ rodzina która nie jest SJ chciała pozwać lekarzy za zaniedbanie obowiązków lekarskich. Okazało się jednak że pacjentka dobrowolnie, na własne życzenie odmówiła transfuzji. Może były jakieś inne sposoby leczenia by zapobiec tragedii jednakże mały szpital na prowincji nie miał odpowiedniego sprzętu ani środków by je zastosować. Nie było też czasu by ewentualnie przetransportować pacjentekę do bardziej nowoczesnego szpitala.

Dzielna chrześcijańska poległa na polu chwały robiąc sierotę ze swego nowo narodzonego dziecka.

Masz rację, dla tak głupich ludzi nie warto poświęcać życia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tylko zastanawiam się,jak Ty doszedłeś do tego wniosku przywołując Syrię,Afganistan i Irak.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zobacz ile jest sierot w Syrii czy w Iraku czy w Afganistanie po tym jak twoi współwyznawcy zabijają niewinnych ludzi w tysiące . A ty tu robisz aferę z jednej kobiety dla której wiara w Jehowę była czymś naprawdę ważnym . Zobacz ile katoliczek zabija swoje nienarodzone dzieci - tego nie widzisz obłudniku ?

Pecunia, po co odrazu te przezwiska ?

Poza tym nie jestem niczyim wyznawcą 😊 .

Działania na bliskim wschodzie utwierdzają mnie jedynie w przekonaniu że religie są dla czlowieka "korzeniem wszelkiego zla" , są dla niego przekleństwem i uwłaczają jego człowieczeństwu. Jedne religie zabijają masowo drugie pojedynczo tak jak u SJ.

Wybacz że ośmieliłem się " robić aferę TYLKO z jednej kobiety". Powiedz jej rodzinie, matce, ojcu, dziecku że jej śmierć jest tylko niczym nie znaczącym detalem tonącym w oceanie nieprawości tego świata.

Czy nie przeczytałeś w biblii że dla Boga każde życie jest ważne, że nawet wróbel nie umiera bez jego wiedzy ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Myślę, że dla ostrożności, napisze że oczywiście w nic nie wierzy

Pacunia, myślę że w codziennym życiu jesteś normalnym, miłym człowiekiem z którym można normalnie porozmawiać a nawet wspólnie wypić piwo. Jest tak do momentu gdy rozmowa przejdzie na kwestie religijne. Powiem Ci szczerze, mnie wcale nie przeszkadza to że jesteś SJ ale, jeżeli rozmawiamy już o religii to chciałbym by tobie też nie przeszkadzały moje poglądy. Mam chyba prawo uważać że nie przyjmowanie transfuzji jest w wielu wypadkach nieodpowiedzialne ponieważ prowadzi do śmierci. Podałem ci konkretny przykład a ty odrazu z grubej rury nazwałeś mnie obłudnikiem. Sam widzisz jak poglądy religijne potrafią dzielić. Nie dziw się więc że są ludzie którzy nie podpisują się pod żadnym szyldem religijnym.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Gavagai i Pecunio i inni przeciwnicy transfuzji krwi.

Tak tak,statystyki filmiki itd.

Ale który z Was byl w takiej sytuacji ze stanal przed wyborem: zaryzykowac transfuzje dla bliskiej kochanej osoby i przedluzyc nadzieje nawet o te 12% czy patrzac jak gasnie i liczyc na cud?

Zaden z Was? To gówno wiecie na ten temat.

Nie bede sie wdawal w dyskusje odnosnie krew a Biblia,podawac wersety poswiadczajace ze Swiadkowie wymyslili ta doktryne zupelnie bez podstaw Bibijnych bo dostatecznie duzo zostalo juz na tym forum powiedziane.

Zastanówcie sie tylko dlaczego przez kupe lat Cialo Kierownicze SJ blokowalo przeszczepy narzadów zarzucajac ze ten kto sie zgadza na przeszczep np.nerki jest kanibalem.

Ilu ludzi musialo umrzec zanim Cialko Kierownicze dalo zielone swiatlo na  przeszczepy?

Setki a moze i tysiace. Ta organizacja ma krew na rekach i nic tego nie zmieni.

Gavagai jest tez mnóstwo filmów czy artykulów gdzie lekarze specjalisci,chirurdzy,kardiolodzy itd wypowiadaja sie na temat krwi tylko nieco inaczej niz w podanym przez Ciebie filmie.

Opowiadaja o tym ze w wielu przypadkach krew jest niezastapiona i zadne materialy krwiopochodne jej nie dorównaja.

Piszesz ze Ty nie wypelniles deklaracji ,,zadnej krwi" i Ciebie nie wykluczyli.

Tak,ale w sytuacji kryzysowej zgódz sie na transfuzje a nastepnie idz przyznaj sie starszym pasterzom w zborze a zobaczysz co sie stanie.

Jesli wykazesz skruche ze sie zapomniales i tak dalej i miales czelnosc uratowac ukochana osobe:blink:, to:

Po 1: Bedziesz pouczony i ograniczony z przywilejów jesli je miales lub np z odpowiadania na zebraniach.

Po 2. Na zebraniu bedzie podany komunikat ze ,,Brat Gavagai niestety potknal sie i nie dopisal w kwestii podania krwi np.zonie czy dziecku ale zrozumial swój BLAD i zostal pouczony i skorygowany pzrez grono starszych."

Tak,tak,bedzie podane Twoje imie i nazwisko w przeciwienstwie do sytuacji gdy jakis pedofil w zborze sie przynaje starszym do molestowania i wykazuje skruche. Co wtedy sie dzieje? Ano jest wyglaszany w najblizszym czasie wyklad ocierajacy sie o temat molestowania by zwrócic uwage ze gdzies jest ten problem..

Oczywiscie bez zadnych nazwisk,nie wolno narazac pedofilka na przykre uwagi w zborze.

Kiedys spytalem nadzorce o ta kwestie wiesz co odpowiedzial?

Ze przeciez taki pedofil slyszacy taki wyklad bedzie bedzie wiedzial ze to o nim i ruszy go sumienie..:o

Tak,na pewno pedofil gwalcacy wlasne albo cudze dziecko ma tak czule sumienie ze to go ruszy..:blink:

Czy nie widzicie tego ze to jest chore???

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Just now, pecunia616 said:

Twoja nienawiść do Jehowy jest porażająca. Musisz wydać swój przekład biblii bo chyba zwariujesz niedługo ;)

Echh biedny zaslepiony czlowieczku..

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
5 minut temu, pecunia616 napisał:

Twoja nienawiść do Jehowy jest porażająca. Musisz wydać swój przekład biblii bo chyba zwariujesz niedługo ;)

Bracie pecunia, a ciebie to miłość do Jehowy pobudza do takiej mowy nienawiści?

Ps. Na marginesie witam wszystkich, bom tu nowa choć znana dla co poniektórych ;) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
4 minutes ago, pecunia616 said:

Naprawdę Andy, spójrz na siebie, nie masz żadnych argumentów w dyskusji, próbowałeś kombinować z cytatami z Biblii ale padłeś ..... możesz krzyczeć bluzgać na mnie na Jehowę ale naprawdę jest malutki ;)

Czlowieku kto ,,padl" w dyskusji?

Nie wiedzac co odpowiedziec zaslaniasz sie Starym Testamentem,zarzucasz mi falszowanie Biblii kiedy ja Ci cytuje prosto z Twojej wlasnej Bibli  z PNS ?

Wez za pare lat wejdz na forum na ten watek i przeanalizuj to jescze raz,moze potrzebujesz czasu zeby zauwazyc cos tak oczywistego.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Mi też nie przeszkadzają ani komuniści ani katolicy ani złomiarze ani pływacy

Przeszkadza mi za to jak ktoś pisze o ŚJ i o ich doktrynach nieprawdę.

Zmarła kobieta bo w imię swojej wiary odmówiła transfuzji. Jest to na pewno tragedia ale jak patrze ile osób dziennie ginie na głupich wojnach, ile nienarodzonych  dzieci jest zabijanych tylko dlatego, że matka woli wygodne życie a nie wychowanie tego dziecka to naprawdę trochę też przesadzasz . 

Jeśli coś już piętnujesz to też z głową . Ja też mogę zacząć ci tu pisać o tym co dzieje się wśród katolików

Chyba zauważyłeś wchodząc na to forum że jest ono o SJ a nie o katolikach czy jakiejś innej religii. Gdy omawiamy konkretne tematy dotyczące organizacji SJ a ty starasz się rozwodnić temat zwracając uwagę na inne ugrupowania religijne odnoszę wtedy wrażenie że brakuje ci konkretnych argumentów w danym temacie i dlatego stosujesz dywersję. Teraz konkretnie nie rozmawiamy o aborcji ani o wojnach tylko o zakazie transfuzji krwi u SJ i jej konsekwencjach.

Odniosę się jednak do twojej argumentacji. Uważasz SJ za lepszych bo stosowanie ich praw powoduje mniej wypadków śmiertelnych ? Śmierć kilkudziesięciu osób jest niczym w porównaniu z mylionami na całym świecie? Czy dobrze zrozumiałem? Mała ilość śmiertelnych wypadków stawia organicację SJ na miejscu religii prawdziwej ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
3 minuty temu, Andy78 napisał:

Czlowieku kto ,,padl" w dyskusji?

Nie wiedzac co odpowiedziec zaslaniasz sie Starym Testamentem,zarzucasz mi falszowanie Biblii kiedy ja Ci cytuje prosto z Twojej wlasnej Bibli  z PNS ?

Wez za pare lat wejdz na forum na ten watek i przeanalizuj to jescze raz,moze potrzebujesz czasu zeby zauwazyc cos tak oczywistego.

Niech sobie mówi . Kto go tu bierze na poważnie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pecunia jest gołąbkiem.
Tym takim od szachów.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak mnie się wydaje,że pecunia powoli ma dość tego forum.Szczególnie po dzisiejszym.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
5 minut temu, pecunia616 napisał:

Po dzisiejszym ciebie się boję - znajdź sobie innego chłopca do zabawy bo się ciebie boję , jesteś chory !

Dobre poczucie humoru. Ale mnie rozbawiłeś tym.Brawo.:goodjob:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
1 minutę temu, pecunia616 napisał:

Ty w ogóle jesteś wesoły człowiek, na to łapiesz chłopców ? Fuuuuj.....

:D:D:D:D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Lo rety co tu się wyprawia :)

A ja napiszę tak na babski rozum.

Mam dzieci i kto za nie odpowiada? Oczywiście ja .

Jeśli odmowie przyjęcia krwi w imię Boga ,żeby ratować dziecko,to kto za to odpowie, ja czy bracia ze zboru,ck,a może KŁZS ??No kto??Kto będzie oplakiwal moje dziecko,odwiedzal je na cmentarzu ,CK to zrobi?Nie,dla nich to byłby tylko kolejny anonimowy przypadek zlozonej ofiary dla Boga...

To samo tyczy się niepotrzebnych ofiar przeszczepów i wcześniejszych dyrektyw odnośnie transfuzji,kiedy nie było mowy o jakichkolwiek frakcjach.Wogole jaka to hipokryzja jest z tymi frakcjami to się we łbie nie mieści.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
10 godzin temu, Matus napisał:

Udokumentowany FCE (A)
Praktycznie nie udało mi się jeszcze z kimkolwiek nie dogadać, aczkolwiek mam problemy z rozumieniem angielskiego mówionego w krajach bliskiego wschodu.
Poza tym nieudokumentowane wsparcie w merytoryce specjalistycznych tłumaczeń (z dziedziny produkowanych potworków ;), co zahacza w sumie o wiele różnych dziedzin).

Ja jestem z zawodu community interpreter

Community interpreting is a job or role that includes interpreting language for individuals or small groups in a local community. Community interpreters help these individuals to function within a society that speaks a language that is not their own, and one that they may not fully understand.

poza tym mieszkam i zyje juz dlugo w Anglii. Wiekszosc moich przyjaciol to Anglicy i co najwazniejsze stykam sie z jezykiem na codzien.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
9 godzin temu, alka napisał:

Gavagai jak bedziesz glosil tak, jak rozmawiasz tu z ludzmi,to Ci sukcesow zbytnio nie wroze. A i w mazak mozna zarobic..jak sie jakis mniej wyrozumialy czlowiek trafi.

Ty bys nie chciala w mazak zarobic od innej kobiety prawda? Wiec nie strasz bo sie z...sz

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
35 minut temu, Gavagai napisał:

Ty bys nie chciala w mazak zarobic od innej kobiety prawda? Wiec nie strasz bo sie z...sz

Pogorszylo ci sie? :D

Idz do ludzi i zacznij ich przy drzwiach wyzywac od matolkow, glupkow itd. jak to masz w zwyczaju. Tylko sie nie zdziw.

Edytowane przez alka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
1 minutę temu, alka napisał:

Pogorszylo ci sie? :D

Jak juz napisalem wczesniej Alka do grzecznych i ulozonych ludzi nie nalezysz wiec zeby bylo jasne mam nadzieje ze do "strasznych bab" nie nalezysz jak to Rafał Ziemkiewicz ujął 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
To nie jest forum o ŚJ - to jest forum walczące ze ŚJ i z Jehową.

No powiedz Pacunia, jak z tobą rozmawiać skoro wogule nie odnosisz się do tematu postów które są skierowane do ciebie ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
A jak ty jako żołnierz w imieniu swojej ojczyzny wyjedziesz do Iraku i zabijesz np ojca siedmiorga dzieci to kto będzie odpowiadał za to, ze ty katolik zabiłeś im ojca ?

Kolejna dywersja nie na temat. Humble pisze o odpowiedzialności rodzicielskiej w razie problemu przyjęcia transfuzji u dziecka a ty ni z tego ni z owego wyskakujesz z żolnierzami wysyłanymi do Iraku do walki z niebezpieczną sektą i terroryzmem.

Pecunia, zamiast robić takie uniki to lepiej się przyznaj że jesteś cieki w temacie transfuzji krwi.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
4 godziny temu, pecunia616 napisał:

A jak ty jako żołnierz w imieniu swojej ojczyzny wyjedziesz do Iraku i zabijesz np ojca siedmiorga dzieci to kto będzie odpowiadał za to, ze ty katolik zabiłeś im ojca ?

Ja piszę o tym co dotyczy mnie i mojej rodziny w związku ze sj.Chcesz gadać o Iraku to załóż odpowiedni temat.Albo Znajdź sobie takie forum.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.