Gavagai

Tlumaczenie

Promowane odpowiedzi

 

Krew nadal ratuje życia ale...istnieje ryzyko"

 

"Transfuzje są tak zakorzenione w praktyce klinicznej, że w wielu sytuacjach klinicznych znaczna liczba dają złagodzić dyskomfort lekarzy, a nie opieki dla potrzeb pacjenta."

 

 

"Praktyki transfuzji są oparte na zachowaniach, a nie dowodach"

 

"Naprawdę musimy zmienić praktykę stosowania transfuzji, nie ma innej alternatywy i jest konieczność podjęcia natychmiastowych działań. Ta zmiana będzie z ze zmianą fokusu z produktu z uwzględnieniem pacjentów"

" i to jest co mamy na myśli jako Zarządzanie Krwią przez Pacjenta"

 

"Co dowody mówią nam"

 

"W 2006 Tinmouth i koledzy analizowali związek między transfuzją krwinek czerwonych i wzrostu śmiertelności i zachorowalności osób w stanie krytycznym"

 

"Oni napisali: byliśmy świadkami "dramatyczne zmiany paradygmatu", gdzie transfuzje krwinek czerwonych kiedyś uważane za "jeden z wielkich osiągnięć w nowoczesnej medycyny", są uważane za szkodliwe, w niektórych sytuacjach klinicznych."

"W 42 z 45 badań,( 45 badań 272.596 pacjentów) które Marik i Corwin poddali przeglądowi w 2008 roku znaleźli że ryzyko transfuzji czerwonych komórek przewyższały korzyści. Ryzyko było neutralne w dwóch badaniach a korzyści przewyższają ryzyko tylko w podgrupie jednego badania. Doszli do wniosku, nasza analiza sugeruje, że u dorosłych, w intensywnej terapii, uraz, i pacjentów chirurgicznych, transfuzje czerwonych komórek krwi są związane z zwiększoną zachorowalnością i śmiertelnością, a tym samym obecne praktyki transfuzji mogą wymagać ponownej oceny."

" W 2009 Pierwsza Międzynarodowa Konferencja Porozumienia W Sprawie Efektów Transfuzji rozważyła korzyści z transfuzji na przełomie 495 badań. Odkrycie to wskazuje, że w 59 scenariuszy klinicznych transfuzje nie były korzystne w ogóle, w 29% przypadków nie było pewne czy transfuzje są korzystne i tylko w 12% tej populacji transfuzje zostały uznane za pomocne"

"Dlaczego transfuzje powodują szkody?"

 

"Krew jest złożonym płynem biologicznym. Wiele pracy zostało zrobione, aby zrozumieć wiele zmian biochemicznych i biomechanicznych, które mają miejsce po jej wyjęciu od gospodarza i przechowywaniu.

Jednak ewentualne konsekwencje kliniczne transfuzji tego przechowywanego  produktu  biologicznego dopiero zaczynają być lepiej zrozumiane."

"Dr Andreas Meier-Hermann i koledzy z kliniki Helios, Erfurt Germany zastosował cytoscan by sfilmować sublingual mikrocyrkulację przed i po transfuzji u pacjenta z krwawieniem z przewodu pokarmowego. Hemoglobina pacjenta spadła do 2,8 g/dl ( gram na decylitr). Ten film pokazuje, mikrokrązenie po wstępnej resuscytacji z bezkomórkowym ekspandrem objętości."

"Co pokazuje, że czerwone krwinki są w obiegu przez wszystkie wielokomórkowe i jednokomórkowe naczynia włosowate. Ten następny film pokazuje to samo mikrokrążenie po transfuzji trzech jednostek przechowywanych allogenicznych krwinek czerwonych. Oczywiście tutaj przepływ jest zmniejszony, jednokomórkowe naczynia włosowate są spuchnięte, jest nierównomierny rozkład krwinek czerwonych, blokady i zapchanie i wiele obszarów gdzie nie ma czerwonych krwinek w kontakcie z tkankami "

" Po drugie - okołooperacyjną utratę krwi nawet w skomplikowanych procedurach można znacznie zmniejszyć. Po trzecie - Pooperacyjne leczenie niedokrwistości bezobjawowej powinny być stosowane powszechnie w wystarczającym stopniu by przywrócić endogenną  objętość czerwonych krwinek  pacjenta"

"Nie mamy wyboru tylko działać już teraz"

 

"To jest naprawdę jest otrzeźwiająca myśl gdy allogeniczna transfuzja krwi ma potencjał do szerszego zakresu powikłań klinicznych niż żadna inna interwencja medyczna"

 

"Po rozpatrzeniu wszystkich dostępnych dowodów na transfuzji i rezultatu, pozostaje nam wniosek, że transfuzja jest głównym mnożnik zachorowalności i śmiertelności. Utrzymanie status quo, jak widzimy w praktyce transfuzji dzisiaj nie będą akceptowane i tolerowane w żadnej innej dziedzinie medycyny w kontekście aktualnych standardów bezpieczeństwa i jakości"

Edytowane przez Gavagai

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Cytuj

"Praktyki transfuzji są oparte na zachowaniach, a nie dowodach"

to stwierdzenie jest ad-hoc i jest kompletnie wyssane z palca.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Cały filmik robiony pod tezę, z pominięciami.
3/10 (2 punkty za w miarę poprawny montaż)
Omijać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, rhundz napisał:

to stwierdzenie jest ad-hoc i jest kompletnie wyssane z palca.

Spróbuj to lepiej przetłumaczyć albo podważ opinie lekarza, chętnie posłucham.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Matus napisał:

Cały filmik robiony pod tezę, z pominięciami.
3/10 (2 punkty za w miarę poprawny montaż)
Omijać.

Twoja opinia...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz


 • Przeglądający

  Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

 • Podobna zawartość

  • Przez angelika
   Wybaczcie, ze zakładam osobny wątek ale musze sie koniecznie podzielić fragmentem wywiadu z byłym ŚJ ktory wlasnie przeczytałam : "Historie z mieszaniem krwi to także bzdura. Co do samej transfuzji, to w postępowaniu świadków widać obłudę – korzystają ze środków krwiopochodnych, a sami nie oddają krwi. Większość ignoruje fakt, że niektóre substancje, jak chociażby hemoglobina, zostały uzyskane w sposób nieodpowiedni zdaniem świadków Jehowy. Jednak osoba chora na hemofilię, gdyby nie brała leków to, by się wykrwawiła – a takie leki wymagają zużycia hektolitrów krwi.
   Jeżeli zakaz mieszania krwi obowiązuje, to całkowicie, a nie częściowo. To tak jakby Adam i Ewa wzięli zakazany owoc w rękawiczkach, okroili go i zrobili z niego sok i żyli długo i szczęśliwie. Niby prawo boże nie złamane, ale dziury się znajdą. ". Mam nadzieje, ze da to wielu ludziom do myślenia (mi dało bardzo ) i przykład rozbroił mnie na łopatki ( ŚJ lubuja sie w przykładach wiec dla kazdego cos dobrego ) . Miłego dnia :*
  • Przez KaiserSoze
   http://nt.interia.pl/raporty/raport-medycyna-przyszlosci/medycyna/news-syntetyczna-krew-poplynie-w-zylach-w-2017-r,nId,1843520
    
   Tym sposobem problem krwi rozwiąże się sam
    
   Adminie, poproszę popraw tytuł wątku...
  • Przez Roszada
   Towarzystwo Strażnica zamieściło w roku 1934 w swoim czasopiśmie sensacyjny tytuł oraz kilka zdań wyjaśnienia, o akceptowanej w tamtym czasie transfuzji:

   „Uratował 500 chorych, udzielając im 250 litrów własnej krwi
   Niecodzienny jubileusz obchodził w Pradze niejaki Zygfryd Paulus, który już 500 razy użyczał swej krwi do transfuzji. Ludzi , którzy dobrowolnie ofiarują swą krew dla ratowania ciężko chorych, jest niewielu. (...) Zygfryd Paulus, opowiada z dumą, iż z 500 pacjentów, którym zastrzyknięto jego krew, 499 zdołano uratować. Jeden tylko samobójca, który postrzelił się w okolice serca, umarł wskutek odniesionej rany” (Złoty Wiek 01.12 1934 s. 11).
    
   Gdzie te ofiary transfuzji?
  • Przez Rodzynek
   Witam wszystkich tu zgromadzonych bardzo serdecznie, przyszedłem z pytaniem dotyczącym krwi.
   Czym jest dla Was krew? I jeżeli jest święta, dlaczego kobitki mają okres?
  • Przez FeliksFidelis
   Kto zechce napisać dlaczego wierzy że Bóg istnieje, nie istnieje? Masz jakieś powody, przesłanki, czy Twoja wiara jest ślepa?
   Zacznę
    
   Wierzę, bo:
   Wszechświat miał początek (mówią, że przedtem był inny : ) jeśli nic nie może wytworzyć czegoś, a mimo to coś istnieje obecnie, to z konieczności coś musiało istnieć wiecznie, aby być powodem istnienia tego „coś” istniejącego dzisiaj
   Warunki do powstania życia są idealne (zasada antropiczna) Samoistne powstanie organizmu wymaga wielkiej wiary (wg czyichś obliczeń: szansa wskazania jednego konkretnego atomu z dowolnego miejsca w kosmosie wynosi 1 na 1080, Sir Fred Hoyle i Chandra Wickramasinghe na podstawie niezależnych obliczeń ustalili, że prawdopodobieństwo samoistnego ułożenia się aminokwasów tak, by utworzyły zaledwie początek 2000 protein ameby wynosi 1 do 1040000) odrzucam ewolucję gatunków, ze względu na brak dowodów różnica między człowiekiem a każdym "innym" zwierzęciem wydaje mi się być nie do przeskoczenia dostrzegam w sobie sumienie, które w jakimś okresie nie dawało mi żyć (czy raczej trwać w stanie śmierci) mam w domu biblie, a w niej spełnione proroctwa Chrystus uwolnił mnie od uzależnienia, przemienił moje wnętrze ... bez Niego nie widzę żadnego sensu  
   a Ty? : )
 • Popularny

 • Kto obchodzi dziś urodziny

  Nikt dziś nie obchodzi urodzin.
 • Wpisy bloga