antykierat

Polskie płace. Czy zbliżymy się kiedykolwiek do krajów wysokorozwiniętych?

Promowane odpowiedzi

Sebastian    8098
3 godziny temu, antykierat napisał:

Milionerze, właścicielu 2000 firm z jednym pracownikiem !

nawiasem mówiąc, sprawa NIP-ów dla 2000 spółek była mnie niesamowitą zabawą i przygodą.

Miałem przyjemność występowania w komedii absurdu, a zanoszenie do ZUS sterty 4000 druków i obserwowanie jak wszyscy patrzą na mnie jak na "nie wiem co" było niesamowitym przeżyciem. Czułem się jak aktor grający w komedii. Jak A.Grabowski w "świecie wg Kiepskich" (w sensie mądry facet który za pieniądze gra idiotę i dziwaka).

Miałem satysfakcję ukazania absurdalności polskiego prawa.

Gdybyśmy ja i Beatka "po prostu" podpisali te 2000 kompletów wniosków o NIP, to urząd mógłby nam 2000x odmówić i pozamiatane. Ale ponieważ czynność wielogodzinnego podpisywania druków przez Beatkę ubraliśmy w formę umowy o pracę (Beatka zawarła z każdą ze spółek odrębną umowę o pracę, w każdej ze spółek przepracowała kilkadziesiąt sekund za co każda spółka zadeklarowała kilkanaście groszy składek ZUS, a następnie otrzymała od każdej ze spółek świadectwo pracy łącznie 2000 świadectw pracy) więc ta sama czynność podpisywania wniosków stała się podstawą do uznania że każda ze spółek jest pracodawcą i dlatego należy się tejże spółce nr NIP.

Miałem satysfakcję że wygrałem odwołanie do izby skarbowej która nakazała urzędowi skarbowemu wydrukowanie tych 2000 NIP-ów.

Ale jednocześnie sprawa nauczyła mnie pokory i uświadomiła mi że moja wiedza o procedurze administracyjnej (mimo że nie tylko wielokrotnie przewyższa wiedzę przeciętnego "Kowalskiego", ale także okazała się lepsza od wiedzy urzędników zawodowo pracujących w urzędzie skarbowym) jest niepełna.

Z otrzymanego zaskakującego rozstrzygnięcia które wydała izba skarbowa wynikało bowiem, że te NIP-y absolutnie nie należały się spółkom, ale muszą być im nadane tylko dlatego, że urząd skarbowy "dał ciała" w błędny sposób rozpatrując wnioski o nadanie NIP;

Tak czy siak, uzyskałem NIP-y które podwyższają wartość zbywczą spółki.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Andy78    730
1 minute ago, Sebastian said:

nawiasem mówiąc, sprawa NIP-ów dla 2000 spółek była mnie niesamowitą zabawą i przygodą.

Miałem przyjemność występowania w komedii absurdu, a zanoszenie do ZUS sterty 4000 druków i obserwowanie jak wszyscy patrzą na mnie jak na "nie wiem co" było niesamowitym przeżyciem. Czułem się jak aktor grający w komedii. Jak A.Grabowski w "świecie wg Kiepskich" (w sensie mądry facet który za pieniądze gra idiotę i dziwaka).

Miałem satysfakcję ukazania absurdalności polskiego prawa.

Gdybyśmy ja i Beatka "po prostu" podpisali te 2000 kompletów wniosków o NIP, to urząd mógłby nam 2000x odmówić i pozamiatane. Ale ponieważ czynność wielogodzinnego podpisywania druków przez Beatkę ubraliśmy w formę umowy o pracę (Beatka zawarła z każdą ze spółek odrębną umowę o pracę, w każdej ze spółek przepracowała kilkadziesiąt sekund za co każda spółka zadeklarowała kilkanaście groszy składek ZUS, a następnie otrzymała od każdej ze spółek świadectwo pracy łącznie 2000 świadectw pracy) więc ta sama czynność podpisywania wniosków stała się podstawą do uznania że każda ze spółek jest pracodawcą i dlatego należy się tejże spółce nr NIP.

Miałem satysfakcję że wygrałem odwołanie do izby skarbowej która nakazała urzędowi skarbowemu wydrukowanie tych 2000 NIP-ów.

Ale jednocześnie sprawa nauczyła mnie pokory i uświadomiła mi że moja wiedza o procedurze administracyjnej (mimo że nie tylko wielokrotnie przewyższa wiedzę przeciętnego "Kowalskiego", ale także okazała się lepsza od wiedzy urzędników zawodowo pracujących w urzędzie skarbowym) jest niepełna.

Z otrzymanego zaskakującego rozstrzygnięcia które wydała izba skarbowa wynikało bowiem, że te NIP-y absolutnie nie należały się spółkom, ale muszą być im nadane tylko dlatego, że urząd skarbowy "dał ciała" w błędny sposób rozpatrując wnioski o nadanie NIP;

Tak czy siak, uzyskałem NIP-y które podwyższają wartość zbywczą spółki.

Jesli nie zrobiliscie tego dla pieniedzy to musicie byc baaaardzo znudzeni zyciem z Beatka ze sobie organizujecie takie ,,zabawy"...:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Andy78    730

A co do kwestii wyksztalcenia to ja mam srednie najwyzsze i wieloletnie studia na kierunku religijnym i sie nie chwale...:D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Sebastian    8098
7 minut temu, Andy78 napisał:

Jesli nie zrobiliscie tego dla pieniedzy to musicie byc baaaardzo znudzeni zyciem z Beatka ze sobie organizujecie takie ,,zabawy"...:)

owszem, tak, zrobiliśmy to właśnie dla pieniędzy!

my po prostu handlujemy spółkami i wq... nas, gdy przy każdej spółce urząd odstawiał jakiegoś focha. Klient zaufał, zapłacił a urzędnik coś kombinuje. Postanowiłem więc przeciąć sprawę i załatwić ją tak, żeby rozstrzygnięcie skutkowało na całe życie. Mam "całożyciowy" zapas NIP-ów i teraz mogę skupić się na innych, bardziej sensownych czynnościach.

a tak zupełnie przy okazji zaspokoiłem inne swoje potrzeby, np. podbudowałem swoje ego wygrywając konflikt z urzędem (ale miało to charakter drugorzędny).

Edytowane przez Sebastian

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Sebastian    8098
23 minut temu, Andy78 napisał:

A co do kwestii wyksztalcenia to ja mam srednie

.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Sebastian    8098
15 minut temu, Andy78 napisał:

najwyzsze i wieloletnie studia na kierunku religijnym i sie nie chwale...

bo i nie ma się za bardzo ani czym chwalić ani na co żalić...

ja także wdepnąłem w to samo g..., także w wieku nastoletnim i także spędziłem w tej korporacji religijnej naście lat...

ot, po prostu błędy młodości.

dzisiaj nikt by mnie na takie infantylne opowiastki nie nabrał...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Sebastian    8098

.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta