Andy78

,,Błogosławieni ubodzy, albowiem do nich należy nalezy królestwo niebieskie" :)

Promowane odpowiedzi

Wspanialy przyklad jaki daje 7 papiezy SJ z Warwick w ,,niemilowaniu bogactwa.":)

Jak sie na nich patrzy to przypominaja sie m.in takie wersety:;)

1 Koryntian 1:26

,, Przeto przypatrzcie się, bracia, powołaniu waszemu! Niewielu tam mędrców według oceny ludzkiej, niewielu możnych, niewielu szlachetnie urodzonych."

Albo ten:

Jakuba 2:5

,, Posłuchajcie, bracia moi umiłowani! Czy Bóg nie wybrał ubogich tego świata na bogatych w wierze oraz na dziedziców królestwa przyobiecanego tym, którzy Go miłują?."

https://youtu.be/CcPDsuyeEOI

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
4 godziny temu, Andy78 napisał:

Jak sie na nich patrzy to przypominaja sie m.in takie wersety:;)

1 Koryntian 1:26

,, Przeto przypatrzcie się, bracia, powołaniu waszemu! Niewielu tam mędrców według oceny ludzkiej, niewielu możnych, niewielu szlachetnie urodzonych."

wszystko dzieje się zgodnie z Biblią, bo przecież 7 osób to "niewielu" :)

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
1 hour ago, Sebastian said:

wszystko dzieje się zgodnie z Biblią, bo przecież 7 osób to "niewielu" :)

A biorac pod uwage to ze powoli wymieraja bo to sedziwe dziadki sa, a nikogo ,,nowego" do koryta nie dopuszczaja to tych ,,niewielu" bedzie jeszcze mniej..:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
30 minut temu, Andy78 napisał:

A biorac pod uwage to ze powoli wymieraja bo to sedziwe dziadki sa, a nikogo ,,nowego" do koryta nie dopuszczaja to tych ,,niewielu" bedzie jeszcze mniej..:)

Nie martw się, już niektórzy czekają w kolejce.Jeszcze trochę i będzie taki Rob.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
15 hours ago, Gremczak said:

Nie martw się, już niektórzy czekają w kolejce.Jeszcze trochę i będzie taki Rob.

A to nie wiedzialem..

Rob w sensie Robert z naszego forum?;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
8 godzin temu, Andy78 napisał:

A to nie wiedzialem..

Rob w sensie Robert z naszego forum?;)

Taki Rob z USA. Kuzyn jednego z CK.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ciekawe jakie trzeba mieć znajomości żeby dostać się do takiego korytka...

a może trzeba być szlachetnie urodzonym :)

tak mi się teraz nasunęła myśl - sam po sobie wiem że te tzw. przywileje dostawałem jak to mi tłumaczyli inni starsi (brakuje mi teraz słowa) nad wyrost, jako niezasłużone, ale że coś tam Jehowa musiał we mnie dostrzec że je dostawałem.

No to z drugiej strony chyba nie dostrzegał mojego drugiego niekoniecznie dobrego zachowania.

Ale może nie chodzi już tylko o mnie.

Bardziej chodzi mi o starszych którzy dostają taki przywilej czasem wykorzystują go do złych celów, albo mają tyle grzeszków że prawdziwy Bóg nie powinien wybierać ich na starszych, bo przecież skoro On niby to wszystko widzi to nie powinno być miejsca na złe wybory.

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
2 minutes ago, Maciek78 said:

ciekawe jakie trzeba mieć znajomości żeby dostać się do takiego korytka...

a może trzeba być szlachetnie urodzonym :)

tak mi się teraz nasunęła myśl - sam po sobie wiem że te tzw. przywileje dostawałem jak to mi tłumaczyli inni starsi (brakuje mi teraz słowa) nad wyrost, jako niezasłużone, ale że coś tam Jehowa musiał we mnie dostrzec że je dostawałem.

No to z drugiej strony chyba nie dostrzegał mojego drugiego niekoniecznie dobrego zachowania.

Ale może nie chodzi już tylko o mnie.

Bardziej chodzi mi o starszych którzy dostają taki przywilej czasem wykorzystują go do złych celów, albo mają tyle grzeszków że prawdziwy Bóg nie powinien wybierać ich na starszych, bo przecież skoro On niby to wszystko widzi to nie powinno być miejsca na złe wybory.

Nie trzeba byc szlachetnie urodzonym wystarczy miec dobre uklady z koordynatorem zboru i nadzorca podrózujacym i juz sie znajdzie ,,zamianowanie duchem sw".;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta