Promowane odpowiedzi

Szukam osoby do zawarcia znajomości, przedział wiekowy 16-20, wymagania: urodzony w WTS, ale bedący w zgodzie z samym sobą, inteligentny, z poczuciem humoru, ktorego zainteresuje każdy temat,  poszukujem najlepiej w Śląskim, ale może być też z innego wojewodztwa (kontakt na odleglosc), jeśli ktos jest zainteresowany, prosze pisac na priv, sakurka.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
O 4/3/2017 o 16:00, sakurka napisał:

Szukam osoby do zawarcia znajomości, przedział wiekowy 16-20, wymagania: urodzony w WTS, ale bedący w zgodzie z samym sobą, inteligentny, z poczuciem humoru, ktorego zainteresuje każdy temat,  poszukujem najlepiej w Śląskim, ale może być też z innego wojewodztwa (kontakt na odleglosc), jeśli ktos jest zainteresowany, prosze pisac na priv, sakurka.

pytanie: ilu Was jest ?,bo napisałeś "poszukujem" 

Edytowane przez nunek
  • Like 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Godzinę temu, nunek napisał:

gwara taka jakas wschodnia

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pierwsze skojarzenie, kampania społeczna "Cześć Aniu, tu Wojek. Też mam 12 lat"

• Like 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
14 minut temu, robert1975 napisał:

gwara taka jakas wschodnia

Przeca napisali, że najlepij ze Ślunska

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Oj tam, dziewczyna chce poznać jakiegoś fajnego jehowitę, a Wy tutaj trollujecie, paskudni odstępcy, plemię żmijowe :P;)

• Like 4
  • Haha 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Godzinę temu, Brat Jaracz napisał:

Oj tam, dziewczyna chce poznać jakiegoś fajnego jehowitę, a Wy tutaj trollujecie, paskudni odstępcy, plemię żmijowe :P;)

przecież pisała że kawaler ma napisać prywatnie a zatem trollowanie nie powinno w niczym przeszkadzać :D

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
2 godziny temu, kantata napisał:

Pierwsze skojarzenie, kampania społeczna "Cześć Aniu, tu Wojek. Też mam 12 lat"

masz skojarzenia jak świadek Jehowy z 70 letnim stażem w służbie pionierskiej, wokół widzisz samo zło i zgniliznę, masz skojarzenia jak świadek Jehowy z 70 letnim stażem w służbie pionierskiej

• Like 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
20 godzin temu, nunek napisał:

* poszukuje

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
18 godzin temu, Sebastian napisał:

masz skojarzenia jak świadek Jehowy z 70 letnim stażem w służbie pionierskiej, wokół widzisz samo zło i zgniliznę, masz skojarzenia jak świadek Jehowy z 70 letnim stażem w służbie pionierskiej

No jakoś muszę z tym żyć. Może dzięki forum mi się coś w głowie przekalibruje i będę węszyć zło i zgniliznę wyłącznie wśród jehowitów.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
16 minut temu, kantata napisał:

No jakoś muszę z tym żyć. Może dzięki forum mi się coś w głowie przekalibruje i będę węszyć zło i zgniliznę wyłącznie wśród jehowitów.

trzeciej możliwości oczywiście nie ma, nieprawdaż?!

• Like 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
6 minut temu, Sebastian napisał:

trzeciej możliwości oczywiście nie ma, nieprawdaż?!

Pewnie jest trzecia, czwarta i sto piąta, ale to raczej nie tutaj.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
O 3.04.2017 o 16:00, sakurka napisał:

Sakurka tak sobie Ciebie czytam od jakiego czasu na różnych wątkach.

Przeczytałam również cały  ten wątek i myślę, że z „odrobineczkę trudniejszym” tekstem sobie poradzisz. Po mimo, że jesteś „bardzo młoda” to jak zdążyłam się zorientować jesteś AS- em. ;) .  – więc do roboty! Myśl!

Moim zdaniem jeżeli „człowiek rozumny” dostrzega zawsze 107 „możliwości” - dzięki jakże użytecznemu narzędziu poznawczemu  jakim niewątpliwie jest „analogia”- w końcu zastosuje jeszcze bardziej użyteczną poznawczo metodę tzw. abstrakcji. (Nie piszę tu o potocznym rozumieniu  tego pojęcia, którym określa się np. „bohomazy ” autorstwa Picassa, Kandynskiego lub Pollocka) lecz o narzędziu intelektualnym, które z powodzeniem stosował już Arystoteles, notabene nazwanym „realistyczną koncepcją poznania”.  ( doczytaj w razie wu. na Wiki).

W rzeczywistości, nie jest szczególnie istotne ile przykładowa Organizacja Świadków Jehowy lub Kościół Zjednoczeniowy Moonistów etc. ma wspólnego ze Szkołą Baletową lub Harcerstwem lub ogólnie, z szerokim pojęciem określanym jako „parszywość świata”.  

Istotne są różnice między akceptowanymi prawnie i społecznie „humanistycznym obyczajem” wypracowanym dzisiaj - przynajmniej w większości zach. świata.  Dlatego „pewne” mechanizmy są „wyróżniane”. Jak nazwa procesu wskazuje, nie ze względu na podobieństwa lecz na różnice. Umiemy tak robić bo mamy "ROZUM".

Film poglądowy w temacie:

https://www.ted.com/talks/steven_pinker_and_rebecca_newberger_goldstein_the_long_reach_of_reason?language=pl

Dlatego właśnie ośmielam się tłumaczyć oczywistości !  Na tym forum dotyczącym - jakby szerokiego nie mieć horyzontu – Organizacja Świadków Jehowy, ze względu na "temat"- „wyodrębniana jest ” z ogólnej ludzkiej rzeczywistości, „za te aspekty”, które ta sekta destrukcyjna  wdraża i egzekwuje systemowo czyli: ostracyzm, ukrywanie pedofilii, odmowę transfuzji dla siebie i bezwolnych dzieci- czyli niepotrzbną śmierć. 

Myślę, że większość użytkowników tego forum doskonale zdaje sobie sprawę z faktu iż globalnie np. pozyskiwanie oleju palmowego jest tysiąc razy bardziej szkodliwe dla Naszej Planety niż działalność Świadków Jehowy. Że sekta Moona lub muzułmańscy ekstremiści są  bardziej destrukcyjni niż sekta Śj  etc. „Radio Maryja” troszkę mniej – bo nie wymaga ofiary w postaci życia od swoich członków jednak moim zdaniem to syf bo opiera się na „mechanizmie oblężonej twierdzy” ( w skrócie- będziesz miała ochotę to doczytasz).

Pytanie czy Ty się orientujesz dlaczego np. moim skromnym zdaniem Organizacja do, której należysz jest sektą destrukcyjną? Mam wrażenie, że nie koniecznie.

Myślę też, że znakomita większość użytkowników tego forum zdaje sobie sprawę iż w pierwszym, drugim, trzecim i czwartym przypadku winna jest „przemyślana indoktrynacja systemowa” lub „systemowe izolowanie  człowieka” od następstw jego czynów oraz „systemowe, wyzute z ludzkiej  moralności usprawiedliwianie”  „dobrem wyższym” konkretnych karygodnych, społecznych  postaw.

Kolejny film poglądowy:

https://www.youtube.com/watch?v=oWSv6N3KhDE 

Większość użytkowników tego forum zdaje sobie  doskonale sprawę , że to „system” służący utrzymaniu władzy i czerpaniu materialnych, wymiernych korzyści przez nieliczną grupę a nie wina „jednostkowego człowieka”:człowieka, który zabił szympansa i ściął  kolejną palmę.  Człowieka, który sprawił, że  osoba którą tak nękał, a która  chciała odejść od „monistów” i zwariowała w efekcie, z mp3 w uszach, by nie słyszeć pukania do swoich drzwi.  Ani nie człowieka, który był w „bojówce” Komitetów łączności  Szpitalnej  i przyczynił się do śmierci człowieka lub dziecka, któremu w efekcie  „Świadkowi Rodzice” pod presją zew. „zborowych” nacisków ulegli i  zabronili podania transfuzji sobie lub swojemu dziecku. Ani mojej sąsiadki, której kiedyś uprzejmie odpowiedziałam, że nie słucham „Radia Maryja” bo według mnie to „demagogia w czystej postaci” służąca utrzymaniu ponadprzeciętnego standardu życia  "Ojca" Rydzyka ( w skrócie)  i która od czasu do czasu wypisuje „dziwne treści” na moich drzwiach, czasem ilustrując je „treścią” eksponowaną na mojej wycieraczce.  ( Najczęściej to błoto lub śmieci jakieś - zdarzy się w końcu gówno to zażądam „analizy DNA” i będzie  po zabawie ;) )

Aż mi wstyd pisać takie truizmy.  Ja pewne zjawiska . „oddzielam”  posługując się metodą abstrakcji czyli „różnicy”. Polecam Ci tę metodę. Bardzo. W kwestii podobieństw/ analogii przydatne będzie jak przeczytasz:

Link poglądowy:

http://www.granice.pl/ksiazka,psychomanipulacja-w-sektach,2067148

Jak pisałam, łatwo ulec "odruchowym analogiom" moim zdaniem „rozmydlającym” zdolność oceny „czegokolwiek”.  Dlaczego ja np.  oddzielam "zdecydowaną linią" powszechnie znane, statystycznie potwierdzone zjawisko ukrywania pedofilii „bardziej”  na wsiach i w mniejszych miejscowościach w Polsce od „Systemowej Skuteczności sekty ŚJ” w tym względzie? A no dlatego, że ze „wsi i mniejszych miejscowości” w przeciągu ostatnich stu lat napływały takie zgłoszenia. Licznie. Jednak z terenu całego kontynentu jakim jest Australia ludzie będący członkami destrukcyjnej sekty Świadków Jehowy, przez ostanie 100 lat nie poczynili żadnego. Zdajesz sobie z tego sprawę? Pomyśl nad tym.

Filmy poglądowe :

https://www.youtube.com/watch?v=ULsWB2AvxVc

https://www.youtube.com/watch?v=0oQIUxbdl1E

Zdaję również sobie sprawę, że przemysłowa hodowla bydła i drobiu mięsnego zabija Naszą Planetę. Zdaję sobie sprawę, że ludzkie emocje motywują z podobną siłą "motywacje wewnętrzne" jak i "zewnętrzne". Że „łatwiej” zazwyczaj być człowiekowi  „śnieżynką” lepiącą się do toczącej się kuli śnieżnej, która „zmiata wszystko” etc. etc. etc.  

Zwyczajnie jestem przeciwna „analogiom, które rozmydlają zło ” analogicznie jak „abstrakcjom, które pośpiesznie je sztucznie wyostrzają lub totalnie rozmydlają”. „Mistrzostwo Światowe” moim zdaniem w tej konkurencji osiąga Strażnica. (Klasyfikuje tak wysoko to wydawnictwo w „Rankingu Durnowatości” bo bardzo dobrze znam ten „periodyk”.) Gdybym była zmuszona poczytać gazetę Moona lub Rydzyka (etc.)  zapewne byłabym równie „zdziwiona”.

Każda z tych skłonności ( ślepe upodobanie do analogii lub bezrefleksyjnej  abstrakcji)  ma moim zdaniem, jedynie coś wspólnego wspólnego z tak cenionym powszechnie/współcześnie  „pop- obiektywizmem” , którego skrajną formą jest wyzuty z intelektu i „humanizmu” relatywizm  lub ewentualnie przeciwnie -  "bidny" fundamentalizm. Dla mnie to w efekcie i pod każdym względem to samo.

W związku z tym co "uklepałam", zupełnie nie rozumiem treści Twojego ogłoszenia. 

Dlaczego „szukasz” człowieka urodzonego z WTS między 16 a 20 rokiem życia, żyjącego w zgodzie z samym sobą.

Spełniasz swoje własne  kryteria dziewczyno?  :)

„Człowiek” urodzony w WtS-ie, na dodatek pomiędzy 16- a 20 rokiem życia nie ma możliwości być „odpowiednim” kandydatem na „cokolwiek normalnego”- zupełnie tak jak Ty, Nie ma pojęcia o niczym ( w skrócie i to nie obraźliwe).  Moja rada to "ucz się myśleć". Masz potencjał w postaci AS - nie marnuj go! :) 

Moim zdaniem najpierw zobacz ile jeszcze nie wiesz „o świecie”. (To porywająca i ciekawa ścieżka).

Ja będąc ze dwa razy starsza od Ciebie nie byłabym w stanie wystosować tak strasznie wąskich i jednoznacznych kryteriów  w ogłoszeniu pt. „szukam bratniej duszy”.

Moim zdaniem daj sobie Samej spokojny czas na odkrycie „kim” z grubsza „jesteś” i potem weryfikuj czy „jakaś dusza” ew. Ci odpowiada.

Moim zdaniem odwracanie  tej kolejności  jest karkołomne.

Moim zdaniem wypróbowana przez „ludzkość” metoda abstrakcji jest wysoce użyteczna (ponad wszelkie analogie) w kształtowaniu intelektualnie uczciwego światopoglądu.

Powodzenia Sakurka! :) 

Edytowane przez normalnieodjazd
  • Like 4

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
6 godzin temu, normalnieodjazd napisał:

Moim zdaniem najpierw zobacz ile jeszcze nie wiesz „o świecie”. (To porywająca i ciekawa ścieżka).

Ja będąc ze dwa razy starsza od Ciebie nie byłabym w stanie wystosować tak strasznie wąskich i jednoznacznych kryteriów  w ogłoszeniu pt. „szukam bratniej duszy”.

Moim zdaniem daj sobie Samej spokojny czas na odkrycie „kim” z grubsza „jesteś” i potem weryfikuj czy „jakaś dusza” ew. Ci odpowiada.

Moim zdaniem odwracanie  tej kolejności  jest karkołomne.

A to ona męża szuka, czy po prostu rówieśnika do pogadania, pośmiania się i miłego spędzenia czasu (w chwilach wolnych od lektury Arystotelesa i niepodważalnych, jedynie słusznych życiowych prawd forumowych)?

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
O 3.04.2017 o 16:00, sakurka napisał:

Szukam osoby do zawarcia znajomości, przedział wiekowy 16-20, (...)

Tak sobie Sakurka jeszcze myślę, mając na uwadze Twoją zupełnie naturalną potrzebę przyjaźni i kontaktu z ludźmi, czy przypadkiem nie było tak, że podczas Swojego "procesu diagnostycznego" miałaś testy określające iloraz IQ? Bardzo często zdarza się (raczej to reguła), że ludzie zdiagnozowani jako AS odznaczają się  „przekraczaniem w górę”  „ogólnej normy” mierzonej  tym właśnie współczynnikiem. (chyba "od dołu" o ile pamiętam to 130 IQ) Jeżeli tak było i w Twoim przypadku (albo byłaś blisko takiego wyniku)  to polecam testy organizowane przez Mensa Polska  https://www.mensa.org.pl/czlonkostwo/

A to dlatego to polecam akurat Tobie, że stając się członkiem tego stowarzyszenia będziesz miała okazję poznać wielu z pewnością ciekawych ludzi (którym nieobcy jest AS- większość posiada :) ),  Pojeździć na „zloty” organizowane w różnych częściach Polski i Europy, może kiedyś udzielać się w samych strukturach etc. Tak mi przyszło do głowy odnośnie mojej sugestii o niezawężaniu niepotrzebnie „teoretycznego grona przyjaciół". 

P.s. O ile oczywiście Twoim Rodzicom ich religia pozwoli na taką Twoją aktywność.

Edytowane przez normalnieodjazd

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
O 8.04.2017 o 08:53, kantata napisał:

A to ona męża szuka, czy po prostu rówieśnika do pogadania, pośmiania się i miłego spędzenia czasu (w chwilach wolnych od lektury Arystotelesa i niepodważalnych, jedynie słusznych życiowych prawd forumowych)?

Przecież zaznaczyłam, że odpisuje zbiorczo ( przez przypadek w tym akurat temacie) na Skakurkowe wszystkie  posty. Na samym początku mojej wypowiedzi.

p.s. pamiętam, że wyrażała chęć „pofilozofowania sobie z nami” . Jestem więc zwyczajnie otwarta. :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta