Gość Buck

Jutro odwiedza mnie rodzina - świadkowie. Jak ich nie urazić?

Promowane odpowiedzi

Gość

MOJA WERYFIKACJA BIBLIJNA!

SORKA, SORKA, JA NIE MAM CZASU ZGADYWAĆ KTO DO MNIE PISZE. Raz Gremczak jest Gremczakiem a innym razem Gościem. Logujcie się jednak Panowie...

Gość do mnie napisał:

"Kolego 57KerenOr, jeśli twierdzisz że Kościół Katolicki nie jest prawdziwą religią, a papież nie jest liderem prawdziwych chrześcijan, to proszę o wyjaśnienie na podstawie jakiego kryterium przyjmujesz listę ksiąg należących do Biblii?".

depositphotos_42059935-Ornamental-round-lace-pattern-is-like-mandala.jpg.167d83e6f5aa48a199b84f3669d19711.jpg

Wyobraż sobie Gościu, że Twój wpis posiada ręce i nogi. To dobra konkluzja!

Zatem odpowiadam: Moja Biblia, (teraz piszę raczej o Biblii w wymiarze duchowym a nie literalnym) nie jest Księgą zamkniętą. Uznaję nie tylko wymienione i  zatwierdzone Księgi na jakichś tam soborach ale również przykładowo uznaję Księgę Henocha Etiopską, Księgę Jubileuszów i wiele, wiele ksiąg tak zwanych poza kanonicznych. Mam owe "białe kruki" w swojej biblioteczce i... wczytuję się w nie czasami bez pamięci. Taką Księgę Henocha Etiopską cenię sobie szczególnie, ponieważ są tam pewne odnośniki do... Nowego Testamentu a także mnóstwo historii dawnej!

-.gif.9c4aa576d68b88e11c90aa106728cafd.gif

Choć Księga Syna Syracha również do podstawowego kanonu nie należy to bardzo ją lubię. Przypomina mi przypowieści Salomona i pełna jest ciekawych myśli. Obecnie Księga Syna Syracha (Księga Syracha) znajduje się nie tylko w przekładach katolickich ale również w przekładach poza katolickich, (Biblia Warszawska).

Mam w swojej biblioteczce pewien rarytas z roku 1810. Jest to Stary Testament z Apokryfami wydanie tak zwane protestanckie pisane gotykiem ale... po polsku! No i drukowany ów jest w Berlinie!

Znajduje się tam Księga Tobiasza, Modlitwa Manasesa i jeszcze kilka innych ciekawych pozycji.

1051408074_L.png.b5940bebce14911ddb67fc1bf90f664a.png

Nie! Tak w istocie to nie interesuje mnie jakie Księgi zatwierdziły katolickie zjazdy czy sobory. Ułatwia to, co prawda moje życie ponieważ posiadamy pewien ogólnie dostępny egzemplarz i z niego korzystamy ale nie jest to wykaz ostateczny i zakończony. I doprawdy nie papieże tutaj decydują ani biskupi lecz... logika a właściwie... Boży Duch!

Zatem gdybym miał również dostęp do "Listu do Laodycejczyków", o którym mówi Apostoł Paweł, to spokojnie dołączyłbym go do pozostałych Listów Apostoła. To samo zrobiłbym z zazębiającymi się wspólnie przekładami Ewangelii.

668817430_664219636efc098343f06c66904ea4ea00.gif.c79849664434626fab47c4509e8819f1.gif

Inny temat:

Nie jestem chrześcijaninem! Wyraz "chrześcijanin" pierwszy raz spotykamy w Dziejach Apostolskich 11/26. Nie jest to jednak dobry przekład greckiego "christianos". To wręcz złe przełożenie wyrazu na język polski. Christianos nie oznacza "chrześcijan" tylko "Chrystusowych"! I tak powinno być zapisane w Dziejach 11/26!

Zatem jak widzisz, moja (duchowa) weryfikacja jest raczej spójna i nikt z zewnątrz nie będzie miał wpływu na to, "czy zrobię tak lub owak"! Ot choćby wyraz "chrzest" raczej powinien oddany być jako "zanurzenie". Dziwnie to brzmi, zamiast Jan Chrzciciel, Jan Zanurzający, prawda?

Albo zamiast wyrazu "pokuta", określenie "zmiana myślenia"!

Dziwnie ale... prawdziwie!

344766303_125ARTYKU.png.47c713aed07d8858f37d3899a9bc5d04.png

Edytowane przez 57KerenOr

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Twoja zawartość musi zostać zatwierdzona przez moderatora.

Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został osadzony automatycznie.   Wyświetlaj jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Przeglądający

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Gość
      Przez Gość
      Oto link do nagrań z konferencji w Poznaniu, która odbyła się 10 czerwca 2017 r.:

http://chomikuj.pl/Kochany_synek/Konferencje+o+*c5*9awiadkach+Jehowy/Konferencja+Apollos+2017+-+Pozna*c5*84

Przepraszam za nie najlepszą jakość nagrań, ale zarówno dyktafon jest słaby, jak i akustyka sali była niedobra. Ale można wszystko zrozumieć.

Moja uwaga: w jednym ze świadectw siostra powołała się na materiał skrajnego adwentysty dnia siódmego, Waltera Veitha (nie wymieniając go z nazwiska), jakoby Russell był masonem. Problem w tym, że Veith zarzuca to różnym osobom i nie można mu do końca wierzyć. Na niektóre swe wnioski ma potwierdzenie, na inne nie przytacza żadnych źródeł. Wiele zborów adwentystycznych zamknęło swe progi przed Veithem, bo uznano go za niewiarygodnego mówcę.
    • Gość
      Przez Gość
      będę we Wrocławiu 30 marca 2017 służbowo,
      jak ktoś ma ochotę spotkać się i pogadać, zapraszam na PM
    • Gość
      Przez Gość
      Serdecznie Zapraszamy...

NA IV KONFERENCJĘ DLA BYŁYCH I OBECNYCH ŚWIADKÓW JEHOWY (ORAZ OSÓB ZAINTERESOWANYCH) ORGANIZOWANĄ PRZEZ PROWADZĄCYCH
      3 KANAŁY NA YOUTUBE:

• ElearElda Rafał
      • Byłem w religii.... Grzegorz
      • Prawda o Prawdzie Jarek

Kiedy: sobota 04.03.2017 godz. 10-17

Gdzie: Społeczność Chrześcijańska
      Dąbrowa Górnicza ul. Łukasińskiego 7

kontakt: [email protected]

MAPA DOJAZDU:
      https://www.google.com/maps/place/Wal.. ... b097?hl=pl
      Zaproszenie video:

https://www.youtube.com/watch?v=scm7prlyPWA
    • Gość
      Przez Gość
      Drodzy Forumowicze,
      Dzisiaj znalazłem tę wiadomość na kanale Elear Elda:
      Serdecznie Zapraszamy...
      NA III KONFERENCJĘ DLA BYŁYCH I OBECNYCH ŚWIADKÓW JEHOWY (ORAZ OSÓB ZAINTERESOWANYCH) ORGANIZOWANĄ PRZEZ PROWADZĄCYCH 3 KANAŁY NA YOUTUBE:
      • ElearElda Rafał
      • Byłem w religii.... Grzegorz
      • Prawda o Prawdzie Jarek
      Kiedy: sobota 1.10.2016 godz. 10-17
      Adres:
      Kościół Zielonoświątkowy
      Kraków - Nowa Huta
      os. Willowe 29
      kontakt: [email protected]
      MAPA DOJAZDU:
      https://www.google.com/maps/place/osi...
      Film informacyjny:
      https://www.youtube.com/watch?v=NwuM3Mco7bw
    • Gość
      Przez Gość
      23.10.  (sobota) we Wrocławiu odbędzie się konferencja na temat Profilaktyka i pomoc ofiarom mechanizmów psychomanipulacji. 

Tu jest link http://evolutio.org.pl/

Być może się wybiorę ale nie wiem na pewno.