Gość Buck

Jutro odwiedza mnie rodzina - świadkowie. Jak ich nie urazić?

Promowane odpowiedzi

Gość Buck

Witam. Jutro zaprosiłem dalszą rodzinę. Są świadkami. Nie chciałbym ich urazić i nie zamierzam rozmawiać na tematy religii. Znalazłem informacje, że nie obchodzą urodzin, że salceson itp. odpada. Czego się wystrzegać poza tym? Czy krzyż w pokoju będzie ok? Myślę, że są raczej na dosyć  wysokim poziomie intelektualnym. Po prostu chcę normalnie porozmawiać. Jakieś porady? Z góry dziękuję. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

Nie serwować do jedzenia kaszanki ani czarnego salcesonu, unikać tematów religijnych i politycznych i powinno być dobrze.

No i nie narzekać na swój los (choroby, brak pracy itp.), gdyz każde narzekanie może być dla nich pkt zaczepienia do agitacji religijnej a to już jest pierwszy krok do sprzeczki i niezgody w rodzinie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

Witam Cię Gościu:)

Otóż poruszyłeś sprawę krzyża. Jeżeli zapraszasz do swojego domu. I wiesz, że to Twoja posesja to nikt nie powinien wprowadzać swoich rygorów. Krzyż może wisieć. Jeżeli Krzyż jest dla Ciebie symbolem zbawienia niech zostanie na ścianie. W końcu to Twoja wiara a nie ich. Po za tym mądry ŚJ nie powinien zwracać uwagi na to czy został Jezus ukrzyżowany czy powieszony na palu. Ważne, że przez jego śmierć i zmartwychwstanie odpuszczone nam zostały grzechy. I nawet jakby próbowali na Tobie wmówić, że nie powinien wisieć, bo to narzędzie zbrodni. Powiedz, że znak  tego co się stało z Panem Jezusem. A to czy się modlisz do krzyża to Twoja sprawa i nie zdejmiesz go. Po za tym jeżeli to ma być spotkanie rodzinne to nie powinny być poruszane rozmowy religijne szczególnie z nimi. Bo jak zainteresujesz się nimi i będą widzieli, że wszystko łykasz to łykniesz i możesz nie mieć spokoju.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

Jeśli nie będzie krytykować ich religii (skoro pytasz się, jak nie urazić, to chyba oczywiste), podawać kaszanki, czerniny czy salcesonu, powinno być ok. Wielu SJ to jednak normalni ludzie, zwłaszcza jak piszesz, że są na wysokim poziomie. Krzyż może sobie wisieć, bez przesady.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

Witam Cię Gościu:)

Otóż poruszyłeś sprawę krzyża. Jeżeli zapraszasz do swojego domu. I wiesz, że to Twoja posesja to nikt nie powinien wprowadzać swoich rygorów. Krzyż może wisieć. Jeżeli Krzyż jest dla Ciebie symbolem zbawienia niech zostanie na ścianie. W końcu to Twoja wiara a nie ich. Po za tym mądry ŚJ nie powinien zwracać uwagi na to czy został Jezus ukrzyżowany czy powieszony na palu. Ważne, że przez jego śmierć i zmartwychwstanie odpuszczone nam zostały grzechy. I nawet jakby próbowali na Tobie wmówić, że nie powinien wisieć, bo to narzędzie zbrodni. Powiedz, że znak  tego co się stało z Panem Jezusem. A to czy się modlisz do krzyża to Twoja sprawa i nie zdejmiesz go. Po za tym jeżeli to ma być spotkanie rodzinne to nie powinny być poruszane rozmowy religijne szczególnie z nimi. Bo jak zainteresujesz się nimi i będą widzieli, że wszystko łykasz to łykniesz i możesz nie mieć spokoju.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

:) Moim zdaniem to bardzo miło z Twojej strony, że zadałeś sobie trud, żeby się dowiedzieć jak nie urazić ludzi, którzy wyznają inna religię niż Ty.

Daj znać jak poszło. :) 

Edytowane przez normalnieodjazd

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

BÓG OJCIEC DAŁ LUDZIOM TYLKO SWOJEGO SYNA!

Człowiek miłujący Syna Bożego będzie chciał wykorzystać sytuację by porozmawiać z gośćmi o Swoim Zbawicielu. Nie mówię tutaj o specjalnej niegrzecznej prowokacji. Mówię zaś o wykorzystaniu momentu do, nie tylko dyskusji "o niczym" ale również mówię o dyskusji ważnej!

No chyba, że nie masz żadnych argumentów!

Świadkowie... nie modlą się bezpośrednio do Pana Jezusa Chrystusa. I choć owi Świadkowie... uważają, że Pan Jezus jest Oblubieńcem czyli Mężem, to nigdy sami bezpośrednio Swojemu Mężowi nie wyznają swojej miłości.

Zadaj sobie pytanie: Czy Apostoł Paweł wykorzystałby ów moment do tego by objawić gościom Słowo Boże! Zatem poszukaj okazji a być może Zbawiciel Ci pomoże! No a jeżeli sam jesteś katolikiem to możesz przez nich być zaskoczony, ponieważ mogą użyć również swoich argumentów. I przykładowo powiedzą, że nie wolno modlić się do Marii. No i będą mieli rację!

ZC.png.b797e1f4e831fa029a6f4e7d24c331a2.png

Jedno jest pewne: Bóg Ojciec Dał rodzajowi ludzkiemu tylko Swojego Syna!

Cytat o Panu Jezusie:

"12 I nie ma w żadnym innym zbawienia, gdyż nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia, w którym moglibyśmy być zbawieni". 

Dzieje Apostolskie 4/12

Pozdrawiam!

420200540_125ARTYKU.png.bdb3db91c62c801f04cac81d3cadab4c.png

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
22 godziny temu, 57KerenOr napisał:

BÓG OJCIEC DAŁ LUDZIOM TYLKO SWOJEGO SYNA!

Człowiek miłujący Syna Bożego będzie chciał wykorzystać sytuację by porozmawiać z gośćmi o Swoim Zbawicielu. Nie mówię tutaj o specjalnej niegrzecznej prowokacji. Mówię zaś o wykorzystaniu momentu do, nie tylko dyskusji "o niczym" ale również mówię o dyskusji ważnej!

Świadkowie moim zdaniem gardzą Duchem Świętym i tym samym zmniejszają Jego rolę w ewangelizacji ludzi. Oni wierzą tylko w Jehowę a Pan Jezus i Duch Święty wiele dla nich nie znaczą. W czasie chrztu nie wymawiają słów z Mat 28:1 a jest to przecież nakaz. Uważam że ich chrzest nie ma żadnej mocy i nie zapewnia im chrztu Duchem Świętym. W Dziejach Apostolskich 19:19-6 czytamy że niektórzy byli chrzczeni w sposób nieprawidłowy co nie pozwalało im na chrzest Duchem Świętym. Dlatego Paweł musiał ich ponownie ochrzcić i dopiero wtedy zostali napełnieni mocą Ducha Świętego. W wersecie 5 czytamy że zostali ochrzczeni w imię Pana Jezusa. Czytamy tam również że oni nie słyszeli nigdy o Duchu Świętym. Jak to możliwe? Widocznie w tamtych czasach też było dużo obłudnych chrześcijan którzy po swojemu chrzcili i głosili ewangelię. Moim zdaniem od tamtego czasu nic się nie zmieniło na lepsze a jedynie na gorsze. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Dnia 8.05.2018 o 21:13, 57KerenOr napisał:

Pozdrawiam!

po pierwsze. z wypowiedzi założyciela wątku nie wynika ani że jest on wierzącym chrześcijaninem ani że jest antychrystem (po prostu niczego nie wiemy o jego religijności lub ewentualnym braku religijności)

po drugie: mylisz fakty z własnymi wyobrażeniami o świecie, np. niezgodnie z faktami piszesz, że że Bóg dał swego Syna itd.; a faktem jest co najwyżej to, że "57KarenOr wierzy że Bóg dał swego Syna"; to jest zasadnicza różnica.

po trzecie: pytanie było wyraźnie sprofilowane ("jak nie urazić"), a Ty doradzasz jak rozpętać wojnę religijną.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

BÓG OJCIEC SYNA SWEGO JEDNORODZONEGO DAŁ!

Mam nadzieję Sebastianie, że nie będziesz w każdym moim wpisie widział "działań wojennych"?

No cóż, zauważyłem, że nie znasz Ewangelii. To nie ja wyimaginowałem sobie, że Bóg Ojciec Dał rodzajowi ludzkiemu Syna Swego! Tak Uczy Sam Zbawiciel. Posłuchaj:

"16 Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne".

Ewangelia według Jana 3/16

Zatem wybacz ale to Ty jesteś z Ewangelią na bakier...

Ja doradzam jak rozpętać wojnę? Żartujesz chyba sobie. Głoszenie Ewangelii nigdy nie spotkało się z aplauzem publiki. Zastanów się trochę... To fałszywie pojęty ekumenizm międzyreligijny doprowadził do nieprawdziwej zgody a raczej układu, który brzmi: "Spotykajmy się razem ale nie wytykajmy sobie".

Przeczytaj wypowiedź Apostoła Pawła, Dzieje Apostolskie 17/16-34! Czy on również dążył do wojny głosząc prawdę o tym, że Bóg nie mieszka w kościele murowanym lub, że pod żadnym pozorem nie wolno przedstawiać Jego Postaci?

1417681157_125ARTYKU.png.3565c703998a137a84903a0334d8aff6.png

Edytowane przez 57KerenOr

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Dnia 15.05.2018 o 19:32, 57KerenOr napisał:

No cóż, zauważyłem, że nie znasz Ewangelii. 

zauważyłem że nie czytasz ze zrozumieniem.

ja Sebastian nie podważam oczywistego faktu ze słowa "Bóg tak umiłował świat że Syn a swego dał, aby każdy kto w niego wierzy miał życie wieczne" są częścią konkretnego spisanego dwa tysiące lat temu utworu literackiego, którego autorstwo przypisuje się Żydowi znanemu jako Apostoł Jan.

ja tylko podkreślam różnicę między wiedza a wiarą.

To że miliony dzieci wierzą w świetego Mikołaja i zastęp gadających reniferów nie oznacza że gadające renifery naprawdę istnieją. Podobnie to że Ty wierzysz w słowa Ewangelii i że miliony innych ludzi także wierzą w słowa Ewangelii nie dowodzi  jeszcze że faktycznie istnieje Bóg i/lub Jego Syn, a tym bardziej nie dowodzi tego że rzekomo sprawiedliwy Bóg musiał posłużyć się niesprawiedliwą farsą sądowniczą aby przebłagać samego siebie za grzech Adama i w ten sposób dopełnić wymogi wymyślonej przez samego siebie niesprawiedliwej sprawiedliwości.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

a co do wojny religijnej - to chce zauważyć że słowa faryzeusza Saula z Tarsu znanego szerzej pod pseudonimem artystycznym Apostoł Paweł przyniosły skutki w postaci wojen, gdyż przyczyniły się do tzw. schrystianizowania upadającego cesarstwa rzymskiego i do wojen prowadzonych później przez chrześcijan z poganami. 

jakby Saul z Tarsu "dał sobie siana" i odpuścił głoszenie ewangelii o tym że sprawiedliwy ojciec ze stoickim spokojem patrzy jak ludzie zadają męczarnie jego synowi bo tak trzeba aby zaprowadzić niesprawiedliwą sprawiedliwość Boską to ...

być może nie byłoby ani wojen chrześcijan z poganami ani wypraw krzyżowych...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

TO PAWEŁ MA BYĆ WINNY ZA MORDERSTWA INNYCH LUDZI?

Sebastianie, gdy posądziłeś mnie o to, że to według mojego rozumowania Bóg Ojciec dał Swojego Syna, to odparłem Ci wersetem. Mówi ów werset wyraźnie, że Syna Swego Dał Bóg Ojciec. Zatem to nie są moje mrzonki a wypowiedź poparta cytatem.

To, że Ty temuż cytatowi nie wierzysz, to już jest sprawa Twojej wiary, lub Twojej... niewiary w Pana Boga. Ty po prostu jesteś całkowicie negatywnie nastawiony do Stwórcy i w zasadzie oskarżasz Go o wiele rzeczy. Nie rozumiesz Go!

No przykładowo Twoje zdanie:

"(...) rzekomo sprawiedliwy Bóg musiał posłużyć się niesprawiedliwą farsą sądowniczą aby przebłagać samego siebie za grzech Adama".

A odpowiedź jest bardzo prosta: To Pan Jezus Swoją Śmiercią przebłagał Boga Ojca za upadek rodzaju ludzkiego. I gdzie widzisz tutaj farsę?

Jeżeli tak zechciał, to kim Ty jesteś Sebastianie by Tego Synowi Boga Ojca zabronić? Nie zapominaj, że jesteś tylko zwykłym śmiertelnikiem, który pewnego dnia również umrze.

-.gif.9c4aa576d68b88e11c90aa106728cafd.gif

Napisałeś jeszcze do mnie na temat Apostoła Pawła różne oskarżenia...

To Paweł ma być winny za to, że jacyś wcześni biskupi rzymscy zamiast głosić wszem i wobec o miłości Bożej skumali się z cesarskim Rzymem? To Paweł ponosi winę za to, że "wczesny pseudo Kościół" przy pomocy władzy podbijał ościenne zgromadzenia, łupił i mordował. A może Paweł ponosi winę za Inkwizycję i palenie kobiet na stosach?

Nie Sebastianie ani Paweł ani prawdziwi ludzie wierzący z tamtymi czasami nie mają nic wspólnego. To na bazie układów i układzików powstał dzisiejszy moloch zwany Kościołem katolickim i cała jego historia nie ma nic wspólnego z wiarą w Pana Jezusa i Boga Ojca! Cała jego historia spływa krwią i przemocą!

Zresztą to dotyczy nie tylko papieży... A tak zwani wierzący protestanci nie brali udziału w wojnach? A tak zwani katolicy nie rozpętali II wojny światowej?

A Anglicy nie walczyli z Argentyńczykami o Falklandy? Ty mówisz o wierze w Pana Boga Sebastianie, czy o poganach, którzy tylko i wyłącznie nazywają samych siebie ludźmi wierzącymi?

13.png.276614c62f32e66a859933800657c261.png   Ja mówię o wierze w Syna Bożego...

344766303_125ARTYKU.png.47c713aed07d8858f37d3899a9bc5d04.png

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
8 godzin temu, 57KerenOr napisał:

odparłem Ci wersetem. (...) To, że Ty temuż cytatowi nie wierzysz, to już jest sprawa Twojej wiary, lub Twojej... niewiary w Pana Boga.

czy zdajesz sobie sprawę że cytat można potraktować albo jako słowo Boże albo jako urywek z jednej z milionów książek?

czy zdajesz sobie sprawę że np. muzułmanin może zacytować Tobie werset z Koranu mówiący "nie ma Boga oprócz Allaha"? i drugi werset mówiący (cytuję z pamięci) że "Allah nie ma Syna, a kto twierdzi inaczej jest opętany przez Diabła"?

czym Twoja wiara jest lepsza od wiary muzułmanina?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

MUZUŁMANIE PONIŻAJĄ PANA JEZUSA I BOGA OJCA!

Muzułmanin nie wierzy w śmierć Syna Bożego na krzyżu. Muzułmanin nie wierzy, że Bóg Ojciec ma Syna. Muzułmanin w takim razie nie jest uczniem Pana Jezusa ani Boga Ojca!

Ty również Sebastianie nie wierzysz, że Pan Jezus i Bóg Ojciec istnieją! Brak Ci wiary, dlatego nie możesz zrozumieć człowieka wierzącego. Dlatego TY jesteś człowiekiem niewierzącym a ja jestem człowiekiem wierzącym!

Oczywiście, że "moja wiara" jest prawdziwa. Ja przynajmniej przyznaję, że Pan Jezus jest Jedyną Drogą do Boga Ojca. (Ewangelia według Jana 14/6)!

Muzułmanie odrzucają to pośrednictwo zatem są ludźmi niewierzącymi!

ZC.png.aa2075b857de334af8620eaa57694a58.png

Tak, Ten w Którego ja wierzę, daje Naukę doskonalszą niż Mahomet muzułmanom! Ten w Którego ja wierzę Daje Naukę Prawdziwą a Mahomet ani Allah tej nauki nie dają! Zbawienie tylko i wyłącznie daje Syn Boga Ojca, który umarł i zmartwychwstał.

kula.jpg.f1ebe0f22e2006766ab7df6a58be36fc.jpg

Aaaa... Przy okazji: Ten kto stawia znak równości pomiędzy Bogiem Ojcem a Allahem jest po prostu człowiekiem który nie kocha ani Syna Bożego ani Boga Ojca! Allah z Ojcem Pana Jezusa nie ma kompletnie nic wspólnego!

PS

Czy w "sprawie Pawła" nie masz już nic do dodania? Zatem jak widzę, myliłeś się w ocenie! Nie przejmuj się, nie Ty jeden!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
6 godzin temu, 57KerenOr napisał:

Muzułmanin nie wierzy w śmierć Syna Bożego na krzyżu. Muzułmanin nie wierzy, że Bóg Ojciec ma Syna. Muzułmanin w takim razie nie jest uczniem Pana Jezusa ani Boga Ojca!

Ty również Sebastianie nie wierzysz, że Pan Jezus i Bóg Ojciec istnieją! Brak Ci wiary, dlatego nie możesz zrozumieć człowieka wierzącego. Dlatego TY jesteś człowiekiem niewierzącym a ja jestem człowiekiem wierzącym!

KerenOr Ty też nie wierzysz w innych bogów niż chrześcijańskich . Wiec dla innych tez jesteś niewierzący. Czy  Twoja wiara  spowoduje ,że to jest rzeczywistość? Chyba tylko obraz pozorny w Twoim umyśle.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
6 godzin temu, 57KerenOr napisał:

!Zbawienie tylko i wyłącznie daje Syn Boga Ojca, który umarł i zmartwychwstał.

kula.jpg.f1ebe0f22e2006766ab7df6a58be36fc.jpg

Zapomniałeś dodać i matki Marii.A tak w ogóle to chyba syn ducha św.,a nie boga ojca.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

Najważniejsze to stworzyć domowy klimat. W tym celu proponuje wygodnie usiąść np w fotelu wziąć do ręki butelkę dobre piwa i sącząc je pomału komentować jakiś program w telewizji. Mała sugestia by w tym czasie nie dłubać w nosie. ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

w sprawie Saula z Tarsu napisano wiele, m.in. wykazano że był fałszywym prorokiem, a także wykazano że nigdy nie był apostołem a jedynie samozwańcem.

widzę jednak że Twój umysł jest zbyt zamknięty aby pojąć niektóre moje argumenty.

dlatego chyba sobie odpuszczę bo widze że po prostu nie rozumiesz prostych zdań pisanych w języku polskim...

przykładowo ja pytam czy nieweryfikowana wiara jest lepsza od nieweryfikowalnej wiary muzułmanina a ty odpowiadasz że muzułmanie są niewierzący. Koń uśmiałby się.

Przecież być muzułmaninem tzn. wierzyć w Allaha, a więc być wierzącym.

Ty zacytujesz "swoją" książkę (Biblię) i "udowodnisz" że muzułmanie nie służą Jezusowi, a muzułmanin "swoją (Koran) i "udowodni" że nie służysz Allahowi.

chciałem napisać obszerną argumentację, z której wynika że jeśli twierdzisz że Kościół Katolicki nie jest Kościołem Chrystusowym to jednocześnie sam pośrednio przyznajesz że nie jesteś chrześcijaninem... ale chyba sobie odpuszczę bo widze że po prostu nie rozumiesz prostych zdań pisanych w języku polskim...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

ZMARTWYCHWSTANIE PRZY POWTÓRNYM PRZYJŚCIU ZBAWICIELA!

Witaj Sebastianie! Dzięki za wpis! Jedno mogę przyznać: Odpowiadam zawsze pod kątem wiary wynikającej z Ewangelii zatem rozumiem, że nie możemy się tymczasem dogadać, ale nie, żebym miał pretensję. Pozdro!

Megagelon, przyznaję że stworzenie dobrego klimatu nawet przy piwku ale przy zdrowym rozumku jest wskazane. Lubię "okres grillowy" nawet (nie uwierzysz a tak razu pewnego było) do pierwszych deszczów jesiennych i do pierwszego... śniegu!

1051408074_L.png.b5940bebce14911ddb67fc1bf90f664a.png

Kolego Gremczak, Maria zgodnie z Nauką Pana Jezusa nie żyje lecz pewnego dnia zostanie wzbudzona do życia wiecznego. Nastąpi owe wzbudzenie wtedy gdy pojawi się powtórnie Syn Boga Ojca czyli Pan Jezus Chrystus!

I tutaj stosowny cytat!

Pan Jezus powiedział:

" 2 W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Gdyby tak nie było, to bym wam powiedział. Idę przecież przygotować wam miejsce. 3 A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem".

Ewangelia według Jana 14/2, 3

Zwróć uwagę na słowa Zbawiciela:

"PRZYJDĘ POWTÓRNIE i zabiorę was do siebie".

Zatem mowa papieży i biskupów o tym, iż Apostołowie, Maria i inni wierzący ludzie już zostali zabrani do życia wiecznego w Niebie jest po prostu niezgodna z Nauką Pana Jezusa!

Zabranie (ZMARTWYCHWSTANIE) ludzi wierzących nastąpi podczas powtórnego przyjścia Syna Bożego, Którym jest Pan Jezus Chrystus! No i odpowiadając na Twoją sugestię: Zbawienie jest TYLKO I WYŁĄCZNIE w gestii Pana Jezusa a nie Marii!

13.png.276614c62f32e66a859933800657c261.png  Bóg Ojciec tylko Syna Swego Dał rodzajowi ludzkiemu...

Narka!

z kopia.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

kolego 57KerenOr, jeśli twierdzisz że Kościół Katolicki nie jest prawdziwą religią, a papież nie jest liderem prawdziwych chrześcijan, to prosze o wyjaśnienie na podstawie jakiego kryterium przyjmujesz listę ksiąg należących do Biblii?

przecież to własnie papieże zatwierdzili uchwały soborów mówiące które spośród 69 ewangelii są natchnione a które nie są... Różnych wersji ewangelii było 69 a biskupi na soborze wybrali akurat 4 które sa w porządku i włączyli je do kanonu.

Ktoś kto uważa sie za chrześcijanina a nie uważa się za katolika powinien zacząć od weryfikacji listy ksiąg natchnionych starego i nowego testamentu. Zrobiłeś to?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
2 godziny temu, 57KerenOr napisał:

Kolego Gremczak, Maria zgodnie z Nauką Pana Jezusa nie żyje lecz pewnego dnia zostanie wzbudzona do życia wiecznego. Nastąpi owe wzbudzenie wtedy gdy pojawi się powtórnie Syn Boga Ojca czyli Pan Jezus Chrystus!

A dlaczego Ty mi odpowiadasz nie na to o co ja się pytalem?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Twoja zawartość musi zostać zatwierdzona przez moderatora.

Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został osadzony automatycznie.   Wyświetlaj jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Przeglądający

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Gość
      Przez Gość
      Oto link do nagrań z konferencji w Poznaniu, która odbyła się 10 czerwca 2017 r.:

http://chomikuj.pl/Kochany_synek/Konferencje+o+*c5*9awiadkach+Jehowy/Konferencja+Apollos+2017+-+Pozna*c5*84

Przepraszam za nie najlepszą jakość nagrań, ale zarówno dyktafon jest słaby, jak i akustyka sali była niedobra. Ale można wszystko zrozumieć.

Moja uwaga: w jednym ze świadectw siostra powołała się na materiał skrajnego adwentysty dnia siódmego, Waltera Veitha (nie wymieniając go z nazwiska), jakoby Russell był masonem. Problem w tym, że Veith zarzuca to różnym osobom i nie można mu do końca wierzyć. Na niektóre swe wnioski ma potwierdzenie, na inne nie przytacza żadnych źródeł. Wiele zborów adwentystycznych zamknęło swe progi przed Veithem, bo uznano go za niewiarygodnego mówcę.
    • Gość
      Przez Gość
      będę we Wrocławiu 30 marca 2017 służbowo,
      jak ktoś ma ochotę spotkać się i pogadać, zapraszam na PM
    • Gość
      Przez Gość
      Serdecznie Zapraszamy...

NA IV KONFERENCJĘ DLA BYŁYCH I OBECNYCH ŚWIADKÓW JEHOWY (ORAZ OSÓB ZAINTERESOWANYCH) ORGANIZOWANĄ PRZEZ PROWADZĄCYCH
      3 KANAŁY NA YOUTUBE:

• ElearElda Rafał
      • Byłem w religii.... Grzegorz
      • Prawda o Prawdzie Jarek

Kiedy: sobota 04.03.2017 godz. 10-17

Gdzie: Społeczność Chrześcijańska
      Dąbrowa Górnicza ul. Łukasińskiego 7

kontakt: [email protected]

MAPA DOJAZDU:
      https://www.google.com/maps/place/Wal.. ... b097?hl=pl
      Zaproszenie video:

https://www.youtube.com/watch?v=scm7prlyPWA
    • Gość
      Przez Gość
      Drodzy Forumowicze,
      Dzisiaj znalazłem tę wiadomość na kanale Elear Elda:
      Serdecznie Zapraszamy...
      NA III KONFERENCJĘ DLA BYŁYCH I OBECNYCH ŚWIADKÓW JEHOWY (ORAZ OSÓB ZAINTERESOWANYCH) ORGANIZOWANĄ PRZEZ PROWADZĄCYCH 3 KANAŁY NA YOUTUBE:
      • ElearElda Rafał
      • Byłem w religii.... Grzegorz
      • Prawda o Prawdzie Jarek
      Kiedy: sobota 1.10.2016 godz. 10-17
      Adres:
      Kościół Zielonoświątkowy
      Kraków - Nowa Huta
      os. Willowe 29
      kontakt: [email protected]
      MAPA DOJAZDU:
      https://www.google.com/maps/place/osi...
      Film informacyjny:
      https://www.youtube.com/watch?v=NwuM3Mco7bw
    • Gość
      Przez Gość
      23.10.  (sobota) we Wrocławiu odbędzie się konferencja na temat Profilaktyka i pomoc ofiarom mechanizmów psychomanipulacji. 

Tu jest link http://evolutio.org.pl/

Być może się wybiorę ale nie wiem na pewno.