Sebastian

milion USD za obronę nauczania strażnicowego

Promowane odpowiedzi

na wstępie zaznaczam, że nie są to żadne kpinki, propozycja jest 100% poważna.

Jak (dzięki Włodkowi Bednarskiemu) wiadomo, C. T. Russell w roku 1911 proponował „10 dolarów” za tekst z Biblii o Trójcy Świętej, gdy do niego zwrócono się następująco: „Proszę podać twój pogląd na Trójcę”:

„Lecz powiem, że ja nie znalazłem żadnego tekstu Pisma Świętego od księgi Rodzaju do Objawienia, któryby wzmiankował o Trójcy, a jeżeli ktokolwiek znalazł taki tekst, miałby on wielką wartość dla mnie, więc chciałbym wiedzieć gdzie się znajduje. Za taki tekst zaraz dałbym dziesięć dolarów. Ja nie mogę znaleźć żadnych odnośników do Trójcy w Biblii. (...) Ja wierzę we wszystko, co mówi Biblia. A jeżeli ktokolwiek znajdzie tekst, który mówi o Trójcy ja będę i w to wierzył” (Co kaznodzieja Russell odpowiadał na zadawane jemu liczne pytania 1947 [ang. 1917] s. 627-628).

Jak (dzięki Włodkowi Bednarskiemu) wiadomo, na początku lat 20-tych XX wieku wśród Polonii w USA wydano traktat zatytułowany „Nagroda za Obronę Wiary Rzymsko-Katolickiej $1500.00”. W nim w punkcie piętnastym o Trójcy Świętej napisano:

„Kto da dowód, że jest jeden Bóg w trzech osobach czyli trójca, dostanie sto dolarów” (s. 2).

Nawiązując do tych wzorców, ja, Sebastian Turkowski, ogłaszam, że oferuję nie dziesięć dolarów i nie sto dolarów, ale 1.000.000 USD (słownie: jeden milion dolarów amerykańskich) osobie, która przedstawi mi jeden werset biblijny mówiący o "frakcjach krwi".

werset musi pochodzić z jednej z 66 ksiąg biblijnych uznawanych przez świadków Jehowy za natchnione a źródłem musi być dowolny rękopis biblijny pochodzący najpóźniej z 312 r.n.e.

Czy są chętni?!

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Trzymaj sie portfela Sebastian,bo ja jekem Anka bede wstanie CI udowodnic ,ze jest wzmianka na temat frakcji,tylko zainwestuje najpierw w modyfikcje jakiegos przekladu Biblii,aby taki werset sie w nim znalazl.

Umowa stoi?

Edytowane przez humble
  • Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

okey, ale przeczytaj dokładnie warunki - werset ma być biblijny i powołując się na niego musisz wskazać rękopis (manusprypt) z roku 312 n.e. lub wcześniejszy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dobra, dorzucę drugą bańkę sałaty, jeśli ktoś mi wskaże precyzyjne uzasadnienie wersetu o zazębieniu się pokoleń 1914. Warunki formalne takie jak u Sebastiana. A co, ma się ten gest :)

Mamy już w puli 2 mln USD. Proponuję rozszerzenie listy. Obrońcy przenajświętszej mogą już szykować worki na mamonę ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Odpowiem po świadkowsku :-). Jak nie zobaczę  2.000.000 USD na moim koncie, to nie pokażę fragmentów o frakcjach krwi oraz o przenikających się pokoleniach 1914 :-). 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

no to nie zobaczysz :) bo warunki formalne dotyczą podstawy biblijnej pochodzącej z papirusu datowanego najpóźniej 312 r. n.e.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
O Wednesday, May 03, 2017 o 13:33, Brat Jaracz napisał:

Dobra, dorzucę drugą bańkę sałaty, jeśli ktoś mi wskaże precyzyjne uzasadnienie wersetu o zazębieniu się pokoleń 1914. Warunki formalne takie jak u Sebastiana. A co, ma się ten gest :)

Mamy już w puli 2 mln USD. Proponuję rozszerzenie listy. Obrońcy przenajświętszej mogą już szykować worki na mamonę ;)

Panowe,  musicie się najpierw uwiarygodnić,  czyli wykazać że macie takie pieniądze a potem możemy porozmawiać. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta