Marvel90

Przedwojenne publikacje Jehowych (po polsku)

Promowane odpowiedzi

Przeszukując internet znalazłem kilka przedwojennych publikacji świadków jehowy. Pomyślałem, że może niektórych zainteresuje ;)

1) Rząd. Niezbity dowód, że narody na ziemi otrzymają sprawiedliwy rząd oraz objaśnienie sposobu jego ustanowienia - http://www.sbc.org.pl/dlibra/doccontent?id=66921

2) Sąd nad sędziami, nad duchownymi, nad narodami, nad finansistami, nad politykierami, nad szatańską organizacją, nad ludźmi - http://www.sbc.org.pl/dlibra/doccontent?id=70988

3) Czy żywi mogą rozmawiać z umarłymi? : jasne wytłumaczenie spirytyzmu - https://polona.pl/item/16135760/6/

Jest jeszcze kilka innych, niekoniecznie przedwjennych i nie wszystkie są autorstw akwizytorów jehowy. Wszystkie są dostępne tutaj: https://fbc.pionier.net.pl/. Wystarczy w wyszukiwarce stronki wpisać "Świadkowie Jehowy" ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzieki za linki.

Literatura z przeszlosci jest bardzo niewygodna dla SJ poniewaz pokazuje ich bledne myslenie i nauczanie i dwulicowosc kierownictwa z USA.

Przyklad z ONZ ktory wczesniej wg nich byl calym zlem,bestia w Objawieniu a tu nagle wychodzi na jaw ze od 20 czy 30 lat Organizacja SJ byla czlonkiem ONZ.:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak miałem okazję pół roku temu odbyć dwie "lekcje" w ramach ichniejszego studium biblii to też mi mówili, że ONZ to "nierządnica babilońska" ;) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
10 godzin temu, Marvel90 napisał:

Jak miałem okazję pół roku temu odbyć dwie "lekcje" w ramach ichniejszego studium biblii to też mi mówili, że ONZ to "nierządnica babilońska" ;) 

Co nie zmienia faktu, że lubili sobie od czasu do czasu "bzyknąć" tę nierządnicę ;):) Wielu szeregowych SJ nawet nie ma o tym bladego pojęcia. I nie tylko o tym...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
19 godzin temu, Andy78 napisał:

Dzieki za linki.

Literatura z przeszlosci jest bardzo niewygodna dla SJ poniewaz pokazuje ich bledne myslenie i nauczanie i dwulicowosc kierownictwa z USA.

Przyklad z ONZ ktory wczesniej wg nich byl calym zlem,bestia w Objawieniu a tu nagle wychodzi na jaw ze od 20 czy 30 lat Organizacja SJ byla czlonkiem ONZ.:)

Znowu błądzisz, to pokazuje, że ŚJ ciągle badają "jak się pisma mają"... już ci pisałem, że to właśnie szaman z Watykanu jest NIEOMYLNY a nie ŚJ. Tymczasem inne sekty cały czas trwają w swoich niebiblijnych dogmatach.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
O 4.06.2017 o 20:08, Marvel90 napisał:

Przeszukując internet znalazłem kilka przedwojennych publikacji świadków jehowy. Pomyślałem, że może niektórych zainteresuje ;)

Powiedz po co to cytujesz ? Może napisałbyś czy zgadzasz się z tym czy nie i dlaczego.....Archeologów tu raczej nie trzeba  ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
30 minut temu, Kalasznikov napisał:

Powiedz po co to cytujesz ? Może napisałbyś czy zgadzasz się z tym czy nie i dlaczego.....Archeologów tu raczej nie trzeba  ;)

mów tylko za siebie a nie za wszystkich - ja interesuję się (jak to nazwałeś) "archeologią" i wg mnie jak najbardziej potrzeba nam tutaj "archeologów". 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
3 minuty temu, Sebastian napisał:

mów tylko za siebie a nie za wszystkich - ja interesuję się (jak to nazwałeś) "archeologią" i wg mnie jak najbardziej potrzeba nam tutaj "archeologów". 

To interesuj się....historia Badaczy Pisma Świętego a później ŚJ pokazuje jak na przestrzeni czasu ŚJ mają coraz lepsze zrozumienie Biblii, pokazuje jak Jehowa odkrywa tajemnice dla tych, którzy szukają prawdy !

Pozdrawiam !

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
8 godzin temu, Brat Jaracz napisał:

Co nie zmienia faktu, że lubili sobie od czasu do czasu "bzyknąć" tę nierządnicę ;):) Wielu szeregowych SJ nawet nie ma o tym bladego pojęcia. I nie tylko o tym...

pozwolę sobie sprostować że ONZ wg ŚJ wcale NIE jest nierządnicą ale jest apokaliptyczną bestią której owa nierządnica dosiada i która ma ową nierządnicę zniszczyć. 

oczywiście tłumaczenia ŚJ są na tyle mętne że nie mogę wykluczyć  że nawet niektórzy ŚJ w tym się gubią i mogą nazywać ONZ nierządnicą (w każdym razie i Bestia i nierządnica uprawiają wspólnie nierząd więc partner czy klient nierządnicy coś tam wspólnego z nierządem jednak ma).

a co do meritum ŚJ bardzo lubią zwracać się do ONZ o pomoc 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Teraz, Sebastian napisał:

a co do meritum ŚJ bardzo lubią zwracać się do ONZ o pomoc 

.Podaj w jakich sytuacjach ŚJ zwracają się o pomoc do ONZ. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Teraz, Kalasznikov napisał:

.Podaj w jakich sytuacjach ŚJ zwracają się o pomoc do ONZ. 

najkrócej mówiąc gdy naprawdę są prześladowani lub gdy sieją propagandę o rzekomych prześladowaniach

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

najkrócej mówiąc gdy naprawdę są prześladowani lub gdy sieją propagandę o rzekomych prześladowaniach

Wskaż przykłady ....twoja demagogia nie interesuje mnie....;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
1 minutę temu, Kalasznikov napisał:

Wskaż przykłady ....twoja demagogia nie interesuje mnie....;)

przykładem rzeczywistych prześladowań są aktualne prześladowania w Rosji przykładem propagandy są kłamstwa o rzekomych prześladowaniach we Francji kilkanaście lat temu

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

przykładem rzeczywistych prześladowań są aktualne prześladowania w Rosji przykładem propagandy są kłamstwa o rzekomych prześladowaniach we Francji kilkanaście lat temu

Masz wskazać przykłady gdzie ŚJ proszą o pomoc ONZ, czy długo muszę czekać aż w końcu udowodnisz swoje kolejne bzdury ? ;)

Bo co do ONZ to z tego co wiem to szaman z Watykanu nawet tam przemawiał i współpracuje m in z ONZ...jakie sa tego skutki widac jak na dłoni...sam Franek mówił niedawno, że mamy III WW.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Masz wskazać przykłady gdzie ŚJ proszą o pomoc ONZ,

wszystko masz w internecie - gdybyś był bardziej kulturalny pokazałbym Tobie palcem gdzie są konkretne materiały, ale z uwagi na pogardę którą okazujesz swoim rozmówcom zwyczajnie po ludzku nie chce mi się skakać koło ciebie jak koło księcia - chcesz to znajdziesz.

• Haha 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
1 minutę temu, Sebastian napisał:

z uwagi na pogardę którą okazujesz swoim rozmówcom zwyczajnie po ludzku nie chce mi się skakać koło ciebie jak koło księcia

Dobre !!!!!

Sam widzisz, że wasze kłamstwa mają krótkie nóżki....dlatego też jak ognia unikacie dyskusji na tematy biblijne ;)

Edytowane przez Kalasznikov

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
9 minut temu, Kalasznikov napisał:

twoja demagogia nie interesuje mnie....;)

nie używaj słów których nie rozumiesz. Najpierw sprawdź w słowniku czym jest demagogia a potem zastanów się dlaczego zarzut demagogii jest wobec mojej osoby niesłuszny.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

nie używaj słów których nie rozumiesz. Najpierw sprawdź w słowniku czym jest demagogia a potem zastanów się dlaczego zarzut demagogii jest wobec mojej osoby niesłuszny.

To może jednak wskażesz mi w jaki sposób ŚJ zwracają się o pomoc do ONZ ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Sam widzisz, że wasze kłamstwa mają krótkie nóżki....dlatego też jak ognia unikacie dyskusji na tematy biblijne ;)

od kiedy to nauczanie tumanów obsługi googla jest "tematem biblijnym"?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To może jednak wskażesz mi w jaki sposób ŚJ zwracają się o pomoc do ONZ ?

google prawdę ci powie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

od kiedy to nauczanie tumanów obsługi googla jest "tematem biblijnym"?

Oj chyba i tobie nerwy już puszczają.....moze poproś ONZ o pomoc ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

google prawdę ci powie

Możliwe ale jeśli chodzi o prawdę o Jehowie to wolę Biblię nade wszystko ;)

No to pokaz o tym ONZ ....

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

demagogia jest odwoływaniem się do emocji ludu i oczekiwaniem aby lud jako ciemna masa podjął jakąś decyzję (np. demagogiczne jest obiecywanie wysokich emerytur albo niskich podatków lub straszenie że wybór określonej partii oznacza wojnę z rosją albo utratę niepodległości na rzecz unii) 

w odniesieniu do świadków Jehowy demagogią odstępczą mogłoby być np. zbieranie podpisów pod petycją żądającą całkowitego zakazu ich działalności (ale już np. wniosek o to, aby stosowny urząd wymusił na świadkach Jehowy zmianę ich statutu nie jest demagogią)

demagogią byłyby akcje w których np. babcie z różańcami w ręku modliłyby się za świadków Jehowy stojąc tuż przed salą królestwa (taka sama modlitwa wypowiedziana w katolickiej świątyni na spotkaniu koła radia maryja nie jest demagogiczna gdyż nie stanowi presji społecznej)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

demagogia jest odwoływaniem się do emocji ludu i oczekiwaniem aby lud jako ciemna masa podjął jakąś decyzję (np. demagogiczne jest obiecywanie wysokich emerytur albo niskich podatków lub straszenie że wybór określonej partii oznacza wojnę z rosją albo utratę niepodległości na rzecz unii)

Może najpierw pokaz kiedy ŚJ zwracali się o pomoc do ONZ.....kłamczuszku.....

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Może najpierw pokaz kiedy ŚJ zwracali się o pomoc do ONZ.....kłamczuszku.....

nazywaj mnie sobie jak chcesz dzisiaj byłeś niegrzeczny i dzisiaj nie zasłużyłeś na poważne potraktowanie twojej osoby 

dzisiaj mogę Tobie zadedykować jedynie "Wiersz Tuwima"

jak jutro bez obrażania bez wyzwisk i bez złych emocji przypomnisz swoją prośbę to ją spełnię, ok?

• Haha 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta