Gość

Konferencja Apollos 2017 - Poznań

Promowane odpowiedzi

Gość

Oto link do nagrań z konferencji w Poznaniu, która odbyła się 10 czerwca 2017 r.:

http://chomikuj.pl/Kochany_synek/Konferencje+o+*c5*9awiadkach+Jehowy/Konferencja+Apollos+2017+-+Pozna*c5*84

Przepraszam za nie najlepszą jakość nagrań, ale zarówno dyktafon jest słaby, jak i akustyka sali była niedobra. Ale można wszystko zrozumieć.

Moja uwaga: w jednym ze świadectw siostra powołała się na materiał skrajnego adwentysty dnia siódmego, Waltera Veitha (nie wymieniając go z nazwiska), jakoby Russell był masonem. Problem w tym, że Veith zarzuca to różnym osobom i nie można mu do końca wierzyć. Na niektóre swe wnioski ma potwierdzenie, na inne nie przytacza żadnych źródeł. Wiele zborów adwentystycznych zamknęło swe progi przed Veithem, bo uznano go za niewiarygodnego mówcę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
24 minut temu, Natan napisał:

Oto link do nagrań z konferencji w Poznaniu, która odbyła się 10 czerwca 2017 r.:

http://chomikuj.pl/Kochany_synek/Konferencje+o+*c5*9awiadkach+Jehowy/Konferencja+Apollos+2017+-+Pozna*c5*84

Przepraszam za nie najlepszą jakość nagrań, ale zarówno dyktafon jest słaby, jak i akustyka sali była niedobra. Ale można wszystko zrozumieć.

Moja uwaga: w jednym ze świadectw siostra powołała się na materiał skrajnego adwentysty dnia siódmego, Waltera Veitha (nie wymieniając go z nazwiska), jakoby Russell był masonem. Problem w tym, że Veith zarzuca to różnym osobom i nie można mu do końca wierzyć. Na niektóre swe wnioski ma potwierdzenie, na inne nie przytacza żadnych źródeł. Wiele zborów adwentystycznych zamknęło swe progi przed Veithem, bo uznano go za niewiarygodnego mówcę.

ale to iż Russell był masonem to nie tylko wymysł Waltera Veitha

Russell w swoich "pracach" często odwoływał się do symboliki masońskiej ot choćby nieszczęsna piramida Cheopsa...

http://www.piotrandryszczak.pl/polemika2/piramida-i-grob-c.t.russella.html

Russell sam też powołał się na "Wielkiego Budowniczego"(masońskiego boga)

„Odbyłem konferencję z Wielkim Mistrzem Budowniczym, Panem, i otrzymałem tajemne informacje przez ducha świętego, a także wskazówki w odniesieniu do tego, co mówi Biblia i że zawiera ona całą prawdę”.

a także o samych masonach :

Nasi masońscy przyjaciele mają to bardzo dobrze wyłożone. Nie wiem, skąd oni to wzięli. Często się zastanawiałem nad tym, jak oni odkryli tak wiele sekretów naszego Wysokiego i Uznanego Rytu Masonerii. Od czasu, gdy stałeś się członkiem Królewskiego Kapłaństwa, żywym kamieniem, członkiem cechu masonerii, to z punktu widzenia Pańskiego, … jeśli jakiś człowiek będzie kamieniem w Świątyni, jeśli jakiś człowiek stanie się członkiem tej Wysokiej, Wolnej i Uznanej Masonerii, to niech zaprze się samego siebie, bierze swój krzyż i naśladuje mnie”.

Edytowane przez yoozek

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
1 hour ago, yoozek said:

ale to iż Russell był masonem to nie tylko wymysł Waltera Veitha

Russell w swoich "pracach" często odwoływał się do symboliki masońskiej ot choćby nieszczęsna piramida Cheopsa...

http://www.piotrandryszczak.pl/polemika2/piramida-i-grob-c.t.russella.html

Russell sam też powołał się na "Wielkiego Budowniczego"(masońskiego boga)

„Odbyłem konferencję z Wielkim Mistrzem Budowniczym, Panem, i otrzymałem tajemne informacje przez ducha świętego, a także wskazówki w odniesieniu do tego, co mówi Biblia i że zawiera ona całą prawdę”.

a także o samych masonach :

Nasi masońscy przyjaciele mają to bardzo dobrze wyłożone. Nie wiem, skąd oni to wzięli. Często się zastanawiałem nad tym, jak oni odkryli tak wiele sekretów naszego Wysokiego i Uznanego Rytu Masonerii. Od czasu, gdy stałeś się członkiem Królewskiego Kapłaństwa, żywym kamieniem, członkiem cechu masonerii, to z punktu widzenia Pańskiego, … jeśli jakiś człowiek będzie kamieniem w Świątyni, jeśli jakiś człowiek stanie się członkiem tej Wysokiej, Wolnej i Uznanej Masonerii, to niech zaprze się samego siebie, bierze swój krzyż i naśladuje mnie”.

Dokladnie tak.

Uwazam ze na 99,9% Russell byl Masonem i to wysokiego stopnia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

Temat masoństwa Russela był już wielokrotnie przerabiany i tutaj na forum, i wielu innych miejscach w sieci. Wiele wskazuje na to, że jest to prawda.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

Co przemawia z tym, że był a nie, że ostro z nimi romansował? Do tej pory uważałem, że po prostu był apokaliptycznym poszukiwaczem prawdy, który wiele do swojej doktryny zaciągnął z innych religii.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
47 minut temu, Terebint napisał:

Co przemawia z tym, że był a nie, że ostro z nimi romansował? Do tej pory uważałem, że po prostu był apokaliptycznym poszukiwaczem prawdy, który wiele do swojej doktryny zaciągnął z innych religii.

W tych sprawach nie ma twardych dowodów. Można wierzyć lub nie wierzyć. Nie ma co liczyć na to że ktoś dotrze do kartoteki członków konkretnej loży masońskiej i przeanalizuje np. dowody wpłat składek członkowskich oraz porówna je z osobistym rachunkiem bankowym pana Russella.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

Ok, ale jest jakieś zdjęcie, jak Russell stoi wraz z innymi masonami w ich oficjalnych kitlach?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
48 minut temu, Terebint napisał:

Ok, ale jest jakieś zdjęcie, jak Russell stoi wraz z innymi masonami w ich oficjalnych kitlach?

zawsze można uwierzyć że wydawał im świadectwo o królestwie Bożym, naśladując apostoła Pawła dyskutującego z filozofami na Aeropagu ;) i iść w zaparte że tak jak Paweł nie dał się skusić mądrościom tego świata tak samo i Russell także :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
8 godzin temu, Terebint napisał:

wątpliwe... z kilku powodów....1.członkostwo w loży masońskiej z reguły jest tajne 2. w tamtych czasach nie każdy mógł "strzelić sobie "selfie" 3. "sędzia Rutherford" zadbał o wyczyszczenie kartoteki Russella... natomiast wydanych pism nie da się tak łatwo "oczyścić"... a analiza tychże daje obraz jeśli nie realnego członkostwa w loży masońskiej to przynajmniej głęboką fascynacją masońskimi naukami...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

To, że był zafascynowany niektórymi naukami masońskimi to wiem. Ale to nie czyni go masonem. Póki się nie ma stuprocentowej pewności lepiej tego ze stuprocentową pewnością nie rozgłaszać, bo traci się wiarygodność.

Tak z ciekawości. Są tu jeszcze na forum ludzie, którzy w rysunkach śJ doszukują się jakichś podprogowych przekazów?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
5 godzin temu, Terebint napisał:

Tak z ciekawości. Są tu jeszcze na forum ludzie, którzy w rysunkach śJ doszukują się jakichś podprogowych przekazów?

Kiedyś Piotr Andryszczak (piszący tutaj jako Piotr) widział męskie narządy rozrodcze w pamiątkowym chlebie. Ale (moim zdaniem) wartość jego argumentacji również można określić słowem związanym z tymi samymi narządami.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
21 minut temu, Sebastian napisał:

Kiedyś Piotr Andryszczak (piszący tutaj jako Piotr) widział męskie narządy rozrodcze w pamiątkowym chlebie.

Aż strach pomyśleć, co można zobaczyć w pamiątkowym winie :D

Jeśli chodzi o ilustracje w publikacjach, rzeczywiście z pewnymi artefaktami trudno dyskutować, jak choćby ze słynną lalką Anabelle (dobrze napisałem imię?), która pojawia się w WTS-owskiej książce dla najmłodszych. Są też dziwne układy palców i takie historie... Jako osobę z branży wydawniczej, najbardziej przekonuje mnie w tym wypadku mechanizm, który określamy jako "zemsta grafika". Rzeczony grafik chce się pożegnać ze zleceniodawcą albo "podziękować" za zbyt niską stawkę i ukrywa różne kwiatki w swojej pracy :) Swoją drogą, ktoś te ilustracje jednak akceptuje, więc brawa dla tych państwa... W przekazy podprogowe jakoś nie dowierzam, mimo że oczywiście nie można ich całkowicie wykluczyć.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
9 godzin temu, Terebint napisał:

w 'rysunkach SJ" uderza podobieństwo Jezusa do greckiego Zeusa ... może to podprogowa reklama "wycieczek do Grecji"?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
5 hours ago, Brat Jaracz said:

Aż strach pomyśleć, co można zobaczyć w pamiątkowym winie :D

Jeśli chodzi o ilustracje w publikacjach, rzeczywiście z pewnymi artefaktami trudno dyskutować, jak choćby ze słynną lalką Anabelle (dobrze napisałem imię?), która pojawia się w WTS-owskiej książce dla najmłodszych. Są też dziwne układy palców i takie historie... Jako osobę z branży wydawniczej, najbardziej przekonuje mnie w tym wypadku mechanizm, który określamy jako "zemsta grafika". Rzeczony grafik chce się pożegnać ze zleceniodawcą albo "podziękować" za zbyt niską stawkę i ukrywa różne kwiatki w swojej pracy :) Swoją drogą, ktoś te ilustracje jednak akceptuje, więc brawa dla tych państwa... W przekazy podprogowe jakoś nie dowierzam, mimo że oczywiście nie można ich całkowicie wykluczyć.

Uff,dziekuje Ci Bracie Jaraczu.:)

Jesli chodzi o ta lalke Anabelle w ksiazce dla dzieci WTS-u to równiez to zauwazylem i nawet wrzucilem jako ciekawostke na forum. (Jest gdzies ten temat)

Wtedy wiekszosc forumowiczów stwierdzila ze jestem stukniety :mad: i dopatruje sie czegos czego nie ma a ta lalka to tylko ,,niewinny" zbieg okolicznosci.

Osobiscie uwazam inaczej, aczkolwiek nie nalezy popadac w obled i dopatrywac sie czegos we wszystkim przeginajac w druga strone.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
3 godziny temu, Andy78 napisał:

Uff,dziekuje Ci Bracie Jaraczu.:)

Jesli chodzi o ta lalke Anabelle w ksiazce dla dzieci WTS-u to równiez to zauwazylem i nawet wrzucilem jako ciekawostke na forum. (Jest gdzies ten temat)

Wtedy wiekszosc forumowiczów stwierdzila ze jestem stukniety :mad: i dopatruje sie czegos czego nie ma a ta lalka to tylko ,,niewinny" zbieg okolicznosci.

Nie ulega wątpliwości, że to JEST Anabelle, i to trzykrotnie w całej książce. Gdyby tam była raz, można by uznać, że to przypadek, ale nie trzy razy. Celowe działanie grafika i niewiedza osoby/osób, które akceptowały tę rycinę. Pytanie tylko, po co to zrobił. Obstawiam kpinę z nabożnych publikacji. Jednakowoż opcja ukrytych treści satanistycznych do mnie nie przemawia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
2 godziny temu, Brat Jaracz napisał:

Nie ulega wątpliwości, że to JEST Anabelle, i to trzykrotnie w całej książce. Gdyby tam była raz, można by uznać, że to przypadek, ale nie trzy razy. Celowe działanie grafika i niewiedza osoby/osób, które akceptowały tę rycinę. Pytanie tylko, po co to zrobił. Obstawiam kpinę z nabożnych publikacji. Jednakowoż opcja ukrytych treści satanistycznych do mnie nie przemawia.

No ale przeciez to tylko lalka,tak na dobra sprawe dosc popularna w stanach,dla mnie tak samo jakby ktos teraz wstawil zamiast Anabelle Barbie.Owszem z Anabelle wiaze sie jakas historia,ale mozna to przyrownac np.do tego jak sj traktuja urodziny.Bo w Biblii jest opis jak to akurat stalo sie cos zlego na takiej imprezie ,no to bach nie obchodzimy urodzin.

To ze jakas lalke podobno opetal demon ,nie znaczy zaraz ze wszystkie takie sa.

A ze Anabelle wystepuje az trzy razy w ksiazce ?Z oszczednosci?Albo po co sie produkowac I latac po, sklepach za innymi lalkami jak juz mieli jedna,hehehe.Albo ktos zazartowal sobie moze,nie mozna tego wykluczyc,ale to chyba z igly widly robicie o glupia zabawke.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

I nie ze bronie sj jestem ze sto mil od tego,poprostu staram sie byc obiektywna,co  nie znaczy ,ze mam racje,bo tak naprawde to cholera ich wie co oni tam robia i po co.I moze to mial byc przekaz podprogowy,ale chyba dla dzieci w ameryce,ja do niedawna nie mialam bladego.pojecia o takiej lalce.Wiekszosc dziecibw polsce pewnie tez nie.Wiec nie ma sobie czym glowy zawracac

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
9 godzin temu, humble napisał:

No ale przeciez to tylko lalka,tak na dobra sprawe dosc popularna w stanach,dla mnie tak samo jakby ktos teraz wstawil zamiast Anabelle Barbie.

Niby racja, ale w kulturze anglosaskiej to jest czytelny symbol. Dziwi mnie to, że nikt z WTS-u tego nie wyłapał. To z ich strony lekka kompromitacja. Oczywiście nie uważam, że chodzi o podtekst spirytystyczny/demoniczny, choć na 100% też nie można tego wykluczyć. Ale wyszło mniej więcej tak, jakby dorysować chłopcu wśród zabawek replikę karabinu maszynowego :) W przypadek nie wierzę - przecież są tysiące wzorów różnych lalek i grafik przypadkowo wybiera akurat taki wzór?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta