Promowane odpowiedzi

Cześć i czołem, to znowu ja, ale jakby od nowa... :) Założyłbym nowego nicka, ale to chyba wbrew regulaminom...?

Chciałbym się troszeczkę odciąć od dawnych moich postów, pogadać normalnie, po ludzku, pocieszyć się Wami i Waszą obecnością.

Nie da się wyciąć z życiorysu kilkunastu lat przeszłości, one jednak wciąż gdzieś w środku siedzą. Nikt tak jak Wy tutaj nie zrozumiecie tego kawałka mnie.

Dlatego zapraszam do zaczepiania mnie, chętnie spotkam też na żywo w W-wie, gdyby ktoś miał ochotę podyskutować o tym, jak to jest z tymi Świadkami, odchodzeniem od nich, układaniem sobie życia "po" albo pofilozofować ;) czy nawet pogadać o dyrdymałach.

Pozdrawia Was Marcin, dawniej znany tu jako Dreamer, dziś już nieco mniej rozmarzony, ale wciąż romantycznie naiwny :)

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witaj bracie pandeisto! Dawno Cię tu nie było. A szkoda bo ateiści zawładnęli forum, wystraszają nowych i forum umiera.

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
4 minuty temu, antykierat napisał:

Witaj bracie pandeisto! Dawno Cię tu nie było. A szkoda bo ateiści zawładnęli forum, wystraszają nowych i forum umiera.

Wszystko przemija... A jak to z "nowymi"? Dużo ludzi teraz odchodzi od Świadków? Gdzie się najbardziej "pleni odstępstwo"? :) Na fejsbukach? Czy Organizacja już się oczyściła, nikt nie odchodzi i lada dzień trzeba się spodziewać siódmej trąby i czternastej pieczęci? :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Bezbożnicy twierdzą , że wszystkich wierzących można przedstawić na przykładzie mieszkańców Vanuatu wierzących w księcia Filipa jako w wybawcę. Przeca to się zrobiło nie forum o Świadkach Jehowy ale forum adoratorów ateizmu :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Teraz, antykierat napisał:

Bezbożnicy twierdzą , że wszystkich wierzących można przedstawić na przykładzie mieszkańców Vanuatu wierzących w księcia Filipa jako w wybawcę. Przeca to się zrobiło nie forum o Świadkach Jehowy ale forum adoratorów ateizmu :D

Ja osobiście nie wyznaję ateizmu ;) ale jak inni sobie tak chcą, nie zamierzam ich przekonywać. Jest masa innych fajnych tematów przy których można się sprzeczać i przekomarzać ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Teraz, Dreamer napisał:

Wszystko przemija... A jak to z "nowymi"? Dużo ludzi teraz odchodzi od Świadków? Gdzie się najbardziej "pleni odstępstwo"? :) Na fejsbukach? Czy Organizacja już się oczyściła, nikt nie odchodzi i lada dzień trzeba się spodziewać siódmej trąby i czternastej pieczęci? :D

Nie bardzo zorientowany jestem, bo jak widzisz rzadko kto z nowych tutaj trafia. Prędzej chyba zostaje na forum Gedeona. Fejsbuka nimam więc nie wiem co się tam dzieje.

Edytowane przez antykierat

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Teraz, Dreamer napisał:

Ja osobiście nie wyznaję ateizmu ;) ale jak inni sobie tak chcą, nie zamierzam ich przekonywać. Jest masa innych fajnych tematów przy których można się sprzeczać i przekomarzać ;)

Oczywiście z tymi bezbożnikami żartuję ale ostatnimi czasy (zanim jeszcze forum trochę się kręciło) zauważam na tym forum gloryfikację ateizmu i pośrednie a czasami bezpośrednie ośmieszanie nie tylko wierzeń religijnych ale nawet jakichkolwiek poglądow, które sugerowałyby obecność wyższej inteligencji we wszechświecie. Uważam to za jeden z gwożdzi do trumny tego forum.

• Thanks 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
1 minutę temu, antykierat napisał:

Oczywiście z tymi bezbożnikami żartuję ale ostatnimi czasy (zanim jeszcze forum trochę się kręciło) zauważam na tym forum gloryfikację ateizmu i pośrednie a czasami bezpośrednie ośmieszanie nie tylko wierzeń religijnych ale nawet jakichkolwiek poglądow, które sugerowałyby obecność wyższej inteligencji we wszechświecie. Uważam to za jeden z gwożdzi do trumny tego forum.

Pamiętam moje dyskusje z Drabem i pewnie jeszcze kilkoma innymi osobami. Wyniosłem z nich taką naukę, że w pewnym momencie nie ma sensu dyskutować, bo to psuje relacje z ludźmi o odmiennych poglądach. Na dodatek poglądach, nie mających wpływu na życie, na bycie dobrym, fajnym człowiekiem. Więc po co?

Ale rozumiem, że dla odchodzących świeżo od Świadków ludzi zderzenie z dominującym tutaj ateizmem (jeżeli tak rzeczywiście jest) może być szokiem blokującym im wejście tutaj i skorzystanie z doświadczeń i wiedzy pisanej przez wiele naprawdę madrych osób tutaj.

• Like 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Teraz, Dreamer napisał:

Pamiętam moje dyskusje z Drabem i pewnie jeszcze kilkoma innymi osobami. Wyniosłem z nich taką naukę, że w pewnym momencie nie ma sensu dyskutować, bo to psuje relacje z ludźmi o odmiennych poglądach. Na dodatek poglądach, nie mających wpływu na życie, na bycie dobrym, fajnym człowiekiem. Więc po co?

Ale rozumiem, że dla odchodzących świeżo od Świadków ludzi zderzenie z dominującym tutaj ateizmem (jeżeli tak rzeczywiście jest) może być szokiem blokującym im wejście tutaj i skorzystanie z doświadczeń i wiedzy pisanej przez wiele naprawdę madrych osób tutaj.

Doszedłem do podobnych wniosków i  unikam takich dyskusji.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Odnośnie zawartości merytorycznej forum, to szkoda byłoby zaprzepaścić je, bo przez parę ładnych lat nazbierało sie tego trochę. Poza tym forum cechuje się dużą swobodą wyrażania pogladów.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zgadzam się z Antykieratem co do ateizmu na forum. ja się tym nie przejmuję bo mam dużo dystansu do swojej wiary ale jest wiele osób czułych na tym punkcie. Ja tam czuła nie jestem, więc mi to nie przeszkadza. Mam to szczerze mówiąc gdzieś. Wiara to dla mnie osobista sprawa. Osobiście bardziej mnie interesują Wasze przeżycia w sekcie i porównuję je z moimi. A co do sporów teologicznych itp. to mam już swoje lata i swoje poglądy a z wiekiem się tak łatwo ich nie zmienia ponoć.

Witaj z powrotem Dreamer.

• Like 5

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
6 godzin temu, antykierat napisał:

Chyba nie sądzisz, że ateiści zaczną przytakiwać teistom tylko po to, by nie robić im przykrości. Przesadzasz z tym ośmieszaniem światopoglądu innych i gloryfikacją własnego. Statystycznie mamy tu chyba najwięcej poszukujących agnostyków i pokornych ateistów świadomych tego, że zrozumienie rzeczywistości ich przerasta, więc chrzanić to, czy wielką niewiadomą nazwie się Bogiem czy określi jakimś naukowym terminem. W zasadzie zarejestrowałam tu tylko jednego użytkownika uprawiającego taki stereotypowy, schematyczny, bezmyślny ateizm. Ale wierzący tak już mają, że wieczne czują się jak nie prześladowani, to niedoreprezetowani.

• Like 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak odchodziłam z wts'u, to wcale mi nie przeszkadzał ani ateizm, ani  spory. Po prostu omijałam tematy, których treść była dla mnie bez sensu / drażliwa / nie na ten moment. Ani wtedy, ani teraz nie czułam przymusu by je czytać, albo się w nich wypowiadać. Nigdy też nie czułam by ktoś obraził moje uczucia religijne, mojego Boga. To chyba kwestia dystansu do siebie, do innych, do świata.

A Bóg, jeśli istnieje, jest ponad to, co się dzieje na forum. 

• Like 4
  • Thanks 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
4 godziny temu, Lila napisał:

A Bóg, jeśli istnieje, jest ponad to, co się dzieje na forum.

jedynym Bóstwem, które na pewno istnieje jest moja Beatka :) i faktycznie, ona jest ponad tym co dzieje się na forum :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

a może zastanówmy się nad tym dlaczego mimo wszystko wracamy na to forum, widzę że sporo osób wraca, w tym ja też się odczepić nie mogę. W moim przypadku to jest chęć bycia z ludźmi którzy byli w sekcie, byłam na różnych wykladach, czytam książki na ten temat itd. Wracam tu i mimo wszystko czuję się jak w domu, jak wśród tak różnych swoich. Gandalf kiedyś napisał, że nie ma żadnych my, oczywiście abstrahuję od kontekstu, a ja czuję dziwną wspólnotę, choć a może mimo tego że jesteśmy różni, wspólnotę przeżyć tak bym to nazwała. Dlatego mam w nosie czy wierzycie czy nie, ważne że jesteście. Kocham to forum i tyle w temacie. A jak już lila coś napiszę to jak balsam dla mojej duszy. I zupełnie nie wiem czy lila jest wierząca, chyba nie ale to nie ma znaczenia. Ludzie to wspaniale że jesteście dzięki Wam napisałam to wszystko co napisałam i parę osób nie weszło do sekty moona. To naprawdę wielka wartość!! A ile nie zostało świadkami?!

Edytowane przez Smerfetka
  • Like 4
  • Thanks 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przypominam, bracia, Ewangelię, którą wam głosiłem, którąście przyjęli i w której też trwacie. Przez nią również będziecie zbawieni, jeżeli ją zachowacie tak, jak wam rozkazałem... Chyba żebyście uwierzyli na próżno.

Jezu Ty się tym zajmij....

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Godzinę temu, A_kloo napisał:

Przypominam, bracia, Ewangelię, którą wam głosiłem, którąście przyjęli i w której też trwacie. Przez nią również będziecie zbawieni, jeżeli ją zachowacie tak, jak wam rozkazałem... Chyba żebyście uwierzyli na próżno.

melduję że zaliczam się do tych co uwierzyli na próżno (i dobrze mi z tym) :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
2 godziny temu, Smerfetka napisał:

I zupełnie nie wiem czy lila jest wierząca, chyba nie ale to nie ma znaczenia.

Jestem wierząca.

Wierzę, że ludzie są z gruntu dobrzy. Wierzę w miłość. 

• Like 4

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dnia 30.09.2017 o 11:59, Lila napisał:

Jestem wierząca.

Wierzę, że ludzie są z gruntu dobrzy. Wierzę w miłość. 

Jak to przez przypadek można spotkać siostrę w wierze!!! Jesteśmy w tej samej religii Lilka! 

• Like 5

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
4 godziny temu, normalnieodjazd napisał:

Jak to przez przypadek można spotkać siostrę w wierze!!! Jesteśmy w tej samej religii Lilka! 

witam was siostry, ja też należę do tego samego "kościoła" :)

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
4 godziny temu, normalnieodjazd napisał:

I nikt nam nue zabrania w niej być kapłankami ;) 

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Teraz, Lila napisał:

mocą władzy nadanej mi przez Latającego Potwora Spagetti nieomylnie orzekam, że masz rację: w tej religii kobiety nie tylko mogą, ale wręcz powinny być kapłankami :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
9 godzin temu, normalnieodjazd napisał:

To i ja w tej samej.

5 godzin temu, Lila napisał:

Oczywiście że nie .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak łatwo założyć religię.Jest już 4 osoby.I dwie kapłanki.:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wow. No nie mam kompletnie tej wiary...a wrecz przeciwnie.

Edytowane przez alka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta