Gość

Uwaga! autopromocja

Promowane odpowiedzi

Gość

Ja tak tylko nieśmiało chciałem napomknąć, że trafił mnie ostatnio nagły atak grafomanii i wrzuciłem nowe rzeczy na bloga.  

Jeśli ktoś ma ochotę poczytać to zapraszam: 

http://sj23.blox.pl/2017/12/Lustra-nie-ma-czesc-I.html

Pozdrowienia dla wszystkich pozostałych w tym opuszczonym przez Boga i ludzi miejscu!

Edytowane przez SJ23

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

Otwieram sobie forum, bo coś mnie "tkneło", tu Ty na pierwszym planie. Dobry, intuicyjny ruch. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

Ah ta intuicja :) No witam. Co za spotkanie po latach :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

Przypadek? Nie sondze ;)

Przeczytałem.  To było jak krótki film o religijności w zaprzęgach frustracji. Doskonałe. 

Edytowane przez gruby drab

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

Dzięki. To sporo czytania.

I obawiam się, że to jeszcze nie koniec. Historia cały czas się pisze :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

Dziś spotkałam przez przypadek starszego z mojego byłego zboru. Jedynego, którego lubiłam, bo był normalny. Spojrzał na mnie, szybko kiwnął głową i poszedł. Nie mam z nikim kontaktu już kilka lat. Ostatni sms o owoc dostałam chyba 3 lata temu. Albo 2... Sama nie wiem... No a dziś niewinne wyjście z domu pewno poskutkuje nagłą chęcią zrobienia ze mną porządku. 

Najpierw poczułam ten znajomy uścisk w gardle, zmieszanie i niepewność, a sekundę później niespodziewanie miły spokój. I ucieszyłam się, że ten strach to już tylko namiastka tego, co mnie nękało tyle lat. Czekam na moment, kiedy będę całkiem anonimowa, jedna z tysięcy istot chodzących po okolicy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

Heh, skończyłem czterdziestkę i kiedyś naiwnie myślałem, że spuścizna po SJ to choroba wieku młodzieńczego, a tymczasem - im dalej w las, tym więcej drzew. W ostatnich miesiącach SJ osaczają mnie dość intensywnie... To nie temat na otwarte rozważania, ale na krótką refleksję. W moim przypadku organizacja jest jak mieszkanka sraczki ze styropianem w kiblu. Po stokroć można spuszczać wodę, a i tak wypłynie ;) I czasami sobie myślę, że może jednak szkoda marnowania wody... Było to, co było, a co będzie dalej, tego nie wiadomo.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Godzinę temu, fabrykakeksu napisał:

Nareszcie... tak długo czekałem.

Ależ mi miło! Dzięki takim wpisom, mogę się poczuć jak Dan Brown ;) 

Pozdrowionka!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

.

Edytowane przez antykierat

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
19 godzin temu, Brat Jaracz napisał:

Heh, skończyłem czterdziestkę i kiedyś naiwnie myślałem, że spuścizna po SJ to choroba wieku młodzieńczego, a tymczasem - im dalej w las, tym więcej drzew. W ostatnich miesiącach SJ osaczają mnie dość intensywnie... To nie temat na otwarte rozważania, ale na krótką refleksję. W moim przypadku organizacja jest jak mieszkanka sraczki ze styropianem w kiblu. Po stokroć można spuszczać wodę, a i tak wypłynie ;) I czasami sobie myślę, że może jednak szkoda marnowania wody... Było to, co było, a co będzie dalej, tego nie wiadomo.

A tak w ogóle to kim sa ci świadkowie Jehowy, że nawet forum o nich jest ? Bo juz nie pamiętam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
3 godziny temu, antykierat napisał:

A tak w ogóle to kim sa ci świadkowie Jehowy, że nawet forum o nich jest ? Bo juz nie pamiętam

Też się nad tym zastanawiam :) Gdyby ktoś mnie zapytał na początku lat 90., byłoby mi łatwiej sprecyzować. Obecnie nie znam definicji, ale to coś z pogranicza sekty, korporacji i klubu towarzyskiego o lekkim zabarwieniu religijnym z dość skurwysyńskimi obostrzeniami ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Dnia 01/02/2018 o 14:26, SJ23 napisał:

Ja tak tylko nieśmiało chciałem napomknąć, że trafił mnie ostatnio nagły atak grafomanii i wrzuciłem nowe rzeczy na bloga.  

Jeśli ktoś ma ochotę poczytać to zapraszam: 

http://sj23.blox.pl/2017/12/Lustra-nie-ma-czesc-I.html

Pozdrowienia dla wszystkich pozostałych w tym opuszczonym przez Boga i ludzi miejscu!

Calkiem...ze tak powiem...dobre!;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

Zazwyczaj ludzie pisza koszmarnie:) a to na serio przeczytalam z przyjemnoscia...I dusza na ramieniu czy czegos nie schrzanisz. Bo b mnie zlosci grafomania. Ale nie. Bylo dobrze do samego konca.

Edytowane przez alka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
2 minuty temu, alka napisał:

Calkiem...ze tak powiem...dobre!;)

Długo siedziałem i w sumie siedzę dalej nad tą historią i sam już nie wiem czy to dobre :) Także dzięki. Dobrze dostać pozytywny sygnał. Bardzo mi miło!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

W ogole to tez jestes w Jukeju?:D

Fajnie sparodiowales te maniere...dzuzzas! Nie ma wiekszego buractwa jak mieszanie w jednym zdaniu ang I pol. Brrr...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

Bywam :) 

Praktycznie większość Polaków tam tak robi, w jakimś stopniu, mnie to już chyba przestalo razić. Po prostu czasem szybciej przychodzi do głowy słowo angielskie, albo jest prostsze; np: skip zamiast kontener na śmieci

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Godzinę temu, alka napisał:

Zazwyczaj ludzie pisza koszmarnie:) a to na serio przeczytalam z przyjemnoscia...I dusza na ramieniu czy czegos nie schrzanisz. Bo b mnie zlosci grafomania. Ale nie. Bylo dobrze do samego konca.

Ale to jeszcze nie koniec. Jeszcze kilka części będzie dopisane. Także mam szansę to schrzanić ;) 

Edytowane przez SJ23

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

SJ23, nawet nie wiesz jaka to była niespodzianka ostatnio jak pojawił się pierwszy wpis po tak długim czasie. Jonatan przypomniał mi, że muszę zajarać, thank you so much. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
21 godzin temu, SJ23 napisał:

Ale to jeszcze nie koniec. Jeszcze kilka części będzie dopisane. Także mam szansę to schrzanić ;) 

No wlasnie mialam prosic o wersje- co mysli Agniesia;) bede czekac:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
2 godziny temu, Lechitka napisał:

SJ23, nawet nie wiesz jaka to była niespodzianka ostatnio jak pojawił się pierwszy wpis po tak długim czasie. Jonatan przypomniał mi, że muszę zajarać, thank you so much. 

Haha bardzo fajnie. To niezwykle sympatyczny komplement. Mam nadzieję, że palenie było radosne :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
22 godziny temu, SJ23 napisał:

Bywam :) 

Praktycznie większość Polaków tam tak robi, w jakimś stopniu, mnie to już chyba przestalo razić. Po prostu czasem szybciej przychodzi do głowy słowo angielskie, albo jest prostsze; np: skip zamiast kontener na śmieci

Niby tak..

Ale Stara emigracja mowi pieknie po polsku bez akcentu nawet ( po 40latach w uk) I po ang tez:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
5 minut temu, alka napisał:

No wlasnie mialam prosic o wersje- co mysli Agniesia;) bede czekac:)

Nie planowałem wracać do Agniesi. Ale hmm.. jeśli charakter się podoba, to pomyślę nad tym , że tak powiem :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
2 minuty temu, alka napisał:

Niby tak..

Ale Stara emigracja mowi pieknie po polsku bez akcentu nawet ( po 40latach w uk) I po ang tez:)

Tak, to prawda. Spotkałem takie osoby i ich polski był bardzo interesujący. Duża waga przywiązywana do doboru słów. Akcent taki lwowsko-przedwojenny, sforumułowania, których my już nie używamy. Szlachectwo.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta