Ranking


Popularna zawartość

Wyświetla najczęściej polubioną zawartość od 06.12.2017 uwzględniając wszystkie działy

 1. 3 punkty
  "Na szczęście" od 2018 roku już nie będzie rocznika Jak Wam "niewolnik" będzie chciał dozować informacje, wrzuci jakiś ochłap na www. I tylko tyle, ile sobie zażyczy. A Wy, jak zwykle, będziecie piać z zachwytu... To "zbudowanie sal", jak to określasz, powinno być powodem Waszej zgryzoty, a nie dumy. Nie dość, że za darmo robicie z siebie sponsorów i woły robocze, to jeszcze powiększacie majątek pewnej spółki z Warwick. Bo chyba wiesz, do kogo należą wszystkie sale królestwa na świecie...? Ale cóż, życie to szuka wyboru... Jeśli nie przeszkadza Wam nabijanie kabzy samozwańcom z USA, który mają przy tym niezły ubaw, Wasz problem. Ja bym wolał przeznaczyć te środki na schronisko dla bezdomnych zwierząt, przynajmniej byłaby z nich jakaś korzyść tu i teraz.
 2. 3 punkty
  Dobrze. Rozumiem że wydacie jeszcze kilkaset tysięcy na budowę sali. Jeżeli za kilkanaście lat sala zostanie sprzedana z jakiś powodów to rozumiem ze pieniądze za sprzedaż zostaną do wykorzystania w miejscowych zborach, czy tak ? Ha ha ha, według mnie raczej jak zwykle znowu się dacie wykiwać gdyż wasze pieniądze przejmie spółka w Ameryce. Zresztą to nie wy lecz oni są prawnymi właścicielami. Robercie, jesteś strasznym naiwniakiem.
 3. 1 punkt
  Oczywiście w każdej społeczności można spotkać osoby wykształcone. Takie,które wykształciły się w swoim wyznaniu,na przeciw jego wytycznym,niemniej pozostały wierne itp. I tak znany człowiek Josh McDowel posiada stopnie naukowe,oraz trzy doktoraty. Człowiek wykształcony,który swoje stopnie itp.wykorzystuje na propagowanie wiary. Niemniej występuje w społeczności,w której istnieje "wielu prostaków". Pewne jest tylko to,ze jak pisał człowiek uchodzący za wykształconego, pomiędzy pierwszymi naśladowcami naszego zbawiciela było niewielu uczonych. "spójrzcie na [stan] waszego powołania:niewielu tam uczonych..." 1 Kor.1:26 Inne tłumaczenie: "Zauważcie,przyjaciele,ze niewielu spośród was uchodzi za mądrych,posiada władzę lub szlachetne pochodzenie.Stwórca ś w i a d o m i e wybrał tych,których świat uważa za głupich,słabych i nieważnych,aby zawstydzić mądrych,silnych i ważnych" 1 Kor.1:26-27 "...niewielu spośród was..." Niemniej byli i tacy. Takich mamy. Tak czy inaczej pewne jest,że: "Zauważcie ,drodzy,że niewielu spośród was posiada tytuły,władzę,czy bogactwo.Stwórca świadomie obrał taki sposób działania,który świat uważa za głupi i niewiele warty,aby zawstydzić ludzi uchodzących w świecie za mądrych i wielkich.Zdecydował się na plan,którym świat pogardza i uważa za nic;posłużył się nim,aby wykazać nicość tych,którzy w świecie coś znaczą,aby nikt nie chlubił się czymkolwiek..." 1 Kor.1:26-29 Wydaje mi się,że w obliczu tych wersetów wasze poszukiwania u tych, których podajemy,jako przykład takich, którzy znajdują się pomiędzy tymi,którzy "posiadają tytuły" "dowodów",że "w świecie co znaczą" jest niepotrzebne. Niemniej chociaż było "niewielu mądrych według ciała",to niemniej istnieli. Takich mamy.
 4. 1 punkt
  jaki fundusz? zapytał księgowy
 5. 1 punkt
  przeszło mi przez myśl że niektórzy piszą listy a potem kto inny wsadza te listy w cudze drzwi. Nikt tych listów nie przegląda przed rozpowszechnieniem. Więc jakby ktoś wybudzony mentalnie nawypisywał różnych rzeczy przeciwko strażnicy to świadkowie Jehowy spokojnie roznieśliby to po swoim terenie. A potem byłaby niezła awantura i komitet o odstępstwo
 6. 0 punktów
  Ten tekst z 29 listopada to majstersztyk organizacj kręntactwo czystej wody,to my CK wiemy co Jehowa robi a tobie wara od nieba Środa 29 listopada Będziemy do niego podobni, ponieważ ujrzymy go właśnie takim, jakim jest (1 Jana 3:2). Czy uważasz, że wykazujesz ponadprzeciętną gorliwość w służbie? Czy pilnie badasz Biblię i lubisz wnikać w „głębokie sprawy Boże”? (1 Kor. 2:10). Czy dostrzegasz, że Jehowa błogosławi twojej służbie w wyjątkowy sposób? Czy gorąco pragniesz spełniać Jego wolę? Czy odczuwasz wewnętrzną potrzebę niesienia innym duchowej pomocy? Czy widzisz dowody kierownictwa Jehowy w swoim życiu? Jeżeli odpowiadasz na te pytania twierdząco, czy to znaczy, że masz powołanie niebiańskie? Wcale nie. Dlaczego? Ponieważ takie odczucia mają nie tylko pomazańcy. Duch Jehowy w takim samym stopniu oddziałuje również na osoby mające nadzieję ziemską. Już sam fakt, że się zastanawiasz, czy otrzymałeś powołanie niebiańskie, wskazywałby, iż tak nie jest.