rhundz

Forumowicz Extra
 • Ilość dodanej zawartości

  8389
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O rhundz

 • Ranga
  Znamy się już dobrze
 • Urodziny 19.08.1967

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Twój bóg, więc mogę go olać, bo Twojemu bogu nic do mnie a mi nic do niego.
 2. czyli nie podejmiesz sie dyskusji i odrzucisz zupełnie moje uwagi, że przekład biblii na polski (obojetnie który) to za każdym razem czyjas interpretacja?
 3. możesz mnie oczywiscie wyprowadzic z błedu - jesli taki popełniłem - i powiedziec, jakim językiem władasz poza polskim. ewnetualnie powiedziec, ze polski to Twoj drugi jezyk. ale jesli nie rozumiesz, ze każde tłumaczenie z jezyka A na jezyk B, nawet jeśli są to języki mocno spokrewnione (jak np. polski i czeski), nie jest możliwe w stu procentach i zawsze jakas minimalna część tłumaczenia będzie interpretacją wyrażeń lub speyficznych składki danego języka, które niekoniecznie występują w tym drugim. sprawa robi sie jeszcze bardziej skomplikowana, jesli jezyki nie są spokrewnione albo w ogóle wywodzą sie z innych grup i rodzin, wtedy nawet wiekszosc tekstu staje sie interpretacją.
 4. kazde tłumaczenie to z automatu interpretacja... wiec czytasz czyjas interpretacje
 5. i udało Ci sie z nim chociaz porozmawiac?
 6. kto w ogóle kontroluje raporty starszych?
 7. to dobrze, ze sie w tym punkcie zrozumielismy, bo ja poczatkowo napisalem o zupelnie czyminnym, mianowicie, ze w buszu roznych statystyk znajdzie sie jakas jedna, którą przeprowadzono rzetelnie, z zachowaniem zasad metodologii naukowej, przez człowieka który nie ma krzywego (znaczy wyrobionego) spojrzenia na swiadków, tak jak my.
 8. jeli ktos "wybiera sobie" rzetelna i miarodajna, to z definicji taka ona nie moze byc.
 9. czy ta prowokacja była dobra czy nie (w moim odczuciu swietna), nie zmienia postaci rzeczy, że nawet jesli wiekszosc statystyk bedzie do kitu, to zawsze znajdzie sie jakas rzetelna i bardzo miarodajna. w moim odczuciu bedzie ich pi x drzwi tyle samo co gdzie indziej.