Sebastian

Forumowicz Extra
 • Zawartość

  13897
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  124

Ostatnia wygrana Sebastian w Rankingu w dniu 15 Sierpień

Sebastian posiada najczęściej lubianą zawartość!

Reputacja

8358 Excellent

O Sebastian

 • Tytuł
  Forumowicz Extra
 • Urodziny 23.04.1972

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Location
  +48 517083891

Ostatnie wizyty

3822 wyświetleń profilu
 1. Wiara ponad miłość?

  moim zdaniem warto jest umiejętnie połączyć romantyczność ze skurwysyństwem a wyrachowanie z bezinteresownością. I nie pogubić się w tych dwóch sprzecznych porządkach.
 2. Wiara ponad miłość?

  aby odnaleźć wyjątki trzeba kreatywnie posługiwać się rachunkiem prawdopodobieństwa. Szczęście trzeba szukać tam gdzie jest prawdopodobne że można je znaleźć a oprócz tego trzeba liczyć na odrobinę farta.
 3. Wiara ponad miłość?

  ja daleki jestem od idealizowania kobiet jako połowy ludzkości (i w niniejszym wątku dałem temu wyraz i żartobliwie i poważnie) ale nie popadam w skrajność i nie twierdzę (i nigdy nie twierdziłem) że w moim życiu uczuciowym "nie będzie niczego" (i dzięki temu że mam pozytywne nastawienie, udało mi się osiągnąć więcej niż wskazywałaby statystyka i rachunek prawdopodobieństwa).
 4. Wiara ponad miłość?

  akurat to stwierdzenie nie ma za wiele wspólnego z prawdą, ale OK, nie to jest przedmiotem wątku, idźmy dalej, ogólną myśl zrozumiałem...
 5. Wiara ponad miłość?

  znam proporcje; jest czas na zajmowanie się kobietą, jest czas na robotę zawodową i jest czas na zajmowanie się tematami związanymi ze zwalczaniem sekty.
 6. Wiara ponad miłość?

  lepiej zająć się wyborem branży i pisaniem biznesplanu niż siedzieć przy piwie i marudzić że w każdym urzędzie siedzą biurwy i każdy urzędnik chce nas zgnoić.
 7. Wiara ponad miłość?

  myślę że to jest kwestia replikowania jakichś błędnych patologicznych wzorców dotyczących życia rodzinnego. Dziadek lał babcię, a ojciec matkę, więc córka szuka sobie kolejnego tyrana który będzie lał ją, a jej córka poszuka sobie kolejnego, a wnuczka kolejnego. Moja normalna głowa nie potrafi tego pojąć. Ja wychowałem się w rodzinie z problemem alkoholowym wiem ile moja matka wycierpiała i sam nie chcę zadawać takich cierpień mojej Beatce, a do alkoholu w ogóle mnie nie ciągnie. Trzeba czyni życie lepszym a nie gorszym. Nie mam pojęcia dlaczego niektórzy ludzie tego nie rozumieją.
 8. Wiara ponad miłość?

  tutaj strzeliłeś w dziesiątkę - aby przeżyć prawdziwą miłość nie można kalkulować czy ona się opłaca. Trzeba po prostu zaangażować się. I już.
 9. Wiara ponad miłość?

  akurat z myślę że bez powodu kobieta nie ładuje się w taki związek, nawet jeśli nam wydaje się on toksyczny. Jeśli pokochała "łobuza" to może potrzebowała poczucia bezpieczeństwa. Albo weźmy przykład kobiety która "marnuje sobie życie" układając je sobie z biedakiem. My jako otoczenie z góry zakładamy że ona powinna najpierw zapytać go o PIT-a z zeszłego roku i nie chcemy zrozumieć że ten biedny człowiek umiał np. wysłuchać tę kobietę i starał się ją zrozumieć i za to dostał od życia premię.
 10. Wiara ponad miłość?

  nie jestem pewien czy łapię o co chodzi Jededjahowi, ale młoda i piękna i bogata kobieta która (odrzucając zaloty przystojnego inteligentnego miliardera) poślubiłaby wulgarnego chamowatego bezrobotnego psychopatycznego impotenta który nią pogardza i bije ją i codziennie poniża ... postąpiłaby "wbrew swojemu instynktowi, pożądaniu, fascynacji"
 11. Wiara ponad miłość?

  założyć firmę i zawodowo zająć się uwodzeniem kobiet? dość nietypowy pomysł na biznes
 12. Przekleństwa

  tak czy inaczej gołym okiem widać podobieństwo ewolucji traktowania (mało eleganckiego i wyrażającego brak szacunku) słowa "kobieta" i traktowania mało eleganckiego słowa "zajebisty". Słowo "zajebisty" jest traktowane coraz łagodniej, już nie jest zastępowane pikaniem, już jest tolerowane, a nawet już eksperymentalnie pojawia się w reklamach dbających o swój wizerunek korporacji takich jak ING (aczkolwiek trzeba zaznaczyć bank ING reklamując swój zajebisty rachunek bankowy zachowawczo posłużył się eufemizmem "zajefajny" ale skojarzenia są oczywiste). Na razie słowo to nie pojawia się w tekstach sakralnych, ale słyszałem je już kilka razy w Radiu Maryja. Za pierwszym razem jak jakaś nastolatka kilkanaście lat temu w audycji na żywo oświadczyła że "kocha Jezusa" ponieważ (cyt.) "nasz Zbawiciel jest po prostu zajebisty", to ja mało z krzesła nie spadłem, ale ksiądz prowadzący audycję wolał udawać że tego nie usłyszał.
 13. Przekleństwa

  kiedyś słowo "kobieta" było wulgaryzmem a dzisiaj jest nie tylko najnormalniejszym słowem, ale można je używać nawet w przekładach Pisma Świętego ("mężczyzną i kobietą stworzył ich") i nikt (nawet bibliści unikający używania mało eleganckiego słowa "facet") nie widzi nic niestosownego w użyciu słowa "kobieta" w tekście biblijnym. kto wie? może za sto albo za trzysta lat w polskojęzycznych przekładach biblijnych przeczytamy że "Pan jest zajebisty" (w sensie: pełen chwały)? albo że "widział Bóg że wszystko co uczynił było zajebiste"
 14. Przekleństwa

  czy może to mieć jakiś związek z okolicznością że "zajebisty" jest rusycyzmem?
 15. Zmęczenie i odpoczynek Boga

  po stworzeniu Adama dalej miał chęć do dalszej pracy, zniechęcił się dopiero po stworzeniu Ewy stworzył Adama i widział że to było dobre, stworzył Ewę i postanowił odpocząć