Sebastian

Forumowicz Extra
 • Zawartość

  14308
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  147

Ostatnia wygrana Sebastian w Rankingu w dniu 19 Luty

Sebastian posiada najczęściej lubianą zawartość!

Reputacja

8542 Excellent

O Sebastian

 • Tytuł
  Forumowicz Extra
 • Urodziny 23.04.1972

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Location
  (+48)799831259

Ostatnie wizyty

4291 wyświetleń profilu
 1. Dyskryminacja w zborze świadków Jehowy?

  poniższą informację przekazuję na prośbę Danusi Kubik z którą rozmawiałem dzisiaj telefonicznie: Danusia jest obecnie nieobecna na forum, gdyż absorbują ją sprawy związane z jej sędziwym ciężko chorym ojcem ale prosiła, aby jeszcze raz w jej imieniu podziękować wszystkim ofiarodawcom. Większość ofiarodawców to osoby z bratniego forum, ale warte odnotowania jest że tutejsza społeczność okazała się wrażliwa i wsparła Danusię materialnie Danusia jest zachwycona tym, że dużo osób wsparło ją materialnie, gdyż potrzebowała 1000zł a już wpłynęło nieco ponad tysiąc zł i ciągle wpływają nowe wpłaty. Danusia 100x serdecznie dziękuje wszystkim łącznie i każdemu z osobna. Dodam, że w poprzednich dniach Danusia dokonała żądanej przez sąd kwoty 1000zł na rachunek sądu a dzisiaj (a więc w zakreślonym przez sąd terminie) została wysłana apelacja, a to oznacza że sprawa BĘDZIE rozpatrywana ponownie. to wszystko przekazuję w imieniu Danusi Sebastian PS: ja Sebastian także dziękuję wszystkim którzy Danusi pomogli emocjonalnie i materialnie
 2. Dyskryminacja w zborze świadków Jehowy?

  uncjo, cofnij się do pierwszej strony wątku, tam masz opisane kogo i o co pozwała Danusia Kubik
 3. Dyskryminacja w zborze świadków Jehowy?

  faktycznie nie muszę - ale tak sie składa że akurat chcę
 4. Dyskryminacja w zborze świadków Jehowy?

  Chciałaś wszystko sprowadzić na poziom zabijania wampirów czosnkiem, ale nie doceniasz tego jak plastyczną księgą jest Biblia i co można tam wyczytać Gdybym był sługą Jehowy mógłbym np. odpowiedzieć Tobie, że król Dawid co prawda konsekwentnie powstrzymywał się od zabicia Saula nawet gdy miał ku temu okazję (co strażnica podaje jako przykład szacunku dla władzy teokratycznej) ale przecież poza sporem jest to że prowadził z tymże Saulem otwartą wojnę. Gdybym był sługą Jehowy mógłbym np. odpowiedzieć Tobie, że Saul z Tarsu gdy miał zatarg z faryzeuszami w Jerozolimie którzy wydali na niego niesprawiedliwy wyrok to odwołał sie do kogo? Co Cezara! A zatem, nawet bogobojny świadek Jehowy ma podstawę biblijną do procesowania się z faryzeuszami przed sądami Cezara. Co więcej, przykład idzie z góry, bo samo jw.org także lubi latać po sądach, przed które pozywa swoich prześladowców (a zatem Danusia Kubik nie zrobiła niczego czego nie robiłoby wcześniej Ciało Kierownicze jw.org)
 5. Dyskryminacja w zborze świadków Jehowy?

  Każdy ma prawo do własnej oceny, także Danusia i osoby które ją wspomagają. Kto ma ochotę niech pomaga. Kto nie chce, niech robi to co sam uważa za słuszne.
 6. Dyskryminacja w zborze świadków Jehowy?

  wg mnie metoda jest właściwa, gdyż jw.org jest elementem tegoż szatańskiego systemu rzeczy
 7. Dyskryminacja w zborze świadków Jehowy?

  Oczywiście, jak to w życiu, jedni zrozumieją inni nie. Na pewno będą takie przypadki jak opisuje Kantata i będą takie przypadki, o których mówię ja. w każdym razie, procesy sądowe (mimo że nie są "cudownym lekarstwem na całe zło") mogą przynajmniej częściowo wpłynąć na motywację przynajmniej niektórych starszych.
 8. Dyskryminacja w zborze świadków Jehowy?

  Owszem, ŚJ lubią mieć poczucie bycia prześladowanymi, ale (zgodnie z zasadą "Bóg jest święty ale forsa jest ponadprzenajświętsza") zaskakująco szybko odzyskują rozum, jeśli sprawa dotyczy pieniędzy.
 9. Dyskryminacja w zborze świadków Jehowy?

  chodzi o coś innego: jeśli ten konkretny "cyngiel" przegra, to inni starsi zboru zrozumieją, że nie warto ryzykować dużymi pieniędzmi dla przypodobania się Nadarzynowi który to Nadarzyn i tak wszystkich swoich "cyngli" ma "dokładnie tam" (gdzie światło nie dochodzi). wynik procesu ma sprawić że inni starsi 10x zastanowią się zanim kogoś skrzywdzą.
 10. Dyskryminacja w zborze świadków Jehowy?

  moim zdaniem warto walczyć, nawet gdy istnieje ryzyko porażki. Poza tym już obecnie walka przyniosła pewne efekty. wielkim sukcesem jest, że pozwano nie organizację ale starszego zboru. sama świadomość że trzeba stawić się w sądzie i tłumaczyć się ze swoich "namaszczonych prądem elektrycznym" decyzji sądowniczych - to już jest coś. sama okoliczność że za adwokata Danusi Kubik zapłaciło polskie państwo a pozwany starszy zboru musiał wyłożyć kilka tysięcy zł własnych pieniędzy na adwokata (a Nadarzyn mu tego nie zrefunduje) to już jest coś. sama świadomość że starszy zboru odczuje że nie jest 100% bezkarny - to już jest coś!
 11. Dyskryminacja w zborze świadków Jehowy?

  Na prośbę Danusi Kubik (która ma trudności z zalogowaniem się ) zamieszczam jej apel/prośbę (którą Danusia Kubik zredagowała w czwartek 15 lutego 2018): uprzedzając ewentualne pytania (które padły na bratnim forum i mogą paść na naszym także), ja Sebastian wyjaśniam że: Pytania: Od tej apelacji nie ma odwołania? Termin jest ostateczny? Co w razie braku wpłaty? Czy to wpłata na rzecz tego starszego (...) czy na rzecz Towarzystwa Strażnica? Odpowiedź: wyjaśniam, że to NIE jest wpłata ani na rzecz Towarzystwa Strażnica ani na rzecz tego starszego, to jest opłata pobierana przez Cezara (przez państwo polskie) za rozpatrzenie apelacji. Danusia Kubik przegrała proces przed sądem w Legnicy, ale teraz chce odwołać się od tego wyroku (to odwołanie się nazywa się fachowo właśnie "apelacja"). Jak Danusia Kubik uzbiera odpowiednią kwotę i wpłaci te 1000zł to sąd będzie zajmować się jej odwołaniem, a jak nie wpłaci to jej odwołanie w ogóle nie będzie rozpatrywane. Z tego wynika, że jak Danusia Kubik tej kwoty NIE wpłaci, to pozwany przez nią starszy zboru może świętować "ostateczne" zwycięstwo, bo nikt nigdy więcej tej sprawy już nie będzie rozpatrywać, a wyrok niekorzystny dla Danusi uprawomocni się. === Na sąsiednim forum apel spotkał się z dobrym przyjęciem, pozwolę sobie zacytować dwie wypowiedzi: User znany tutaj jako WTSarchive (a tam znany jako M) napisał: a pan Stanisław Chłościński, znany (tu i tam) pod nickiem Gedeon, napisał: obydwaj panowie "nie poprzestali na słowach" (i chwała im za to); kwot które wpłacili nie ujawniam, bo mogliby oni sobie tego nie życzyć, ale powiem ogólnie, że rozmawiałem telefonicznie z Danusią Kubik i na razie wszyscy ofiarodawcy wpłacili łącznie 1/3 potrzebnej sumy, co oznacza że pomoc nadal jest potrzebna. Termin w którym Danusia Kubik musi wykonać przelew na konto sądu upływa w czwartek 22 lutego, a to oznacza że dobrze byłoby gdyby ofiarodawcy przesłali swoje wsparcie najpóźniej w środę (wtedy Danusia w czwartek otrzyma te pieniądze na swój wyżej podany rachunek bankowy).
 12. Witam

  mówisz i masz: Prawo dotyczące lewiratu wyłuszczono w Powtórzonego Prawa 25:5, 6: „Jeśli bracia mieszkają razem i jeden z nich umrze, nie mając syna, to żona zmarłego nie powinna należeć do obcego mężczyzny z zewnątrz. Jej szwagier ma pójść do niej i weźmie ją za żonę, i zawrze z nią małżeństwo lewirackie. A pierworodny, którego ona urodzi, ma dziedziczyć imię jego zmarłego brata, żeby to imię nie zostało wymazane z Izraela”. Prosze zauważyć że Mojżesza nie interesowało czy pozostały przy życiu brat jest kawalerem czy jest żonaty. Pozostały przy życiu brat niewątpliwie miał obowiązek zastosować się do tego prawa bez względu na to, czy był już żonaty. Jakie to szczęście że Grzesiek, mój starszy brat wyprowadził się z Karpacza, bo aż strach pomyśleć, co byłoby, gdyby przepis ten nadal obowiązywał a mój brat mieszkałby nadal w Karpaczu. mój brat Grzesiek jest żonaty ale niestety on i jego żona nie mają dzieci. Wg tego przepisu, gdyby Grzesiek umarł bezdzietnie, to ja Sebastian miałbym obowiązek (podkreślam: NIE "ewentualną możliwość" ale "zakichany obowiązek") zdradzać swoją ukochaną Beatkę z moją bratową Ewą i spłodzić jej potomka. Bo tak napisano w Piśmie Świętym. Na samą myśl o tym (że ktokolwiek mógłby mi nakazywać współżycie seksualne z kimś innym niż moja ukochana Beatka) czuję trudne do opisania obrzydzenie. Ale "prawo jest prawem", dura lex sed lex, Pan nakazuje, sługa musi. Jesteście sobie w stanie w ogóle wyobrazić taką obrzydliwość?! Bo mnie sie to w głowie nie mieści! Podkreślam, że tekst biblijny nie zostawia najmniejszego pola do reinterpretacji: Nie można np. wykręcać się że "chodziło o obowiązek alimentacyjny" i wmawiać czytelnikom że (rzekomo) istota obowiązku sprowadzała się do zapewnienia owdowiałej bratowej środków utrzymania aby nie umarła z głodu. Wprost przeciwnie: autor biblijny wprost nakazuje współżycie seksualne aby doszło do poczęcia dziecka i do urodzenia dziecka. In vitro nie było wtedy znane, więc odbycie stosunku seksualnego z bratową było niestety konieczne. Sumując: Pismo Święte na kartach Starego Testamentu NAKAZYWAŁO popełnianie CUDZOŁÓSTWA. Co było do udowodnienia. Amen.
 13. Dyskryminacja w zborze świadków Jehowy?

  streszczając najkrócej to co się działo później: sąd 2 listopada 2017 wydał wyrok niekorzystny dla powódki Danusi Kubik; od tego wyroku przysługuje prawo odwołania się i Danusia Kubik zamierza skorzystać z tego uprawnienia.
 14. Witam

  najpierw wypadałoby temat porządnie rozpocząć i przytoczyć werset z zakazem łączenia osoby duchowej z cielesną
 15. Witam

  pojęcie "zbyt wielu żon" jest nieostre. Może ktoś powie że "trzeba zachować umiar 40 i ani jednej więcej" a jak ktoś poczyta że 1000 żon to za dużo, to dojdzie do wniosku że mają c "tylko" 100 jest wstrzemięźliwy niemalże jak mnich dodatkowo, święta księga nie twierdzi że mieć zbyt wiele żon to samolubstwo czy uprzedmiotowienie kobiety, nie formułuje żadnej tezy czy poligamia sprzyja czy przeszkadza wychowywać dzieci i czy ich potrzeby są lepiej realizowane w związku monogamicznym czy poligamicznym itd. itp. tłumaczenie ma charakter polityczny (większość powie nie jestem królem więc mi wolno) i abstrakcyjnie religijny (jeśli problemem jest balwochwalstwo to można wziąć sobie 1000 czcicielek Jahwe i będzie ok) tak więc widać gołym okiem że przytoczone wersy nie dowodzą Twojej tezy.