Sebastian

Forumowicz Extra
 • Zawartość

  14215
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  140

Ostatnia wygrana Sebastian w Rankingu w dniu 12 Grudzień

Sebastian posiada najczęściej lubianą zawartość!

Reputacja

8500 Excellent

O Sebastian

 • Tytuł
  Forumowicz Extra
 • Urodziny 23.04.1972

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Location
  (+48)799831259

Ostatnie wizyty

4121 wyświetleń profilu
 1. 200 milionów dolarów na ordynowanych sług

  biorąc pod uwagę fluktuację wiernych (jedni przychodzą drudzy odchodzą) za każdym razem znajdzie się garstka zapaleńców, dla których będzie to ten pierwszy naiwny raz. i tym sposobem mamy prawie doskonałe ekonomiczne perpetum mobile
 2. Znak Jonasza - prawda czy kłamstwo.

  z tego co Robert pisze wynika, że jego Bóg nie lubi ludzi o ścisłym umyśle i że umiłował ślepą wiarę i ślepe posłuszeństwo, co więcej specjalnie (złośliwie?) wsadził do tekstu biblijnego wyrażenie "dni i noce" aby utrudnić przyjęcie ewangelii osobom o umyśle ścisłym.
 3. podatki na utrzymanie ławek miejskich także płacą wszyscy obywatele. jedyną biblijną podstawą do czepiania się polityka "za to z kim śpi" mogłyby ostatecznie być słowa Jana Chrzciciela, który potępiał Heroda za związek z bratową, ale nie sądzę aby strażnica kiedykolwiek sięgnęła po taki argument. Gdyby Strażnica zdecydowała się na ogłoszenie że nie wolno korzystać ze wsparcia polityków naruszających przykazanie "nie cudzołóż" to: (1) musiałaby udowodnić że ten konkretny Cezar do którego odwołał się Saul z Tarsu (a był to jak pamiętam słynący z niemoralności Cesarz Neron) nie był cudzołożnikiem (2) szybko okazałoby się że nie można prawie NIKOGO prosić o pomoc.
 4. a skąd założenie że anomalie pogodowe są niedozwolone? skoro mieliśmy w Polsce małą epokę lodowcową podczas potopu szwedzkiego (i jest odnotowanym historycznie faktem że wojska szwedzkie w ciężkim rynsztunku na koniach maszerowały po zamarzniętym lodzie po Bałtyku) to dlaczego 2.000 lat temu nie mogła wydarzyć się sytuacja odwrotna (jakiś cieplejszy rok)?
 5. Znak Jonasza - prawda czy kłamstwo.

  Robbo1, myślę że zbyt łatwo uznajesz coś za "oczywiste" dla mniej jest oczywiste że w języku polskim doby nazywa się dniami ale "dzień i noc" to nie jest to samo co doba (to jest doba dookreślona w taki sposób że wiemy że nie chodzi komuś o część doby ale o co najmniej kilkanaście godzin) ciekawi mnie jak to wygląda po grecku czy po hebrajsku
 6. jeśli mówimy o ścisłości informacji to liczą się fakty a nie jakieś bezpodstawne opinie
 7. nie, gdyż potop nie jest zdarzeniem historycznym. pobyt potomków Abrahama w Egipcie jest faktem historycznym narodzenie Jezusa z Nazaretu jest faktem historycznym późniejszym niż pobyt potomków Abrahama w Egipcie ale potop to tylko legenda. nie można zatem umiejscawiać wydarzenia historycznego między legendą a faktami.
 8. to ciekawe, że natchnione są oryginały które "gdzieś się zapodziały", a wszyscy bibliści opierają się na kopiach z kopii
 9. to że polityk akurat jest geyem chyba nie powinno być przeszkodą. zresztą, jako księgowy powiem że to da się sprawdzić wystarczy zobaczyć listę osób pobierających zasiłki mieszkaniowe (albo pobierających np. 500+) w Słupsku - wątpię aby ubodzy ŚJ nie korzystali z tej formy wsparcia ze strony Cezara. a tak poważnie to nie widzę biblijnostrażnicowych przeszkód gdyż św. Paweł naucza że ani złodzieje ani chciwcy ani kładący się z mężczyznami ani balwochwalcy" królestwa Bożego nie odziedziczą. Umówmy się że pisowcy są (wg strażnicy) balwochwalcami (katolicyzm uczestnictwo w mszach św. itp.), a każdy polityk (jeśli nawet nie jest złodziejem) to jest co najmniej chciwcem. Nie widzę zatem różnicy między chciwcem i balwochwalcą (typowy PiS-owiec) a chciwcem kładącym się z mężczyznami (ten konkretny samiec biedronki).
 10. 200 milionów dolarów na ordynowanych sług

  Wcześniej czy później na pewno gdyż strażnica jest taką małą cichodajką pilnie uczącą się od wielkiej nierządnicy. Na razie dobrze jej się wiedzie, ale wszystko do czasu.
 11. czy ten promocyjny towar zakupiony w internetowej promocji można będzie oddać w ciągu 14 dni?
 12. Tekst dzienny

  z tego fo pamiętam, to czystość seksualna "po jackowemu" może oznaczać poligamię ale bez prezerwatywy. Jacek ogólnie ma (użyję eufemizmu) "specyficzne" podejście do norm religijnych i obyczajowych.
 13. moje relacje ze świadkami

  ironiczna wypowiedź Jededjaha może zaboleć aktywnych świadków Jehowy, ale niestety ujmuje esencję antyodstępczej propagandy strażnicowej byłem kilkanaście lat świadkiem Jehowy w tym 7 lat bardzo aktywnym, pewien czas nawet pionierowałem i nasłuchałem się wiele pogardy w obie strony: i pogardy ze strony katolików pod adresem świadków Jehowy i pogardy świadków Jehowy pod adresem katolików również. opowieść założycielki wątku wydaje mi się wiarygodna w tym sensie że sam spotkałem świadków Jehowy którzy pogardzają katolikami. Co więcej, sami siebie mają za sprawiedliwych i za umiejętnych głosicieli sprawiedliwości. gdybym nie zobaczył i nie usłyszał tego co widziałem i słyszałem być może (jak Stanisław) pomyślałbym sobie że kascok zmyśla. Ale słyszałem wiele, przytoczę na początek lżejszy kawałek np. retoryczne pytanie: "jak magister może być takim debilem żeby klękać przed kamieniem?! szatan patrzy na takiego pana magistra i pęka ze śmiechu i śmieje się z radości jak udało mu się zwieść mądrych tego świata..." zgodzicie się ze mną, że jest to przykład pogardy wobec innego człowieka czy mam zacytować coś cięższego? a może podoba się wam taki ładny wierszyk dla dzieci? cytuję: "ni to mężczyzna ni to niewiasta chodzi w sukience, boga ma z ciasta"; ładna niewinna zagadka, nieprawdaż? i nie ma w niej ani odrobiny nienawiści... jak się podobają wam dwa powyższe cytaty, Uncjo i Stanisławie?!
 14. Tekst dzienny

  a propo "czystości seksualnej" niedawno pewien odstępca opowiadał mi pełen pikantnych szczegółów swój komitet sądowniczy. Szczególnie utkwiło mi w pamięci taka wymiana zdań: pytanie: "czy przestrzegasz zasad czystości przedmałżeńskiej?" odpowiedź: "oczywiście, że tak! Przed każdą randką kąpię się i używam dezodorantu!" odpowiedź została wypowiedziana z takim przekonaniem, że starsi nabrali wątpliwości czy przesłuchiwany delikwent rozumie pojęcie tak samo jak starszyzna.
 15. Znak Jonasza - prawda czy kłamstwo.

  a w oryginalnym greckim tekście biblijnym jest wyrażenie "dni i noce" czy jest słowo "doba"? Jak jest doba, to masz 100% racji, a jak "dni i noce" to kwestia racji zależy od sposobu zinterpretowania wyrażenia "dzień i noc"