Sceptyk

Forumowicz Extra
 • Ilość dodanej zawartości

  3016
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

6 obserwujących

O Sceptyk

 • Ranga
  Znamy się już dobrze

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Wyznanie
  Brak

Ostatnie wizyty

1615 wyświetleń profilu
 1. Wszystkie religie są "po jednych pieniądzach". Wystarczy że należysz do jednej z nich a będą chcieli cię wydoić finansowo i zapanować nat twoim umysłem. Jedne mają w tym większą wprawę drugie mniejszą. SJ można nazwać w tym mistrzami. Gdyby istnieli tak długo jak KK to ich zasoby finansowe byłyby o wiele większe od zasobów KK. Wielu ludziom WYDAJE SIĘ ŻE MYŚLĄ ZMIENIAJĄC RELIGIĘ , podczas gdy zmieniają jedynie przesądy pakując się pod taki sam pręgierz.
 2. Masz rację Andrzej, podjąłeś słuszną decyzję. Głupotę można jeszcze znieść ale już nie tych którzy są z niej dumni.
 3. W próżnej często idą zmowie pustosłowie z pustką w głowie.
 4. No i masz ci babo placek. To wszystko na co cię stać? Czy gdy głosisz po domach to też mówisz: "Twoje (pana/pani) wywody naprawdę nie interesują mnie bo są typowym bajaniem człowieka ze świata"? Czy ty naprawdę nie jesteś w stanie postawić jakiś swoich argumentów na poparcie twojego zrozumienia by prowadzić w miarę normalną rozmowę? Cały czas żadnej konkretnej odpowiedzi i kolejny błędny wniosek że nie biorę pod uwagę istnienia Boga. Ja tylko twierdzę że sposób w jaki opisuje go biblia uwłacza jego inteligencji a ty Kałach NIE POTRAFISZ zaprzeczyć moim argumentom. Postaraj się, albo poprostu powiedz że nie wiesz, nie masz wyjaśnienia itp. zamiast nieudolnie udawać znawcę Biblii. Ps: Zazwyczaj bywa tak że nie można odgonić się od SJ, wyrzucisz drzwiami, wejdą oknem. Często są uparci i nękają jak rządne krwi komary. Tutaj widzę że Kałach wręcz odwrotnie, ucieka chcąc uniknąć niewygodnych tematów.
 5. Kałach, obrałeś w stosunku do mnie bardzo nietrafną linię obrony. Nie ma czegoś takiego jak to nazwałeś " moi współwyznawcy" bo przecież jak już wspomniałem ci wcześniej nie jestem religijny. Dlatego opinie generałów a tym bardziej biskupów mnie nie interesują ani też nie obchodzi mnie ile piją albo jedzą. Uważam że "korzeniem wszelkiego zła", dzisiaj na ziemi są WSZYSTKIE religie, włącznie z twoją destrukcyjną sektą. To że rozmawiam z tobą na podstawie Biblii wcale nie oznacza że traktuję ją jako jakiś wyjątkowy autorytet. Jest dla mnie zbiorem legend porzeplatanych czasami prawdziwą historią. Jest chaotyczna z mnóstwem sprzeczności i można ją interpretować na setki sposobów. Prowadzi do sporów, rozbicia rodzin, morderstw, niepotrzebnych zgonów i wojen które cię tak oburzają. Rozmawiam z tobą na podstawie Biblii gdyż twierdzisz że twoja sekta się na niej opiera. Ja jestem innego zdania i dlatego próbuję z tobą na ten temat rozmawiać. Teraz jak już wszystko jasne to możemy wrócić do tematu. Jak narazie w cały twoim tekście nie widzę odpowiedzi na mój post poza jednym zdaniem którego autorem mogło by być dziecko z 1 klasy . Cytuję : "Odpowiedziałem ci, Jehowa pokazywał, że jest jedynym prawdziwym Bogiem. " To że stworzył wszechświat nie wystarczy i dlatego by pokazać swoją wielkość musiał wymordować całe narody. I to ma być usprawiedliwienie? Chyba Kałach, piewco pokoju na świecie, sobie ze mnie kpisz. Powiedz na jakiej podstawie te narody zostały zgładzone? Przecież nie otrzymały, tak jak izraelici, praw od Boga w związku z czym nie złamali żadnego z nich. Mieli swoje, niedoskonałe prawa które przestrzegali. Jekie by one nie były to zawsze byly lepsze od anarchii. Chwalili fałszywych bogów? Mieli prawo się pomylić jako niedoskonali ludzie skoro prawdziwy bóg nie raczył im się przedstawić. Skąd mieli czerpać przykład skoro prawdziwy bóg ich porzucił i nigdy się nimi nie interesował? To tak Kałach jakbyś ty porzucił swoje dzieci na ulicy, pozostawił ich samym sobie a po wielu latach wrócił i ich wszystkich wybił pod pretekstem że zostały źle wychowane. To przecież kompletny absurd.
 6. na ten post Kalach nie odpowiedziales. Chodzi o odpowiedzialnosc moralna za czystki etniczne ktorych dopuscili sie izraelici za pozwoleniem boga ktore ty usprawiedliwiasz. Dokladnie napisalem ci dlaczego nie zgadzam sie z twoja opinia na ten temat a ty wogule nie odpowiedziales. Jak chcesz to moge przestac cie meczyc niewygodnymi tematami.....
 7. Nie dam rady teraz pisać, coś się zepsuło. Dalej rżesz głupa Kalach. Do następnego.
 8. Skoro twierdzisz że potrafisz to odpowiedz na mój ostatni post. Jak narazić odpowiedziałeś nie na temat. Jak tak samo czytasz Biblię to się nie dziwię że opowiadasz takie głupoty.
 9. Skoro twierdzisz że potrafisz to odpowiedź mój ostatni post.
 10. Skoro twierdzisz że potrafisz to odpowiedź mój ostatni post.
 11. Coraz gorzej z tym forum. Cytuję jedno a wyskakuje coś innego.
 12. Czy ty umiesz czytać? Czasami się zastanawiam czy przypadkiem specjalnie udajesz przygłupa.
 13. Te inne narody które były poza Izraelem można porównać do porzuconych dzieci. Bóg Biblii upatrzył sobie jeden naród któremu dał swoje prawa, jednocześnie zaniedbując resztę swojego potomstwa. Porostu zostawił je na pastwę losu. Niech sobie radzą same. Jak to dzieci, opuszczone, bez środków do życia, tak jak to bywa zwykle w ubogich krajach, zaczynają np kraść by przeżyć. No cóż, lepsze to niż śmierć. W późniejszym czasie, gdy się im uda przeżyć, tworzą społeczeństwo ze swoimi niedoskonalymi prawami. No bo skąd miały czerpać przykład, ich "doskonały" ojciec ich opuścił. Nagle pojawia się, niewiadomo skąd tatuś ze swoimi prawami z którymi są zaznajomione tylko jego pupilki, Izraelci. Jak wyrodny ojciec każe swym pupilkom wyrżnąć w pień wszystkie porzucone wcześniej przez niego dzieci. Po kilku tysiącach lat ktoś taki jak Kałasznikov każe nam brać takie opowiadanie jako przykład do naśladowania. Zwyrodnialca który porzucił swoje dzieci daje za przykład do naśladowania. Rrobi z niego bohatera i chce by wszyscy oddawali mu cześć. Kalasznikov, czy nie uważasz że ewentualny bóg który stworzył wszechświat ma więcej oleju w głowie niż ten, stworzony przez koczowniczy lud sprzed paru tysięcy lat? Czy zdajesz sobie sprawę ze skomplikowanych praw sterujących naszym wszechświatem? Czy choć przez chwilę starałeś sobie uzmysłowić na jakich zasadach to wszystko działa? Czy masz jakiekolwiek pojęcie o matematyce, fizyce, astronomii, kwantach itd.......... by zobaczyć ogrom wiedzy jaką ewentualny bóg musiałby dysponować do stworzenia tego wszystkiego? Czy uważasz że taki bóg popełniałby tak karygodne błędy o jakich możemy czytać w biblii ? Jeżeli tak myślisz i to dopuszczasz w swojej świadomości to dla mnie jesteś zwykłym cymbałem i ignorantem.
 14. Chcialbym dowiedzic sie od ciebie dlaczego Jehowa kazal zabijac.Jest to dla mnie bardzo dziwne a zarazem ciekawe. Ja osobiscie nie widze zadnej taryfy ulgowej do tego typu poczynan.
 15. Kałach, jesteś coraz bardziej niemiły dla wszystkich i dlatego przestałem mieć ochotę cokolwiek dla ciebie szukać i tobie tłumaczyć. Poza tym jesteś bardzo niewdzięczny i głupio mądry oraz odporny na wiedzę. Tak więc poszukaj sobie sam co oznacza to słowo albo tkwij w błogiej ciemnocie i nieświadomości.