Sceptyk

Forumowicz Extra
 • Ilość dodanej zawartości

  2934
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

6 obserwujących

O Sceptyk

 • Ranga
  Znamy się już dobrze

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Wyznanie
  Brak

Ostatnie wizyty

1588 wyświetleń profilu
 1. Jak to jak wygląda Bóg ? Już przecież raz przytoczyłem werset: "Boga nikt nigdy nie widział lecz jednorodzinny syn Jezus Chrystus OBJAWIŁ GO". Większość chrześcijan na świecie uznaje Jezusa jako boga. Z tego co wiem Jezus-Bóg gdy przebywał na ziemi miał " ręce, paznokcie, brwi, żołądek, stopy, wzrostu 1,80 ( ?) m. itd. itp. " .
 2. Jak to jak wygląda Bóg ? Już przecież raz przytoczyłem werset: "Boga nikt nigdy nie widział lecz jednorodzinny syn Jezus Chrystus OBJAWIŁ GO". Większość chrześcijan na świecie uznaje Jezusa jako boga. Z tego co wiem Jezus-Bóg gdy przebywał na ziemi miał " ręce, paznokcie, brwi, żołądek, stopy, wzrostu 1,80 ( ?) m. itd. itp. " .
 3. Biblia nie wypowiada się jednoznacznie czy złoty cielec przedstawiał dla Izraelitow Jahwe czy innego boga. Pozostaje problem inspiracji - skąd Izraelici zaczerpnęli wzór takiego przedstawienia Boga. Na to pytanie możemy łatwo odpowiedzieć zwracając uwagę na istnienie w starożytności szeroko rozpowszechnionych kultów związanych z bykami. Można ogólnie stwierdzić, że w Egipcie byk uchodził za wcielenie bóstwa. Byk był symbolem siły, szczególnie siły rozrodczej i płodności. W Egipcie rozwijał się kult żywego byka - Apisa. To może właśnie jemu izraelici przypisywali wyprowadzenie ich z niewoli egipskiej.
 4. Czy się do niej nie modlił? ?? Tego nie mogę powiedzieć, nie ma o tym wzmianki w biblii. Czy ddawddawł jej część? ??? z całą pewnością tak !!! Nie trzymano ją w miejscu świętym lecz NAJŚWIĘTSZYM, czyli tam gdzie była najbardziej "święta". Prawdopodobnie gdybyś powiedział coś złego w obecności Żyda o Skrzyni Przymierza to przyplaciłbyś to swoim życiem. Katolicy są mniej ekstremalni . Reasumując: Pierwsze przykazanie z dekalogu zabrania sporządzania wizerunków tylko OBCYCH BOGÓW.
 5. Może Gambit i masz rację. Z drugiej syrony sposób w jaki traktowano przedmiot składakący się z drewna i złota upiększony figurami ze złota, trochę przeczy temu o czym piszesz. Skrzynia przymierza pomimo tego że była materialnym przedmiotem symbolizującym boga to jednak była darzona przeolbrzymią czcią i szacunkiem, coś w stylu chrześcijanskich figur i innych przedmiotów kultu.
 6. W kościołach też nie znajdziesz wizerunku Boga. Masz jedynie figury i obrazy postaci chrześcijańskich. Nie zobaczysz w nich wizerunków obcych bogów jak np Kriszyn I tym podobnych. Gdzieś w biblii jest napisane że "Boga nikt nigdy nie widział lecz jednorodzony syn, Jezus Chrystus objawił go". Myślę że w związku z tym można sporządzać jego figury i obrazy. W świątyni żydowskiej była kiedyś Arka przymierza, jedyny materialny symbol obecności Boga który był czymś świętym dla Izraelitow. Ten przedmiot był dla nich tak święty że nikt poza najwyższym kapłanem nie miał do niego dostępu.
 7. W oryginałach nie było żadnego podziału na wersety, dlatego zapisane w ten sposób myśli miały swoją logiczną kontynuację. Gdy będziemy je sztucznie rozdzielić możemy zupełnie zmienić sens zapisu. Idąc tym tokiem rozumowania uważam Andy że to właśnie ty sztucznie podzieliłeś pierwszą myśl na dwie części i dlatego ją teraz zle rozumiesz. Przyjrzyjmy się temu bliżej: ". Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie . Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym". Nie stosując żadnego sztucznego podziału jak to zrobiłeś powyzpowyżej , z kontekstu wyraźnie wynika że chodzi o wyobrażenia, rzeźby, obrazy.... "cudzych bogow" a nie prawdziwego.
 8. Myślę że to tylko przyczyni się do wzrostu czlonkow organizacji. Zakazany owoc zawsze lepiej smakuje.
 9. Myślę że to tylko przyczyni się do wzrostu czlonkow organizacji. Zakazany owoc zawsze lepiej smakuje.
 10. Witaj Ihi , Opisujesz, i przedstawiasz kplejny gnoj dotyczacy SJ, Powiem ci z calego serca, nie warto sie tym przejmowac, szkoda czasu, Ja w tej chwili ide sobie upiec placki ziemniaczanie, mowie ci pychota.!!!!!
 11. Do międzynarodowego spisku należy też tysiące żołnierzy którzy mieli okazję tam służyć. Ze tez żaden z nich nie puścił pary z ust ...
 12. Oczywiście że działa. Dlatego "lek" ze względu na popularność ma swoją nazwę i jest często stosowany np w szpitalach.
 13. Oczywiście że nie. Wszystkie święte księgi spisane do tej pory przez ludzi są według mnie nieudaną prubą opisania ewentualnego stwórcy. Tak jak naukowcy mają ograniczone środki do tego by poznać wszystkie zagatki wszechświata tak i ci którzy poszukują boga korzystają jesdynie z środków dla nich obecnie dostępnych. Wielki wybuch wcale nie zaprzecza istnienia stwórcy. Czy wiesz że jednym ze współtwórców teorii wielkiego wybuch był ksiądz katolicki, astronom, Georges Lemair ? W tamtych czasach była to dobra wiadomość dla Watykanu ponieważ oznaczało to że wszechświat miał swój początek i co się z tym wiąże ewentualnego projektanta. Do tamtej pory powszechnie uważano że wszechświat jest niezmiennym i nieporuszającym się układem galaktyk, że jest wieczny.
 14. Albo jeżeli żyjemy w hologramie 😊