Jedediah

Forumowicz Extra
 • Zawartość

  7968
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  150

Ostatnia wygrana Jedediah w Rankingu w dniu 28 Wrzesień

Jedediah posiada najczęściej lubianą zawartość!

Reputacja

12442 Excellent

6 obserwujących

O Jedediah

 • Tytuł
  Miejsce na twoją reklamę

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnie wizyty

7709 wyświetleń profilu
 1. Świadkowie Jehowy w uniwersum Metro 2033

  Nie, po prostu nowi użytkownicy nie chcieli siedzieć z ludźmi mojego pokroju i kręconą w nieskończoność gównoburzą, a woleli miejsce moderowane silną ręką i tematycznie wyprofilowane. Stąd sukces bratniego forum.
 2. Świadkowie Jehowy w uniwersum Metro 2033

  Fight Club jest w takim samym stopniu filmem: jak Stary Człowiek i Morze podręcznikiem rybołówstwa Wybacz SJ, więcej nie zasrywam ci wątku offtopem.
 3. Świadkowie Jehowy w uniwersum Metro 2033

  Mordobicie było kolejną grupą wsparcia.
 4. Świadkowie Jehowy w uniwersum Metro 2033

  Z dedykacją:
 5. To tak samo jak ty. Rozumiem, że może się wydawać iż terytorium jest za małe dla nas dwojga, zwłaszcza że lata świetności ma już dawno za sobą. Niech więc będzie, ustąpię ci miejsca. Pisz sobie.
 6. Świadkowie Jehowy w uniwersum Metro 2033

  Jehowi też tam są? Można się przyłączyć do ich frakcji i wraz z wykonywaniem kolejnych zadań zostać starszym? Habit ma jakieś specjalne właściwości, ile dodaje do pancerza? Jak masz duży współczynnik charyzmy to możesz przegadać brata furtiana przy wejściu do strażnicy?
 7. Świadki zgrzeczniały, stoją se przy stojakach, milczą, nikogo już nie zaczepiają, ale odstępcy w tym czasie zadają sobie trudu i wyrabiają anty-pionierkę. Byliby z was dobrzy świadkowie jehowy - więcej energii wkładacie w negację tej wiary niż wierni w jej szerzenie.
 8. niedługo się wyratuję

  Czas zaktualizować wątek pt. "Sebastian vs. Antykierat".
 9. Świadkowie Jehowy w uniwersum Metro 2033

  Nawiasem mówiąc: miło zobaczyć, że ktoś oprócz mnie ogląda Expanse. Pomimo mniej znanej marki i swoistej kameralności, udało się stworzyć naprawdę wciągającą i całkiem złożoną wizję ( przynajmniej w sezonie pierwszym, bo dwójka już taka sobie), którą można określić mianem Gry o Tron w kosmosie. Warto wspomnieć, że odpowiedzialni za scenariusz do Expanse będą współtworzyć dla Netflixa Wiedźmina, co daje nadzieję na wysoki poziom.
 10. Świadkowie Jehowy w uniwersum Metro 2033

  To tylko pozory, będące skutkiem przebywania w jednym tylko kręgu kulturowym. W Stanach mormoni są popularniejsi i liczniejsi od Świadków Jehowy. Są również starsi, co każe mi przypuszczać, że korporacyjną otoczkę świadkowie podłapali właśnie od nich. Mormoni pojawiają się w Miasteczku South Park, doczekali się poświęconego im, obsypanego nagrodami musicalu ( autorstwa twórców South Park) i jestem gotów założyć się, że ilość nawiązań w amerykańskiej popkulturze do mormonizmu wyprzedza bezbarwny świadkojehowizm.
 11. Świadkowie Jehowy w uniwersum Metro 2033

  Za to drugi brat - wykładowca - to już świadek pełną gębą. System pytań i odpowiedzi, nacisk na używanie imienia bożego, wykład z pytaniami retorycznymi. Tu już doczytał.
 12. Świadkowie Jehowy w uniwersum Metro 2033

  Brat Timofiej powinien mieć rozmowę dyscyplinującą, bo naucza fałszywych nauk. A to akurat prawda. Choć bardziej przekonuje mnie wizja w której świadkowie w takim postapokaliptycznym świecie szybko zostają podbici i ograbieni z żywności, technologii oraz przestrzeni. Pacyfiści bez mocnego protektora nie mają szans w świecie, w którym nie ma nic do stracenia.
 13. Przede wszystkim ogromna ich liczba, w tym kardynałowie w Watykanie to postmoderniści i ludzie, którzy gdyby mogli, zrzuciliby szaty i zostali działaczami społecznymi. Posłuchaj Franciszka: jego konik to tematy społeczne, nierówności, emigracja, ekologia, dyskryminacja ze względu na płeć. Jezusa w jego retoryce jest tak mało, że sami wierni się niepokoją ile papieża jest w papieżu. A to zapewne tylko wierzchołek góry lodowej, bo papież stanowi odbicie woli konklawe. Polecam oglądać od 3:30 do 5:55. Reginald Foster, karmelita bosy i ekspert od łaciny w rozmowie ze znanym satyrykiem ateistą Billem Maherem. Jeśli więcej duchownych w samym sercu Watykanu podziela podobne poglądy ( a założę się że tak), to kościół jest tylko kolosem na glinianych nogach, którego sami kapłani nie biorą serio.
 14. Np. Adam Szustak, dominikanin prowadzący kanał youtube. Dobrze się go słucha, przemawia do młodych. W ogóle różne zakony wybijają się na plus czy to jakością ewangelizacji czy też zaangażowaniem społecznym. Ostatnio nakręcono bardzo dobry dokument o działalności Franciszkanów Odnowy.