Megagelon

Forumowicz Extra
 • Zawartość

  1357
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  9

Ostatnia wygrana Megagelon w Rankingu w dniu 16 Maj

Megagelon posiada najczęściej lubianą zawartość!

Reputacja

1237 Excellent

8 obserwujących

O Megagelon

 • Tytuł
  Znamy się już dobrze
 • Urodziny 04.05.1968

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Location
  Fotel
 • Interests
  Piwo
 • Wyznanie
  Telewizja

Ostatnie wizyty

4196 wyświetleń profilu
 1. Najważniejsze to stworzyć domowy klimat. W tym celu proponuje wygodnie usiąść np w fotelu wziąć do ręki butelkę dobre piwa i sącząc je pomału komentować jakiś program w telewizji. Mała sugestia by w tym czasie nie dłubać w nosie.
 2. Człowiek steruje ludźmi a za nim stoi diabeł. Jest anonimowy a komu jest potrzebne jego imię skoro i tak ono ludziom nic nie powie ani niczego nie wyjaśni. Zresztą rolą diabła nie jest ludziom wyjaśniać tylko ogłupiać i niszczyć duchowo. Diabeł również przejął w swoje ręce naród Izraelski i też nim steruje tak jak zresztą całym światem. Pana Jezusa też chciał ogłupić i przejąć w swoje ręce ale Pan Jezus okazał się od niego lepszy. Więc skoro diabeł uważał że przejęcie Pana Jezusa jest możliwe to tym bardziej nie zawaha się nad człowiekiem by go zniewolić. Ludzie nigdy nie zrozumieją jaką mocą i jakim duchem posługuje się diabeł by realizować swoje cele i zamierzenia. Ja też tego nie rozumiem ale wierzę że jest to tajemna moc która potrafi zawładnąć człowiekiem i to w sposób niezauważalny dla niego samego. Dlatego tylko Duch Święty jest w stanie człowieka przed tym bronić ale ten Duch nie jest na pstryknięcie palca człowieka. To dar od Pana Jezusa dla wybranych.
 3. Moim zdaniem organizację tą powołał do istnienia diabeł by łowić ludzi w swe sieci. W ten sposób wiele dobrych osób którzy by mogli być prawdziwymi chrześcijanami jest zniewolona duchem zakłamania i obłudy. Mają oni zamknięte usta i nie mogą głosić czystej ewangelii która naucza że nie ma innego imienia danego ludziom na ziemi jak imię Pana Jezusa Chrystusa. I nie ma w żadnym innym zbawienia, gdyż nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia, w którym moglibyśmy być zbawieni (Dzieje Apostolskie 4:12)
 4. Świadkowie moim zdaniem gardzą Duchem Świętym i tym samym zmniejszają Jego rolę w ewangelizacji ludzi. Oni wierzą tylko w Jehowę a Pan Jezus i Duch Święty wiele dla nich nie znaczą. W czasie chrztu nie wymawiają słów z Mat 28:1 a jest to przecież nakaz. Uważam że ich chrzest nie ma żadnej mocy i nie zapewnia im chrztu Duchem Świętym. W Dziejach Apostolskich 19:19-6 czytamy że niektórzy byli chrzczeni w sposób nieprawidłowy co nie pozwalało im na chrzest Duchem Świętym. Dlatego Paweł musiał ich ponownie ochrzcić i dopiero wtedy zostali napełnieni mocą Ducha Świętego. W wersecie 5 czytamy że zostali ochrzczeni w imię Pana Jezusa. Czytamy tam również że oni nie słyszeli nigdy o Duchu Świętym. Jak to możliwe? Widocznie w tamtych czasach też było dużo obłudnych chrześcijan którzy po swojemu chrzcili i głosili ewangelię. Moim zdaniem od tamtego czasu nic się nie zmieniło na lepsze a jedynie na gorsze.
 5. Megagelon

  Boskość Jezusa na podstawie Jana 14

  Uciąłeś łeb hydrze. Gratuluję
 6. Megagelon

  Historia byłego-prawieprzyszłego-Świadka

  Chcesz poznać prawdę? To zacznij postępować tak jak kazał Pan Jezus. Pan Jezus stawia jasno sprawę co masz robić i jak myśleć. Tu nie chodzi o głoszenie ewangelii choć ta też jest ważna. Musisz zmienić swoje życie i je dostosować do norm chrześcijanina. Chcesz by ci się Pan objawił? Nie bądź naiwny bo ludzie z CK tacy właśnie są. Pamiętaj że takich ludzi jak ty jest miliony którzy czekają na objawienie się Pana. Radzę być cierpliwym i czekać w pokorze umysłu na zrozumienie tego co jest niejasne. Ja też wielu rzeczy nie rozumiem ale to mi nie przeszkadza by być posłusznym słowu Pana Jezusa. Wykonuj to co rozumiesz i jest dobre a od zła trzymaj się z dala.
 7. Megagelon

  Dyskryminacja w zborze świadków Jehowy?

  Wojny są widocznie wpisane w schemat wiary i miłosierdzia. Jeśli zatem twoją wolą jest walka to walcz, a ja tam wolę nadstawić drugi policzek. Czy jestem z tego powodu gorszy? Uważam że w tym momencie jestem ale być może nadejdzie dzień w którym moja krzywda zostanie zauważona i doceniona.
 8. Megagelon

  Dyskryminacja w zborze świadków Jehowy?

  Żeby ich powalić to potrzebne są pieniądze. Myślę że 10000 na głowę i sprawa jest wygrana. Rozprawa to licytacja kto da więcej ten wygrywa.
 9. Megagelon

  Dyskryminacja w zborze świadków Jehowy?

  To właśnie też miałem na myśli. Rozumiem cię. Tylko trzeba pamiętać że oni przegraną odczytują jako wygraną. Wiesz dobrze że oni lubią być prześladowani i upokarzani. Ty się cieszysz i oni się cieszą i wszyscy są szczęśliwi. Dla nich te ciemne miejsce jest RAJEM. Dlatego moim zdaniem ta walka jest bez sensu bo ci ludzie inaczej myślą jak my. Podziwiam ludzi którzy toczą ze sobą walki ale sam wolę stać jako obserwator bo wiem że jeszcze żadna wojna nie rozwiązała problemów raz na zawsze. Owszem wygrana daje pewną satysfakcję ale tylko wówczas kiedy wróg jest całkowicie pokonany.
 10. Megagelon

  Dyskryminacja w zborze świadków Jehowy?

  Naprawdę uważasz że z mafią wygrasz? Nawet gdybyś zebrała wielu ludzi i z nimi wspólnie walczyła to i tak zabraknie ci lat i zdrowia by z nimi wygrać. Możesz co najwyżej wygrać jedną bitwę. Ich jest stać by stracić miliony na adwokatów i sądy, a ciebie? To walka z wiatrakami. Według mnie ci ludzie są mistrzami ignorancji i odpowiedzialność nie robi na nich żadnego wrażenia.
 11. Megagelon

  Dyskryminacja w zborze świadków Jehowy?

  Moim zdaniem szkoda na nich czasu i pieniędzy. Lepiej dać te pieniądze na dom dziecka.
 12. Megagelon

  But

  Uwaga ! Dla braci zainteresowanych reklamą adresu internetowego jw.org polecam zdjęcie z butem. Zdjęcie można wykorzystać na różne sposoby. Prawa autorskie można wykupić za symboliczną złotówkę. Osoby zainteresowane proszę o kontakt na priv. Dziękuje i pozdrawiam wszystkich braci.
 13. Komu tak zależy by przekonać ludzi że nigdy nie umrą? Nie poniosą żadnej odpowiedzialności za swoje czyny? Świadkowie twierdzą że nie ma piekła by ludzie się nie bali Boga. Kara jest przewidziana za każde przestępstwo w kodeksie karnym i za kłamstwo też. Tak więc jeśli ludzkie prawo przewiduje za ten czyn karę to oczywiste jest że Bóg też. Piekło to nic innego jak więzienie z którego nigdy się nie wyjdzie. Sprawa jest bardzo poważna a kto ją bagatelizuje ten jest sam dla siebie egzekutorem.
 14. Megagelon

  Witam

  Z żoną jest dobry ale czy każda pozycja jest dobra? Jeśli nie to znaczy że z żoną też może być zagrożeniem dla zdrowia duchowego.
 15. Ja myślę, że to źle ale jestem w stanie to zrozumieć. Ważne jest natomiast co myśli Jezus? Ja biorę pod uwagę szczere intencje Pawła, który może w dobrej wierze używa tych zwrotów by stworzyć rodzinny lub szkolny klimat. Dziś się to nazywa techniką manipulacyjną mająca na celu przyciągnąć do siebie słuchaczy. Celowo używamy takich słów które pomagają nam nawiązać dobre i ciepłe relacje w dialogu. Ty np używasz grzecznościowych zwrotów co w dzisiejszym świecie może być odbierane jako dziwactwo. Jedni będą cię odbierać jako dziwaka, a inni za kulturalnego człowieka. Niemniej jednak chodzi tobie by słuchacz był przekonany że go bardzo szanujesz i traktujesz poważnie. Być może i Pawłowi chodziło o to by bracia odbierali go jak członka rodziny i uważali go za swojego ojca. By byli przekonani że Paweł myśli o nich jak o swoich własnych dzieciach i darzy ich wielką miłością ojcowską. Jeśli w swoim sercu nie miał na uwadze odebrania czci i chwały Bogu, to być może nie zostało to mu poczytane za grzech.