Megagelon

Forumowicz Extra
 • Zawartość

  1350
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  7

Ostatnia wygrana Megagelon w Rankingu w dniu 15 Luty

Megagelon posiada najczęściej lubianą zawartość!

Reputacja

1231 Excellent

8 obserwujących

O Megagelon

 • Tytuł
  Znamy się już dobrze
 • Urodziny 04.05.1968

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Location
  Fotel
 • Interests
  Piwo
 • Wyznanie
  Telewizja

Ostatnie wizyty

3978 wyświetleń profilu
 1. Dyskryminacja w zborze świadków Jehowy?

  Wojny są widocznie wpisane w schemat wiary i miłosierdzia. Jeśli zatem twoją wolą jest walka to walcz, a ja tam wolę nadstawić drugi policzek. Czy jestem z tego powodu gorszy? Uważam że w tym momencie jestem ale być może nadejdzie dzień w którym moja krzywda zostanie zauważona i doceniona.
 2. Dyskryminacja w zborze świadków Jehowy?

  Żeby ich powalić to potrzebne są pieniądze. Myślę że 10000 na głowę i sprawa jest wygrana. Rozprawa to licytacja kto da więcej ten wygrywa.
 3. Dyskryminacja w zborze świadków Jehowy?

  To właśnie też miałem na myśli. Rozumiem cię. Tylko trzeba pamiętać że oni przegraną odczytują jako wygraną. Wiesz dobrze że oni lubią być prześladowani i upokarzani. Ty się cieszysz i oni się cieszą i wszyscy są szczęśliwi. Dla nich te ciemne miejsce jest RAJEM. Dlatego moim zdaniem ta walka jest bez sensu bo ci ludzie inaczej myślą jak my. Podziwiam ludzi którzy toczą ze sobą walki ale sam wolę stać jako obserwator bo wiem że jeszcze żadna wojna nie rozwiązała problemów raz na zawsze. Owszem wygrana daje pewną satysfakcję ale tylko wówczas kiedy wróg jest całkowicie pokonany.
 4. Dyskryminacja w zborze świadków Jehowy?

  Naprawdę uważasz że z mafią wygrasz? Nawet gdybyś zebrała wielu ludzi i z nimi wspólnie walczyła to i tak zabraknie ci lat i zdrowia by z nimi wygrać. Możesz co najwyżej wygrać jedną bitwę. Ich jest stać by stracić miliony na adwokatów i sądy, a ciebie? To walka z wiatrakami. Według mnie ci ludzie są mistrzami ignorancji i odpowiedzialność nie robi na nich żadnego wrażenia.
 5. Dyskryminacja w zborze świadków Jehowy?

  Moim zdaniem szkoda na nich czasu i pieniędzy. Lepiej dać te pieniądze na dom dziecka.
 6. But

  Uwaga ! Dla braci zainteresowanych reklamą adresu internetowego jw.org polecam zdjęcie z butem. Zdjęcie można wykorzystać na różne sposoby. Prawa autorskie można wykupić za symboliczną złotówkę. Osoby zainteresowane proszę o kontakt na priv. Dziękuje i pozdrawiam wszystkich braci.
 7. Komu tak zależy by przekonać ludzi że nigdy nie umrą? Nie poniosą żadnej odpowiedzialności za swoje czyny? Świadkowie twierdzą że nie ma piekła by ludzie się nie bali Boga. Kara jest przewidziana za każde przestępstwo w kodeksie karnym i za kłamstwo też. Tak więc jeśli ludzkie prawo przewiduje za ten czyn karę to oczywiste jest że Bóg też. Piekło to nic innego jak więzienie z którego nigdy się nie wyjdzie. Sprawa jest bardzo poważna a kto ją bagatelizuje ten jest sam dla siebie egzekutorem.
 8. Witam

  Z żoną jest dobry ale czy każda pozycja jest dobra? Jeśli nie to znaczy że z żoną też może być zagrożeniem dla zdrowia duchowego.
 9. Ja myślę, że to źle ale jestem w stanie to zrozumieć. Ważne jest natomiast co myśli Jezus? Ja biorę pod uwagę szczere intencje Pawła, który może w dobrej wierze używa tych zwrotów by stworzyć rodzinny lub szkolny klimat. Dziś się to nazywa techniką manipulacyjną mająca na celu przyciągnąć do siebie słuchaczy. Celowo używamy takich słów które pomagają nam nawiązać dobre i ciepłe relacje w dialogu. Ty np używasz grzecznościowych zwrotów co w dzisiejszym świecie może być odbierane jako dziwactwo. Jedni będą cię odbierać jako dziwaka, a inni za kulturalnego człowieka. Niemniej jednak chodzi tobie by słuchacz był przekonany że go bardzo szanujesz i traktujesz poważnie. Być może i Pawłowi chodziło o to by bracia odbierali go jak członka rodziny i uważali go za swojego ojca. By byli przekonani że Paweł myśli o nich jak o swoich własnych dzieciach i darzy ich wielką miłością ojcowską. Jeśli w swoim sercu nie miał na uwadze odebrania czci i chwały Bogu, to być może nie zostało to mu poczytane za grzech.
 10. Szczęście, żart i nieporozumienie.

  Trzeba się z tym pogodzić i pomyśleć że nie jest to jeszcze wielka tragedia taka jak np wpadnięcie w alkoholizm, narkotyki, hazard, itp itd. Musisz się zachowywać do brata jak dyplomata bez emocji i zawsze taktownie. Dzięki temu będzie cię jako tako tolerował i utrzymasz z nim kontakt rodzinny. Ja jak byłem w początkowej fazie amoku to brata swojego wygnałem z domu.
 11. Nie jest wykluczone, że do tego doszło. Tylko że jest on wybrańcem i jest powołany do dziedzictwa niezniszczalnego (1 Piotra 1:4,23) Mógł sobie na to pozwolić i skoro jest to zapisane to widocznie nikomu to nie przeszkadzało by takie zachowanie propagować. Dziś wielu wybrańców jak i w przeszłości wzorowało swoje zachowanie na Pawle pozwalając się nazywać nauczycielem i ojcem.
 12. Paweł zdaje się był Faryzeuszem więc myślę że znał dobrze nauki Pana Jezusa jak wiadomo faryzeusze przykładali dużą wagę do wiedzy. Z tej racji Paweł miał dociekliwość już we krwi i zapewne pochłaniał wszystko swoim umysłem czego się dowiadywał. Ja uważam że jako faryzeusz był ignorantem i po przemianie jego nastawienia czasami się to w nim odzywało. Uważam że Pan Jezus mu to wybaczył bo znał jego naturę a skoro go powołał z ciemności jako bestię to nie po to by za takie słowa go odrzucić. Mi to zdarzenie pomaga poznać Pana Jezusa a dokładnie Jego miłosierdzie i wyrozumiałość wzgledem ludzkiej niedoskonałości.
 13. Ja bym powiedział na jego miejscu że jestem uczniem Jezusa i pragnę zdobytą wiedzę przekazać wam kochani bracia abyście i wy mogli ją przekazać potem dalej. Ja nie jestem nauczycielem tylko uczniem a przekazuje to co dostałem od naszego Nauczyciela i naszego Pana Jezusa. Nie nazywajcie mnie nigdy waszym ojcem bo mamy tylko jednego Ojca który jest w Niebiosach. Jestem dla was najmniejszym ze wszystkich braci aby wam usługiwać jako wasz niewolnik w wierze. W słowach Pawła da się wyczuć wiele uchybień. Mam tylko nadzieję że zostało mu to wybaczone.
 14. Ze mną jest podobnie jak z biblią, nie wiadomo ile jest prawdy.
 15. Nie zapomnij że pionek też może stać się damą.