dziewiatka

Forumowicz Extra
 • Zawartość

  2314
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana dziewiatka w Rankingu w dniu 7 Czerwiec 2015

dziewiatka posiada najczęściej lubianą zawartość!

Reputacja

1232 Excellent

1 obserwujący

O dziewiatka

 • Tytuł
  Znamy się już dobrze

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Wyznanie
  S J.

Ostatnie wizyty

1287 wyświetleń profilu
 1. dziewiatka

  Witam

  W Biblii jest wiele niekonsekwencji,pierwsza z brzegu potop po ile par zwierząt miało wejść do arki.Wystarczy porównać Rodz7;2 ,7;15,16 .Sebastian mógłbyś odmówić ,jak można to zrobić opisuje księga Rut.Jeżeli masz dalszego krewnego i do tego kawalera to on może przejąć ten obowiązek.Sebastian kogo nazywasz obrzydliwością żonę brata?
 2. A druga teściowa ,to nie jest kara.
 3. Kombinuj, kombinuj ,ruchajta co chceta
 4. Mało dyplomatyczne.Dla czego kłamiecie w sprawie biblijnych podstaw pamiątki? Na pewno doczekasz się odpowiedzi ,przynajmniej poważnego potraktowania.
 5. Nie chce mi się szukać,w latach dziewięćdziesiątych w przebudźcie był artykuł ,gdzie wspomniano o świadku zatrudnionym w służbie więziennej w USA.Dodatkowo ,pasajcie wspomina o pracy z bronią.Może tak z jakiego powodu świadek nie miałby pracować w policji?
 6. Pamiątka to nie jest jedyne święto obchodzone przez świadków i nigdy tak nie twierdzili.Z reguły pamiątka jako jedyne święto była w kontrze do Bożego narodzenia jako święto które nakazał obchodzić Jezus i nic po za tym .Natomiast zgromadzenie jako święto jest na potrzeby pewnych przywilejów dzień wolny z tej okazji. każde takie wydarzenie jest traktowane jako ważna uroczystość .Istnieją pewne problemy jak język świadkowski przełożyć na język otoczenia by stał się zrozumiały. Na pytanie czym jest zgromadzenie to bardzo często odpowiadałem ,że to takie nasze święto.I nie ma tu żadnej sprzeczności. Jeszcze jedno czasami w literaturze czy w rozmowach świadkowie mówią o pamiątce jako o jedynym święcie wtedy należy pamiętać o kontekście ,który każdy świadek bezbłędnie uwzględnia.
 7. No to świadki w Słupsku będą spowiadać się na komitetach za siadanie na ławeczce Biedronia.Nie wiem co by zrobiło CK to coraz wyraźniej widać ,że cała ta działalność budzi współczucie ( biedaki stoją ze swymi ulotkami i nogi im do d.. wchodzą niech chociaż przycupną na ławeczce Biedronia)
 8. dziewiatka

  ONZ jako szkarłatna bestia powraca!

  Augustus brak aktywności na studium książki procentuje
 9. Nie wiem nie analizowałem tego problemu.choć czytałem po wielokroć że ewangeliczny Jezus nie mógł się urodzić w drugim roku p.n.e. ,tak by w wieku 30 lat a więc w 29 roku zostać ochrzczonym.Z tego co zdołałem zaobserwować organizacja raczej bardzo luźno traktuje źródła naukowe,które nie spełniają ich kryteriów.Co do złych emocji ,można się wściec gdy ktoś kto chce uchodzić za autorytet traktuje mnie jak debila.Tak jak w tym przypadku zwracają uwagę na mało znaczące kwestie ,jakie znaczenie ma stopień pokrewieństwa Jana .Natomiast data urodzenia i chrztu ma fundamentalne znaczenie dla doktryny świadków. Podobnie z datą powstania Sfinksa i to zalecenie dla młodych świadków pała z historii to dowód waszej wiary w potop który Jehowa sprowadził na niegodziwe społeczeństwo nasi badacze ustalili to ponad wszelką wątpliwość.Jeżeli te gnomy chcą żyć w tej rzeczywistości nikt im nie broni tylko dlaczego przy okazji stygmatyzują wszystkich tych którym z nimi nie jest po drodze.
 10. W Jana17;17 czytamy słowo twoje jest prawdą.Wobec tego jest pytanie ile par zwierząt Noe wziął do arki po parze czy po siedem par zwierząt czystych i jednej nieczystych czy po parze zwierząt zarówno czystych jak i nieczystych,co wobec tego jest prawdą?
 11. Te gamonie z tv kłam pieprzą bzdury nazywając swoich pracowników badaczami,jakby to byli badacze naukowi.Po za tym to był ciekawy wstęp by obnażyć niegodziwość i niewiedzę odstępców.Jedyni sprawiedliwi i ceniący prawdę obrońcy pedofilów i cytowany werset z Jana 17;17
 12. O co Ci chodzi co chcesz tym listem osiągnąć . Można czytać biblię i się nią zachwycać,jako dzieło literackie powinna budzić podziw. Gorzej jest już z jej natchnieniem jest pełna błędów i sprzeczności dla tego każdy kto chce naucza na jej podstawie wprowadza innych w błąd często będąc sam w błąd wprowadzony. Nawiasem mówiąc tekst biblii to zbiór legend i zwyczajów tak dobrany by skłonić ludzi do posłuszeństwa i wierności wobec reprezentantów Boga.
 13. W74\10 pytanie czytelników ,,Czy można pogodzić z sumieniem chrześcijańskim przyjęcie pracy wymagającej uzbrojenia.Noszenia karabinu lub pałki.Wiem,że w pasajcie jest ten temat omówiony.Natomiast praca przy wznoszeniu bądź remoncie miejsc kultu była już tyle razy wałkowana,że każdy świadek wiew na co może sobie pozwolić,w strażnicach rozpisano to w detalach.retoryka jest podobna jak w wypadku broni wszystko obraca się wokół głoszenia i jak nasz wybór będzie miał wpływ na dobrą nowinę.A Propos policji można się jeszcze przyjrzeć przyrzeczeniu które składają czy według WTS-owskich mierników wolne jest od zarzutów.
 14. dziewiatka

  Świadkowie Jehowy w uniwersum Metro 2033

  Najlepiej zwalić całą winę na ateistów i ich niecne zamiary , no może nie całą winę.To że ktoś pisze dla czego nie interesuje go wiara w Boga,toż to jest taka sama promocja jak pisanie o tym ,że Bóg ,niezależnie jak jest pojmowany,istnieje. Niezależnie od tego jaką drogą poszliśmy po opuszczeniu organizacji cenimy sobie wzajemną wymianę poglądów nawet czasami na ostro .Bez niepotrzebnej świadkowskiej poprawności.Każdy lubi słyszeć,że jest piękny i mądry ale czasami trzeba powiedzieć że tak nie jest.I co to będzie powód do obrazy nie odzywania się,lub poszukania tych którzy mi mówią że jestem piękny i mądry.Brak aktywności na forum zwykle związany jest z powrotem do normalnego życia i brakiem czasu.
 15. dziewiatka

  Maleńczuk o Świadkach Jehowy

  W takim więźniu izolowanie się od grupy osadzonych ma swoje konsekwencje,do tego nie przeklnie,nie uznaje matki boskiej jest cichy i posłuszny a więc wyprzedzi pozostałych w zawodach kto dostanie lepszą fuchę a więc skurwisyn i kapuś, zgodnie z zasadą kto nie pije ten kabluje.Kiedyś zapytałem kolegę dlaczego świadków nie lubiano pod celą ,bo kablują odpowiedział skąd wiesz zapytałem ,przecież nie możecie kłamać.To prawda,że wielu ma wyrąbane i postanowiło wtedy zostać pionierami i tu przestawało być miło chłop chciał pogadać o babach a tu królestwo boże no ileż tak można.