dziewiatka

Forumowicz Extra
 • Ilość dodanej zawartości

  2272
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

1 obserwujący

O dziewiatka

 • Ranga
  Znamy się już dobrze

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Wyznanie
  S J.

Ostatnie wizyty

957 wyświetleń profilu
 1. To wygląda jak spotkanie Anonimowych Alkoholików,tylko tym razem opowiadają jak im się udało wytrwać w wierności niekoniecznie trzeźwo oceniając swoje postępowanie.Najgorsze jest to ,że ja też potrafiłem tak bredzić;jestem wdzięczny za to na co sam zapracowałem za każdym razem gdy rezygnowałem z osobistych celów lub marzeń był to dowód wdzięczności tylko k..wa za co ?
 2. Którymi czynami chlubi się biblia i są godne naśladowania? Może mordowanie wszystkich jak leci od starców po małe dzieci. Biblia przedstawia wykrzywiony obraz moralności ,najbardziej szlachetny czyn jest niegodziwy bo sprzeczny z wolą Boga,tym samym niegodziwość urasta do wzoru moralności.
 3. Czego boi się stojak zamknięty w ciemnym garażu lub innym schowku na szczotki.
 4. Stanąłem w obliczu niepewności życia i mogę zapewnić ,że przez myśl nie przemknęło pragnienie pojednania się z bogiem bądź strach przed jego sądem.czy ateista i wierzący w tych trudnych chwilach czują tak samo ale czy to samo?
 5. ktoś kto nie wierzy w Boga,według wyznawców tego Boga jest w pewnym stopniu upośledzony ,bo jak mógł powstać tak złożony świat? Czy ateista w chwili zagrożenia swojego życia ,boi się,że zostanie rozliczony po śmierci ,bezedura ! ateista boi się o najbliższych,co z nimi będzie ,jaka ich czeka przyszłość.
 6. Tytuł' ,,Urojenie kreacjonizmu'' o nieuczciwości autora świadczy to ,że dobór zamienia na przypadek.
 7. Można się zmienić nawet po trzydziestce .tylko przez jakiś czas jest to walka przypominająca walkę z chorobą alkoholową.Raz sobie odpuścisz to popłyniesz.
 8. Nie wiem o co poszło było to w latach 70.Jakieś niepokojące wieści dotarły do starszych,więc dwóch z nich wybrało się do braciszka zastali go przy robocie na dachu.Wobec tego wołają Leon schodź chcemy z Tobą porozmawiać ,Leon na to nie mam czasu na rozmowę nie zejdę.Leon zlazuj ,ponawiają wezwanie starsi Leon na to nie,no to bracie Leonie czuj się wykluczony.Świadkiem tego była żona Leona,która sama się wykluczyła.
 9. Cui trzej z komitetu mogliby się odrobinę więcej przygotować bo delikwent walił głupoty i sam się podkładał..Samo to ,że niemal zakwestionował natchnienie biblii
 10. Komitety sądownicze u świadków są wzorowane na sądach żydowskich opisanych w biblii.Każdy przeciwnik tego typu sądownictwa będzie szukał dowodów ,że to z punktu widzenia biblii jest bezprawne.można odwołać się do tego co powiedział Jezus ,że to zbór sądzi,tylko zapominamy ,że oceniamy wypowiedź Jezusa z perspektywy conajmniej20 wieku a zwyczaje w pierwszym wieku były inne,za zbór żydowski czy chrześcijański oraz w jego imieniu decydowali miejscowi starsi.Ponad to zapominamy ,że prawo bibli było okrutne a Bóg jakby mniej miłosierny jakby nam się wydawało.Kara zakładała odwet i wzbudzenie takiego strachu który miał przede wszystkim odstraszać innych i w takim matriksie moralnym żyją świadkowie..Można tylko mieć nadzieję ,że rządzący kiedyś pozbędą się lęku przed lobby religijnemu powiedzą chcecie prowadzić swoją działalność musicie dostosować się do wymogów współczesności.
 11. DM jesteś z wykształcenia psychologiem,powinieneś wobec tego wiedzieć coś nieco o psychologi moralności,a ona odpowiada dlaczego ludzie są takimi hipokrytami i dlaczego niemal natychmiast potrafią znaleźć na wszystko usprawiedliwienie.Nie ma czegoś takiego jak pragnienie udowodnienia prawdy,jest tylko chęć udowodnienia swoich racji.
 12. DM jesteś z wykształcenia psychologiem,powinieneś wobec tego wiedzieć coś nieco o psychologi moralności,a ona odpowiada dlaczego ludzie są takimi hipokrytami i dlaczego niemal natychmiast potrafią znaleźć na wszystko usprawiedliwienie.
 13. Na początku mojej gorliwej działalności musiałem pokonywać dystans Śląsk gdzie mieszkałem i pracowałem i miejsce zamieszkania mojej żony .Pewnego razu gdy przyjechałem udałem się na zbiórkę z której zostałem wysłany do służby z bratem kornelem na odwiedziny po ośrodkowe.Trochę się zdziwiłem,że to ja dostałem notatki i miałem dowodzić tym dwu osobowym oddziałem ale cóż król każe głosiciel musi.Dojazd na teren to jazda pociągiem i PKS-em2godzinynastępnie z buta półtorej godziny .Pierwsze odwiedziny kobieta lat około 50 ,zaczynam rozmowę ale mam takie wrażenie ,że mam suflera który się nieco spóźnia i tak było za każdym razem.Dopiero wieczorem dowiedziałem się ,że kornel ma w zwyczaju powtarzać słowo w słowo to co inny głosiciel mówi przy drzwiach.Lepszy od Kornela w tym zborze był Edward.Jako nie tutejszy bez orientacji zborowej zostałem posłany jednego razu z bratem Edwardem do służby.To było moje miasto i dzielnica gdzie przez ostatnie lata byłem bardzo znany.stanęliśmy przed drzwiami,gdzie miałem największe obawy,Edward dzwoni mieszkanie mojego kolegi wychodzi ojciec kolegi ,naliczniku ma conajmniej2;5 promila .Nie zdążyłem nic powiedzieć gdy zapytał z w kościele byli, ja na to że tak (byliśmy na zebraniu) .;,Edward był innego zdania i rozpoczął wykład na temat ''dlaczego nie powinno się chodzić do kościoła ''główne \punkty tego wykładu to bałwochwalstwo i zbrodnicza działalność kleru. Znając ojca kolegi złapałem Edka za kurtkę i siła ą wyciągnąłem Go na ulicę.Kątem oka zauważyłem jak gość łapie siekierę i usłyszałem wy pi.......e bezbożniki łby wam poucinam Nie wiem co jest,mimo mrozu chlapy lub nieznośnej temperatury z sentymentem wspominam te czasy .Głosiliśmy dając z siebie wszystko,często nie było nam do śmiechu jak jakiś chłopina gonił nas z kosą.No a teraz aut bo to nie to ,lub ta organizacja gdzie wstępowaliśmy.
 14. pisałem o powszechnym rozumieniu .Każde katastroficzne wydarzenie zostało już ochrzczone imieniem Armagedon.
 15. O nieomylnej omylności pisali już w latach 80.To taki wybieg który ma z Szreka zrobić księcia.To daje podstawy do tłumaczenia ,że skoro taki książę tyra dla dobra ludu i został namazany na zarządce ziemskich dóbr ,to zgodnie z zasadą,że młócącemu wołu nie zawiązuje się pyska, to księciunio może młócić owieczki.No i młóci ,wciskając kit łowieczkom.Tylko takie mydlenie oczu na dłuższą metę obraca się przeciwko księciuniom ,coraz więcej łowieczek postanowiło samodzielnie myśleć.Pomimo przyznania się do omylnej nieomylności samodzielne myślenie jest niemile widziane.