Liv

Forumowicz Extra
 • Zawartość

  316
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

456 Good

7 obserwujących

O Liv

 • Tytuł
  Z nami na dłużej
 • Urodziny 27 Wrzesień

Profile Information

 • Płeć
  Kobieta

Ostatnie wizyty

741 wyświetleń profilu
 1. Cześć

  Witaj i pisz, gdy będziesz miał taką potrzebę.
 2. Spotkanie u Nunka

  NABU, cieszę się bardzo, że Twoja żona tak zareagowała. To nie pierwszy przypadek i zapewne nie ostatni. Teraz nie było mi dane być na zlocie, ale mam nadzieję, że na następnym ją poznam osobiście. Nawet jeśli o zlotach krążą dziwne opowieści , ja tego nie potwierdzam . To taka sama prawda jak to, że u ŚJ jest mieszanie krwi. Na zlocie jest po prostu sympatycznie (byłam tylko u Nunka).
 3. Spotkanie u Nunka

  Mam pytanie techniczne. Czy bulbulanie w gasiorze ustalo, czy wyznaczony czas jeszcze nie nadszedl ?
 4. Spotkanie u Nunka

  Bardzo nierozwaznie przyjmuje mysli kierownictwa Nunkowego, nieomalze przegapilam date sesji wiosennej. W mej zajetej doczesnymi sprawami glowie snula sie mysl, ze spotkanie to bedzie mialo miejsce dopiero na koniec kwietnia. Jakiez wielkie dzieki naleza sie naszemu kierowniczemu Nunkowi, ze podal ta date jeszcze raz. Bylo to dla mnie jak pokarm na czas sluszny. Jakiez to wspaniale, ze w pewnym srodkowoeuropejskim kraju, pewien brat, pewnego dnia zasiadl do komputera i napisal ten post. Bracie Nunku , wielkie dzieki,
 5. Plecaki spakowane?

  W Niemczech wytyczne odnosnie plecakow byly chyba w roku 2008 albo 2009. Potem zosalo to odwolane. W tej chwili trudno mi powiedziec, czy znow sa zalecenia co do pakowania plecaka
 6. po kiego?

  My juz tak duzo czaso zmarnowalismy na zebraniach, gdzie ciagle, przez lata omawia sie te same tematy. A takze na inne czynnosci zwiazane z ta religia, ze teraz z przyjemnoscia marnujemy nasz czas na rzeczy, ktore sami sobie wybieramy. Mowienie innym co powinni robic, to takie typowe dla SJ.
 7. Spotkanie u Nunka

  A czy znana jest już data kwietniowego zgromadzenia ?
 8. Spotkanie u Nunka

  Jak ja chciałm też być z Wami, tym bardziej, że obecnie przebywam w okolicach Bogatyni. Niestety okazało sie to niewykonalne. A więc do jutra.
 9. Spotkanie u Nunka

  Te spotkania są po to, żeby się poznać i porozozmawiać w realu. To jest największą atrakcją.
 10. 1 Samuela 14:31-35 Tego dnia bili Filistynów od Michmasz do Ajjalon i lud bardzo się zmęczył. I lud rzucił się chciwie na łup, i brał owce oraz bydło, jak też cielęta, i zarzynał je na ziemi, i lud zabrał się do jedzenia z krwią...... *** Strażnica z 15 czerwca 2004, ss.23, ak.14 *** Biblia stawia sprawę jasno: człowiek posłuszny Bogu nie będzie spożywać niewykrwawionego mięsa. Jest to niezmiernie ważne, bo nawet gdy w wyjątkowych okolicznościach izraelscy żołnierze zjedli takie mięso, uznano ich za winnych ciężkiego grzechu (Powtórzonego Prawa 12:15, 16; l Samuela 14:31-35). [wyróżnienie w oryginale] Jak więc wyraźnie widać zdarzały się wyjątkowe sytuacje, kiedy pomimo wyraźnego zakazu Bożego Izraelitom zdarzało się spożywać krew. Jakie były konsekwencje takiego czynu? Czy śmierć? Nie, ceremonialna nieczystość na jeden dzień oraz ustne napomnienie, żeby szanować życzenie Jehowy w kwestii spożywania krwi. Jednakże dzisiaj, kiedy Świadek Jehowy znajdzie się w wyjątkowej sytuacji z medycznego punktu widzenia i zaakceptuje transfuzję krwi, najprawdopodobniej zostanie ukarany przez Towarzystwo i pozbawiony normalnych związków ze swoimi przyjaciółmi i członkami rodziny, którzy są Świadkami Jehowy. Postępek ten jest postrzegany jako wielki grzech zasługujący na śmierć z ręki Jehowy i wieczne potępienie, a osoby dopuszczające się go zostają wydalone ze swojego zboru.
 11. Spotkanie u Nunka

  Storge, jestes kochana , a juz myslalam, ze nie dostaniemy zadnych relacji z tego, jakze waznego dla nas wszystkich spotkania duchowego . Cieszymy sie razem z Wami. I baaaardzo zalujemy, ze nie mozemy razem z Wami celebrowac tego co tam wyprawiacie
 12. Spotkanie u Nunka

  Serdeczne, braterskie pozdrowienia dla wszystkich delegatów obecnych na kongresie pod hasłem "Dobro złem zwycieżaj" Drodzy bracia łączymy sie w naszych modlitwach z Wami . Życzymy , aby myśli poruszone na tym zgromadzeniu utkwiły głęboko w Waszych sercach. Jakże wdzięczni możemy być, że Ciało Kierownicze dba o nasze potrzeby duchowe i organizuje dla nas takie wspaniałe uczty duchowe. Mamy nadzieję, że nic nie stanie nam na przeszkodzie , aby wziąść udziana w następnym zgromadzeniu.
 13. To jakies bzdury, albo bierzesz to na powaznie ?
 14. W tym mieście gdzie mieszkam, w dwóch różnych zborach były dwa podobne przypadki. Za każdym razem sąd odebrał prawa rodzicielskie, ale tylko na czas operacji, (albo leczenia). Dzieci są zdrowe, całkowicie akceptowane przez rodziców i braci w zborze. Myślę że takie wyjście jest optymalne. Odebranie rodzicom dzieci na zawsze to byłaby tragedia dla wszystkich.
 15. Spotkanie u Nunka

  Maz Livii gotuje pyszne zurki, chcial (ten maz) zurek ugotowac u Nunka ,ale po tym jak Livia z mezem swoim, opowiesci o zurku gotowanym przez Padre uslyszeli, to wtedy maz Livii powiedzial, cytuje; ``moj zurek nigdy nie dorowna zurkowi Padre ``