normalnieodjazd

Forumowicz Extra
 • Zawartość

  3149
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  99

Zawartość dodana przez normalnieodjazd

 1. Zakładam temat bo osłupiałam właśnie a nie znalazłam wątku, żeby się podpiąć. Natknęłam się przed chwilą na fejsbuku na zdjęcie mojej dalekiej znajomej. (Znajomej z czasów kiedy automatycznie akceptowałam wszystkie fejsbukowe zaproszenia ) Nic w tym dziwnego, że zdjęcie zobaczyłam. Za wyjątkiem faktu, że dziewczyna trzyma jakiś „karabin” ubrana jest w bojówki a co najbardziej intrygujące na czarnym podkoszulku ma nadruk dwóch skrzyżowanych „karabinów” a całą kompozycję wieńczy napis „ I’M A CHRISTIAN”. Pomyślałabym, że to jakiś „dziwny żart”, którego nie rozumiem gdyby nie to, że zdjęcie zamieszczone jest na stronie #jestem chrześcijaninem promowanej przez Kościół Nowego Przymierza w Lublinie. Informacje ze strony brzmią następująco ( wklejam jak leci - tylko podkreślę co znaczniejsze kawałki ): "„Do triumfu zła wystarczy bierność ludzi dobrych” Świat na naszych oczach wchodzi w bardzo poważny zakręt historii. Jedną z jego oznak jest wzmagająca się nienawiść do chrześcijan. Mord w college’u w Roseburgu (USA), gdzie ateista dokonał egzekucji bezbronnych chrześcijan, nie pozostawia złudzeń, że to, co dotychczas obserwowaliśmy w Afryce czy na Bliskim Wschodzie, na trwale zawita do świata Zachodu. Nie możemy wobec tego pozostać bierni! Pierwszym naszym obowiązkiem jako uczniów Jezusa jest wzmożenie wysiłku misyjnego, gdy widzimy, „że się ten dzień przybliża” (Hebr. 10:25). Jednakże musimy też wyraźnie postawić tamę fałszywym, lewicowym trendom w kościołach. Nasz wróg, diabeł, przekonał wielu z nas, że beztroska, pacyfizm, bezkrytyczne podejście do innych ludzi, źle pojęte miłosierdzie czy bierność w sferze społeczno-politycznej to cechy dobrych chrześcijan. Taki obraz chrześcijaństwa zniechęca do niego ludzi rozsądnych oraz zaprasza przeróżnych szaleńców czy terrorystów do atakowania bezbronnych chrześcijan. Najwyższy czas na zmiany! Myśleniem współczesnego świata kierują dziś w głównej mierze media społecznościowe. Dlatego też zapraszamy Was do włączenia się do akcji #jestemchrzescijaninem! Zamieszczajcie w mediach społecznościowych swoje zdjęcia z napisem „Jestem chrześcijaninem” oraz, co bardzo ważne, z jakimś rodzajem broni. (W Polsce ze względu na spuściznę komunizmu i posoborowego, pacyfistycznego katolicyzmu dostęp do broni palnej jest niezwykle utrudniony, dlatego też zachęcamy do zdjęć choćby z wiatrówką.) To będzie bardzo jasny sygnał dla świata, że chrześcijanie, choć miłujący swoich wrogów i dążący do pokoju ze wszystkimi, będą się bronić w razie ataku. Pamiętając o bohaterskich ofiarach z Roseburga, którym odebrano naturalne prawo do obrony w „Gun free zone”, przyznaj się publicznie do Jezusa i pokaż, że nie będziesz bierny! Jezus: „…kto nie ma miecza, niech sprzeda suknię swoją i kupi.” Łuk. 22:35-36" Osłupiałam.
 2. normalnieodjazd

  cześć jakby na nowo

  Jak to przez przypadek można spotkać siostrę w wierze!!! Jesteśmy w tej samej religii Lilka!
 3. normalnieodjazd

  Kościół NOWEGO Przymierza - WTF?

  W tym orędziu zdrowaśki dla pokoju na świecie, wydają się nieistotne. Zeszły możliwe, że na dalszy plan. Może plan sumienia? Jak broda u ŚJ?
 4. normalnieodjazd

  Kościół NOWEGO Przymierza - WTF?

  A jak do tego ma się fesjsbuk i jego strona pt. "Kocham Jezusa" ( czy jakoś tak) na tymże fejsbuku???
 5. normalnieodjazd

  Kościół NOWEGO Przymierza - WTF?

  To widocznie nie jesteś "na czasie". p.s . i nie rozpowszechnianie "figurki", tylko zdjęcia figurki. (dziesiąta woda po kisielu woda po kisielu - ahahahahha)
 6. normalnieodjazd

  Kościół NOWEGO Przymierza - WTF?

  Lubię tego fejsbuka. Inspirująca rzecz. Przed chwilą równie daleki znajomy jak moja uzbrojona koleżanka "udostępnił" Zdjęcie MB Fatimskiej ze str. "Jezu, kocham Cię" z takim oto opisem: "Udostępnij proszę tę figurkę Matki Boskiej Fatimskiej aby dotarła do jak największej ilości osób aby uchronić świat przed wojną." SERIOOOOO??? Matka Boska (fatimska ) współpracuje z fejsbukiem na rzecz pokoju na świecie!!!!!???? Gdybym tego przed chwilą nie widziała, to bym nie uwierzyła. Kogo jeszcze z moich "znajomych" dotknie jakaś "magia mózgu"?
 7. normalnieodjazd

  Kościół NOWEGO Przymierza - WTF?

  Czyli Dżede powinien poszukać kobiety, która jest przekonana, że jest zła.
 8. normalnieodjazd

  Kościół NOWEGO Przymierza - WTF?

  W przypadku pastora Chojeckiego to ja mam "problem" zarówno z treścią jak i z formą. Ale "generalnie" masz zapewne rację.
 9. normalnieodjazd

  Wiara ponad miłość?

  Bezsprzecznie.
 10. normalnieodjazd

  Wiara ponad miłość?

  A ja uwielbiam ponad wszystko kunszt "tekściarski" w tej piosence. I taka "życiowa" ta pieśń "Wykrakała, Oj Wykrakała. I spełniło się co do słowa. I poczułem, że chociaż pałam, to przyczyna pałania nowa. ." - no błagam! Genialne! p.s. Właśnie jeszcze raz posłuchałam i uważam, że to jest tekściarskie Mistrzostwo Świata!
 11. normalnieodjazd

  Kościół NOWEGO Przymierza - WTF?

  A sugerowanie, że każda „ułomność męska”- jak wynika z nauczania - jest wynikiem zatrucia mężczyzny kobiecym jadem zagraża zdrowiu psychicznemu. Matko Jedu! jakaś pajęczyca nieźle cię spętała! Dobrze, że się uwolniłeś i uszedłeś z życiem. Teraz, kiedy już zrzuciłeś kajdany a jad przestał płynąć do twojego serca i mózgu musisz się tylko wykurować, zapuścić skrzydła i świat jest Twój!
 12. normalnieodjazd

  Kościół NOWEGO Przymierza - WTF?

  Nie wiem czy uda się nam równolegle rozmawiać na dwa tematy ale nie mogę się opanować. Przepraszam. Kościół Nowego Przymierza to normalna kopalnia niezwykłości jest! Weszłam ja sobie na ich stronę przed chwilą i w pasku hasła „co głosimy”, „blogi”, „kontakt „etc. jest również pozycja „NAUCZANIE”. Wiedziona ciekawością babską najeżdżam kursorem i w rozwinięciu pojawia się jedna jedyna pozycja pt. : „dla kobiet” – no to klikłam! A jakże inaczej! To Nauczanie i to dla kobiet, no to chce przeczytać ciekawa czego się właśnie zaraz nauczę? Oczom mym ukazał się tekst pt. "Spętani": „(...)Spoglądam na swojego męża, szukając odpowiedzi na jego twarzy, szepcząc jednocześnie modlitwę o niego, by miał mądrość, której tak bardzo potrzebuje w tym wielkim zadaniu. Czy potrafi powiedzieć im coś, co sprawi, że zobaczą oplatającą ich rodziny pajęczynę, którą sami tworzą? Czy będzie w stanie pokazać krytycznie nastawionej żonie, owiniętej grubymi nićmi zawziętości, głupich wyobrażeń, pogardy dla swojego męża i romantycznych emocji, które myli z duchowością, że nici krępujące jej męża, właśnie te, do których czuje taki wstręt, są nićmi, które sama własnoręcznie przędła? (...) ” Potem jest o tym, że baba to tak jak Ewa da "truciznę" chłopu a potem ma pretensje, że gość jest słabeuszem, i że tak naprawdę wszelkie „dysfunkcje” każdego chłopa są konkretnej baby winą. Potem jest o tym, że baba skarży się koleżankom na chłopa ( bo to oczywista reguła przecież ) a jest ślepa jak kret bo nie widzi, że jej chłop mógłby być „WSZYSTKIM” – gdyby się tylko ogarnęła i „(..)pozwoliła mu na uwolnienie się z jej pęt” a „(...) Po tym, jak podetnie mężowi skrzydła, jej niezadowolenie rośnie, więc szuka kolejnej ofiary, na którą mogłaby narzekać lub ją kontrolować”, żeby się w końcu ogarnęła i zobaczyła swoją destrukcyjną na biednego chłopa rzuconą moc ( a przede wszystkim własną WINĘ niepodlegającą dyskusji ), który z naturalnych względów, w takich okolicznościach nic już nie jest biedak w stanie. Nawet spostrzec dlaczego jest "ciamajdą". I już na zakończenie apel autorki listu: „Droga Siostro, czy jesteś pająkiem, który oplótł siecią swojego męża? Czy ukradłaś mu męskość przez swoje niezadowolenie? Czy zechcesz go uwolnić? Człowiek, który przez długi czas miał skute ręce, będzie potrzebował czasu, aby krew zaczęła znowu normalnie cyrkulować w jego żyłach.” Całość tekstu jest przepleciona oczywiście aspektem błogosławieństwa bożego a raczej kwestii jego braku w wyniku tej baby (ziejącej żółcią i zajadłością) działań. Także Drogie Siostry - jeżeli nie czujecie błogosławieństwa bożego to.... Nie wiem na ile moja reakcja będzie odczytana jako "kontrowersyjna" ale szczerze mówiąc podczas lektury parę razy prawie się popłakałam. Ze śmiechu. Może refleksja przyjdzie później. Na razie mam banana na twarzy i brwi zniknęły z mojego czoła. Obecnie, przynajmniej w aspekcie tego jak wyglądam po naukach, efekt Nauczania KNP jest.... yyy... niezadowalający .
 13. normalnieodjazd

  Kościół NOWEGO Przymierza - WTF?

  Super! Jak ktoś mnie będzie chciał przepędzić lub zabić to dzwonie do Ciebie Andrzeju! Ja zdobyłam w liceum złotą odznakę sportów obronnych bo jakoś łatwo przychodziło mi trafianie z KBKS-u blisko środka kartonika lecz mam szczerą wątpliwość czy byłabym w stanie "wypalić" do żywej myszy.
 14. normalnieodjazd

  Kościół NOWEGO Przymierza - WTF?

  No kolejny raz masz ode mnie tak. To żadne wydarzenie. (Oprócz oczywiście faktu, że wojna jest rzeczą okropną i straszną dla wszystkich stron.) Odnośnie tekstu, który zacytowałam: ja tam widzę jaskrawo -nieuczciwe intelektualnie i emocjonalnie zabiegi mające na celu skłonić człowieka do takiej a nie innej postawy. "Mord w college’u w Roseburgu (USA), gdzie ateista dokonał egzekucji bezbronnych chrześcijan, nie pozostawia złudzeń, że to, co dotychczas obserwowaliśmy w Afryce czy na Bliskim Wschodzie, na trwale zawita do świata Zachodu. Nie możemy wobec tego pozostać bierni! " Według mnie mord w tym college'u jeżeli nie pozostawia złudzeń to z pewnością co do zupełnie innych wniosków. p.s. Ty to czytałeś w ogóle?
 15. normalnieodjazd

  Kościół NOWEGO Przymierza - WTF?

  Jesteś zdania, że #jestem-polscy-chrześcijanie z miasta Lublin lub Łódź, nakręcani przez paski na wiadomościach TVP, TV Idź Pod Prąd i pastora Chojeckiego są właśnie w sytuacji, którą opisujesz? p.s. tak pytam bo to fundament tematu.
 16. normalnieodjazd

  Kościół NOWEGO Przymierza - WTF?

  Ani przez moment nie " bajdurze o pacyfiźmie". Mam wrażenie, ze z góry założyłeś co myślę i w rozpędzie klecisz ładne zdania a nie zadałeś sobie odrobiny trudu by np. zapytać.
 17. normalnieodjazd

  Kościół NOWEGO Przymierza - WTF?

  No tak. Jednak dla mnie akcja promowana przez KNP "przyznaj się publicznie do Jezusa i pokaż, że nie będziesz bierny! Jezus: „…kto nie ma miecza, niech sprzeda suknię swoją i kupi.” Łuk. 22:35-36"" Zrób fotę z napisem "jestem chrześcijaninem" tylko koniecznie z bronią. jest czymś więcej i innym niż stwierdzeniem przez Ciebie oczywistego faktu.
 18. normalnieodjazd

  Kościół NOWEGO Przymierza - WTF?

  Mnie się nie podoba ani polityka bezwarunkowo otwartych drzwi ani uszczelniania granic. Jedna i druga postawa jest moim zdaniem oderwana od rzeczywistości i się nie sprawdzi/nie sprawdza. W skrócie fala uchodźców to cena jaką „świat” płaci za rodzaj globalnej gospodarki jaki uprawia. Lepiej nie będzie. Klęski gospodarcze ( a co za nimi idzie ) konflikty zbrojne etc. będą prowokowały Wielkie Migracje. Te się zdarzały i będą się zdarzać. Moim zdaniem warto się zastanowić co w związku z powyższym. Nie sadzę żeby postawa typu i „chuj im w oko tym uchodźcom” zdała egzamin i była z szerszej perspektywy rozsądna. Wyłączając już chwilowo i dla ułatwienia zagadnienia etyczne, ja mam wrażenie przyglądając się ogólnie tej prawidłowości, o której wspomniałam, że raczej nie „mamy” wyjścia. „Świat” musi się nauczyć jak takie sytuacje ogarniać. Według mnie postawa aprobująca uszczelnianie granic paradoksalnie mówi bardzo dużo o „naszej osobistej kondycji” Dylemat pt. czy wszystkim dzieciakom z Syrii pozwolić zdechnąć czy je jakoś przesiewać , mówi dużo konkretniej o „nas”- np. o „naszej bezradności” , niż podaje konkretów o jednostkowym syryjskim dziecku i jego skłonnościach terrorystycznych. Z drugiej strony również populistyczny frazes „Emigranci są ludźmi takimi samymi jak My”. Nie są w każdym kontekście tacy jak „my”. W kontekście psychologicznym, socjologicznym, kulturowym i wyznaniowym ci ludzie nie są tacy jak my. Strach przed powiedzeniem tego „na głos” wszelkie „altruistyczne” działania skazuje moim zdaniem na klęskę. Nie uwzględnia programowo ogromnych różnic cywilizacyjnych na styku kultur. Nie mówienie o tych różnicach czyli o faktach prowadzi kuriozalnych efektów. Na dodatek paradoksalnie na skutek tego co powyżej, takie działania (altruistyczne) są podejmowane bez koniecznego szacunku, którego warunkiem podstawowym jest przynajmniej w miarę pełny ogląd dla Tych Innych.
 19. normalnieodjazd

  Kościół NOWEGO Przymierza - WTF?

  Obiektywnie, prawdopodobieństwo, że coś odbije ateiście i postanowi rozstrzelać chrześcijan jest niewielkie, co nie przeszkadza Kościołowi Nowego Przymierza budować na fakcie takiego zamachu swoją ideologię i nie dość, że islamista jest wrogiem mojej "koleżanki" to gdybyśmy wznowiły kontakt prawdopodobne, że czułaby się zagrożona z mojej strony. Choć pewnie wolałaby, żebym to ja pozbawiła ją życia niż "ciapaty." PS: wolałbyś spotkać w ciemnej ulicy przedstawicieli gangu pruszkowskiego czy islamistów?
 20. normalnieodjazd

  Kościół NOWEGO Przymierza - WTF?

  Owszem. Nie napisałeś, że masz plan ale napisałeś co wolisz.
 21. normalnieodjazd

  Kościół NOWEGO Przymierza - WTF?

  No ok. ale masz chyba świadomość, że uchodźcy z Syrii uciekają właśnie przed terrorystami. Czy Ci się "zlało w jedno pojęcie".
 22. normalnieodjazd

  Kościół NOWEGO Przymierza - WTF?

  Fajnie, ze masz jasność. Jam mam dylemat. Opisz pokrótce jak pomagasz Syryjczykom, którzy dzisiaj tej pomocy potrzebują albo jak powinien wyglądać aktualny plan państwa polskiego "opatrzenia uchodźcy" i odesłania go do Aleppo. Obecnie.
 23. normalnieodjazd

  Kościół NOWEGO Przymierza - WTF?

  Tylko, że moja prywatna dupa wcale nie jest katolicka a na dzieci uchodźców, które siedzą w obozach nie patrzę jak na islamistyczne wrzody tylko na dzieci, które nie chodzą do szkoły i nie mają domu a często rodziców.