Roszada

Forumowicz Extra
 • Zawartość

  17140
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  12

Ostatnia wygrana Roszada w Rankingu w dniu 26 Grudzień 2016

Roszada posiada najczęściej lubianą zawartość!

Reputacja

4389 Excellent

O Roszada

 • Tytuł
  Włodzimierz Bednarski www.wobroniewiary.cal.pl

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Location
  Gdańsk
 • Wyznanie
  Katolik

Ostatnie wizyty

8056 wyświetleń profilu
 1. Forumowicz tropiciel nie podając żadnych cytatów i skanów napisał o KK następująco, zamieszczając tu i ówdzie: Na moją prośbę by przytoczył skany i konkretne cytaty po prostu napisał, że jestem "cienki" Cała jego wiedza polega na wklejaniu jakichś szablonów. Ten człowiek nie przeczytał żadnego opracowania ani tekstu pisarzy których przywołuje.
 2. Roszada

  Imię Boże w Nowym Testamencie

  Do sfrustrowanych na ogół należą ŚJ, którzy nie widzą w tym życiu już nic dobrego. Tylko w swej frustracji czekają na raj. Czekali w 1914, czekali w 1925 czekali w 1975 i czekali zanim przeminie pokolenie roku 1914. Kto zatem może być bardziej sfrustrowany od nich? Módl się zatem do Jehowy by usunął wam te stojaczki. Bo to stojakowanie ma sie nijak do Ewangelii, chyba że chodzi ci o te stojaki Żydów, które Jezus powywracał.
 3. Roszada

  Imię Boże w Nowym Testamencie

  Aaaa to ty się tylko zamiennikami bawisz. A nie całą nauką o Bożych imionach i tytułach. Czy zatem w Biblii zamieniano Kyrios na Theos? Czy zatem w Biblii zamieniano Theos na Kyrios? Czy zamieniano JHWH na Theos? Jeśli tak, to czemu nie można było zamienić na Kyrios?
 4. Roszada

  Imię Boże w Nowym Testamencie

  Szerokim łukiem mijam te twoje stojaczki. Szczególnie jak stoją po cztery razem. Jehowa sam je sprzątnie, jak w przeszłości sprzątnął gramofony, plakaty i tablice z którymi biegali ŚJ, megafony którymi trąbili.
 5. Roszada

  Imię Boże w Nowym Testamencie

  Świetnie jak będziesz te mądrości głosiła przy stojaku, tylko czy ktoś się choć zatrzyma by słuchać ich? Uważaj, bo Jezus powywracał stojaki, żeby się to tobie nie przytrafiło.
 6. Roszada

  Imię Boże w Nowym Testamencie

  Scooby pisze: Jeśli, jak pisze scooby, Kyrios jest "nieobecny" w latach 100-150 ne. to poniższy werset wyglądał by tak „Wypowiedź Jehowy do mego Jehowy: „Siądź po mojej prawicy, aż położę twych nieprzyjaciół jako podnóżek dla twoich stóp”.” (Ps 110:1). Ale jeśli Kyrios był obecny to werset ten wyglądał tak: „Wypowiedź Pana do mego Pana: „Siądź po mojej prawicy, aż położę twych nieprzyjaciół jako podnóżek dla twoich stóp”.” (Ps 110:1). I rzeczywiście w NT ten fragment cytowano tak: " Rzekł Pan do Pana mego: Siądź po prawicy mojej, aż położę Twoich nieprzyjaciół pod stopy Twoje " Mt 22:44 BT.
 7. Roszada

  Imię Boże w Nowym Testamencie

  Chyba nie rozumiesz tematu człowiecze Boży. Piszemy o greckiej Septuagincie i NT a nie o Izraelitach. Rozumiesz?
 8. Roszada

  Imię Boże w Nowym Testamencie

  Scooby pisze: Ciekawe jak zatem w Septuagincie oddano słowo Kyrios w tym oto wersecie: „Wypowiedź Jehowy do mego Pana: „Siądź po mojej prawicy, aż położę twych nieprzyjaciół jako podnóżek dla twoich stóp”.” (Ps 110:1). Gdzie ten Kyrios w latach 100-150 ne. nieobecne? W NT? W pismach wczesnochrześcijańskich? Czy w głowie scooby? Ten człowiek jest chyba chory i ma jakąś manię antyKyriosową.
 9. Roszada

  oddam za free

  Ja szukam tylko pojedynczych braków Straznic, Złoty Wiek, Nowy Dzień z przed 1945 r.
 10. A w co miał iść? W politykę organizacji? Tą już poznał.
 11. Toć Skarbnik jak sama nazwa wskazuje był członkiem Wyzwolonych i we władzach, wiec z troski pyta. Poszedł sam w politykę, ale chciałby coś wiedzieć o jego dawnym dziecku.
 12. Roszada

  Watchtower Library 2015

  Na ang. płytce dodatkowo: Dodali "Glossary" (słowniczek) do zrewidowanego PNŚ i dodali ewangelię Marka do "wydania do studium" razem ze wszystkimi multimediami (jest filmik wprowadzający), dlatego ma 200 MB
 13. Roszada

  Watchtower Library 2015

  Dodano: Nowości: - czasopisma od stycznia do czerwca 2016 - biuletyn "Życie i Służba" od stycznia do czerwca 2016 - nowe pieśni (nr 136 do 154) - broszura "10 pytań" - Rocznik 2016
 14. Ja osobiście mam mały cel. Ofiarować jeden egzemplarz Bibliotece dawnej Akademii Medycznej, obecnie Uniwersytet Medyczny w Gdańsku, a drugi egzemplarz na oddział hematologii. Miast w Polsce jest ponad 900. Nie w każdym jest szpital. Jakby sponsorzy byli to coś można by zrobić. Uniwersytet Medyczny to by musiał wydawać książki specjalistyczne związane z krwią i leczeniem. Ta książeczka tylko pokazuje jakich specjalistów od medycyny ma Towarzystwo Strażnica i jak manipuluje medycyną dla swoich doktryn. Ona ma pokazać, że to nie są poważni panowie z Komitetu Łączności ze Szpitalami, tylko organizacja która bawi się swymi wiernymi.
 15. Jeszcze bezpośredni kontakt z pośrednikiem. To przede wszystkim dla osób z poza forum, to znaczy gości, którzy może chcą choć anonimowo wspomóc projekt, a nie chcą się rejestrować na forum. Korektor książki exŚJ to ta sama osoba, która robiła korektę Kryzysu Sumienia 2007. Mail: [email protected]