Gregorio

Forumowicz
 • Ilość dodanej zawartości

  182
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O Gregorio

 • Ranga
  Z nami na dłużej

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnie wizyty

1154 wyświetleń profilu
 1. Odpowiem po świadkowsku :-). Jak nie zobaczę 2.000.000 USD na moim koncie, to nie pokażę fragmentów o frakcjach krwi oraz o przenikających się pokoleniach 1914 :-).
 2. Kałasznikow się zaciął w retoryce i sposobie argumentacji, wszak to karabin niezawodny, toporny choć skuteczny (nie widzę zbieżności), nieczuły na wstrząsy i uderzenia oraz żywotny. W tym ostatnim aspekcie akurat widać zbieżność z legendarną bronią. Rozpanoszył się po wszystkich wątkach, tak jak agent Smith rozpanoszył się w Matrixie.
 3. Napisałeś, że takie jest ''obecne zrozumienie tego zagadnienia''. A czy dopuszczasz możliwość, że kiedyś Niewolnik uzna, że powstrzymywanie się od krwi nie jest konieczne, dawniej organizacja zakazywała szczepionek i przeszczepów? Teraz są kwestią sumienia, są dozwolone. Nie sądzisz, że Dla Niewolnika/Ciała Kierowniczego Biblia to ciasto, a tworzone przez nich nauki to foremki, które służą do wykrawania kształtów nowych koncepcji, które określają nowym lepszym zrozumieniem. Nowe światło nie zgaśnie nigdy, ponieważ ludzka wyobraźnia jest nieskończona. Nie uważam za słuszne przenoszenie archaicznej opartej na lęku, symbolice, niewiedzy i spekulacji wiedzy sprzed 2-3 tyś. lat na współczesny grunt.
 4. W stosunku do nauk strażnicy bardziej pasuje przereklamowane choć modne słowo postprawda. Słowo prawda jest nobilitujące i tak jak napisał humble koduje umysły. Skoro żyjemy w prawdzie nasze treści są bezdyskusyjne, a ludzie innych wyznań obracają się w sferze spekulacji, iluzji, poglądów i racji. Jednak niektórym wyznawcom może zapalić się lampa ostrzegawcza, nadużywanie tego słowa wydać się banalne oraz podejrzane i stać początkiem krytycznego myślenia, głębszej refleksji przerabianych treści na zebraniach.
 5. Kolejnym krokiem na drodze postępu, kontemplacji i afirmacji Jehowy oraz zintensyfikowania wrażeń podczas oglądania filmików jw.org na zebraniach, będa: okulary, gogle vr, hełmy itp. Przeniosą czyste wielbienie w nowy wirtualny 3D Full HD duchowy świat. Dzięki osobliwej retoryce organizacji, zostanie to uznane za dowód, że organizacja coraz szybciej rozwija się, wielbienie przyśpiesza, a wielki ucisk coraz bliżej.
 6. Każda religia zawiera kilka elementów. Musi być jakiś bóg, dogmaty, nauki, wykładnia świętych ''natchnionych'' ksiąg, hierarchia, organizacja/struktury oraz obrzędy i rytuały. Dlatego np. buddyzmu nie zaliczam do religii, bo nie ma tam idei boga. Dla mnie każda religia jest jak niewygodne ciasne buty.
 7. Potop był czy nie. W każdym bądź razie jak Jehowa za coś się zabierze, to nie ma ch..a we wsi. Zrobił go raz i wystarczyło.
 8. Czyż On nie jest omnipresent? Zatem każda ścieżka powinna wieść do Niego.
 9. witam

  Ostatnio natknąłem się na znajomą głosicielkę. Oznajmiła, że wielki pieprznik i armagedon nastąpi, gdy ''światowe rządy ogłoszą pokój i bezpieczeństwo''. O żadnej konkretnej dacie nie wspomniała. Jestem zatem spokojny. Bliski koniec wg Świadków Jehowy jest tak prawdopodobny, jak spotkanie nocy z nocą albo dnia z dniem .
 10. Dla mnie gromadzenie skarbów w hipotetycznym niebie, jest jak odkładanie składek emerytalnych w ZUS .
 11. Trudne pytania. W Testamencie Pan Buczek Jehowa jest zagadkowy, niezbadane są jego ścieżki . Stworzył homoseksualistów, ale zakazał homoseksualizmu, słona woda morska to 97% a przecież jego zamierzeniem było stworzyć świat przyjazny dla ludzi, dał nam korę mózgową, ale wolałby żeby ludzie nie używali logiki i myślenia przy czytaniu Biblii . Przymykał oko na bezeceństwa Salomona, gdy chędożył na prawo i lewo, więc można podejrzewać, że chyba sobie lubi popatrzeć...
 12. Słowo śledzenie ma zabarwienie pejoratywne, może podpadać pod stalking, ale obserwowanie jest bezstronne, pozbawione emocji, kojarzy się z badaniami i obserwacją naukową i jest chyba czynione z pożytkiem dla obserwowanego obiektu . A co do zdania ''jego oczy są na każdym miejscu'' jest niejasne dla mnie. Może chodziło pisarzowi, o to że jego oczy są każde na swoim właściwym miejscu, czyli w oczodołach? Ważne by nie obserwował ludzi swymi oczyma, patrząc na nich jak przez judasze.
 13. Ta surrealistyczna poczwara w rubryce ''znaki szczególne'' powinna wpisywać ''gadający róg na kinolu'' .
 14. Oglądając te rysunki, tym bardziej was podziwiam ex-y, że pomimo oczojebnych dla dziecka, ryjących psychikę rysunków nie uszkodziło to waszej osobowości i dzisiaj potrafić żyć normalnie. Historie zawarte w ST są szokujące, ale obraz bardziej przemawia do dziecka niż 1000 słów. Co za jełopy wpadły na pomysł, by takie obrazki serwować dzieciom .
 15. Niektórzy głosiciele zachowują się jak podekscytowany nastolatek, który po obejrzeniu Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy zapoznał się z epizodami: I, II, III, IV, V oraz VI i chciałby wszystkim opowiadać i spoilerować jakie są niesamowite. Gdy okazuje się, że ktoś już je widział, co więcej niejednokrotnie; a przy tym świetnie orientuje się w fabule, motywach, interpretacjach czy kontekstach, to wtedy kładzie uszy po sobie i odpuszcza . W końcu jak uczą w szkole teokratycznej, dla Jehowy liczy się podejmowany wysiłek, a nie efekty.