yanco

Rozmówcy
 • Zawartość

  51
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

5 Neutral

O yanco

 • Tytuł
  Nowy na forum
 • Urodziny 03.03.1969

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Wyznanie
  rzymsko-katolickie
 1. yanco

  Witam

  A podaj bezpośrednią i stanowczą aprobatę cudzołóstwa .
 2. yanco

  Witam

  Chyba nie tak do końca. Pwt 17:17. Znajdę prędzej jakieś pośrednie potępienie cudzołóstwa w dzisiejszym znaczeniu czy też poligamii niż aprobatę tego . 1 Krl 11.
 3. yanco

  Witam

  No coś w tym jest dzięki. Ale chyba nie do końca tak. Kobieta zawsze była winna niezależnie od tego z kim i gdzie. A co do tego ze kiepski dziś market z kobietami . To widziały galy co brały. No i jeszcze sprawa najważniejsza. Opisujecie jak ludzie traktowali cudzolostwo co dla nich znaczyło . Jednak to nie jest o tym co Bóg chce . Dopiero w NT jest wyraźnie powiedziane co to znaczy cudzolostwo dla Boga.
 4. yanco

  Witam

  No tak nie cudzołóż
 5. yanco

  Witam

  Nigdzie w piśmie świętym nie jest napisane by Bóg aprobował nałożnice itp.
 6. yanco

  Witam

  Przecież jest przykazanie nie cudzołóż. No to jak mógł akceptować?
 7. yanco

  Witam

  Były ale to nie znaczy, że to się Bogu podobało . Zobacz ile jest rzeczy które Bogu się nie podobają ale są . Morderstwa, kradzieże wojny itp.
 8. yanco

  Witam

  No napisane jest nie cudzołóż , Bogu nie podobało się to co zrobił Dawid z żoną Uriasza. A gdzie jest napisane, że Bogu podoba się cudzołóstwo? Ale z kochanką w każdej pozycji jest zły
 9. yanco

  Witam

  Tak ale zło to nie konkretnie jakiś czyn przynajmniej nie zawsze. Liczy się również intencja. Taka prosta rzecz jak seks . Z żoną jest dobry natomiast z kochanką już nie bardzo
 10. yanco

  Witam

  Czasem jest to coś dobrego . Jest znakiem jak w przypadku św Pawła lub Zachariasza . Nic nie dzieje się bez celu . A tak na marginesie gdzie Bóg wyrządził zło czyniąc kogoś głuchym lub ślepym i było to złe?
 11. yanco

  Witam

  A no chodzi o to że inaczej traktujemy wiedzę a inaczej wiarę . Gdy coś wiesz to działasz zgodnie z wiedzą, By działać zgodnie z wiarą to już trzeba mocnej wiary . Wiesz że jutro słońce wzejdzie i coś tam pewnie zaplanowałeś na jutro . A weź takiego Abrahama który uwierzył Bogu że będzie miał potomka i mimo to że powodziło mu się całkiem nieźle to polazł tam gdzie Bóg mu powiedział, choć w to że potomka mieć będzie to nie bardzo wierzył i na własną rękę kombinował. A potem nie wahał się Izaaka złożyć w ofierze a przecież miało być potomstwo liczne jak ziarka piasku .
 12. yanco

  Witam

  Biblia zawiera prawdę . Ale gdzie Bóg sobie przeczy ?
 13. yanco

  Witam

  Czy napisałem niewyraźnie? napisałem gdybyś wiedział czyli gdybyś miał taką wiedzę. Myślałem, że jasno napisałem.
 14. yanco

  Witam

  A rozumiem czyli wiedząc że dziś w nocy przyjdą do Ciebie złodzieje to Ty nic nie robisz tylko wyjeżdżasz na wczasy
 15. yanco

  Witam

  Wtedy nie byłoby wiary i wyboru. Byłaby wiedza . A tak masz wybór i możesz do Boga przyjść z własnej woli miłości . Bo gdyby było wiadomo na pewno, że gdy nie przyjmiesz zbawienia i będziesz grzeszył to czekają Cię męki i piekło a jak przyjmiesz zbawienie to życie wieczne z Bogiem . Widzisz Bóg nie chciał Ci stwarzać dodatkowych kłopotów i obaw z powodu Twojego ateizmu Tak Cię Bóg kocha