asertywny

Forumowicz
 • Zawartość

  236
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

14 Neutral

2 obserwujących

O asertywny

 • Tytuł
  Z nami na dłużej

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Location
  pomorskie
 • Wyznanie
  protestant trynitarny

Ostatnie wizyty

228 wyświetleń profilu
 1. Twoje pragnienia nie spełnią się, Dawca życia wykona ostateczny ruch, czyli Sąd.
 2. 100 pytań do...

  @sabekk Nieistotny numer pytania, lecz jego merytoryczność. Proszę napisz czy będąc aktywnym członkiem Organizacji przejawiałeś jakąś z poniższych cech Ducha Świętego według listu do Galatów 5;22, a może wszystkie po trosze ? CZYLI: Miłość ? Radość ? Pokój ? Cierpliwość ? Uprzejmość ? Dobrotliwość ? Ufność ? Łagodność ? Panowanie nad Sobą ?
 3. Czy biblia jest wiarygodna

  Dokładnie o to chodzi. Myślę więc że taki błąd można wybaczyć.
 4. Czy biblia jest wiarygodna

  W tym miejscu istotnie jest jakiś błąd, pomyłka polega na wstawieniu innego imienia Proroka, który przepowiada to wydarzenie. Zobacz do księgi Zachariasza 11 rozdział...
 5. Tak, potwierdził. Nie wiem o co Ci chodzi, gdyż to pytanie nie zadałem Tobie ? Jeśli twierdzisz że słyszysz głos Ducha Świętego w Swoim wnętrzu, to tym samym należy w całości akceptować Biblię. Jeśli dobrze pamiętam rozmowę z Tobą we wakacje, to chyba było inaczej ? Cieszę się że w tej kwestii jesteśmy jednomyślni, dlatego jeśli źle kojarzę Twój stosunek do Pisma Świętego, to przepraszam.
 6. Czy biblia jest wiarygodna

  Jeśli objawienie jakie miał Szaweł sprowadzasz do dolegliwości ocznej, jest to Twoja prywatna sprawa. Jednak o jeśli rzetelnie wniknąć w całe to wydarzenie, to jasno widać że ludzie towarzyszący w podróży Szawła z Tarsu. widzieli i jednocześnie nie widzieli, gdyż widzieli TYLKO światłość, lecz żadnych szczegółów nie widzieli. Tak więc jedno i drugie jest prawdą. Towarzysze jego, po ustaniu tej światłości już widzieli normalnie, natomiast Szaweł od czasu zobaczenia tej światłości już nic nie widział. Krótko mówiąc oślepł na trzy dni. Pisząc o rzetelnym czytaniu tej historii, to mam na myśli to co jest zapisane od 13 do 16 wersetu. Tam już inny człowiek słyszy głos Boży, albo jak chcesz nazwać omam. Słyszy szczegóły dotyczące tego przeżycia które miał Szaweł. Czy ten człowiek o imieniu Ananiasz też miał przypadłość chorobową jaką przypisałeś Szawłowi ? Nie chcę się upierać, ale myślę że Dzieje Apostolskie, a w szczególności widzenie Szawła z Tarsu, wydarzyło się najpierw zanim został napisany list do Koryntian. Relacje apostoła Pawła, nie Szawła z Tarsu, stanowią większość listów apostolskich. Czy w związku z tym można wnioskować że jest on fałszywym prorokiem, zwłaszcza ze pisze o nim jego towarzysz Piotr (2 P 3;15-16).
 7. Grzechy główne!

  To co piszesz o Duchu Świętym może być uznane przez jedynego Stwórcę – Zbawiciela i Dawcę wszelkiego życia, jako grzech nieprzebaczalny. Jak już chcesz podyskutować to uszanuj moją prośbę i nie pisz więcej o Islamie i Koranie w tym wątku, a odpowiedz na moje pytanie.
 8. Czy biblia jest wiarygodna

  To nazywasz sprzeczną relacją ? Czy jak wzrok człowieka jest oślepiony np. fotograficzną lampą błyskową, to jest w stanie dostrzec szczegóły ? NIE, jest skołowany przez jakiś czas. Jak nie wierzysz to zrób takie doświadczenie. Odpowiedz sobie sam używając normalnego/zdrowego myślenia. Co widzieli ci ludzie którzy byli z Szawłem ? ŚWIATŁOŚĆ. Po tym zaproponowanym eksperymencie, gwarantuję że coś będziesz widzieć...
 9. Skoro znasz Go, to może być w tym nutka prawdy że żartował. Lecz ja ująłbym to że przekomarza się, bo do tego Molocha należą nawet ateiści, ze względu na opinię sąsiadów, żeby być dobrze postrzeganymi.
 10. Zapewne opierasz się na zapisie z Mt 16;19 BT „ I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie. „ ? To jest powiedziane indywidualnie do Piotra. Zobacz jednak że to samo, czyli kwestia związywania i rozwiązywania, dwa rozdziały dalej, czyli Mt 18;18 BT „ Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co zwiążecie na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążecie na ziemi, będzie rozwiązane w niebie. „ powiedziane jest do ogółu wierzących, zobacz na kontekst aby się przekonać. W kwestii celibatu/bezżeństwa, to zobacz na ten zapis z 1 Tym 3;2-5 BT: „ Biskup więc powinien być nienaganny, mąż jednej żony, trzeźwy, rozsądny, przyzwoity, gościnny, sposobny do nauczania, nieprzebierający miary w piciu wina, nieskłonny do bicia, ale opanowany, niekłótliwy, niechciwy na grosz, dobrze rządzący własnym domem, trzymający dzieci w uległości, z całą godnością. Jeśli ktoś bowiem nie umie stanąć na czele własnego domu, jakżeż będzie się troszczył o Kościół Boży? „ Odpowiedz sobie sam czy istotnie celibat jest biblijny ?
 11. Grzechy główne!

  Oj ! Poważnie się mylisz odnośnie tego że islam i chrześcijaństwo to religia tego samego Boga. Po pierwsze. Islam ma Allaha i swoją biblię. Jest to miks judaizmu i chrześcijaństwa. Zapisana wola Boga Stwórcy - Zbawiciela jest TYLKO w Biblii ! Po drugie. Istotą chrześcijaństwa jest Jezus Chrystus i Duch Święty. Chrześcijan odróżnia od innych religii fakt posiadania Ducha Świętego. Bez tej Osoby w roli drugiego Pocieszyciela, nie można być uczniem Jezusa Chrystusa. Dobrze że piszesz „ moim zdaniem i myślę „. Natomiast moje stanowisko jest oparte TYLKO i WYŁĄCZNIE na jednym Źródle, czyli Biblii. Tak więc moje zdanie jest tożsame ze Słowem Bożym. Jeśli masz zamiar łączyć Koran z Biblią, to ja dziękuję za rozmowę. Ps. Czy wiesz że Twoje imię jest zapisane w księdze życia ?
 12. Prawdą jest że są to niezwykle trudne i bardzo indywidualne sprawy. Można i należy się pocieszać faktem zapisanym w tym poniższym fragmencie : „ Bo On wie, jakim tworem jesteśmy, Pamięta, żeśmy prochem. Dni człowieka są jak trawa: Tak kwitnie jak kwiat polny. Gdy wiatr nań powieje, już go nie ma I już go nie ujrzy miejsce jego. Lecz łaska Pana od wieków na wieki Dla tych, którzy się go boją,A sprawiedliwość jego dla synów ich synów, Dla tych, którzy strzegą przymierza jego I pamiętają o wypełnianiu przykazań jego. „ [Ps 103;14-18 BW]. Ujmując zagadnienie tego wątku, to chodzi o uchwycenie PERSPEKTYWY...to że wszystko się kończy na tym świecie...
 13. Myślę że w kwestii seksu dojrzałych ludzi i ewentualnej masturbacji marynarza, jest to sprawa bardzo indywidualna. Jednak jeśli tacy ludzie są osobami narodzonymi na nowo, to ich postępowanie jest korygowane i wspierane przez Pomocnika w Osobie Ducha Świętego. Natomiast wymysł bezżenności jest faktycznie z piekła rodem.
 14. bioenergoterapia i homeopatia

  W sumie to masz rację, lecz wymóg wytrwałości W WIERZE, związany jest z postawą człowieka, a nie Dawcy. Do tyczy to zarówno nadzwyczajnych zdolności jakie otrzymuje bioenergoterapeuta od Szatana, jak też Dar Łaski zbawienia od Boga. Bo jeden człowiek może się nawrócić i pogardzić szatanem, zaś ten drugi nie wytrwać w ufności Bożym obietnicom.
 15. Grzechy główne!

  Jacku nie mieszaj chrześcijaństwa z islamem...proszę Cię! Tam gdzie jest mowa o grzechu który sprowadza śmierć...jaką ? ŚMIERĆ DRUGĄ ! Dotyczy to jedynie bluźnierstwa przeciw Duchowi Świętemu.