Natan

Forumowicz Extra
 • Zawartość

  511
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

483 Good

1 obserwujący

O Natan

 • Tytuł
  Znamy się już dobrze

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Location
  Województwo mazowieckie
 • Wyznanie
  Chrześcijanin
 1. Natan

  Konferencja Apollos 2017 - Poznań

  Drodzy Forumowicze, Są już nagrania video z konferencji Apollos. Oto link: http://apollos.org.pl/Posts/Index/konferencja-2017 Życzę Wam szczęśliwego dnia i tygodnia. Pozdrawiam Was serdecznie, Natan
 2. Oto link do nagrań z konferencji w Poznaniu, która odbyła się 10 czerwca 2017 r.: http://chomikuj.pl/Kochany_synek/Konferencje+o+*c5*9awiadkach+Jehowy/Konferencja+Apollos+2017+-+Pozna*c5*84 Przepraszam za nie najlepszą jakość nagrań, ale zarówno dyktafon jest słaby, jak i akustyka sali była niedobra. Ale można wszystko zrozumieć. Moja uwaga: w jednym ze świadectw siostra powołała się na materiał skrajnego adwentysty dnia siódmego, Waltera Veitha (nie wymieniając go z nazwiska), jakoby Russell był masonem. Problem w tym, że Veith zarzuca to różnym osobom i nie można mu do końca wierzyć. Na niektóre swe wnioski ma potwierdzenie, na inne nie przytacza żadnych źródeł. Wiele zborów adwentystycznych zamknęło swe progi przed Veithem, bo uznano go za niewiarygodnego mówcę.
 3. Ogłoszenie jest już nieaktualne. Zgłosił się do mnie naukowiec zajmujący się badaniem sekt i nowych ruchów religijnych, który chętnie weźmie całą tę literaturę od mojego znajomego. Życzę wszystkim Wam, Drodzy Forumowicze, dobrego dnia i tygodnia.
 4. Drodzy Forumowicze, Znajomy z Olsztyna, który odszedł od organizacji odda za darmo w dobre ręce roczniki Strażnic, Przebudźcie się! od lat siedemdziesiątych w górę oraz wiele książek i broszur Towarzystwa Strażnica. Jest to zapakowane w kilka kartonów. Wchodzi w grę tylko odbiór osobisty. Numer telefonu i adres podam jedynie w prywatnej wiadomości, gdy ktoś do mnie napisze. Może znacie kogoś, kto bada lub studiuje tematykę Świadków i potrzebuje starej literatury.
 5. Hej Natanie:)

  Jesli masz kontakt z Darkiem ( z Bydgoszczy jesli dobrze pamietam) to pozdrów go serdecznie od Andrzeja z UK.

  Darek w duzej mierze pomógl mi zrozumiec wiele kwestii pomocnych mi w moim odejsciu od organizacji SJ. Mam nadzieje ze kiedys bedzie okazja sie spotkac osobiscie.

  Pozdrawiam równiez i Ciebie.

  Andy78.

  1. Natan

   Natan

   Hej, Andy,

   Mam częsty kontakt z Darkiem z Bydgoszczy.

   Oczywiście, pozdrowię go od Ciebie.

   On jest bardzo otwarty na ludzi i życzliwy. Myślę, że chętnie spotka się z Tobą.

   Pozdrawiam serdecznie Ciebie i Twoją Żonę,

   Natan

 6. Natan

  Szukam strażnicy 1963r nr 12

  Mam ją jedynie w postaci elektronicznej, przepisaną z oryginału. Wysyłam Ci ją w załączniku do tego wpisu. Patrz poniżej. w63 12.rtf
 7. Natan

  Dzień dobry wszystkim

  Może się kiedyś spotkamy, jak będę w Twoich stronach?
 8. Natan

  Dzień dobry wszystkim

  Witam Cię serdecznie. Ja także jestem z Torunia, lecz od 10 lat mieszkam na Mazowszu. Wyszedłem z organizacji w grudniu 2001 roku, a byłem starszym zboru przez 14 lat. Bywam dość często w Grodzie Kopernika, bo mam tam rodziców i brata z rodziną. Piszesz, że wiara uleciała. Jeśli jednak chciałbyś odzyskać wiarę, ale nie w organizację, lecz w Boga, Chrystusa i Biblię, to po prostu wróć do źródła, czytaj Biblię już bez "pomocy" Strażnicy. I najlepiej nie w Przekładzie Nowego Świata, bo to bardzo tendencyjne tłumaczenie, naginające sens oryginalnego przesłania do doktryn Strażnicy. Pozdrawiam Cię ciepło i życzę wszelkiej pomyślności na nowej drodze życia.
 9. Ja nie jestem organizatorem i byłem na 3 zjazdach (spośród 4) zorganizowanych przez tych 3 Youtuberów. Na żadnym nie było agitacji do żadnej sekty czy wyznania religijnego. Kierowano zawsze ludzi do Biblii, Boga Ojca i Chrystusa. Nie zapisywano tam do żadnej religii. Za to nawiązano kontakty i osoby bardzo cierpiące wskutek odchodzenia od Świadków pokierowano do kompetentnych ludzi, którzy udzielili im potem skutecznej pomocy. Znam takie przykłady. Zatem takie zjazdy mają sens. Jestem byłym doradcą w sprawie sekt. Pracowałem kilka lat jako wolontariusz (posiadający dyplom w zakresie wiedzy o psychomanipulacji w sektach) w ośrodku monitorującym działalność sekt. Wyczuwam sekciarstwo na odległość. Na tych zjazdach go nie wykryłem. Być może niektórzy z forum są po prostu tak bardzo zrażeni do wszelkiej religii lub pobożności, że wszystko i wszystkich wrzucają do jednego worka. Na tym kończę. Odsyłam do organizatorów. W pierwszym poście jest e-mail do jednego z nich.
 10. Natan

  Dogmat Trójcy a klasy abstrakcyjne

  Witaj Plusz, widzę, że interesująco poruszasz się na granicy filozofii i semantyki. Dziękuję za Twój trud włożony w przedstawienie tej argumentacji.
 11. Nie, w pełnym tytule jest: DLA BYŁYCH I OBECNYCH ŚWIADKÓW JEHOWY (ORAZ OSÓB ZAINTERESOWANYCH)
 12. Dlatego w innym wątku, że jest to nowy zjazd, z nowym programem i przede wszystkim w innym, aktualnym terminie.
 13. Tak, to jest zjazd organizowany przez tych samych trzech Youtuberów - organizatorzy są ci sami. Ja nie jestem organizatorem, tylko trochę znam organizatorów. Z życzliwości dla nich zamieściłem ogłoszenie. W razie dalszych pytań, można napisać na podany wyżej e-mail.
 14. Serdecznie Zapraszamy... NA IV KONFERENCJĘ DLA BYŁYCH I OBECNYCH ŚWIADKÓW JEHOWY (ORAZ OSÓB ZAINTERESOWANYCH) ORGANIZOWANĄ PRZEZ PROWADZĄCYCH 3 KANAŁY NA YOUTUBE: • ElearElda Rafał • Byłem w religii.... Grzegorz • Prawda o Prawdzie Jarek Kiedy: sobota 04.03.2017 godz. 10-17 Gdzie: Społeczność Chrześcijańska Dąbrowa Górnicza ul. Łukasińskiego 7 kontakt: [email protected] MAPA DOJAZDU: https://www.google.com/maps/place/Wal.. ... b097?hl=pl Zaproszenie video: https://www.youtube.com/watch?v=scm7prlyPWA
 15. Najlepiej mu pomożemy, gdy pomodlimy się dla niego o łaskę nawrócenia.