Natan

Forumowicz Extra
 • Ilość dodanej zawartości

  507
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

1 obserwujący

O Natan

 • Ranga
  Znamy się już dobrze

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Location
  Województwo mazowieckie
 • Wyznanie
  Chrześcijanin
 1. Hej Natanie:)

  Jesli masz kontakt z Darkiem ( z Bydgoszczy jesli dobrze pamietam) to pozdrów go serdecznie od Andrzeja z UK.

  Darek w duzej mierze pomógl mi zrozumiec wiele kwestii pomocnych mi w moim odejsciu od organizacji SJ. Mam nadzieje ze kiedys bedzie okazja sie spotkac osobiscie.

  Pozdrawiam równiez i Ciebie.

  Andy78.

  1. Natan

   Natan

   Hej, Andy,

   Mam częsty kontakt z Darkiem z Bydgoszczy.

   Oczywiście, pozdrowię go od Ciebie.

   On jest bardzo otwarty na ludzi i życzliwy. Myślę, że chętnie spotka się z Tobą.

   Pozdrawiam serdecznie Ciebie i Twoją Żonę,

   Natan

 2. Mam ją jedynie w postaci elektronicznej, przepisaną z oryginału. Wysyłam Ci ją w załączniku do tego wpisu. Patrz poniżej. w63 12.rtf
 3. Może się kiedyś spotkamy, jak będę w Twoich stronach?
 4. Witam Cię serdecznie. Ja także jestem z Torunia, lecz od 10 lat mieszkam na Mazowszu. Wyszedłem z organizacji w grudniu 2001 roku, a byłem starszym zboru przez 14 lat. Bywam dość często w Grodzie Kopernika, bo mam tam rodziców i brata z rodziną. Piszesz, że wiara uleciała. Jeśli jednak chciałbyś odzyskać wiarę, ale nie w organizację, lecz w Boga, Chrystusa i Biblię, to po prostu wróć do źródła, czytaj Biblię już bez "pomocy" Strażnicy. I najlepiej nie w Przekładzie Nowego Świata, bo to bardzo tendencyjne tłumaczenie, naginające sens oryginalnego przesłania do doktryn Strażnicy. Pozdrawiam Cię ciepło i życzę wszelkiej pomyślności na nowej drodze życia.
 5. Ja nie jestem organizatorem i byłem na 3 zjazdach (spośród 4) zorganizowanych przez tych 3 Youtuberów. Na żadnym nie było agitacji do żadnej sekty czy wyznania religijnego. Kierowano zawsze ludzi do Biblii, Boga Ojca i Chrystusa. Nie zapisywano tam do żadnej religii. Za to nawiązano kontakty i osoby bardzo cierpiące wskutek odchodzenia od Świadków pokierowano do kompetentnych ludzi, którzy udzielili im potem skutecznej pomocy. Znam takie przykłady. Zatem takie zjazdy mają sens. Jestem byłym doradcą w sprawie sekt. Pracowałem kilka lat jako wolontariusz (posiadający dyplom w zakresie wiedzy o psychomanipulacji w sektach) w ośrodku monitorującym działalność sekt. Wyczuwam sekciarstwo na odległość. Na tych zjazdach go nie wykryłem. Być może niektórzy z forum są po prostu tak bardzo zrażeni do wszelkiej religii lub pobożności, że wszystko i wszystkich wrzucają do jednego worka. Na tym kończę. Odsyłam do organizatorów. W pierwszym poście jest e-mail do jednego z nich.
 6. Witaj Plusz, widzę, że interesująco poruszasz się na granicy filozofii i semantyki. Dziękuję za Twój trud włożony w przedstawienie tej argumentacji.
 7. Nie, w pełnym tytule jest: DLA BYŁYCH I OBECNYCH ŚWIADKÓW JEHOWY (ORAZ OSÓB ZAINTERESOWANYCH)
 8. Dlatego w innym wątku, że jest to nowy zjazd, z nowym programem i przede wszystkim w innym, aktualnym terminie.
 9. Tak, to jest zjazd organizowany przez tych samych trzech Youtuberów - organizatorzy są ci sami. Ja nie jestem organizatorem, tylko trochę znam organizatorów. Z życzliwości dla nich zamieściłem ogłoszenie. W razie dalszych pytań, można napisać na podany wyżej e-mail.
 10. Serdecznie Zapraszamy... NA IV KONFERENCJĘ DLA BYŁYCH I OBECNYCH ŚWIADKÓW JEHOWY (ORAZ OSÓB ZAINTERESOWANYCH) ORGANIZOWANĄ PRZEZ PROWADZĄCYCH 3 KANAŁY NA YOUTUBE: • ElearElda Rafał • Byłem w religii.... Grzegorz • Prawda o Prawdzie Jarek Kiedy: sobota 04.03.2017 godz. 10-17 Gdzie: Społeczność Chrześcijańska Dąbrowa Górnicza ul. Łukasińskiego 7 kontakt: [email protected] MAPA DOJAZDU: https://www.google.com/maps/place/Wal.. ... b097?hl=pl Zaproszenie video: https://www.youtube.com/watch?v=scm7prlyPWA
 11. Najlepiej mu pomożemy, gdy pomodlimy się dla niego o łaskę nawrócenia.
 12. Ponadto prawdziwe dzieci Boże otrzymują do swoich serc Ducha Syna Bożego, w którym zwracają się do Boga Ojca: Abba, Ojcze, a nie Jehowo Boże, czy Ojcze Jehowo: (Galacjan 4:3-7): "Podobnie i my, gdy byliśmy dziećmi, byliśmy w niewoli żywiołów tego świata. Lecz gdy nadeszła pełnia czasu, Bóg posłał swego Syna, zrodzonego z kobiety, zrodzonego pod prawem; aby wykupił tych, którzy byli pod prawem, abyśmy dostąpili usynowienia. A ponieważ jesteście synami, Bóg posłał do waszych serc Ducha swego Syna, wołającego: Abba, Ojcze! Tak więc już nie jesteś sługą [inne przekłady: niewolnikiem], ale synem, a jeśli synem, to i dziedzicem Bożym przez Chrystusa". Tylko ludzie przyjęci do Rodziny Bożej jako adoptowane dzieci Boga Ojca, w naturalny sposób zwracają się do Niego per Ojcze. Skoro Świadkowie postępują w swoich modlitwach inaczej, znaczy to, iż nie są dziećmi Bożymi, nie dostąpili usynowienia i są nadal w niewoli, są nadal niewolnikami żywiołów świata. Chwała Bogu, że coraz więcej Świadków doznaje narodzenia z Ducha i nawiązuje autentyczną więź z Ojcem.
 13. Ciekawe są uwagi Davida A. Reeda, byłego starszego zboru ŚJ i byłego pioniera stałego: Wzór, jaki ustanowił Jezus to zwracanie się do Boga jako do „Ojca”. W rzeczywistości nawet Przekład Nowego Świata nie zawiera ani jednego przykładu, w którym Chrystus modlił się do „Jehowy” – mimo faktu, że tłumacze wstawili imię „Jehowa” do setek wersetów. Świadkowie Jehowy mogą wysunąć zarzut: „Jezus miał bliską, szczególną więź z Ojcem. Dlatego nie zwracał się do Niego jako do ‘Jehowy’”. To prawda, że Jezus miał bliską więź z Ojcem, lecz Jego celem było wprowadzenie w bliską, szczególną więź z Bogiem także wszystkich uczniów. Jezus nauczał: „Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej, jak tylko przeze mnie” (Jana 14:6, NŚ). Biblia tak wypowiada się o chrześcijanach, którzy przychodzą do Ojca przez Jezusa: „otrzymaliście Ducha usynowienia, przez którego wołamy: Abba, Ojcze! Ten to Duch poświadcza naszemu duchowi, że jesteśmy dziećmi Bożymi” (Rzymian 8:15, 16, UBG). Ilu z nas w okresie dorastania zwracało się do ziemskiego ojca: „Franciszku”, „Waldku”, „Rafale” lub za pomocą innego imienia, jakie miał? Nawet, jeśli byliśmy adoptowani, nauczyliśmy się nazywać go „tatą” lub „tatusiem” – a są to intymne określenia podobne do zwrotu „Abba, Ojcze”. Fakt, że mimo wszystko Świadkowie Jehowy obstają przy posługiwaniu się imieniem Jehowa, dowodzi, że nie mają bliższego poznania Boga. Odpowiedzi dla Świadków Jehowy według tematów, s. 110.
 14. Niektórzy pytają o to, ile było obecnych na konferencji w Krakowie. Było ok. 40 osób. Tak oceniam na oko. Jednak nie patrzymy na liczby jako na wyznacznik prawdziwości czyichś przekonań. Król Dawid pewnego razu postanowił polegać na liczbach i przyniosło to złe skutki: "W tym czasie szatan wystąpił przeciwko Izraelowi i skłonił Dawida, aby policzył mieszkańców Izraela". [Biblia Paulistów, 1 Kronik 21:1]. Poza tym ewangelicznych chrześcijan jest w skali świata znacznie więcej niż Świadków, więc gdybyśmy mieli się chlubić liczbami, to też byśmy mogli.
 15. Różne misje wysyłają misjonarzy na cały świat. Poza tym w krajach, gdzie wolność religijna jest ograniczona, dynamicznie rozwijają się podziemne społeczności domowe. Jako Świadkowie byliśmy uczeni, że w Chinach praktycznie nie ma prawdziwych chrześcijan. Obejrzyj, proszę te filmy, a dowiesz się, że tam wspaniale rozkwitło chrześcijaństwo: https://www.youtube.com/watch?v=wr8_CJsC1Tk&list=PLw5GEPEwKGkfZ3jtKThD4DU1sIyz7TGWY Jest wiele świadectw, że tam, gdzie trudno jest dotrzeć z misjami, Chrystus objawia się ludziom przez sny i objawienia. Tak nawracają się np. muzułmanie. Zobacz to krótkie sprawozdanie z Bliskiego Wschodu: https://www.youtube.com/watch?v=kS474lN5RE4 Nie zamartwiaj się kwestią zbawienia ludzi z dalekich krajów. Chrystus zapewnił: "Wszyscy, których powierza Mi Ojciec, przyjdą do Mnie i nikogo z nich nie odrzucę" [Biblia Paulistów, Ew. Jana 6:37]. Zatem dzieło zbawienia zostanie skutecznie przeprowadzone. Lepiej zatroszcz się o swoje zbawienie.