gambit

Forumowicz Extra
 • Ilość dodanej zawartości

  1498
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

8 obserwujących

O gambit

 • Ranga
  Znamy się już dobrze
 • Urodziny 12.02.1947

Contact Methods

 • Website URL
  http://bibliokrety.vg1.pl/articles.php
 • Skype
  gambitku

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Location
  Kuczkowo
 • Wyznanie
  Recenzja Biblii

Ostatnie wizyty

1186 wyświetleń profilu
 1. Niema dowodu na istnienie lub nieistnienie jakichś niematerialnych istot. Niema dowodów, że po śmierci istnieje kontynuacja świadomej formy życia zmarłej osoby. Niema potwierdzenia dowodowego, że jakieś kosmiczne istoty dokonują kary lub nagradzają za jakikolwiek światopogląd lub zachowania. Dopóki człowiek nie odbiera sobie życia, to znaczy, iż ma cel życia, choć u każdego planowanie wygląda inaczej. Masz na myśli cel po śmierci? W zasadzie cele życiowe korygujemy na bieżąco. Jeśli niewierzący doświadczy życia po życiu, ustosunkuje się adekwatnie do nowej sytuacji. Korzystanie z inteligencji racjonalnego myślenia i doświadczenia dowodzi o wyższości nad zwierzętami. Uleganie przemyśleniom ludzi z przed tysięcy lat, którzy byli prymitywni w porównaniu z dzisiejszymi odkryciami wiedzy, których to wiele zjawisk w przyrodzie zostało wyjaśnione, a poprzednio uchodziły za nadprzyrodzone. Jak można zaobserwować, nawet wielu wysoko wykształconych naukowo ludzi, że ci sami ludzie tkwią w zacofanym świecie swych przodków pod względem kultowym, choć w stopniowo zmienianych doktrynach i obrzędach. Biblia jest dobrą lekturą, jako wycieczka w zwiedzaniu pod względem historycznym, jak kształtował się ludzki sposobu myślenia. Natomiast biorąc ją dosłownie w wielu aspektach religijności, powoduje niepożądane skutki skłócania ludzi, zamiast jednoczyć. Ludzie tak zwani wierzący z zakresu ortodoksyjności, dogmatyzmu czy myślący stereotypowo, stanowią trudność w postępie. Podobnie szkodliwym jest skrajny ateizm polegający na wojowaniu z teizmem m. in. za pomocą satanistycznego okultyzmu. Należy przy tym zaznaczyć, że pojęcie ateizmu jest dość szerokie. Dla przykładu Rzymianie oskarżali chrześcijan o ateizm za to, że nie czcili ich bóstw. Podobnie Muzułmanie używają określenia ,,niewierni" wobec chrześcijan.
 2. Te biblijne zapewnienia są podobne do zapewnień ŚJ i innych zabobonnych wierzeń chrześcijańskich, które kończą się rozczarowaniem. Ludzie wymyślili sobie Boga, który najpierw stworzył doskonałych aniołów, którym nie potrzebne były spisane prawa. Po czasie ludzie widząc rozpowszechnione zło, trzeba było jakoś to wyjaśnić, więc wymyślili szatana i demony. Potem kolejno zaczęto wymyślać sobie marzenia na przyszłość, że jak Bóg włoży coś w "serce" człowieka, to diabli nie będą mogli nic zepsuć. Więc rozpoczął Bóg testować na królu Salomonie, wkładając jemu mądrość w "serce" (1 Krl 10:24 - 2 Krn 9:23). Niestety, zamiary Boga się nie powiodły (jak wiele innych) 1 Krl 11:4 Kiedy Salomon się zestarzał, żony zwróciły jego serce ku cudzym bogom i wskutek tego serce jego nie pozostało tak szczere wobec Pana, Boga ... Ale z powyższego przykładu nic się nie nauczyli i dalej żyją nadzieją,.. Hbr 10:16 ... Prawa moje włożę w ich serca i na umysłach ich wypiszę je, Jaką można mieć pewność, że tym razem będzie inaczej, skoro wcześniejsze naprawy nie przyniosły oczekiwanych rezultatów, choćby dodać jeszcze zniszczenie ludzi w potopie, Sodomie i Gomorze i wiele innych, które to kataklizmy miały spowodować lepszy świat. Dlaczego więc przelanie tyle krwi nie przyczyniło się ku lepszemu, a wręcz ku gorszemu nawet w zborze chrześcijańskim (1 Kor 11:17)? Nie odnoszę jednak do konkretnej religii, ale odnoszę to do samej Biblii w podanym kryterium, "jeśli zapowiedź się nie spełni, jest to słowo fałszywego proroka" (Pwt 18:21-22).
 3. A który zwis masz na myśli, ten pod szyją? Jaki wymiar ma być? No i koniecznie torba na Strażnice Lubi też zagadki (Przyp 1:6).
 4. Ja sobie myślę. Biorąc hipotetycznie, Boga to wcale nie obchodzi jak go zwą. Jeśliby go obchodziło, toby zagrzmiał głosem wokół kuli ziemskiej; "moje imię jest .... .... i niema innego". Położyłby koniec wszelkim dywagacją, ale tego nie czyni, więc mu zwisa jeśli coś ma do wiszenia. W pismach Hebrajskich dominował Jehowa ŚJ, lub Jahwe ulubieniec trynitarian. Pojawił się Jezus, to Ojciec poszedł na emeryturę, a wszelką władzę przekazał synowi Jezusowi (Mat 28:18). Po pierwszym wieku Jezus oddał władzę matce Maryi, i od tej pory ona króluje wśród aniołów na ziemi i w niebie. Podobno pokazuje się tu i tam, ponadto została wszech-pośredniczką dla katolików itp. Natomiast u ŚJ wszech-pośrednikiem jest ciało kierownicze uzurpujące sobie namaszczenie na królów. Od takie wywijasy wynikają z Biblii i jej dłużników.
 5. Wierzący pogrupowali się w swoje definiowanie Boga, wskutek czego obecnie jest niemożliwe, aby nastąpiła jednolita definicja i zadowalała wszystkich. Biblia nazywa Bogiem - יהוה, Stwórcę, (począwszy od Rdz 2:4) Koran nazywa Bogiem Allaha (Sura 4:171 {Bielawski}) Bogiem nazwano Jezusa, (Iz 9:5) Bogiem nazwano diabła, (2 Koryntian 4:4) Bogami nazwano aniołów, (Psalm 82:6) Bogami nazwano ludzi (Ps 82:6, Ja 10:35). Bogowie olimpijscy W religiach monoteistycznych niektórzy za główne kryterium podają tego, kto posiada umiejętności kreacjonistyczne (stwórcze). Większość chrześcijan wierzy, że prócz Boga Ojca, w stwarzaniu uczestniczył też Syn Jezus (Kol 1:15), więc przysługuje się jemu tytułu Boga. Dla innych sam Jezus został stworzony, co dyskwalifikuje go do uprawnień tego tytułu. Skoro w językach oryginalnych niema odróżniania wielkości liter, więc pisanie wyróżniające wielkością litery jest wynikiem doktrynalnym danej wspólnoty religijnej, a nie wynika z pierwotnego pisma. Dla mnie słowo Bóg oznacza wypełnienie pustki w rozumie ludzi, którzy nie mogąc sobie poradzić z wyjaśnieniem zaistnienia uporządkowanej materii i powstawanie z niej istot obdarzonych inteligentnym rozumem, wypełnili tą pustkę wymyślając boga według swej wyobraźni.
 6. Ja posługuję się, albo językiem niektórych religiantów, którzy wierzą, że Bóg umarł, albo językiem biblijnym. Jana 1:1 ... Słowo był u Boga i Słowo był bogiem. 17 ... życzliwość i prawda przyszły poprzez Jezusa Chrystusa. 18 ... jednorodzony bóg,+ , który ... itd. Skoro Jezus bóg nie umarł na krzyżu, to umarł na palu. Gdzie tu widzisz moją kompromitację? A może to Biblia się kompromituje, a ty zwalasz na mnie, robiąc ze mnie kozła ofiarnego
 7. Dla Izraelitów w ST było niemal obowiązkiem nadanym przez Boga posiadanie broni różnego typu, jak łuk czy wymienione niżej miecze. Pierwszą broń wymyślił Bóg i wyposażył cheruby w wirujący miecz (Rdz 3:24) Jozue wódz narodu wybranego zabijał wrogów mieczem (Wj 17:13) Jehowa, Bóg Izraela nakazuje zabijać braci mieczem (Wyj 32:27) Oślica zobaczyła anioła od Jehowy z mieczem (Lb 22:23) Jehowa nakazuje bezwarunkowo wybijać ostrzem miecza (Pwt 13:15) Zabijanie było codziennością każdego, kto miał inny pogląd na kult, niż podany przez Boga. Promowany był najbardziej widowiskowy sposób i najtańszy przez kamienowanie. Dziwny zwrot nastąpił w NT, gdzie to niby ten sam Bóg w osobie Jezusa, który jak stwierdził: Nie przyszedłem zmienić Prawo i Proroków (Mat 5:17). Jednak zmienił się na pacyfistę, a przeciwnicy zastosowali stare prawo i zabili Jezusa, a następnie apostołów i tak dalej. Sprawdza się porzekadło starego Boga chwytającego za miecz; wszyscy, chwytający za miecz od miecza giną (Mat 26:52). I tak to Bóg zginął na krzyżu z własnego ustanowionego prawa.
 8. Jacku, ja to wiem i Ty, oraz wielu innych. Ale też wiedz, że niemal każda zorganizowana wspólnota religijna okopała się na "ambonie" ex katedra. Biblia narzuca podobnie, mimo, że zawiera niespójności. Według wyznawców religijnych, każdy powinien dążyć do tego, iż wszystko pasuje i niema niezgodności. Natomiast każda próba szczerego wyjaśniania na podstawie wskazanych sprzeczności będzie traktowana jako bluźnierstwo. Takie nastawienie zwie się; arbitralne, apodyktyczne, dyktatorskie, pryncypialne, nieobiektywne, samowolne, despotyczne, bezkrytyczne itp. Odnośnie języka w skierowanej petycji, nic nie zmieni, jeśliby nawet było napisane językiem angielskim, ciała kierowniczego lub nawet językiem aniołów (1 Kor 13:1), to i tak nie poruszy "nawiedzonych" do zmiany swych ubzduranych fantazji. Dominowanie nad innymi jest silniejsze niż szukanie porozumienia.
 9. Niema się co dziwić, ja sam to robię, kiedy komuś chcę zrobić weto, gdyż sama Biblia daje takie możliwości "papląc przepis za przepisem", iż daje mi taką możliwość znaleźć wersy na wszystko, aby stanąć w opozycji do adwersarza. Dla przykładu; jeśli chce się zrobić duszę nieśmiertelną lub śmiertelną, to są takie wersy w tym artykule. Na niebiesko dotyczą nieśmiertelności, a na fioletowo śmiertelności.
 10. Jak przekonująco to wykażesz? Gdzie w Biblii i pisze, że jest taka stylistyka w trzeciej osobie? Paweł pisze 2 Kor 1:13 bw Nie piszemy wam bowiem nic innego, jak tylko to, co czytacie i co też rozumiecie, a spodziewam się, że całkowicie zrozumiecie. I nie wychodzić ponad co napisano (1 Kor 4:6) Dlaczego Jan miałby obniżać swą wiarygodność? Biblia radzi aby nie dodawać nic od siebie (Ap 22:18) Ja 21:24 bw ... uczeń, który składa świadectwo o tych rzeczach i to napisał; a wiemy, że świadectwo jego jest prawdziwe. Dlaczego nie pisze "świadectwo jego, a nie moje moje"? Tak to jest, że kiedyś nałykałem się Katechizmów, potem Strażnic i tak papugowałem co tam pisało. Proszę poszukaj trochę w Googlach najnowszych komentarzy ekspertów komentujących na temat autorstwa IV Ewangelii, abyś mnie niepotrzebnie męczył. Ale jak nie możesz z jakichś powodów, to mimo wszystko jeszcze trochę Ci pomogę.
 11. No więc, kto widział? Jeśli byłby to ten Jan, jeden z dwunastu, to by napisał - "zaświadczam ja, który widziałem", a tak nie jest. Tymczasem ten co pisze, pisze o kimś innym, nie wymieniając z imienia. Tak więc piszącym autorem jest ktoś, kto się powołuje na kogoś co widział, ale sam nie widział.
 12. Jak można udowadniać Boskość Jezus, skoro nikt z pisarzy NT nie widział na oczy Jezusa. Czy możesz uzasadnić, że jakąkolwiek Ewangelie i pozostałe księgi pisał naoczny świadek Jezusa? Jeśli twoim zdaniem są przekonujące argumenty, to je podaj (nie oczekuje dowodów, bo takich niema). Kiedy już podasz, to ja wskażę argumenty mówiące, że żaden z autorów Ewangelii nie widział Jezusa na oczy. Zacznij od Mateusza.
 13. Wynika z tego co piszesz, że jesteś pod wpływem błędu jakiegoś Kościoła, albo nieprecyzyjnie budujesz zdanie. Poprawniej byłoby: "Maryja, przez której łono przyszedł zbawiciel Jezus". Uzasadnienie: Według Biblii, Maria odziedziczyła grzech i śmierć ... Rz 5:12 bt5 "Dlatego też, jak przez jednego człowieka grzech wszedł do świata, a przez grzech śmierć, i w ten sposób śmierć przeszła przeszła na wszystkich ludzi,.. Maria nie stanowiła wyjątku, i była zobowiązana złożyć ofiarę za grzech. Łuk 2:24 ...złożyć w ofierze parę synogarlic albo dwa młode gołębie, ... Sama przyznała się, że potrzebuje zbawienia. Od kogo? Łuk 1:46 ... rzekła Maryja:... 47 i raduje się duch mój w Bogu, moim Zbawcy Różnica odnośnie zbawienia jest taka: anioł,,wam", Maria ,,moim" Łuk 2:11 dziś (...) narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Ponadto: Nieprawdą jest, że Maria po porodzie jest nadal biologicznie dziewicą. Łuk 2:23 bpd Każdy potomek (...) otwierający łono matki zwany będzie świętym ... Błędem jest powoływanie się na analogię wejścia przez zamknięte drzwi (Ja 20:19), jako nienaruszenie błony, które przeczy "otwarcie łona"..
 14. Jeżeli zacytowałem fragmenty Biblii uznawane przez Ciebie za kanoniczne, a Ty określiłeś to za fantastykę, to już nie wiem co myśleć. Te fragmenty wskazały na pewien trend niektórych tekstów na sugestie życia pasożytniczego, a nigdzie nie odniosłem do Kalasznikova. Dodam, że Jezus nakłaniał, aby porzucili pracę rybaków a zajęli się głoszeniem, a i zgłębianie nauk jest w pogardzie. Łuk 5:11 Ściągnęli więc łodzie na ląd i porzuciwszy wszystko, poszli za nim Mat 6:26 Przypatrzcie się uważnie ptakom nieba, gdyż nie sieją ani nie żną, ani nie zbierają do spichrzy,... Mt 23:13 Biada wam, uczeni w piśmie ... Dz 4:13 A gdy oni zobaczyli otwartość Piotra i Jana oraz spostrzegli, że są to ludzie nie wykształceni i prości, zdumieli się. Zaczęli też rozpoznawać, że ci bywali z Jezusem; Wielu się zastanawia, co by to było, gdyby wszyscy zaniechali postępu w naukach ? Czy nie przyszło by nam mieszkać w ziemiankach i żyć przeciętnie 45 lat?
 15. Wynika z tego, że Jezus uczył swych uczni prowadzić pasożytniczy tryb życia, żyjąc z ludzi uczciwie i ciężko pracujących na swe utrzymanie i swej rodziny. Ale czy to prawda? Zobaczmy po kolei w telegraficznym skrócie (podkreślenia moje). Jehowa poleca okraść Egipcjan Wyj 12:35 I synowie Izraela postąpili zgodnie ze słowem Mojżesza, prosząc Egipcjan o przedmioty ze srebra i o przedmioty ze złota oraz o płaszcze. 36 A Jehowa sprawił, że lud znalazł łaskę w oczach Egipcjan, tak iż dali im to, o co prosili; i ogołocili Egipcjan. Jezus popiera powyższe nastawienie złodziejstwa Mat 5:17 Nie myślcie, że przyszedłem zniweczyć Prawo lub Proroków. Nie przyszedłem zniweczyć, lecz spełnić; Jezus uzasadnia to fałszowaniem umów na przykładzie. Łuk 16:7 Następnie rzekł do innego: ‚A ty ile jesteś winien?’ On rzekł: ‚Sto kor pszenicy’. Do tego powiedział: ‚Weź swą pisemną umowę i napisz osiemdziesiąt’. 8 I pochwalił pan owego szafarza, chociaż nieprawego, (...) 9 „A ja wam mówię: Czyńcie sobie przyjaciół za pomocą nieprawego bogactwa, żeby — gdy go zabraknie — przyjęli was do wiecznotrwałych miejsc zamieszkania. W sumie niema się co dziwić, że Jezusa zabili. Rzymianie zabili nie za to w co wierzył (w świecie rzymian i greków była wolność w co kto wierzy), ale za destabilizacje społecznego ładu i wywoływanie awantur swymi nachalnymi wierzeniami. Kalasznikov - czy dokładnie naśladujesz w tym Jezusa (1 Pi 2:21)?