gambit

Forumowicz Extra
 • Zawartość

  1515
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  5

Ostatnia wygrana gambit w Rankingu w dniu 3 Maj

gambit posiada najczęściej lubianą zawartość!

Reputacja

664 Good

7 obserwujących

O gambit

 • Tytuł
  Znamy się już dobrze
 • Urodziny 12.02.1947

Contact Methods

 • Website URL
  http://bibliokrety.vg1.pl/articles.php
 • Skype
  gambitku

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Location
  Kuczkowo
 • Wyznanie
  Recenzja Biblii

Ostatnie wizyty

1455 wyświetleń profilu
 1. gambit

  Sprzeczności i błędy w Bibliii

  Podiołem się kontynułować nagraniem na mym kanale YouTube: Sprzeczności Biblii. Prawie nie komentuję, ale przede wszystkim zestawiam kopie z Biblii sprzecznych informacji tego samego zdarzenia. Mam nadzieje, że następne odcinki będą technicznie bardziej czytelne.
 2. Z badań wynika, że wiara w Boga zmniejsza inteligęcje człowiekowi.
 3. Z natchnienia, oraz z patrzenia przez różowe okulary. Ja też często korzystam z takich metod , dlatego wiem więcej od innych
 4. gambit

  Czy Jahwe to Szatan?

  2 Sam 24:1 bt2 ... Jahwe (...) Pobudził przeciw nim Dawida słowami: Idź i policz Izraela i Judę. 1 Krn 21:1 bt2 Powstał szatan przeciwko Izraelowi i pobudził Dawida, żeby policzył Izraela. To samo wydarzenie, więc wygląda, że ta sama osoba raz nazwana Jahwe, drugi raz nazwaną ją szatanem. Chyba, że istnieje ta sama zasada współistotności natur, jak w Trójcy. Wówczas 1 osoba to Jahwe, 2 osoba to szatan. Ja 10:30 bt2 Ja i Ojciec jedno jesteśmy.
 5. Proponuję się zapoznać z artykułem - Rola kobiet w NT
 6. Tuż po Twym poście edytowałem swój post, dorzucając link do filmu ,,Bóg przed sądem", którego treść jest dość interesująca związana z Twym pytaniem. Ponadto Bogu biblijnemu ateiści nie mogą nic zarzucić, w którego istnienie nie wierzą. Można zarzucić tak jak ja pisarzom biblijnym, że takiego podłego boga wymyślili, co nakreśliłem w swym artykule Gdy Bóg zabija. Mógłbym jeszcze kontynuować, ale byśmy odbiegali od tematu wątku, więc w tej kwestii tu skończmy.
 7. Dyktator decyduje bez przeprowadzania rozstrzygania sądowego, bez względu gdy ktoś ma racje lub jej niema. Warto zapoznać się z filmem Bóg przed sądem. Jeśli Bóg nie będzie przeprowadzał dochodzenia, czy nie znaczyłoby, że jest dyktatorem? Zależy jak na to spojrzeć. Wielu posługuje się m. in. taką analogią. ŚJ posługują się podobnym podobieństwem, iż każdy syn słysząc obelgi o swym biologicznym ojcu będzie zobowiązany obalać te wszystkie kłamstwa. Ponadto ŚJ powołują się na Biblię, która pisze o nadchodzącym sądzie Bożym, a oto niektóre Rz 14:10 bw ... Wszak wszyscy staniemy przed sądem Bożym. 2 Tes 1:15 bt Są one zapowiedzią sprawiedliwego sądu Boga; celem jego jest uznanie was za godnych królestwa Bożego ... Zobacz też: Ps 35:23, Prz 22:10, Hi 1:5, Iz 44:8 Wiadomym jest, że to wszystko można podciągnąć pod definicje ludzkiego sądu (procesu), którego sędziowie powinni naśladować Boga, w celu dochodzenia w którym ma być wykazana rzeczywista prawda. Karanie przez Boga bez wykazania sądowego, co jest prawdą a co fałszywym oszczerstwem, byłoby tak, jakbyśmy synowi sprawili baty, nie podając za co. Czy byłoby to wychowawcze i sprawiedliwe?
 8. ŚJ chodzi o oczyszczanie Boga z zarzutów takich, jak m. in. przedstawianie Go jako Trój-jedynego, że będzie torturował wiecznie ludzi w piekle, że posługuje się "Ojcem Świętym", czyli papieżami przewodzącymi w prowadzeniu do zbawienia itp. Z mej strony powiem tak; oczyszczanie Boga z zarzutów przez ludzi, to sugeruje to, iż Bóg jest inwalidą i nie jest w stanie sam sprostować wszelkich niedorzeczności o sobie. Wracając do niechcianego nachodzenia ludzi w domach i potem trudnością pozbycia się ich jest czasem prowokowane przez samych ludzi. Dla przykładu z mego doświadczenia. Podczas rozmowy z pewną kobietą, która zarzucała stek bzdur o tym, że ŚJ nie wierzą w Marie, nie dopuszczając wogóle do wyjaśnienia. Przy innych drzwiach wstęp nawiązałem odnośnie wierzenia ŚJ co do poglądu na temat Marii. Odpowiedział, że "mnie to nie interesuje". To ja, "to może kogoś z pana domowników?" Odpowiedział; "nikogo z mej rodziny ta kwestia nikogo nie interesuje". Po zamknięciu drzwi, zacząłem robić notatki z reakcji (zgodnie z zaleceniem ciała kierowniczego ŚJ), aż tu w tym czasie w ich mieszkaniu rozgorzała niezwykle przekrzykiwanie się nawzajem jeden przez drugiego, jak to ŚJ sponiewierają Marię. Nie dziwię się z tej przyczyny, że jest też to pewna analogia do prowadzenia starć na wszystkich forach religijnych, a każdy z nas zawsze mądrzejszy od drugiego. A wszyscy bogowie jak: Jahwe, Jehowa, Allah, jak wszyscy inni przeszli w stan spoczynku, wyręczając się nami pieniaczami prowadzącymi na bezdroża ślepych uliczek, syzyfowa praca, pomijając ćwiczenia języka.
 9. gambit

  Moje odczucia nt. Jehowych

  Bo co? Jehowa potrzebuje lokai i tanią siłę roboczą, gdyż nie jest samowystarczalny? Ja wolę służyć i pomagać biednym, którzy od Jehowy na życie nic nie otrzymują. A w razie gdy się ja znajdę w potrzebie, to mogę liczyć na lepszy rezultat od dobrych ludzi, niż od Jehowy i Jego świadków.
 10. gambit

  coś o mnie i o kontaktach z SJ

  Czy odróżniasz o czym pisze Paweł, czyli nadal będący formalnie bratem? Gdzie tu Paweł pisze o odstępcy po wykluczeniu? Czy umiesz czytać o kim pisze, o bracie czy wykluczonym. Jeśli o wykluczonym, to znajdź jakikolwiek przekład i wyróżnij to słowo "wykluczony", bo ja przez szkła powiększające nie widzę. Czy zalecenie ,,usuńcie" nie dowodzi, że nadal jest to brat o którym mowa aby z nim nie jadać i
 11. gambit

  coś o mnie i o kontaktach z SJ

  Pozwól, że zapytam, gdzie w Biblii występuje wyraz ,,odstępca", co do którego należy mieć stosunek jak do trędowatego, którego należy wyrzucić poza obręb społeczny, z którym nie wolno mieć jakiegokolwiek kontaktu? Chodzi mi o NT. Podaj też kryterium określające, kto jest znawcą Biblii, a kto nie, gdy uwzględnimy? Mt 23:13 Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze obłudnic .... kto jest tym uczonym, CK czy ci którzy odeszli z powodu ujawnienia niezgodności interpretacyjnych WTS-u? Dlaczego Jezus przez potwierdzenie ,,uczeni w Piśmie" odniósł się negatywnie? Jak więc jest? Czy wystarczy ślepo przyjmować jak niedorozwinięte dziecko (Mt 18:3) , czy być dociekliwym w sprawdzaniu wiarygodności co czytamy (Dz 17:11 - 1 Ja 4:1 - Psa 32:9 - Hbr 5:12-13 b)?
 12. gambit

  Dzisiejsze Spotkanie z głosicielami

  Niema dowodu na istnienie lub nieistnienie jakichś niematerialnych istot. Niema dowodów, że po śmierci istnieje kontynuacja świadomej formy życia zmarłej osoby. Niema potwierdzenia dowodowego, że jakieś kosmiczne istoty dokonują kary lub nagradzają za jakikolwiek światopogląd lub zachowania. Dopóki człowiek nie odbiera sobie życia, to znaczy, iż ma cel życia, choć u każdego planowanie wygląda inaczej. Masz na myśli cel po śmierci? W zasadzie cele życiowe korygujemy na bieżąco. Jeśli niewierzący doświadczy życia po życiu, ustosunkuje się adekwatnie do nowej sytuacji. Korzystanie z inteligencji racjonalnego myślenia i doświadczenia dowodzi o wyższości nad zwierzętami. Uleganie przemyśleniom ludzi z przed tysięcy lat, którzy byli prymitywni w porównaniu z dzisiejszymi odkryciami wiedzy, których to wiele zjawisk w przyrodzie zostało wyjaśnione, a poprzednio uchodziły za nadprzyrodzone. Jak można zaobserwować, nawet wielu wysoko wykształconych naukowo ludzi, że ci sami ludzie tkwią w zacofanym świecie swych przodków pod względem kultowym, choć w stopniowo zmienianych doktrynach i obrzędach. Biblia jest dobrą lekturą, jako wycieczka w zwiedzaniu pod względem historycznym, jak kształtował się ludzki sposobu myślenia. Natomiast biorąc ją dosłownie w wielu aspektach religijności, powoduje niepożądane skutki skłócania ludzi, zamiast jednoczyć. Ludzie tak zwani wierzący z zakresu ortodoksyjności, dogmatyzmu czy myślący stereotypowo, stanowią trudność w postępie. Podobnie szkodliwym jest skrajny ateizm polegający na wojowaniu z teizmem m. in. za pomocą satanistycznego okultyzmu. Należy przy tym zaznaczyć, że pojęcie ateizmu jest dość szerokie. Dla przykładu Rzymianie oskarżali chrześcijan o ateizm za to, że nie czcili ich bóstw. Podobnie Muzułmanie używają określenia ,,niewierni" wobec chrześcijan.
 13. gambit

  Dzisiejsze Spotkanie z głosicielami

  Te biblijne zapewnienia są podobne do zapewnień ŚJ i innych zabobonnych wierzeń chrześcijańskich, które kończą się rozczarowaniem. Ludzie wymyślili sobie Boga, który najpierw stworzył doskonałych aniołów, którym nie potrzebne były spisane prawa. Po czasie ludzie widząc rozpowszechnione zło, trzeba było jakoś to wyjaśnić, więc wymyślili szatana i demony. Potem kolejno zaczęto wymyślać sobie marzenia na przyszłość, że jak Bóg włoży coś w "serce" człowieka, to diabli nie będą mogli nic zepsuć. Więc rozpoczął Bóg testować na królu Salomonie, wkładając jemu mądrość w "serce" (1 Krl 10:24 - 2 Krn 9:23). Niestety, zamiary Boga się nie powiodły (jak wiele innych) 1 Krl 11:4 Kiedy Salomon się zestarzał, żony zwróciły jego serce ku cudzym bogom i wskutek tego serce jego nie pozostało tak szczere wobec Pana, Boga ... Ale z powyższego przykładu nic się nie nauczyli i dalej żyją nadzieją,.. Hbr 10:16 ... Prawa moje włożę w ich serca i na umysłach ich wypiszę je, Jaką można mieć pewność, że tym razem będzie inaczej, skoro wcześniejsze naprawy nie przyniosły oczekiwanych rezultatów, choćby dodać jeszcze zniszczenie ludzi w potopie, Sodomie i Gomorze i wiele innych, które to kataklizmy miały spowodować lepszy świat. Dlaczego więc przelanie tyle krwi nie przyczyniło się ku lepszemu, a wręcz ku gorszemu nawet w zborze chrześcijańskim (1 Kor 11:17)? Nie odnoszę jednak do konkretnej religii, ale odnoszę to do samej Biblii w podanym kryterium, "jeśli zapowiedź się nie spełni, jest to słowo fałszywego proroka" (Pwt 18:21-22).
 14. gambit

  Kalasznikov rozmowy o doktrynach SJ

  A który zwis masz na myśli, ten pod szyją? Jaki wymiar ma być? No i koniecznie torba na Strażnice Lubi też zagadki (Przyp 1:6).