Terebint

Forumowicz
 • Ilość dodanej zawartości

  200
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

4 obserwujących

O Terebint

 • Ranga
  Z nami na dłużej
 • Urodziny 05.07.1976

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnie wizyty

864 wyświetleń profilu
 1. A dla mnie to był horror, jak powoli traciłem swoich wszystkich przyjaciół. Nienawidziłem tej zasady nierozmawiania z "odstępcami". Ale powiem Wam, że to jest tak na dłuższą metę uzdrawiające dla... odstępującego bądź wykluczonego. Ja pierdzielę, nie wyobrażam sobie teraz, jaki bym był wkurzony gdyby ck znowu błysnęło jakimś pomysłem i wycofało się z tej zasady. Nie zniósłbym tych wszystkich ludzi, którzy by mi nagle zaczęli mówić cześć czy dzień dobry, zachęcać do powrotu na łono organizacji. Wariatkowo normalnie. Nie wiem... może bym zaczął ich lać po pyskach.
 2. Ja pierdzielę, jaki ja byłem ślepy. Około 20 lat temu, gdy na drodze Jehowy byłem zaledwie pędrakiem w życiu bym nie uwierzył, że "u nas" mogą się zdarzać aż takie złe rzeczy. Nawet, jak coś kiedyś się złego wydarzyło (np. byli w naszym zborze "bracia z Ukrainy", którzy nabrali kredytów a spłatę pozostawili żyrantom ze zboru a sami gdzieś, nie wiadomo gdzie przepadli) to mówiło się, że tylko udawali świadków aby wkraść się w łaski i wykorzystać braci. Teraz mam na stole, jeszcze nie napoczętą książkę Stevena Hassana "Jak uwolnić się od manipulacji psychicznej w sekcie". Super, że mądrym ludziom nie dość, że udało się z tego wyjść i po tym pozbierać to jeszcze potrafią coś stworzyć, co może pomóc innym.
 3. Dawno się nie przyglądałem "organizacji" ale teraz, jak się tak trochę wgłębiłem to zauważyłem, że "ck" robi się coraz bardziej profesjonalne, coraz mniej przypadkowe. Niedługo to chyba będą tam zasiadać sami prawnicy (baaardzo potrzebni) oraz panowie biznesmeni. Nie ma tam już miejsca dla naiwnych "don Kichotów" szukających po omacku drogi do Jehowy, a tacy przecież właśnie na początku istnienia tej społeczności byli w większości.
 4. Właśnie. Mnie jeszcze kilka grubych lat po opuszczeniu tej społeczności zdarzało się automatycznie mówić "prawda" w odniesieniu do organizacji śJ. Mimo iż zaraz gryzłem się w język to wkurzający był ten automatyzm. Przez pewien czas nie wiedziałem, jak się wyrażać w pewnych kwestiach. Na przykład mówiło się o kimś "wychowanym w prawdzie". Powiedzieć "wychowany u świadków Jehowy" tak jakoś sztucznie brzmiało. Ale całe szczęście przeszło. Co najwyżej czasami na wymioty się zbiera, tak jak teraz, gdy tak fragmentarycznie przeczytałem sobie ten "tekst dzienny" (to też takie świadkowskie wyrażenie wytrych) zamieszczony przez Jacka. Przedawkowanie.
 5. Zależy. Pedofilia to pociąg do dzieci z jeszcze nie rozwiniętymi narządami płciowymi.
 6. Jednak okazało się to plotką: http://weszlo.com/2017/02/18/uduchowionego-sportowca-stac-wiecej/ Tak wynika z tego artykułu, piąty akapit od dołu.
 7. Co się stało Sebastian, że straciłeś wiarę? Jak przyjęła to Twoja małżonka?
 8. Zdarzają się przypadki nawróceń, kiedy to nie jest ściemą. Wśród charyzmatycznych takim prawdziwym nawróconym wydaje się Piotr Stępniak: https://www.youtube.com/watch?v=NBMA-PzKKC4 Innym, który jest teraz znanym "uzdrowicielem" jest Artur Ceroński: https://www.youtube.com/watch?v=fjts-0PL1Rc W przypadku tego drugiego, wydaje mi się, że on tylko jakby narzucił na siebie płaszcz tych przekonań. Jest strasznie agresywny w narzucaniu swoich przekonań. Czasami mi się wydaje, że chłop ma szansę wrócić na drogę, na której już kiedyś był.
 9. Kolejna "orlica" z pis: https://oko.press/antykoncepcja-gorsza-handlu-ludzmi-men-tlumaczy-wybor-ekspertki-wychowania-zycia-rodzinie/
 10. Biedne siostry zakonne... Pewnie dlatego chodzą przez cały czas takie skwaszone.
 11. Dlatego takie filmiki są dla niezdecydowanych bądź dla wątpiących. I dla nich warto tworzyć i publikować.
 12. Masz rację, głupia odzywka z mojej strony. Miałem ciśnienie od kilku dni, niestety wyżyłem się na publicznym forum...