Terebint

Forumowicz Extra
 • Ilość dodanej zawartości

  257
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

4 obserwujących

O Terebint

 • Ranga
  Z nami na dłużej
 • Urodziny 05.07.1976

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnie wizyty

1010 wyświetleń profilu
 1. Nie wierzę. I lepiej takich niesprawdzonych informacji nie rozpowszechniać.
 2. Ciekawe jakie to przypadki mogą unieważnić chrzest? Chyba, że to działa w jedną stronę, gdy to organizacja chce unieważnić chrzest komuś, kto im po jakimś czasie przestał pasować, bądź zaczął psuć wizerunek?
 3. Świetny cytat znalazłem w książce "Bóg nie jest wielki": Choć sama książką jest bardzo nierówna to akurat ten cytat bardzo zapada w pamięć tym, którzy tej Prawdy szukają.
 4. Bóg Jehowa dał Żydom 613 przykazań, w tym jedno z nich "nie zabijaj" (a dokładniej nie morduj) a później sam Bóg wydawał rozkazy wyżynania całych narodów... A, że Bóg nie może łamać swoich własnych praw widać, że bodajże 6 przykazanie nie dotyczy wojen. To taka konkluzja, którą podpowiada logika.
 5. Nie wiem na ile jest to prawdziwa historia, dzisiaj ją znalazłem na fejsbukowym koncie poetki Julii Szychowiak. Historia opowiedziana z drugiej strony drzwi: Ojciec czeka na faceta, który ma przywieźć kanapę. I jest, dzwonek do drzwi, ojciec otwiera. - no, w końcu pan jest, czekam i czekam. - naprawdę? cieszy mnie to, że pan na mnie czekał. - bardzo zabawne. dobra, niech pan poczeka, a ja idę po syna, to nam pomoże. Wraca, wychodzi przed dom. - gdzie pan zaparkował? - na początku wsi. - coś pan, zwariował? przecież to za daleko, podjedź pan pod dom. Facet nic nie mówi i idzie po samochód. Po chwili podjeżdża renault clio. - co to ma być, gdzie jest moja kanapa? - kanapa? Ja przyszedłem porozmawiać o naszym zbawicie... - ok, wiem wszystko. - tato, ci świadkowie Jehowy są bardzo podstępni, myślą, że jak się przebiorą za pracowników salonu meblowego, to ludzie ich wpuszczą. - przestań, nie założyłem okularów.
 6. Też od jakiegoś czasu podejrzewam, że Kałach to jednak nie świadek ale tzw. wieczny student zakochany w naukach organizacji bądź dawno temu wykluczony członek tej społeczności, który gdzieś w środku dalej żyje tamtym świadkowym światem.
 7. Aha, myślałem, że to może aluzja do jakiegoś filmu s-f. Mnie się kojarzyło z Miasteczkiem Wayward Pines.
 8. Dlaczego z Warwick? Do czego jest to aluzja?
 9. Szczerze? To w szoku jestem... ciekawe czy do kogoś ze świadków to dotarło czy też ta uwaga umknęła im gdzieś nad ich prywatnym Trójkątem Bermudzkim. Tak sobie myślę, że gdybym nadal był świadkiem i przeczytał coś takiego w Strażnicy to chyba padłbym na zawał.
 10. Dlaczego? Co tam takiego napisane jest?
 11. Dlaczego? Co tam takiego napisane jest?
 12. Świadkowie co roku studiują z dziesiątkami tysięcy ludzi czasopisma WTS przy pomocy biblii, gdzie tłuką im do głów, że jedną z cech religii prawdziwej jest prześladowanie. Większość z tych ludzi nie zostaje świadkami ale ziarno niepewności zostaje w nich zasiane. Ilu z tych niezdecydowanych w strachu przed armagedonem przyłączy się potajemnie do śJ teraz gdy już widać, że "armagedon jest tuż, tuż"? Ciężko to stwierdzić. Ale mądre narody tak nie postępują z sektami. Rosja nie dość, że nic nie zyska to jeszcze straci kontrolę nad liczebnością owocników. Gdy za parę lat z powrotem uda się świadkom uzyskać "religijną niepodległość" to może się okazać, że jest ich dwu a może nawet trzykrotnie więcej niż przed zakazem.
 13. Prześladowania w Rosji "pokrzepią" wszystkich braci na całym świecie. Oprócz tych prześladowanych w Rosji.
 14. Naprawdę to takie fajne? Przecież teraz po tyłku będą dostawać zwykli owcnicy. Mam nadzieję, że nie będą za to trafiać do więzień.