Terebint

Forumowicz Extra
 • Zawartość

  327
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  2

Ostatnia wygrana Terebint w Rankingu w dniu 12 Marzec

Terebint posiada najczęściej lubianą zawartość!

Reputacja

194 Neutral

4 obserwujących

O Terebint

 • Tytuł
  Z nami na dłużej
 • Urodziny 05.07.1976

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnie wizyty

1138 wyświetleń profilu
 1. Recepta na życie najstarszej Polki

  Podziwiam panią Teklę. W takim wieku nosić węgiel na piętro...
 2. Ważne jest to, kto napisał ten artykulik. Ktoś z głównego prasowego polskiego saloniku. Po, co mieliby wywoływać takie emocje przeciwko sobie? Tak po prostu jest na tym świecie. Niektórym z tych ludzi powoli się otwierają oczy, że system w Polsce jest po prostu gówniany.
 3. Nie żadna utopia. To raz. Po drugie akurat Kołodko był naszym najlepszym ministrem finansów. Ale widzę reprezentujesz taki poziom, że nie zasługujesz na nic innego jak na ignore.
 4. Na powyższe polecam świetną ekonomiczną trylogię Grzegorza Kołodko "Wędrujący świat". Przy powstaniu jednej z tych części miałem swój malutki udział. Jak najbardziej opowiadam się za "nowym pragmatyzmem" propagowanym przez profesora: https://pl.wikipedia.org/wiki/Nowy_pragmatyzm
 5. Niestety tylko część saloniku trzeźwieje. Bardzo mały procent. Reszta tych ludzi dalej nie wie, co dlaczego i jak...
 6. federacja kobiet, werbunek

  To podobnie, jak Adwentyści i ich spotkania o zdrowiu i zdrowym odżywianiu.
 7. Przywitanie

  Hej Peter
 8. Katolicyzm jest społeczny, zdecydowanie mniej indywidualny.
 9. Zabawne a może raczej smutne jest to, że Cejrowskiemu jeżeli chodzi o poglądy na gospodarkę jest zdecydowanie bliżej do protestantyzmu niż do katolicyzmu.
 10. Skąd się wzięła medytacja żydowska w judeo-chrześcijaństwie pisze w książce "Medytacja żydowska" Aarona Kaplona. Co do różnic pomiędzy medytacją Wschodu a medytacją chrześcijańską to ciekawe są badania neurologiczne opisane przez ateistycznego (nie wiem czy facet dalej jest ateistą) neuroteologa Andrew Newberga w książce "How God Changes Your Brain". Newberg pisze, że 10 procent osób, które medytowały według wzorców Wschodu doświadczyły czegoś, co można by w tradycyjny sposób nazwać opętaniem. Jakie było na to lekarstwo? Takie, które mnie osobiście zaskoczyło i pozwoliło jeszcze raz zastanowić się nad bardzo ważnymi dla mnie kwestiami. Mianowicie "opętanie" przechodziło u tych osób, gdy zalecono im medytację chrześcijańską zamiast medytacji Wschodu.
 11. Ktoś poniósł szkodę? Bo będzie musiał płacić więcej niż 4 na godzinę? Żenujące.
 12. A więc im dalej w las, im bardziej się cywilizujemy to Maria staje się coraz starsza a Józef coraz młodszy.
 13. Faktycznie. Może trafi akurat do tych, którzy i tak gdzieś tam głęboko w sercu mają wątpliwości. Choć jak napisałem wcześniej ja takich akcji megafonowych nie lubię. Mnie osobiście odstręczają goście z megafonami. Gdy widzę od razu się wyłączam na to, co chcą przekazać.
 14. Dałoby radę poprawić w moim pierwszym poście w tym temacie literówkę na "zamierzonego"? To prośba do moderatorów.
 15. Mnie się wydaje, że takie akcje to znaczy nagabywanie świadków tuż przed kongresem przynoszą skutek odwrotny od zamierzonego. No i kojarzą mi się z... nachalnym świadkizmem, ze wstawianiem nogi w drzwi, itp.