Terebint

Forumowicz
 • Ilość dodanej zawartości

  234
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

4 obserwujących

O Terebint

 • Ranga
  Z nami na dłużej
 • Urodziny 05.07.1976

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnie wizyty

934 wyświetleń profilu
 1. Świadkowie co roku studiują z dziesiątkami tysięcy ludzi czasopisma WTS przy pomocy biblii, gdzie tłuką im do głów, że jedną z cech religii prawdziwej jest prześladowanie. Większość z tych ludzi nie zostaje świadkami ale ziarno niepewności zostaje w nich zasiane. Ilu z tych niezdecydowanych w strachu przed armagedonem przyłączy się potajemnie do śJ teraz gdy już widać, że "armagedon jest tuż, tuż"? Ciężko to stwierdzić. Ale mądre narody tak nie postępują z sektami. Rosja nie dość, że nic nie zyska to jeszcze straci kontrolę nad liczebnością owocników. Gdy za parę lat z powrotem uda się świadkom uzyskać "religijną niepodległość" to może się okazać, że jest ich dwu a może nawet trzykrotnie więcej niż przed zakazem.
 2. Prześladowania w Rosji "pokrzepią" wszystkich braci na całym świecie. Oprócz tych prześladowanych w Rosji.
 3. Naprawdę to takie fajne? Przecież teraz po tyłku będą dostawać zwykli owcnicy. Mam nadzieję, że nie będą za to trafiać do więzień.
 4. Wydaje mi się, że oni traktują ich jako "Amerykańców" i stąd te ciosy. Mam nadzieję, że ktoś na Rosjan wyleje kubeł zimnej wody, bo za bardzo im odpierdziela.
 5. A jest w niej coś szczególnie interesującego czy tez po prostu kolekcjonujesz i szukasz do kolekcji?
 6. Koniecznie musi mieć przepaskę na oku, hak zamiast dłoni oraz drewnianą nogę. Reszta to podróbki.
 7. Pytanie, co to tak naprawdę znaczy być inteligentnym? Bo na pewno nie to samo, co być mądrym. Choć, co to znaczy być mądrym też pewnie każdy ma swoją teorię. Kilkanaście lat temu myślę, że ponad 15 oglądałem program o najinteligentniejszej Polce należącej do Mensy. Miała ponad 180 IQ a jej największą pasją były... horoskopy. Kopara do samej ziemi - przynajmniej u mnie.
 8. Myślę, że to tylko taki chwyt marketingowy mający podkreślić czystość intencji śJ oraz uspokoić tych mniej zorientowanych w praktykach świadków.
 9. Nie wszystkie, które uznają Trójcę ale w ogóle wszystkie.
 10. Nieźle odleciałeś człowieku. Niewolnik był rzeczą-narzędziem. W Rzymie był nawet podział na trzy kategorie narzędzi. Najniższe trzecie określało się narzędziem mówionym (mówiącym).
 11. To się u katolików chyba nieco zmieniło ale jeszcze niedawno istniała formułka, że poza kościołem nie ma zbawienia. U śJ też do niedawna było takie twarde stanowisko, że poza organizacją nie ma ratunku przed armageddonem. Baptyści natomiast nie uznają przynależności do jakiegoś konkretnego kościoła za element ułatwiający zbawienie.
 12. Akurat ta manifestacja była bardzo w porządku. Ludzie się tam wypowiadali normalnie, bez żadnej spinki. Może poza jedną kobietą. Jednakże zauważyłem już taką jedną rzecz. Że łowcy czarownic często, a może i nawet w większości przypadków okazują się gorsi niż czarownice.
 13. A kim jest Countess Robert H, autor tej książki? Przez jaką teologię został uwarunkowany?
 14. SciFun się również za to zabrał. Dopiero, co znalazłem ale już od razu zamieszczam: Część 1: https://www.youtube.com/watch?v=YdfNuwMhMg4 Część 2: https://www.youtube.com/watch?v=SC9ybxMDGlE&feature=youtu.be