57KerenOr

Rozmówcy
 • Zawartość

  10
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  2

Ostatnia wygrana 57KerenOr w Rankingu w dniu 22 Maj

57KerenOr posiada najczęściej lubianą zawartość!

Reputacja

3 Neutral

O 57KerenOr

 • Tytuł
  Nowy na forum

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. ZMARTWYCHWSTANIE PRZY POWTÓRNYM PRZYJŚCIU ZBAWICIELA! Witaj Sebastianie! Dzięki za wpis! Jedno mogę przyznać: Odpowiadam zawsze pod kątem wiary wynikającej z Ewangelii zatem rozumiem, że nie możemy się tymczasem dogadać, ale nie, żebym miał pretensję. Pozdro! Megagelon, przyznaję że stworzenie dobrego klimatu nawet przy piwku ale przy zdrowym rozumku jest wskazane. Lubię "okres grillowy" nawet (nie uwierzysz a tak razu pewnego było) do pierwszych deszczów jesiennych i do pierwszego... śniegu! Kolego Gremczak, Maria zgodnie z Nauką Pana Jezusa nie żyje lecz pewnego dnia zostanie wzbudzona do życia wiecznego. Nastąpi owe wzbudzenie wtedy gdy pojawi się powtórnie Syn Boga Ojca czyli Pan Jezus Chrystus! I tutaj stosowny cytat! Pan Jezus powiedział: " 2 W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Gdyby tak nie było, to bym wam powiedział. Idę przecież przygotować wam miejsce. 3 A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem". Ewangelia według Jana 14/2, 3 Zwróć uwagę na słowa Zbawiciela: "PRZYJDĘ POWTÓRNIE i zabiorę was do siebie". Zatem mowa papieży i biskupów o tym, iż Apostołowie, Maria i inni wierzący ludzie już zostali zabrani do życia wiecznego w Niebie jest po prostu niezgodna z Nauką Pana Jezusa! Zabranie (ZMARTWYCHWSTANIE) ludzi wierzących nastąpi podczas powtórnego przyjścia Syna Bożego, Którym jest Pan Jezus Chrystus! No i odpowiadając na Twoją sugestię: Zbawienie jest TYLKO I WYŁĄCZNIE w gestii Pana Jezusa a nie Marii! Bóg Ojciec tylko Syna Swego Dał rodzajowi ludzkiemu... Narka!
 2. MUZUŁMANIE PONIŻAJĄ PANA JEZUSA I BOGA OJCA! Muzułmanin nie wierzy w śmierć Syna Bożego na krzyżu. Muzułmanin nie wierzy, że Bóg Ojciec ma Syna. Muzułmanin w takim razie nie jest uczniem Pana Jezusa ani Boga Ojca! Ty również Sebastianie nie wierzysz, że Pan Jezus i Bóg Ojciec istnieją! Brak Ci wiary, dlatego nie możesz zrozumieć człowieka wierzącego. Dlatego TY jesteś człowiekiem niewierzącym a ja jestem człowiekiem wierzącym! Oczywiście, że "moja wiara" jest prawdziwa. Ja przynajmniej przyznaję, że Pan Jezus jest Jedyną Drogą do Boga Ojca. (Ewangelia według Jana 14/6)! Muzułmanie odrzucają to pośrednictwo zatem są ludźmi niewierzącymi! Tak, Ten w Którego ja wierzę, daje Naukę doskonalszą niż Mahomet muzułmanom! Ten w Którego ja wierzę Daje Naukę Prawdziwą a Mahomet ani Allah tej nauki nie dają! Zbawienie tylko i wyłącznie daje Syn Boga Ojca, który umarł i zmartwychwstał. Aaaa... Przy okazji: Ten kto stawia znak równości pomiędzy Bogiem Ojcem a Allahem jest po prostu człowiekiem który nie kocha ani Syna Bożego ani Boga Ojca! Allah z Ojcem Pana Jezusa nie ma kompletnie nic wspólnego! PS Czy w "sprawie Pawła" nie masz już nic do dodania? Zatem jak widzę, myliłeś się w ocenie! Nie przejmuj się, nie Ty jeden!
 3. TO PAWEŁ MA BYĆ WINNY ZA MORDERSTWA INNYCH LUDZI? Sebastianie, gdy posądziłeś mnie o to, że to według mojego rozumowania Bóg Ojciec dał Swojego Syna, to odparłem Ci wersetem. Mówi ów werset wyraźnie, że Syna Swego Dał Bóg Ojciec. Zatem to nie są moje mrzonki a wypowiedź poparta cytatem. To, że Ty temuż cytatowi nie wierzysz, to już jest sprawa Twojej wiary, lub Twojej... niewiary w Pana Boga. Ty po prostu jesteś całkowicie negatywnie nastawiony do Stwórcy i w zasadzie oskarżasz Go o wiele rzeczy. Nie rozumiesz Go! No przykładowo Twoje zdanie: "(...) rzekomo sprawiedliwy Bóg musiał posłużyć się niesprawiedliwą farsą sądowniczą aby przebłagać samego siebie za grzech Adama". A odpowiedź jest bardzo prosta: To Pan Jezus Swoją Śmiercią przebłagał Boga Ojca za upadek rodzaju ludzkiego. I gdzie widzisz tutaj farsę? Jeżeli tak zechciał, to kim Ty jesteś Sebastianie by Tego Synowi Boga Ojca zabronić? Nie zapominaj, że jesteś tylko zwykłym śmiertelnikiem, który pewnego dnia również umrze. Napisałeś jeszcze do mnie na temat Apostoła Pawła różne oskarżenia... To Paweł ma być winny za to, że jacyś wcześni biskupi rzymscy zamiast głosić wszem i wobec o miłości Bożej skumali się z cesarskim Rzymem? To Paweł ponosi winę za to, że "wczesny pseudo Kościół" przy pomocy władzy podbijał ościenne zgromadzenia, łupił i mordował. A może Paweł ponosi winę za Inkwizycję i palenie kobiet na stosach? Nie Sebastianie ani Paweł ani prawdziwi ludzie wierzący z tamtymi czasami nie mają nic wspólnego. To na bazie układów i układzików powstał dzisiejszy moloch zwany Kościołem katolickim i cała jego historia nie ma nic wspólnego z wiarą w Pana Jezusa i Boga Ojca! Cała jego historia spływa krwią i przemocą! Zresztą to dotyczy nie tylko papieży... A tak zwani wierzący protestanci nie brali udziału w wojnach? A tak zwani katolicy nie rozpętali II wojny światowej? A Anglicy nie walczyli z Argentyńczykami o Falklandy? Ty mówisz o wierze w Pana Boga Sebastianie, czy o poganach, którzy tylko i wyłącznie nazywają samych siebie ludźmi wierzącymi? Ja mówię o wierze w Syna Bożego...
 4. 57KerenOr

  Sprzeczności i błędy w Bibliii

  TO RACZEJ BYŁ BRAT GOLIATA A NIE GOLIAT KTÓREGO ZABIŁ DAWID! Gambit, pytanie nr 34: "34. Kto zabił Filistyna Goliata? 2 Sam 21:19 Goliata zabił Elchanan 1 Sam 17:50 Goliata zabił Dawid". Oczywiście, że Goliata zabił Dawid, ale przyjrzyjmy się 2 Księdze Samuela 21/19. Cytuję: "19 Kiedy doszło do nowej walki z Filistynami w Gob, ELCHANAN z Betlejem, syn Jaira, ZABIŁ GOLIATA z Gat, którego drzewce dzidy wyglądało jak wał tkacki". Nie sprzeczam się! Jest napisane i kropka ale może potrzebne tutaj jest wyjaśnienie? Kto wie? Zatem znalazłem cytat: " 5 I była znowu wojna z Filistynami, podczas której ELCHANAN, syn Jaira, zabił Lachmiego, BRATA GOLIATA z Gat, a drzewce jego włóczni było jak wał tkacki". 1 Księga Kronik 20/5 Biblia Tysiąclecia No cóż, okazuje się, że Elchanan zabił wojownika "którego drzewce dzidy wyglądało jak wał tkacki" ale nie był to Goliat, którego zabił Dawid, lecz... brat Goliata! Mówi o tym Księga Kronik! Hmmm.... Z kontekstu wynika, że Goliat miał brata tak samo potężnego jak on sam, zatem nie ma tutaj żadnej sprzeczności!
 5. 57KerenOr

  Sprzeczności i błędy w Bibliii

  PAN JEZUS ROZKAZAŁ WALCZYĆ MIECZEM DUCHOWYM A NIE MIECZEM ZE STALI! Gambit zadał pytanie. Jest to pytanie 21 w kolejności a mówi ono o tym, czy Pan Jezus był pokojowo nastawiony czy w rzeczywistości swoimi Naukami wywoływał gniew? I tutaj Gambit podaje dwa cytaty. Pierwszy z Ewangelii według Mateusza 5/9, "Błogosławieni pokój czyniący", (dokładnie: "Szczęśliwi pokój czyniący"). Oczywiście w tym cytacie widnieje według Gambita pokojowe nastawienie. I ja również się z tym zgadzam! Dla Gambita cytat drugi stanowi kontrowersję. Dlaczego? Ponieważ uważa On na podstawie Ewangelii według Mateusza 10, iż Pan Jezus nie przyszedł przynieść pokoju lecz miecz. To może ja przytoczę szerszy fragment: "34 Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale MIECZ. 35 Bo PRZYSZEDŁEM PORÓŻNIĆ syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową; 36 i BĘDĄ NIEPRZYJACIÓŁMI CZŁOWIEKA JEGO DOMOWNICY. 37 KTO KOCHA OJCA LUB MATKĘ BARDZIEJ NIŻ MNIE, NIE JEST MNIE GODZIEN. I kto kocha syna lub córkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien". Ewangelia według Mateusza 10/34-37 http://www.nonpossumus.pl/ps/Mt/10.php Tak! Nauka Pana Jezusa poróżnia mieszkańców jednego domu. Ojciec będąc katolikiem, nie zgadza się z poglądami syna lub córki, którzy głoszą, że nie wolno modlić się do Marii tylko do Syna Bożego! Matka potępia córkę lub męża, którzy porzuciwszy naukę Świadków... stali się czcicielami Syna Bożego. To prawda! Pan Jezus przyniósł miecz a nie pokój! Jednak ów miecz Boży nie posiada wydźwięku literalnego lecz duchowy. Syn czy córka zawsze będą kochać swoich Rodziców. Będą ich szanować. Będą o nich dbać, jednak nigdy nie ulegną katolickiej nauce. Nigdy nie porzucą Zbawiciela by "dogadać się z Jego przeciwnikami". Zatem w rodzinie następuje rozerwanie. Nie ma ugody, nie ma pokoju. Jest miecz, którego ostrze prawdziwej Chrystusowej wiary powala na łopatki i tnie w każdym kierunku katolicką naukę ale również i naukę Świadków... Adwentystów Dnia Siódmego czy Badaczy! Nie ma najmniejszego problemu w prawidłowym zrozumieniu obu cytatów podanych przez Gambita. Pan Jezus nazywa szczęśliwymi tych, którzy czynią pokój, jednak żołnierz Syna Bożego posiada tarczę wiary i miecz, i zbroję... To jest duchowy, niewidzialny oręż i ów żołnierz Zbawiciela nie idzie na układy nawet z najbliższą rodziną! Nauka Pana Jezusa jest Najważniejsza i to jest... duchowa nienawiść do pogańskich poglądów a nie... do ludzi! Czy Pan Jezus Swoimi Naukami nawoływał do gniewu? Oczywiście, że nie! Syn Boży nawoływał jednak do duchowej walki. Przyniósł na ziemię miecz ale nie był to miecz ze stali!
 6. 57KerenOr

  Sprzeczności i błędy w Bibliii

  ZŁO I DOBRO OD PANA POCHODZI! 6. pytanie brzmi: "Czy Bóg stworzył zło? a) Tak - Izajasza 45:7 b ) Nie - 1 Jana 4:8". Czarny Smok powołuje się tutaj na proroka Izajasza, który sugeruje, że Pan Bóg stworzył jednak zło na przykład niedolę! "7 Ja tworzę światło i stwarzam ciemności, sprawiam pomyślność i stwarzam niedolę. Ja, Pan, czynię to wszystko". http://www.nonpossumus.pl/ps/Iz/45.php 45/7 Biblia Tysiąclecia Podobno 1 List Jana 4/8 jest dowodem na to, że Pan Bóg nie jest twórcą zła. Hmmm... Popatrzmy: "8 Kto nie miłuje, nie zna Boga, bo Bóg jest miłością". http://www.nonpossumus.pl/ps/1_J/4.php To prawda, Pan Jezus jest Miłością. On stworzył rodzaj ludzki i zwierzęcy. Dał człowiekowi Prawa według których ów człowiek powinien postępować. Apostoł Paweł uczy w Dziejach Apostolskich 17/29, że Pan Bóg nie życzy sobie by przedstawiono Go pod jakąkolwiek postacią. Takie jest Boże Prawo. Taka jest Jego Wola! Lecz człowiek sobie z Tej Boskiej Woli nic nie robi! I choć Pan Bóg jest Miłością, to nie pozwoli ludziom z Siebie kpić i na nieposłuszny czy doświadczany przez Niego rodzaj ludzki sprowadza niedolę. Zatem dla jednych jest niedola a dla innych pomyślność! Ale takie postępowanie jest niesprawiedliwe prawda? Hmmm... Człowiek wolałby żyć samopas, bez Przykazań, bez upomnień, bez Bożej Miłości i bez Bożej kary! Otóż owe cytaty nie są ze sobą sprzeczne a odniosę to do przykładu ludzkiego. "Stworzeni" zostaliśmy przez naszych Rodziców, którzy dla nas byli i są miłością. Gdy wykonywaliśmy Ich polecenia okazywali względem nas miłość i dobroć, ale gdy spóźnialiśmy się do domu, gdy zachowywaliśmy się niezgodnie z ich wskazówkami to wtedy Ci miłosierni i kochani Rodzice pasem lub dyscypliną wklepali nam kilka "soldów" na tyłek, tak dla przypomnienia. O zgrozo, wcale od tego momentu nie znienawidziliśmy naszych Matek i Ojców! Wcale nie przestaliśmy ich kochać. Jednak do Pana Boga warto mieć pretensje prawda? Jego traktujemy gorzej niż naszą Rodzinę! On jest naszym wrogiem! To jest po prostu żałosne myślenie!
 7. 57KerenOr

  Sprzeczności i błędy w Bibliii

  CZŁOWIEK ZOSTAJE USPRAWIEDLIWIONY NIE Z UCZYNKÓW ZAKONU! Wyobraź sobie Czarny Smoku, że lubię tego typu zagadnienia. Lubię także dlatego, że pytający w niektórych sytuacjach myśli, że ma rację a racji jednak nie ma! Proponuję wybiórczo! Twoje trzecie zagadnienie sugeruje, że raz uczynki potrzebne są do zbawienia a innym razem nie! Dodam tylko, że wiara bez uczynków jest zawsze martwa i człowiek wierzący swoją miłość do Pana Boga poprzeć powinien codziennym wypełnianiem Nauki Syna Bożego. A najważniejsza jest Łaska... Ale do tematu! Piszesz: "3. Czy uczynki są konieczne do wybawienia? a) Nie - Galatów 2:16, Rzymian 3:28 b ) Tak - Mateusza 19:17, Jana 2:24". W Liście Apostoła Pawła do Galatów 2/16 mowa jest o uczynkach wynikających z Nauki Zakonu a nie o uczynkach w ogóle. Otóż uczynki Zakonu nie przybliżają człowieka do Pana Boga. Żadne obchodzenie sabatu nie ma znaczenia, ani starotestamentowa dziesięcina lecz wiara przez miłość skuteczna. Cytat, który sam zaproponowałeś właśnie to potwierdza! "(16) wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony NIE Z UCZYNKÓW ZAKONU, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa, i myśmy w Chrystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa, A NIE Z UCZYNKÓW ZAKONU, ponieważ Z UCZYNKÓW ZAKONU nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek". List Apostoła Pawła do Galatów 2/16 http://biblia.info.pl/biblia.html Biblia Warszawska O tym samym pisze Paweł w Liście do Rzymian 3:28 "(28) Uważamy bowiem, że człowiek bywa usprawiedliwiony przez wiarę, NIEZALEŻNIE OD UCZYNKÓW ZAKONU". http://biblia.info.pl/biblia.html Biblia Warszawska A jakiego zachowania dotyczy cytat z Ewangelii według Mateusza 19/17? http://biblia.info.pl/biblia.html Biblia Warszawska "(17) A On mu odrzekł: Czemu pytasz mnie o to, co dobre? Jeden jest tylko dobry, Bóg. A jeśli chcesz wejść do żywota, przestrzegaj przykazań. (18) Mówi mu: Których? A Jezus rzekł: Tych: Nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, nie mów fałszywego świadectwa, (19) czcij ojca i matkę, i miłuj bliźniego swego, jak siebie samego". Wymienione przez Pana Jezusa Przykazania są uniwersalne i dotyczą każdego fragmentu naszego codziennego życia tak w Starym jak i w Nowym Przymierzu. Zawsze kochać powinniśmy Rodziców. Nigdy nie wolno nam cudzołożyć i nie wolno kraść. W Starym Przymierzu owe Prawa wyrażone były Dekalogiem a w Nowym już nie Dekalogiem a Dwoma Przykazaniami Miłości! W Starym Przymierzu Mojżesz Przyniósł od Pana Boga Prawa z Góry Synaj. W Nowym Przymierzu Dwa Przykazania Miłości Przyniósł od Boga Ojca Pan Jezus i to nie z "jakiejś" góry a z samego Nieba! Zresztą, powyższa Mowa Zbawiciela ma o wiele głębsze znaczenie ale poprzestanę na tym co napisałem. Podsumowując: Absolutnie nie ma żadnej sprzeczności w zaproponowanym przez Ciebie punkcie ponieważ cytaty nie mówią o tym samym zagadnieniu! Pierwszy fragment dotyczy uczynków wynikających z Nauki Zakonu a następny mówi o dobrych uczynkach w naszym codziennym życiu!
 8. BÓG OJCIEC SYNA SWEGO JEDNORODZONEGO DAŁ! Mam nadzieję Sebastianie, że nie będziesz w każdym moim wpisie widział "działań wojennych"? No cóż, zauważyłem, że nie znasz Ewangelii. To nie ja wyimaginowałem sobie, że Bóg Ojciec Dał rodzajowi ludzkiemu Syna Swego! Tak Uczy Sam Zbawiciel. Posłuchaj: "16 Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne". Ewangelia według Jana 3/16 *** Zatem wybacz ale to Ty jesteś z Ewangelią na bakier... Ja doradzam jak rozpętać wojnę? Żartujesz chyba sobie. Głoszenie Ewangelii nigdy nie spotkało się z aplauzem publiki. Zastanów się trochę... To fałszywie pojęty ekumenizm międzyreligijny doprowadził do nieprawdziwej zgody a raczej układu, który brzmi: "Spotykajmy się razem ale nie wytykajmy sobie". Przeczytaj wypowiedź Apostoła Pawła, Dzieje Apostolskie 17/16-34! Czy on również dążył do wojny głosząc prawdę o tym, że Bóg nie mieszka w kościele murowanym lub, że pod żadnym pozorem nie wolno przedstawiać Jego Postaci?
 9. BÓG OJCIEC DAŁ LUDZIOM TYLKO SWOJEGO SYNA! Człowiek miłujący Syna Bożego będzie chciał wykorzystać sytuację by porozmawiać z gośćmi o Swoim Zbawicielu. Nie mówię tutaj o specjalnej niegrzecznej prowokacji. Mówię zaś o wykorzystaniu momentu do, nie tylko dyskusji "o niczym" ale również mówię o dyskusji ważnej! No chyba, że nie masz żadnych argumentów! Świadkowie... nie modlą się bezpośrednio do Pana Jezusa Chrystusa. I choć owi Świadkowie... uważają, że Pan Jezus jest Oblubieńcem czyli Mężem, to nigdy sami bezpośrednio Swojemu Mężowi nie wyznają swojej miłości. Zadaj sobie pytanie: Czy Apostoł Paweł wykorzystałby ów moment do tego by objawić gościom Słowo Boże! Zatem poszukaj okazji a być może Zbawiciel Ci pomoże! No a jeżeli sam jesteś katolikiem to możesz przez nich być zaskoczony, ponieważ mogą użyć również swoich argumentów. I przykładowo powiedzą, że nie wolno modlić się do Marii. No i będą mieli rację! Jedno jest pewne: Bóg Ojciec Dał rodzajowi ludzkiemu tylko Swojego Syna! Cytat o Panu Jezusie: "12 I nie ma w żadnym innym zbawienia, gdyż nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia, w którym moglibyśmy być zbawieni". Dzieje Apostolskie 4/12 Pozdrawiam!