ihtis

Forumowicz
 • Zawartość

  172
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

63 Neutral

O ihtis

 • Tytuł
  Z nami na dłużej

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Wyznanie
  katolik

Ostatnie wizyty

1375 wyświetleń profilu
 1. Właśnie przeczytałem sobie Strażnicę z listopada 2016. Mamy nowe Światło co do niewoli Świadków Jehowy, i trochę o Ciele Kierowniczym i konieczności poddania się mu i wiernej służby Organizacji, itp. Najciekawszy wpis dotyczy Badaczy Pisma Świętego/ŚJ, że "najwyraźniej nie trafili do niewoli Babilonu Wielkiego w roku 1918", s. 23, akapit 7. Strażnica Listopad 2017. NIe wiem co do 1919 roku, od kiedy nauczają, że wtedy Jezus objął władzę? Z tego co pamiętam, to uczono, że odbyło się to w 1914 lub 1918. W każdym razie polecam postudiować ostatnią Strażnicę
 2. ihtis

  2016 - Mąż z kałamarzem - nowe światło

  @ Gremczak, @ CzarnySmok Ale po co przepraszać? Pokarm na czas słuszny daje Jehowa! W ich mentalności, to, że coś się zdezaktualizowało, nie znaczy, że jest to powód do przepraszania. Zresztą, czym jest przepraszanie, co wnosi, czemu służy? W Przypadku WT oni są przekonani, że nawet niepełne, częściowe zrozumienie, jest już krokiem do przodu. Inna mentalność, której wielu nie rozumie, co nie znaczy, że z tą mentalnością należy się zgadzać i ją pochwalać, wręcz przeciwnie w mojej ocenie.
 3. ihtis

  2016 - Mąż z kałamarzem - nowe światło

  Dobrze, że Ciało Kierownicze, podaje nowe światła, i skorygowane interpretacje. Przyznanie się do błędu, i poszukiwanie nowych rozwiązań świadczy o Jego żywotności i chęci, studiowania Pism i Strażnic. Gdyby nie było nowych interpretacji, moglibyśmy uważać, że już nikomu tam na niczym nie zależy. A jednak, wciąż badają i studiują Pisma
 4. ihtis

  Wiadomość z zaświatów albo Rozłam w Ruchu?

  Ale o co to chodzi? Czy ktoś może dać jakiś sensowny komentarz?
 5. ihtis

  Finansowanie

  Myślę, że ważne są proporcje, jak ktoś agresywnie inwestuje w ryzykowne firmy, to może stać się to formą hazardu. Czy mam rację?
 6. ihtis

  Ile głoszą polscy ŚJ? Najmniej w świecie?

  A ja się zastanawiam, ile głoszą inne wyznania w tym całym kontekście. NIe mam pomysłu jeszcze, ale myślę, nad tym aby przeliczyć, np. ilość godzin katechezy w szkołach polskich, i obliczyć, ile katolickich pionierów spędza ile godzin na głoszeniu. Zakładając, że każdy katecheta ma etat, oznacza to, że głosi on.... właśnie ile jest etat? Możliwe, że katolicy głoszą więcej????
 7. ihtis

  Finansowanie

  Wczoraj natrafiłem na ciekawy kanał "Prawda o Prawdzie" w którym autor pokazuje różne dokumenty świadczące, że TS inwestuje w sposób pośredni przemysł tytoniowy, związany z krwią i bronią. I tak się zastanawiam, co tak na prawdę tego typu informacje mogą zmienić w życiu Świadka Jehowy? Pamiętam sytuację z kilku lat wcześniejszych, kiedy nagłośniono sprawę przynależności do ONZ. Z biegiem czasu dochodzić będą do nas kolejne rewelacje, i dobrze, można powiedzieć, że im więcej wiemy tym lepiej. Niemniej pozostaje pytanie, co z tą wiedzą zrobić, i jak tego typu wiedza wpływa na decyzje konkretnych ludzi? PS. A wspomniane omówienie znaleść można: https://youtu.be/EI8OU1ePH34 (Świadkowie Jehowy Finanse cz.6 - w co inwestują SZOK!!!).
 8. ihtis

  Armagedon po 14.04 2014 r.!

  Do 2017 jeszcze trochę czasu, więc może jeszcze zmieni się, i znów przeżyją Armagedon. Trzeba być dobrej myśli.
 9. ihtis

  Armagedon po 14.04 2014 r.!

  Wszystko się zgadza. Niektórzy z ostatka przeżyją Armagedon jak podaje Strażnica, o ile pamiętam. A więc może tak być, że będzie po Armagedonie, niektórzy jeszcze bedą żyć z ostatka a kalendarz wskaże datę 11 kwietnia 2017. Wtedy będziemy mieć do czynienia z Pamiątką po Armagedonie. Choć przyznam, że w Biblii nie ma takiego połączenia. Jest mowa natomiast, że Pamiątka/Eucharystia sprawowana będzie do czasu powtórnego przyjścia. Ale kiedy i jak to ma wyglądać wg Świadków na dziś nie wiem do końca. Kiedyś uczyli o powtórnym przyjściu w 1914. Teraz.... ?
 10. ihtis

  Armagedon po 14.04 2014 r.!

  Kto wie, czy to nie będzie pamiątka w nowym już świecie?
 11. ihtis

  Piekło

  Wydaje się, że piekło, niebo i śmiertelność duszy to nauki Świadków Jehowy, które na przestrzeni lat, jako jedyne nie zmieniły się. Tak jak nauczano 100 lat temu tak i teraz. A więc nie wszystko się zmienia.
 12. Nie przepraszaj. Nie każdy musi znać angielski.
 13. Powtórzę raz jeszcze Jacku, Proś Boga o łaskę wiary, o łaskę społeczności z Jezusem, rozpoznaj w Jezusie Mesjasza, Syna Bożego. To pierwszy i najważniejszy krok. Reszta przyjdzie później. PS. odpowiadając na Twoje pytanie: W moim Kościele są stopnie kapłaństwa: biskup prezbiter i diakon wiecej http://adonai.pl/sakramenty/kaplanstwo/?id=26
 14. Szanowny Jacku, chrześcijaństwo to dar łaski. Głowa i rozum pomagają ale wiary nie gwarantują. Proś Boga o łaskę wiary, o łaskę społeczności z Jezusem, rozpoznaj w Jezusie Mesjasza, Syna Bożego. To pierwszy i najważniejszy krok. Reszta przyjdzie później.